سوالات متداول

سوالات متداول شما کاربران اریترون برای تجربه کاربری بهتر با صرافی لیست شده است.

اریترون چیست؟

اریترون، تنها ترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی که به صورت مستقیم امکان ثبت سفارش در مارکت جهانی برای معالمه گران ارز های دیجیتال فراهم کرده است. صرافی ارز دیجیتال اریترون بیش از 400 ارز دیجیتال رایج را برای ایرانیان لیست کرده و به صورت مکرر بر این تعداد ارز های اضافه می کند.

سطوح احراز هویت کاربر در اریترون به چه شکلی است؟

صرافی اریترون در مجموع دارای چهار سطح کاربری است.
سطح تریدر، که با ثبت نام در سایت، کاربر در این سطح قرار دارد. کاربر در این سطح امکان واریز و برداشت ریالی را ندارد اما روزانه تا 2000 هزار دلار مجاز به برداشت رمز ارز است.

سطح برنزی، که با ثبت اطلاعاتی مثل: شماره تماس، نام و نام خانوادگی در کمتر از 10 ثانیه به طور کاملا اتومات در سایت انجام می شود. در این سطح کاربر مجاز به واریز ریالی روزانه تا سقف 15 میلیون تومان و برداشت ریالی روزانه تا 50 میلیون تومان است. همچنین برداشت رمز ارز به صورت روزانه برای این سطح 10 هزار دلار است.

سطح نقره ای، که با ارسال کارت ملی، عکس سلفی و تعهد نامه استفاده شخصی از حساب انجام می شود، به کاربر این امکان را می دهد که روزانه 50 میلیون تومان واریز و 200 میلیون تومان برداشت ریالی را داشته باشد. همچنین سقف برداشت روزانه رمز ارز در این سطح به میزان 500 هزار دلار می باشد.

سطح طلایی، سطح اخر کاربری است که تنها با ارسال درخواست به صورت تیکت در حساب کاربری و با انجام تماس تصویری و همچنین احراز شماره ثابت آن هم در شرایط خاص برای کاربر فعال می شود. این شرایط وابسته به سابقه فعالیت حساب کاربری درخواست کننده است. در این سطح واریز و برداشت ریالی نامحدود است و سقف برداشت رمز ارز به میزان 2 میلیون تتر است.

آیا بدون احراز هویت میتوان از صرافی اریترون استفاده کرد؟

برای واریز و برداشت رمز ارز در صرافی اریترون نیاز به انجام هیچگونه احراز هویتی نیست. احراز هویت تنها برای واریز و برداشت ریالی ضروری است.

برای کار با اریترون از کجا شروع کنم؟

برای شروع کار با صرافی اریترون می توانید از آموزش و راهنمای گام به گام کار با صرافی اریترون استفاده کنید.

محدودیت واریز و برداشت ریالی و ارز دیجیتال اریترون به چه شکلی است؟

برای واریز و برداشت ریالی در صرافی اریترون، انجام حداقل احراز هویت سطح برنزی الزامی است. برای احراز هویت به سطح برنزی تنها نیاز به نام کامل، شماره همراه به نام، کد ملی و تاریخ تولد است. فرایند احراز هویت به سطح برنزی تنها در 10 ثانیه و صورت اتومات انجام میشود.

مدارک مورد نیاز برای احراز هویت چیست؟

برای سطح برنزی، نیاز به نام کامل، شماره همراه به نام، کد ملی و تاریخ تولد دارید.
برای سطح نقره ای، نیاز به عکس کارت ملی، عکس سلفی و متن تعهد نامه دارید.
برای سطح طلایی، نیاز به تماس تصویری و احراز هویت تلفن ثابت دارید.

معنی ارزهای دیجیتال چیست؟ چه تفاوتی با ارز کاغذی دارد؟

بهتر است برای پاسخ به این سوال برای شما مثالی بزنیم. به ارز ها یا بهتر است بگوییم به پول هایی که در دستان مردم یک کشور وجود دارد، مبادله می شود و به صورت فیزیکی قابل لمس هستند، پول های فیات (Fiat) می گویند. این دسته از پول ها ماهیت فیزیکی دارند. در مقابل ارز ها و پول های فیات، دسته ارز های دیجیتال یا رمزنگاری شده قرار میگیرند. ارز های دیجیتال، ارز ها یا پول هایی هستند که ماهیت دیجیتال دارند و به همین دلیل به صورت فیزیکی قابل لمس نیستند. امنیت این نوع پول ها به واسطه رمزنگاری بودن انهاست. ارز های دیجیتال طی مراحل خاص دیجیتالی تولید با به اصطلاح استخراج می شوند.

چطور میتوان کیف پول ایجاد کرد؟

ارز های دیجیتال، به دو دسته کوین (Coin) و توکن (Token) تقسیم می شوند. کوین ها شبکه و بلاک چین اختصاصی خودشان را دارند و توکن ها روی شبکه و بلاک چین یک کوین سوار میشوند. برای ایجاد کیف پول هر ارز با توجه به نوع آن باید اقدام کرد. اگر در صرافی قصد ساخت کیف پول ارزی را دارید، از قسمت کیف پول ها در حساب کاربریتان می توانید کیف پول ارز مورد نظرتان را ایجاد کنید، اما اگر قصد ساخت کیف پول خارج از صرافی را دارید، نیاز است تا در مقاله جداگانه ای این آموزش را به شما بدهیم. برای این موضوع وبلاگ صرافی ارز دیجیتال اریترون را به شما پیشنهاد می دهیم.

کارمزد تراکنش ها به چه صورت محاسبه میشود؟

کارمزد تراکنش ها وابسته به شبکه ایست که تراکنش در آن ثبت می شود. این کامزد ها فرمول خاصی برای محاسبه ندارد و توسط شرکت و تیم سازنده شبکه مشخص میشود. به عنوان مثال کارمزد ثبت تراکنش تتر در شبکه اتریوم نزدیک به 20 تتر می باشد در صورتی که کارمز ثبت همان تراکنش در شبکه ترون تنها 1 تتر است.

آیا در صرافی اریترون امکان معامله دو طرفه وجود دارد؟

بله، اریترون تنها صرافی ایرانی است که این امکان را برای معامله گران خود فراهم کرده است که با استفاده از توکن های لوریج دار 3S (مثل ADA3S) بتوانند در جهت فروش، سفارش باز کنند و از نزول قیمت نیز سود کسب کنند.