استیبل کوین کاردانو
صرافی ارز دیجیتال اریترون

یک شرکت نرم‌افزاری به نام COTI به تازگی از صدور اولین استیبل کوین خودبرای راه‌اندازی در شبکه کاردانو خبر داد.

این خبر در ابتدا توسط چارلز هاسکینسون، بنیان‌گذار کاردانو (ADA) و Shahaf Bar-Geffen مدیرعامل شرکت COTI در اجلاس کاردانو در وایومینگ مطرح شد.

استیبل کوین Djed بر روی شبکه کاردانو عرضه خواهد شد و به رشد این شبکه نوظهور کمک خواهد کرد. مخصوصا در شرایط حاضر که این بلاکچین حمایت از قراردادهای هوشمند را آغاز کرده است و بازارها انتظارات بالایی از توسعه پلتفرم‌های دیفای (DeFi) بر روی بلاکچینی دارند که لقب قاتل اتریوم (ETH) را برای خود در نظر گرفته است.

استیبل کوین‌ها، یکی از انواع ارزهای دیجیتال می باشند که با تکیه بر پشتوانه خود، قیمت آن‌ها ثابت باقی می‌ماند. معروف‌ترین استیبل کوین‌ها ارز تتر (USDT) می‌باشد که پشتوانه آن دلار (USD) است. البته استیبل کوین‌‌های دیگری هم هستند که پشتوانه آنها بعضا طلا یا کالا یا مجموعه‌ای از رمزارزها است.

در مورد Djed لازم است بدانید که ارزش این کوین با یک طرح الگوریتمی ثابت نگه داشته می‌شود که از طراحی قرارداد هوشمند بر روی شبکه کاردانو استفاده می کند تا قیمت را تا حد ممکن نزدیک به 1 دلار نگه دارد. برای رسیدن به این فرایند، Djed در زمان ماینینگ ذخیره کوین‌های پایه را حفظ کرده و آنها را برای مقابله با نوسانات ذخیره خواهد کرد.

با توجه به وایت پیپر این کوین، 2 نسخه از Djed وجود خواهد داشت. یک نسخه مینیمال که طراحی شده است تا به عنوان یک وسیله مبادله عمل کند. نسخه دیگر یک نسخه (Extended) قابل تمدید می‌باشد که قراردادهای هوشمند آن، از یک مدل قیمت‌گذاری دائمی و هزینه‌های پویا، برای واکنش سریعتر به رویدادهای خارجی استفاده خواهد کرد. از دیگر وظایف آن این است که از سطح مطلوب ذخایر اطمینان حاصل کند و در نهایت امنیت بیشتری را هنگام انجام عملیات پیچیده فراهم آورد.

مدیر اجرایی شرکت COTI ادعا کرد که استیبل کوین‌ کاردانو Djed و مانند آن به سرمایه‌گذاران این امکان را می‌دهد تا بر مبادلات خود، ثبات و کنترل بیشتری را داشته باشند.

این اقدام به نظر حرکت بزرگی برای کمپانی COTI به شمار می‌آید. زمانی که همکاری این شرکت با کاردانو اعلام شد، توکن COTI شاهد 50 درصد جهش در ارزش خود بود و سقف قیمت خود در 0.60 دلار را در عرض چند ساعت به ثبت رساند.

منبع: کریپتو پوتیتو

صرافی ارز دیجیتال اریترون
مطلب قبلیارز دیجیتال چیست؟ راهنمای جامع آشنایی با ارز دیجیتالcrypto
مطلب بعدیپذیرش بیت کوین: چگونه مشاغل می‌توانند با بیت کوین کار کنند؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید