صرافی ارز دیجیتال اریترون

هنگامی که مقداری اتر (ETH)، ارز بومی بلاک چین اتریوم را از طریق خرید توکن‌ها یا استخراج آنها جمع‌آوری کردید، احتمالا زمانی فرا خواهد رسید که تصمیم به فروش خواهید داشت.
می‌توانید اتر خود را از طریق یک صرافی بفروشید تا خریدETH   را به عنوان سرمایه‌گذاری نقد کنید. برای مثال، ممکن است بخواهید ارز خود را مستقیماً از طریق کارت اعتباری خرج کنید. علاوه‌‌بر این، ممکن است بخواهید مقداری از ETH خود را برای هزینه‌های تراکنش یا گس برای راه حل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) اختصاص دهید. به عنوان مثال، توسعه‌دهندگان برای پردازش تراکنش‌ها در شبکه اتریوم، هزینه گس را درخواست می‌کنند.
این راهنمای مفید بیشتر به روش‌های مختلف فروش اتریوم و برخی استراتژی‌های معاملاتی اشاره می‌کند.

فروش اتر در صرافی‌های متمرکز دیجیتال

فرآیند فروش اتریوم در یک صرافی متمرکز دیجیتال مشابه با خرید آن عمل می‌کند. ابتدا، باید یک صرافی را انتخاب کنید که در حوزه قضایی شما عمل می‌کند و یک حساب کاربری با آن ایجاد کنید. احتمالاً از شما خواسته می‌شود که موارد مختلفی از اطلاعات شخصی مانند تاریخ تولد، آدرس و کارت شناسایی عکس دار دولتی را ارائه دهید.

هنگامی که همه چیز را آماده کردید، باید بین فروش اتریوم خود به ارز فیات (USD، EUR، JPY، و غیره) یا معامله آن با یک ارز دیجیتال متفاوت دیگر یکی را انتخاب کنید.

صرافی‌ها دارای کیف پول‌ها و آدرس‌های خاصی برای دارایی‌های دیجیتال مختلف شما در پلتفرم هستند. برخی از توکن‌ها بر روی بلاک چین‌های دیگر ساخته شده اند، به عنوان مثال، توکن‌های ERC-20 بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده‌اند. سازگاری کیف پول‌هایی را که برای هر تراکنش استفاده می کنید بررسی کرده و از آن‌ها اطمینان حاصل کنید. مقدار مورد نظر اتر را از دارایی‌های خود، به عنوان مثال در یک کیف پول میزبان، به آدرس اتریوم خود در صرافی ارسال کنید. زمان مورد نیاز برای تایید انتقال ممکن است بسته به هزینه‌های انتخابی و ترافیک بلاک چین اتریوم در آن زمان متفاوت باشد.

هنگامی که اتر شما تأیید شد و به کیف پول شما در صرافی رسید، می‌توانید تعیین کنید که چه مقدار از آن را می‌خواهید بفروشید و ارزی را که می‌خواهید در ازای دریافت آن دریافت کنید، انتخاب نمایید. در اکثر صرافی‌های دیجیتال متمرکز، این امر می‌تواند از طریق یک محدودیت یا سفارش بازار به دست آید.

یک سفارش فروش محدود، مقدار دارایی دیجیتالی را که می‌خواهید در یک سطح قیمتی خاص بفروشید، نشان می‌دهد. اگر بازار به آن قیمت برسد و خریدار در صرافی سفارش را دریافت کند، سفارش تکمیل می‌شود. در مقابل، یک سفارش فروش بازار، مقدار انتخابی شما از یک دارایی معین را با بالاترین قیمت (که در حال حاضر سفارشات محدود دیگری برای آن وجود دارد) در صرافی می‌فروشد. نرخ ارز معمولاً به طور خودکار بر اساس نرخ فعلی بازار، حجم معامله یا سایر متغیرها محاسبه می‌شود.

پس از تکمیل معامله، وجوه، بدون در نظر گرفتن فیات یا کریپتو، در حساب شما واریز می‌شود. اگر تصمیم گرفتید اتر خود را به هر یک از ارزهای سنتی بفروشید، سپس گزینه‌ای برای برداشت وجه به حساب بانکی خود خواهید داشت. با این حال، بسته به نوع انتقال انتخابی، ممکن است چند روز طول بکشد تا پول در حساب بانکی شما واریز شود.

چندین کارت پرداخت هزینه ETH را تسهیل می‌کنند و فرآیند را مستقیم‌تر از پول نقد در صرافی ارز دیجیتال و خرج کردن آن پول می‌کنند. برخی از کسب‌وکارها اتر را به‌عنوان شکلی از پرداخت می‌پذیرند، اگرچه استفاده مستقیم از رمزنگاری در زندگی روزمره خارج از حد معمول است.

فروش اتریوم

معامله همتا به همتا

از طرف دیگر، اگر ترجیح می‌دهید ETH خود را مستقیماً به نهاد دیگری بفروشید، گزینه‌ای برای فروش به صورت همتا به همتا (P2P) وجود دارد. حضوری یا آنلاین از طریق یک پلت فرم می‌توانید این معامله را انجام دهید. پلتفرم‌های آنلاین کریپتو P2P اساساً بازارهایی هستند که کاربران می‌توانند در آن پیشنهادات را قرار دهند و به آنها پاسخ دهند. این پلتفرم‌ها معمولاً شامل فروشندگانی هستند که دارایی‌های رمزنگاری خاصی را برای فروش ارسال کرده و جزئیاتی مانند قیمت و روش پرداخت مورد نظرشان را فهرست می‌کنند.

در صنعت کریپتو، اساساً وجوه را در یک فضای بی طرف مانند قرارداد هوشمند یا طی یک معامله چند طرفه قفل می‌کنند. پس از انجام تعهدات توسط طرفین با پرداخت دارایی‌ها، وجوه باز می‌شوند. یک دارنده اتر همچنین ممکن است بخواهد ETH خود را شخصاً به یکی از دوستان یا اعضای خانواده بفروشد.

هر روشی که باشد، حتماً مقررات محلی را بررسی کرده و از آن پیروی کنید. آگاهی از کیف پول‌های اتریوم و پلتفرم‌های رمزنگاری و نحوه عملکرد تراکنش‌ها نیز برای انجام تراکنش‌های کریپتو حضوری و آنلاین حیاتی است. فروش اتریوم همتا به همتا مشابه فروش بیت کوین P2P (BTC) است

چه زمانی نیاز است اتریوم را بفروشم؟

فروش اتریوم شما به صلاحدید خودتان است. ممکن است شما هدف قیمتی خاصی را در ذهن داشته باشید که بخواهید ETH خود را برای سود بیشتر بفروشید، یا ممکن است جهت جلوگیری از ضرر اقدام به فروش اتریوم نمایید.

برخی از معامله‌گران و سرمایه‌گذاران از استراتژی های خاصی برای مشارکت در ارزهای دیجیتال و اهداف سودآور خود استفاده می‌کنند. سرمایه‌گذاری، خرید و نگهداری اساسا مستلزم خرید دارایی‌ها و نگهداری آنها برای مدت زمان قابل توجهی است. در اصل، تنها کاری که باید انجام دهید این است که توکن اتر را خریداری کنید، آنها را در مکانی امن مانند کیف پول کاغذی اتریوم ذخیره کنید و در زمانی مناسب تصمیم بگیرید که می‌خواهید آنها را بفروشید.

با این حال، برخی از افراد ممکن است با بیش از حد فعال بودن در بازار مشکل داشته باشند و اغلب بر اساس احساساتی که می‌تواند قصد خرید و نگه‌داری اولیه آنها را از بین ببرد، در موقعیت‌هایی قرار می‌گیرند و از چرخه خارج می‌شوند. علاوه‌بر این، سرمایه‌گذاران محتاط می‌دانند که هیچ سرمایه‌گذاری 100% از شکست در امان نیست و بنابراین، شاید بیش از حدی دارایی از دست بدهند، در نتیجه مقدار زیادی را سرمایه‌گذاری نمی‌کنند. اگرچه ETH یک دارایی شناخته شده و برجسته است که بر روی بلاک چین خود کار می‌کند، اما احتمالاً از تهدیدات مقررات منفی بالقوه و بلاک چین‌های رقیب، از جمله موارد دیگر، مصون نیست.

یکی از جنبه‌های مهم استراتژی خرید و نگه داشتن، فروش نهایی است. برای مثال، برخی ممکن است تمام ETH خود را به یکباره بفروشند یا از موقعیت‌های خود با قیمت‌های مشخصی خارج شوند.

با این حال، دارایی‌های بلندمدت معمولاً با نوسانات کوتاه مدت قیمت ارز سرمایه‌گذاری نمی کنند. اگرچه معمولاً پیچیده‌تر از استراتژی خرید و نگه‌داری است. معامله ممکن است امکان سرمایه‌گذاری بر روی نوسانات کوتاه‌مدت قیمت را فراهم کند. معامله ETH شامل خرید و فروش دارایی بیشتر و کسب سودهای کوتاه مدت است. برخی از استراتژی‌های معاملاتی شامل چندین بار خرید و فروش اتریوم در روز است که به عنوان معاملات درون روزی شناخته می‌شود و حرکت‌های کوچک‌تر را در یک روند یا محدوده قیمت بزرگ‌تر ثبت می‌کند. استراتژی دیگری که اغلب به نام معاملات نوسانی نامیده می‌شود، ممکن است شامل خرید ETH و نگه داشتن آن برای روزها یا هفته‌ها قبل از فروش باشد، که بخش بزرگ‌تری از حرکت گسترده‌تر قیمت را به دست می‌آورد. به طور معمول، چنین معامله‌گران کوتاه‌مدتی هدفشان این نیست که کل حرکت قیمت را به همان روشی که معامله‌گران دیگر انجام می‌دهند، بدست آورند. سبک‌های معامله در افراد مختلف به طور قابل توجهی متفاوت است. خرید و نگهداری، اصطلاح گسترده‌تری است که به طور کلی می‌تواند به معنای نگهداری یک دارایی برای مدت زمان طولانی بسته به دارنده آن باشد.

این نکته را در نظر داشته باشید که هر سرمایه‌گذاری ممکن است باعث از دست رفتن سرمایه شما شود. حتی اگر ETH یک دارایی دیجیتال برجسته است، غیرممکن نیست که این دارایی با شکست مواجه شود یا به دلیل نوسانات قیمت بالا باعث ضرر صاحبان آن شود. علاوه‌بر این، با توجه به تغییر چشم‌انداز قلمرو حقوقی کریپتو، ضروری است که هر گونه تغییر نظارتی در حوزه قضایی خود را که ممکن است مربوط به شما باشد، به‌روز نگه دارید و همچنین مالیات‌های خود را به طور مناسب برای منطقه خود ثبت کنید.

ارزش بالا اتریوم

معامله فعال

معامله فعال استراتژی است که مستلزم حرکت عمیق‌تر در بازار است و به زمان، دانش و تجربه بسیار بیشتری نسبت به خرید و نگهداری نیاز دارد. این نوع معامله به معنای همگامی منظم با اقدامات قیمت و رویدادهای مرتبط با صنعت است تا فرصت‌های خرید و فروش سودآور را از دست ندهید. این فرصت‌ها می‌توانند بر اساس تعدادی از عوامل استفاده شده به صورت جداگانه یا ترکیبی مانند نمودار یا اخبار باشد. معامله‌گران فعال نیز باید از انجام معاملات احساسی یا دارای انگیزه اجتناب کنند. علاوه‌بر این، دانش قابل توجهی برای دانستن زمان ورود و خروج از موقعیت‌ها ضروری است و مدیریت ریسک برای معامله سودآور مداوم در افق زمانی طولانی مورد نیاز است.

اگر معاملات فعال را انتخاب می‌کنید، اساساً در حال حدس و گمان روی قیمت اتر هستید، به این معنی که بسته به استراتژی انتخابی خود، باید بازار و نوسانات قیمت را روزانه، اگر نه ساعتی، رصد کنید. مقالات خبری مرتبط، اطلاعیه ها و نظرات نیز ممکن است برای خواندن به عنوان یک معامله‌گر فعال مفید باشد.زیرا این موارد می‌توانند بر قیمت دارایی‌ها تأثیر بگذارند. در ساده‌ترین حالت، قیمت یک دارایی دیجیتال شده توسط عرضه و تقاضا تعیین می شود. اخبار می‌تواند یک دارایی را کم و بیش برای دارندگان یا خریداران بالقوه جذاب کند و بر این پویایی تأثیر بگذارد و باعث افزایش یا کاهش قیمت دارایی شود.

«کم بخر، بالا بفروش» یک ضرب‌المثل رایج در معاملات است. اساساً مستلزم خرید یک دارایی در زمانی است که قیمت آن پایین بوده و فروش آن زمانی که قیمت آن بالا است. بدیت صورت منجر به سود در تفاوت قیمت می‌شود. مشکل اصلی این است که کم و زیاد نسبی و ذهنی هستند. چیزی که برای برخی، در برخی مواقع بالا تلقی می‌شود، ممکن است در زمان دیگری برای دیگران چنین تلقی نشود. علاوه بر این، زمانی که قیمت یک دارایی به طور چشمگیری کاهش یافته است، چه چیزی مانع از سقوط بیشتر آن می‌شود، حتی اگر قیمت آن از قبل پایین در نظر گرفته شود؟ این امر دانستن زمان خرید یا فروش را دشوار می‌کند زیرا هیچ قیمت استاندارد “بالا” یا “پایین” برای هیچ دارایی وجود ندارد. بنابراین، تجزیه و تحلیل و آموزش بازار می‌تواند مفید باشد و به معامله‌گران معیارها و نقاط قیمتی مورد علاقه بالقوه را بدهد.

نمودارها و تحلیل‌ها می‌تواند به عنوان یک ابزار مؤثر برای معامله‌گران عمل کند. اینگونه نمودارها اطلاعات تاریخی را ارائه می‌دهد که ردیابی می کنند قیمت قبلاً چه زمانی واکنش نشان داده یا به عنوان حمایت یا مقاومت نگه داشته شده است. مقاومت به عنوان یک سقف عمل می کند و مانع از افزایش قیمت با پتانسیل بازگشت حرکت قیمت به سمت پایین می‌شود. نمودار همچنین به معامله‌گران اجازه می دهد تا عملکرد کلی قیمت یک دارایی را در دوره‌های زمانی طولانی، با توانایی بررسی قیمت دارایی در رابطه با قیمت تمام شده آن، مشاهده کنند.

بسته به تعدادی از عوامل، ممکن است بخواهید اتر خود را مستقیماً به یک دارایی کریپتو متفاوت یا به یک استیبل کوین برای نگهداری در کیف پول خود به جای فروش به ارز فیات بفروشید. استیبل کوین‌ها دارایی های رمزنگاری شده‌ای هستند که به ارزش یک دارایی ارزشی اساسی مانند دلار ایالات متحده وابسته هستند. ممکن است شخصی ETH خود را به یک دارایی رمزنگاری متفاوت به عنوان معامله برای سود آن دارایی جدید بفروشد، یا ممکن است ETH خود را به یک استیبل کوین بفروشد تا آفلاین نگه داشته شود و از دارایی خود در برابر نوسانات قیمت محافظت کند.

اتریوم در صرافی غیرمتمرکز

فروش اتر در صرافی دیجیتال غیرمتمرکز

صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) مانند صرافی اریترون به عنوان یک مکان جایگزین برای افرادی که مایل به فروش اتریوم با سایر دارایی‌ها هستند، عمل می‌کند. اینگونه صرافی‌ها به عنوان بخشی از جایگاه DeFi در صنعت کریپتو وجود دارند. راه‌حل‌های DeFi ساخته شده بر روی بلاک چین اتریوم معمولاً هنگام انجام تراکنش‌ها یا تکمیل معاملات، مقادیر مشخصی ETH هزینه می‌کنند که به عنوان کارمزد به استخراج‌کنندگان در شبکه پرداخت می‌شود. در امور مالی دیفای ممکن است به جای فروش اتریوم خود، ممکن است از آن به عنوان وثیقه برای گرفتن وام یا استفاده از آن برای پشتیبانی از فرصت های دیگر DeFi استفاده شود. تعدادی از راه حل‌های DeFi به دارندگان ETH اجازه می‌دهد تا اتر را به یک قرارداد هوشمند به عنوان وثیقه بفرستند و در ازای آن دارایی رمزنگاری متفاوتی را به عنوان وام دریافت کنند. با توجه به شیوع نوسان قیمت کریپتو، کسانی که از ETH به عنوان وثیقه استفاده می‌کنند معمولاً باید بیشتر از ارزش وامی که دریافت می‌کنند، اتریوم ETH را در نظر بگیرند تا نوسانات قیمتی قابل توجهی را در طول زمان وام دریافت کنند.

صرافی ارز دیجیتال اریترون
  • برچسب‌ها
  • ETH
مطلب قبلیدستگیری اعضای شرکت یونیک فایننس و انهدام شبکه
مطلب بعدیشرکت JpMorgan: پیش‌بینی قیمت 146 هزار دلاری بیت کوین

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید