صرافی ارز دیجیتال اریترون

معمولا در شروع کار با بورس یا ارزهای دیجیتال اینطور یاد گرفتیم که فقط با رشد قیمت ارزها، ما هم سود میکنیم. اما اگر کمی در این زمینه تحقیق کنید، متوجه میشید که کاربرانی که کمی حرفه‌ای تر در این بازارها کار میکنن از کاهش قیمت‌ها هم کسب سود میکنن. چطور؟! با استفاده از اهرم یا توکن های ETF.

این موضوع در صرافی های خارجی کاملا مرسوم هست، اما در صرافی‌های ایرانی معمولا چنین امکانی نیست. اما ما در اریترون امکان کسب سود از بازار نزولی به میزان 3 تا 5 برابر کاهش قیمت یک ارز و همچنین سود 3 تا 5 برابری از افزایش قیمت ها رو فراهم کردیم. این سهم ها در اریترون ETF نام دارند.

مشاهد لیست ETF ها

پوزیشن Short و کسب سود از بازار نزولی:

برای مثال تحلیل شما این است که ارز BTC کاهش قیمت خواهد داشت ، برای اینکه بتوانید از ریزش قیمت این توکن کسب سود کنید کافی است توکن BTC3S یا BTC5S را خریداری کنید . آنگاه اگر قیمت BTC مثلا 10% ریزش داشته باشد ، اوکن BTC3S شما 30% و توکن BTC5S شما 50% رشد قیمت خواهد داشت.

مشاده لیست توکن‌های Short

پوزیشن Long و کسب سود چند برابر از بازار صعودی

برای مثال تحلیل شما این است که ارز BTC افزایش قیمت خواهد داشت ، برای اینکه بتوانید از افزایش قیمت این توکن چند برابر کسب سود کنید کافی است توکن BTC3L یا BTC5L را خریداری کنید . آنگاه اگر قیمت BTC مثلا 10% افزایش داشته باشد ، اوکن BTC3L شما 30% و توکن BTC5L شما 50% رشد قیمت خواهد داشت.

مشاهده لیست توکن‌های Long

نکات مهم در معاملات توکن های ETF

توجه داشته باشید ، با اینکه امکان لیکویید شدن در بازار نقدی وجود ندارد اما با توجه به نوسانات زیاد مارکت ، میتواند باعث زیان بسیار برای شما باشد و ارزش دارایی شما به شدت کاهش یابد. لذا توکن های ETF برای هولد بلند مدت به هیچ عنوان مناسب نبوده و فقط برای ترید های اسکالپ و سریع مناسب هستند.
همچنین قیمت توکن های ETF هر روز از ساعت 23 الی 24 به وقت جهانی ریبالانس شده و قیمت آن تغییر خواهد داشت.
اریترون برای معاملات این توکن ها به جز کارمزد اولیه ، هیچ کارمزد و یا بهره از شما کسر نخواهد کرد.

مکانیسم عملکرد

یک مثال از مکانیسم عملکرد توکن های ETF : فرض کنید شما 1000 دلار توکن Eth3L خریداری کرده اید و اتریوم 10% افزایش قیمت پیدا کند ، پس شما حدود 30% سود خواهید کرد و ارزش دارایی شما 1300 دلار خواهد شد. حال بعد از ریبالانس قیمت درصدها مجدد از نو محاسبه شده و سود و زیان شما نسبت به دارایی جدیدتون (1300$) محاسبه خواهد شد و بررگشت قیمت اتریون به قیمت قبل ، سود یا ضرر شما بر اساس 1300$ محاسبه می شود . پس دقت کنید که اگر قیمت اتریوم به نقطه اول برگردد به این معنی نیست که درصد ها باهم خنثس می شوند.

در مثال دیگر شما 1000$ ارز Btc3L خریداری کرده اید و ارز بیت کوین از قیمت 20هزار دلار 10% ریزش میکند و به قیمت 18هزار دلار میرسد ، پس ارزش دارایی شما به 700$ کاهش می یابد. در روز بعد (بعد از ریبالانس و ریست شدن درصد ها) مجدد بیت کوین با 11% افزایش به قیمت قبلی یعنی 20 هزار دلار میرسد. حالا دارایی شما با 33% رشد به 931$ میرسد. پس با اینکه بیتکوین به قیمت قبل برگشته اما دارایی شما هنوز 69 دلار کمتر از میزان اولیه است و درصد ها یکدیگر را خنثی نمیکنند.

نکته پایانی

و در آخر یک مثال از نگهداری بلند مدت توکن Btc5L : فرض کنید اول سال 2022 در 20هزار دلار باشد و شما 1000 دلار ارز Btc5L خریداری میکنید. تصور عموم این است که اگر بیت کون بعد از یک سال به 40 هزار دلار برسد ، ارز توکن خریداری شده ده برابر خواهد شد اما در واقع نوساناتی که بیت کوین در این یک سال داشته کاملا بر ارزش توکن شما تاثیر دارد مثلا ممکن است بیتکوین قبل از رسیدن به 40 هزار دلار اول بسیار ریزش داشته و به 10هزار دلار رسیده ، پس ارزش ارز شما 200 دلار شده ، حال دوباره قیمت به 5 هزار دلار میرسد پس ارزش دارایی شما 40 دلار می شود . حال بیتکوین با 800%رشد به 40 هزار دلار میرسد اما ارزش ارز شما با 4000% رشد فقط به 1600 دلار رسیده درحالی که شما فکر میکنید باید ارزش ارز شما 5000 دلار باشد.

پس مجددا هشدار می دهیم توکن های ETF برای نگهداری بلند مدت اصلا مناسب نبوده و باعث زیان زیاد برای شما خواهد شد. شدیدا توصیه می کنیم فقط برای معاملات سریع و نوسان گیری روزانه از این توکن ها استفاده کنید.

صرافی ارز دیجیتال اریترون
مطلب قبلیارتباط ان اف تی و اسلام: ایجاد مرز جدید برای آموزش دین
مطلب بعدیاستخراج ارزهای دیجیتال چیست و چگونه انجام میشود؟

2 دیدگاه‌ها

  1. سلام ارزهای اهرم دار اگر مدتی نگاه داریم به جز کاهش وافزایش خود بازار جهانی آیا به صورت دیگری هم تغییر می‌کند منظورم ریبلانس است می‌شود در مورد آن توضیح دهید ب تشکر

    • با سلام ، این توکن ها به دلیل مدیریت بازار هر روز امکان ریبالانس دارند یعنی ممکن است قیمت در 100 ضرب شود و تعداد توکن ها بر 100 تقسیم شود. همچنین به دلیل ریست شدن نوسان روزانه این ارزها به هیچ عنوان برای نگهداری بلند مدت مناسب نیست.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید