صرافی ارز دیجیتال اریترون

دوج کوین (DOGE) یک ارز دیجیتال است که در سال 2013 به وجود آمد و بر اساس یک شوخی و میم بنیان‌گذاری شد. این ارز رمزنگاری شده از میم «دوج» الهام گرفته شده است که تصویری از شیبا اینو، نژاد سگ ژاپنی، را نشان می‌دهد که نشسته و پنجه‌هایش روی هم جمع شده است.
Dogecoin با فرهنگ طنز و عجیب و غریب از ارزهای دیجیتالی الهام گرفت که اولین بار در سال 2009 با راه‌اندازی بیت کوین (BTC) شکل گرفته است. پس از بیت کوین، که یک دارایی مبتنی بر بلاک چین بوده و قادر به جابجایی و ذخیره ارزش است، هزاران دارایی کریپتو دیگر به وجود آمدند که از مزایای دیگری مانند حفظ حریم خصوصی بیشتر استفاده کردند.

پس از اینکه لایت کوین (LTC) و متعاقباً لاکی کوین (LKY) بر اساس کد بیت کوین ایجاد شد، مهندسان نرم افزار بیلی مارکوس و جکسون پالمر از کد Luckycoin برای تشکیل دوج کوین استفاده کردند که تنها چند ساعت طول کشید تا این کار تکمیل شود. پالمر و مارکوس از پروژه Dogecoin در سال‌های پس از ایجاد آن جدا شدند. مارکوس سهم دوج کوین خود را در سال 2015 فروخت.

موارد استفاده از دوج کوین

ارز دوج کوین سال‌هاست که جامعه علاقه‌مندی داشته است، اما هیاهو در مورد این دارایی، قیمت آن را در سال 2021 به بالاترین حد رساند. با این حال، خود ارز ویژگی‌های قابل‌توجهی به طور ویژه ندارد که نشان دهد ممکن است ارزش آن به عنوان ارز یا فروشگاه غالب جهان تصاحب شود.

چرا دوج کوین نمی تواند به یک ارز رایج تبدیل شود؟ عرضه Dogecoin شاید دلیل اصلی باشد. این ارز بدون محدودیت در حداکثر عرضه ارائه می‌شود. روزانه 14 میلیون دوج کوین اضافی استخراج می‌شود که تأثیر تورمی بر ارزش دارایی دارد. در مقابل، برای مثال، بیت کوین با حداکثر عرضه ثابت 21 میلیون سکه عرضه می‌شود که آن را کم‌یاب و ضد تورم می‌سازد.

با این حال، دوج کوین به طور بالقوه می‌تواند به عنوان نوعی ارز برای انعام یا پرداخت، به صورت آنلاین یا غیره عمل کند. قیمت آن نسبت به سایر دارایی‌های کریپتو مانند BTC بسیار پایین‌تر است.

از یک طرف، به نظر می‌رسد DOGE به دلیل قیمت پایین تری که دارد، محبوبیت و سرعت تراکنش آن، به طور بالقوه از بیت کوین به عنوان یک دارایی با دوام‌تر است. جامعه کریپتو همچنین DOGE را برای جریان اصلی قابل اعتماد ساخته است. با این حال، این نیز درست است که این دارایی می تواند راه بسیاری از ارزهای قبلی را طی کند. البته برای مدتی توجه عمومی قابل توجهی را به خود جلب کرد، اما نتوانست به عنوان یک راه حل طولانی مدت منحصر به فرد باقی بماند.

ساختار فنی Dogecoin این دارایی را به طور قابل توجهی از نظر سرعت تراکنش بالاتر از بیت کوین قرار می‌دهد. هر 10 دقیقه بلاک‌ها در بلاک چین بیت کوین استخراج می‌شوند. اما بلاک‌های روی بلاک چین دوج کوین یک دقیقه طول می‌کشد. بنابراین، اگرچه هر بلاک در بلاک چین های دوج کوین و بیت کوین یک مگابایت است، بلاک چین دوج کوین بلاک‌های بیشتری را در مدت زمان مشابه تولید می‌کند. عدم سرعت تراکنش بیت کوین در گذشته مورد بحث قرار گرفته است. اگرچه، در طول سال‌ها، بیت‌کوین بیشتر به یک دارایی ذخیره‌سازی ارزش تبدیل شده است.

قیمت دوج

تاریخچه قیمت دوج کوین

از سال 2013، ارز دیجیتال دوج معمولا کمتر از 0.01 دلار برای هر سکه معامله می‌شود. در اوایل سال 2018، قیمت دوج کوین تقریبا به 0.018 دلار رسید و متعاقباً در ماه‌ها و سال‌های بعد به زیر یک پنی سقوط کرد.

در اوایل ژانویه 2021، قیمت Dogecoin برای مدت کوتاهی به بالای 0.01 دلار رسید. علاوه‌بر این، این دارایی در اواخر ژانویه یک افزایش قیمت عمده را به همراه داشت. این افزایش قیمت زمانی بود که دوج کوین به حدود 0.07 دلار در هر ارز در عرض دو کندل روزانه یا یک پنجره زمانی 48 ساعته افزایش یافت.

چند روز بعد، این دارایی تا حدود 0.088 دلار در هر ارز رسید. پس از کاهش به محدوده 0.04 دلار، قیمت دوج برای هفته‌ها تثبیت شد و منجر به افزایش سریع قیمت آن شد. در ماه مه 2021، Dogecoin با قیمتی کمتر از 0.74 دلار معامله شد. به نظر می‌رسد که این افزایش چشمگیر قیمت عمدتاً به دلیل هیاهوی موجود در رابطه با دارایی و همچنین جامعه شرکت‌کنندگان علاقه‌مند آن بوده است.

جامعه دوج کوین

در سال 2020، کاربران پلتفرم رسانه اجتماعی TikTok توجه قابل توجهی به Dogecoin در تلاش برای ترغیب مردم به خرید دارایی به امید افزایش قیمت ارز نشان دادند. Dogecoin در سال 2021 به شدت مورد توجه قرار گرفت. یکی از علاقه‌مندان به این ارز اعضای گروه Reddit WallStreetBets است. این گروه به دلیل تأثیرش بر قیمت سهام Gamestop در اوایل سال 2021 شناخته شده است. در زمان افزایش قیمت سهام GameStop در ژانویه 2021، یکی از کاربران توییتر به نام “” WSB Chairman  توییتی منتشر کرد که در آن مطرح کرده بود که آیا Dogecoin تا به حال به قیمت 1 دلار رسیده است یا خیر. قیمت Dogecoin به دنبال این توییت به حدود 0.07 دلار افزایش یافت.

همچنین توییت‌های مرتبط با رمزارز دوج کوین که توسط ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا ارسال شده است، به محبوبیت Dogecoin در سال 2021 کمک کرده است.

پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی متعدد، از جمله Reddit، به عنوان کانونی برای Dogecoin عمل می‌کنند. در طول سال 2021، جستجوهای مرتبط با Dogecoin در گوگل افزایش یافت، توییتر میزبان حجم قابل توجهی از گفتگوهای مربوط به این دارایی بود. حجم معاملات روزانه Dogecoin نیز حداقل در سال 2021 از بیت کوین گذشت و میلیاردها دلار ارزش این ارز دیجیتال معامله شد.

خرید و فروش دوج کوین

نحوه خرید و فروش دوج کوین

خرید و فروش Dogecoin بی شباهت به معامله با سایر دارایی‌های رمزنگاری معروف نیست. این ارز را صرافی‌های ارزهای دیجیتال متعددی مانند اریترون ارائه می‌کنند. از طریق این صرافی، می‌توانید علاوه‌بر خرید دوج، تبدیل ارز به ارز نیز داشته باشید. کاربران همچنین می توانند اقدام به فروش دوج کنند و پول نقد یا ارز دیجیتال را از صرافی دریافت نمایند.

علاوه‌بر این، علاقه‌مندان می‌توانند DOGE را شخصاً خریداری کرده یا بفروشند. روند خرید و فروش دوج کوین مشابه فرآیند بیت کوین است. طیف وسیعی از پلتفرم‌ها وجود دارد که طرفین می‌توانند DOGE را خریداری کنند، که برخی از آنها امکان خرید از طریق کارت‌های پرداخت را فراهم می‌کنند.

نحوه ذخیره دوج کوین

ذخیره‌سازی دارایی‌های Dogecoin نیز نکته‌ای است که ارزش صحبت در مورد آن را دارد. کاربران می توانند DOGE را در صرافی رمزنگاری که دارایی را خریداری کرده اند نگه دارند، اگرچه این روش به مالکان کنترل کمتری بر وجوه خود می‌دهد.

دارندگان ارز دوج همچنین می‌توانند ارزهای خود را در یک کیف پول شخصی و خود میزبان ذخیره کنند. این کیف پول‌ها با امنیت و مسئولیت بیشتری همراه هستند و تطبیق‌پذیری بیشتری را برای کاربران در زمینه ذخیره وجوه ارائه می‌دهند. کیف پول‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به عنوان دو گزینه بالقوه عمل می‌کنند. اما کیف پول انتخابی کاربر باید قابلیت نگهداری Dogecoin را داشته باشد. ذخیره سازی DOGE در یک صرافی رمزنگاری مستلزم ارسال ارز به کیف پول مورد نظر از صرافی است.

DOGE را کجا و چگونه بفروشیم

یک دارنده رمزارز دوج کوین چگونه می‌تواند DOGE خود را خرج کند؟ یکی از گزینه‌ها این است که آن را به یک صرافی ارز دیجیتال بفرستید، آن را بفروشید و سپس پول به دست آمده از فروش را نقد کنید یا انتقال دهید. کاربران همچنین می‌توانند DOGE خود را به قیمت فیات در کارت رمزنگاری خود بفروشند و به نوعی درآمد حاصل از Dogecoin آن را خرج کنند.

سخن پایانی

از جنبه فنی، Dogecoin شاهد به‌روزرسانی‌های مداوم در طول سال‌ها بوده است که در صفحه Github دارایی منتشر شده است.

جدا از توسعه آن، کارمزدهای Dogecoin همچنان یک نقطه فروش برای دارایی است. در مقطعی در ماه می 2021، میانگین کارمزد تراکنش Dogecoin تقریباً 2.52 دلار هزینه داشت که از نظر سطوح قبلی و بعدی یک اوج به شمار می‌آید. چنین کارمزدهایی در مقایسه با کارمزدهای تراکنش که گاهی در سایر دارایی‌های رمزنگاری مشاهده می‌شود، پایین در نظر گرفته می‌شوند.

با این حال، تعداد کمی از مالکان DOGE به طور بالقوه می‌توانند روزی باعث افزایش قیمت‌ها شوند. با وجود عرضه زیاد، Dogecoin تعدادی کیف پول را عرضه می کند که بخش قابل توجهی از کل عرضه سکه DOGE را در خود جای داده است. حدود 50 درصد از کل عرضه دارایی در تقریباً 20 آدرس کیف پول Dogecoin قرار دارد.

تا آنجایی که استخراج دوج پیش می‌رود، انتظار می‌رود جریان‌های قابل‌توجهی از DOGE از طریق استخراج به اکوسیستم وارد شود و باعث تورم شود.

صرافی ارز دیجیتال اریترون
  • برچسب‌ها
  • doge
مطلب قبلینوسان قیمت دوج کوین – آیا دوج کوین برای سرمایه گذاری مناسب است؟
مطلب بعدینشانه‌های فصل آلت‌کوین‌ها با سقف قیمتAVAX ، ENJ و EGLD

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید