دی وای دی ایکس, DYDX

خرید و قیمت ارز دی وای دی ایکس (DYDX)

-0.83 $1.6738

مجموع ارزش بازار

$384,575

23,028,345,772 تومان

بیشترین قیمت 24H

$1.8167

108,784 تومان

کمترین قیمت 24H

$1.6494

98,766 تومان

خرید و فروش دی وای دی ایکس (DYDX)

زمانی که ایردراپ رمز ارز DYDX به جامعه کاربران ارزهای دیجیتال معرفی گردید به صورت همزمان در صرافی های بزرگی مانند بایننس و سوشی سواپ لیست شد. همین امر باعث گردید تا معامله گران بسیاری به این رمز ارز علاقمند شده و بخواهند بدانند ارز دی وای دی ایکس (DYDX) چیست؟ بنیانگذار آن کیست و چه اهدافی را دنبال می کند؟ و علاقمند به خرید ارز DYDX باشند.
پلتفرم DYDX، در لایه دوم اتریوم برای رفع مشکل مقیاس پذیری و کم بودن سرعت تراکنش ها ایجاد گردید و قصد دارد تا ابزارهای معاملاتی موجود در پلتفرم های متمرکز مانند بایننس و کراکن را در بستر غیر متمرکز فعال نماید.

پلتفرم و ارز دی وای دی ایکس DYDX چیست؟

ارز دی وای دی ایکس چیست؟

پروتکل دی وای دی ایکس، پلتفرمی است که بر بستر اتریوم واقع شده و به کاربران اجازه معاملات مارجین، اسپات، دائمی داده و قابلیت وام گیری و وام دهی را ایجاد کرده است.

هدف پلتفرم دی وای دی ایکس چیست؟

هدف پلتفرم DYDX

هدف اصلی پروژه DYDX توسعه ابزارها و امکانات پیشرفته ترید به صورت غیرمتمرکز است که از طریق آن بتواند بازارهای سنتی FOREX و stock را به بستر بلاک چین ها منتقل نماید. این ابزارهای معاملاتی که شامل تریدهای مارجین، اسپات و قراردادهای هوشمند دائمی به صورت غیرمتمرکز است، به شکلی انحصاری در صرافی های متمرکز بایننس و کراکن قابل استفاده است. 

بنیانگذاران ارز دی وای دی ایکس

این ارز در سال 2017 توسط تیمی از متخصصان دنیای بلاک چین و مشاوران توسعه این بستر، ایجاد و گسترش پیدا کرد. از نامدارترین دانشمندان این پلتفرم می توان به آنتونیو جولیانو (Antonio juliano)، دیوید گوگل (David Gogel) و لوکاس وی (Lucas W) اشاره کرد. 

نحوه کار صرافی dydx

صرافی DYDX 

رمز ارز دی وای دی ایکس که بر بستر اتریوم واقع شده است، برای رفع مشکلات اتریوم مانند مقیاس پذیری کم، توان عملیاتی پایین و ترافیک بالا و شلوغی این بستر ایجاد شده است. DYDX با قرار گیری بر لایه دوم اتریوم، امکان انجام معاملاتی با مقیاس پذیری و سرعت شبکه بالا تا حدود 100 هزار تراکنش در هر ثانیه را ایجاد نموده است. 

نقشه راه DYDX Project

برای این پروژه به صورت واضح و شفاف نقشه راهی تبیین نشده، اما به طور کلی می توان گفت هدف از ایجاد این طرح، انتقال معاملات اسپات و مارجین به لایه دوم اتریوم و ایجاد بستری با توانایی اجرای بالا است. توسعه دهندگان این پروژه، روند پیشرفت آن را تنها به صورت گزارش های وبلاگی ارائه می کنند و از مشخص کردن مسیر به طور شفاف خودداری کرده اند. 

4 خدمت پلتفرم دی وای دی ایکس

خدمات پلتفرم دی وای دی ایکس

صرافی دی وای دی ایکس با استفاده از توکن اختصاصی خود، خدماتی را به معامله گران اختصاص می دهد که شامل موارد زیر است:

1. دریافت قرض و وام از صرافی 

در این صرافی هر ارز دارای یک استخر بین المللی است که با هدف استقراض و وام دهی و وام گیری ایجاد شده است. هر کاربر با سپرده گذاری دارایی های خود، بخشی از نقدینگی استخر را تامین کرده و افرادی که تمایل به دریافت وام دارند در قبال سرمایه ای که در استخر قرار داده اند می توانند وام دریافت کنند. برای دریافت وام باید بیشتر از مبلغ مورد تقاضا، سپرده گذاری کرده باشید. در صرافی های غیر متمرکز دیگر، برای دریافت وام باید تا 150 درصد ارزش وام وثیقه گذاشته باشید؛ در حالی که در صرافی DYDX تنها 125 درصد مبلغ وام نیاز به سپرده گذاری وجود دارد.

2. قراردادهای دائمی

صرافی دی وای دی ایکس از قراردادهای دائمی حمایت می کند. قراردادهای دائمی مشابه قراردادهای آتی است؛ تفاوت این دو پیمان نامه در این است که در آتی بعد از رسیدن ارز به تاریخ موعود، در هر قیمتی که باشد معامله می شود، در حالی که قیمت بالاتر رود، فروشنده ضرر می کند. اما در قراردادهای دائمی محدودیت تاریخی وجود ندارد و افراد در صورت رسیدن به زمان قرارداد می توانند آن را تامین مالی کرده و تمدید نمایند. در قولنامه های دائمی، افراد شانس کسب سودهای بیشتر در آینده خواهند داشت.

3. معاملات مارجین

در معامله های مارجین، افراد با استفاده از دارایی هایی که قرض یا وام گرفته اند، می توانند با کمک اهرم ترید کنند. این اهرم ها در مقادیر 5،10، 25 و… تا 125 وجود دارد. در این نوع از داد و ستد، افراد با به وثیقه گذاشتن دارایی خود، وام دریافت می کنند. هر چه مبلغ وثیقه بیشتر باشد، مقدار وام دریافتی بیشتر می شود و امکان معامله با اهرم بالاتر به وجود می آید.

4. استیکینگ

در این صرافی، کاربران امکان به اشتراک گذاری دارایی خود را در دو استخر ایمنی و نقدینگی دارند. تفاوت این دو POOL در اهدافی است که دنبال می کنند. استخر نقدینگی با هدف ترغیب سرمایه گذاران بزرگ برای ورود به این بستر، پاداش پرداخت می کند. اما استخر ایمنی با هدف تامین امنیت سرمایه های معامله گران ایجاد شده است.

توکن DYDX چیست؟

توکن DYDX

ارز DYDX، یک توکن حاکمیتی با استانداردهای ERC20 است که در زمان عرضه اولیه به تعداد 1 میلیارد واحد به بازار ارائه گردید. سپرده گذاری در استخرها و استیک کردن آن، از جمله روش های به دست آوردن ارز دیجیتال دی وای دی ایکس محسوب می گردد. منظور از حاکمیتی بودن این رمز ارز، ایجاد امکان مشارکت در رای گیری ها برای کاربران است. این ارز با توجه به اطلاعات سایت رسمی تریدینگ ویو در حال حاضر با Circulating supply :183,765,523 ETHDYDX، رتبه 102 را به خود اختصاص داده است. 

کاربرد ارز دی وای دی ایکس

کاربرد ارز DYDX

از کاربردهای ارز DYDX می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در معاملات قراردادهای دائمی، برای تامین کنندگان نقدینگی لایه دوم اتریوم و تریدرها، پاداش استخراج نقدینگی در نظر گرفته است.
 • در معاملات و ترید، برای دارندگان و هولدرهای ارز دی وای دی ایکس، تخفیف در گس فی قائل شده است.
 • خدمات پلتفرم که شامل استقراض، استیکینگ و… است، توسط توکن اختصاصی آن، DYDX انجام می شود.
 • برای بهبود پاداش های استیک کردن رمز ارز، از توکن دی وای دی ایکس استفاده می شود.

آینده رمز ارز DYDX

آینده رمز ارز دی وای دی ایکس

برای بررسی آینده این رمز ارز باید پارامترهای مختلفی را در نظر بگیریم. با نگاهی کلی به این رمز ارز می توان سیاست هایی که این پلتفرم برای استفاده از ابزارهای معاملاتی پیشرفته تر در نظر دارد را نقطه عطفی برای داشتن آینده درخشان در نظر گرفت. به طور مثال DYDX، قصد دارد با افزودن امکاناتی مانند ارزهای جدید، قرار دادن حد ضرر، معاملات حاشیه و مشتقات، معامله گران بیشتری را به خود جذب نماید.

در نتیجه این رمز ارز را می توان یکی از ارزهای دیجیتال محبوب در نظر گرفت که در صورت افزایش تقاضا، انتظار افزایش قیمتی در آینده و کسب سود مناسب را برای دارندگان را خواهیم داشت. تحلیلگران بسیاری تا سال ،2023 روند قیمتی صعودی برای این رمز ارز در نظر گرفته اند و شرکت های بین المللی و بزرگ، با توجه به رونمایی از نسخه های چهار و پنج DYDDX، بر روی آن سرمایه گذاری کرده اند. 

صرافی ارائه دهنده ارز دی وای دی ایکس

ارز دی وای دی ایکس از صرافی های مختلفی قابل تهیه می باشد؛ از جمله بهترین صرافی های متمرکز ارائه دهنده این رمز ارز می توان به بایننس (binance)، هوبی گلوبال (hubi global)، گیت (gate.io)، زد بی جی (ZBG)، اوکی اکسچنج (OKex) و صرافی های غیر متمرکز به یونی سواپ (UniSwap)، سوشی سواپ (SushiSwap)، و وان اینچ (1Inch) اشاره کرد.

برای امنیت در معامله و جلوگیری از بلاک شدن سرمایه به دلیل تحریم بودن کاربران ایرانی، می توانید ارزهای مورد نیاز خود را از طریق صرافی های ایرانی تهیه نمایید. یکی از بهترین صرافی های داخلی اریترون است که با پشتیبانی 24 ساعته و در 7 روز هفته، آماده ارائه خدمات به کاربران و معامله گران است. در این صرافی بدون نیاز به احراز هویت می توانید به معامله ارزهای دیجیتال بپردازید.

ولت های مناسب برای نگهداری DYDX

بهترین ولت برای نگهداری ارز DYDX

در دنیای کریپتوکارنسی کیف پول های متفاوتی وجود دارد که در انواع سخت افزاری و نرم افزاری قابل استفاده هستند. یکی از دغدغه های کاربران این حوزه این است که مناسب ترین ولت برای نگهداری رمز ارز DYDX کدام است؟
بهترین ولت هایی که توسط سایت رسمی این پروژه به معامله گران معرفی شده است عبارتند از:

ولت های سخت افزاری

 • لجر نانو ایکس
 • لجر نانو اس
 • ترزور

ولت های نرم افزاری

 • انجین ولت
 • کیپ کی
 • تراست ولت
 • کوین بیس
 • ولت کانکت
 • آیم توکن

کلام آخر

دی وای دی ایکس، یک صرافی غیر متمرکز است که امکان معاملات اسپات، مارجین، استقراض و وام دهی و قراردادهای دائمی را برای کاربران فراهم کرده است. DYDX توکن اختصاصی این پلتفرم بوده که از آن در معاملات قراردادهای دائمی، به عنوان پاداش استخراج نقدینگی برای تامین کنندگان نقدینگی لایه دوم اتریوم و تریدرها استفاده شده و خدمات پلتفرم توسط توکن DYDX انجام می شود.

برای بهبود پاداش های استیک کردن رمز ارز، از ارز دی وای دی ایکس استفاده می شود. تحلیلگران برای این رمز ارز آینده روشنی را در نظر گرفته اند و کاربران می توانند سودهای خوبی از آن به دست آورند.

نمایش بیشتر

میزان تغییرات قیمت دی وای دی ایکس (24h)

-0.0141

درصد تغییرات دی وای دی ایکس (24h)

-0.83

حجم معاملات دی وای دی ایکس (24h)

683651.7200

ثبت نام در اریترون

فقط با چند کلیک ثبت نام و با اولین معامله 1 تتر دریافت کنید.

ارز دی وای دی ایکس چیست؟

آینده ارز DYDX چگونه است؟