تتر, USDT

خرید و فروش تتر (USDT)

0 $58380

مجموع ارزش بازار

$3,522

205,636,764 تومان

بیشترین قیمت 24H

$0

0 تومان

کمترین قیمت 24H

$0

0 تومان

تتر (USDT)

$58380 0

مجموع ارزش بازار

$3,522

تومان58380

بیشترین قیمت 24H

$0

تومان58380

کمترین قیمت 24H

$0

تومان 58380

خرید و فروش تتر (USDT)

ترید کردن و سرمایه گذاری در بازارهای مالی همواره با ریسک همراه بوده است. یکی از بازارهای مالی پر ریسک و پر نوسان، مارکت کریپتوکارنسی یا ارزهای دیجیتال است که با وجود پامپ و دامپ های شدید و هیجانی امکان از دست رفتن سرمایه وجود دارد؛ اما افراد بسیاری علاقمند به فعالیت در این بازار هستند. برخی از افراد دوست دارند راهی پیدا کنند که هم بتوانند در این مارکت فعالیت داشته و هم سرمایه خود را حفظ نمایند.

به این منظور استیبل کوین ها یا ارزهای دیجیتال با ثبات در میان سرمایه گذاران، طرفداران ویژه ای دارد. استیبل coin ها، ارزهای دیجیتالی هستند که پشتوانه ای مانند ارزهای فیات، طلا، نفت و… دارند و در بازار پرهیجان، دچار افزایش یا کاهش شدید قیمتی نمی شوند. 

یکی از این استیبل کوین ها تتر (usdt) است که ارزشی برابر با یک دلار آمریکا دارد و افراد با هدف حفظ سرمایه در برابر نوسانات مارکت کریپتو اقدام به خرید تتر می کنند. تتر چیست؟ ارزی با ثبات که برای اولین بار توسط یک شرکت هنگ کنگی که پیش تر مالک صرافی bitfinex بود ایجاد گردید. طبق گفته سایت رسمی تتر، قیمتی معادل یک دلار برای این رمز ارز در نظر گرفته شده است در حالی که این ادعا به درستی اثبات نشده است. 

تتر چیست؟

تتر (USDT)، یک ارز دیجیتال پایدار است که با هدف ایجاد ثبات در برابر نوسانات هیجانی بازار رمز ارزها ایجاد شده و در واقع پلی میان ارزهای فیات (سنتی) و ارزهای رمزنگاری شده است. این ارز که در سال 2014 با نام رئال کوین ایجاد گردید، دارای بلاک چین اختصاصی نبوده و بر بستر بلاک چین های دیگر فعال شده است. شرکت تتر لیمیتد tether limited، رمز ارز تتر را اداره کرده و به ازا هر یک تتر، یک دلار آمریکا را به عنوان پشتوانه در خزانه بانکی نگهداری می کند. این ارز فیات مانع از ایجاد نوسانات شدید قیمتی شده و در صرافی های بزرگ مورد معامله قرار می گیرد و یکی از 5 ارز برتر دنیا محسوب می شود.

خالق ارز دیجیتال تتر کیست؟

جمعی 3 نفره در سال 2014، استیبل کوین Real Coin را با هدف ایجاد یک کوین پایدار ایجاد کردند و ارزش آن را معادل یک دلار در نظر گرفتند تا همیشه مقداری ثابت داشته باشد. بعدها نام آن را به تتر تغییر دادند. این 3 نفر شامل:

 1. کریگ سلارس (craig sellars) متخصص نرم افزار و حوزه بلاک چین و خالق پروتکل لایه های امنی Omni بر بستر بیت کوین
 2. ریو کالینز (Reeve collins) کارآفرین و مجری تبلیغات آنلاین و بازاریابی و مدیر اجرایی سابق atomic system
 3. براک پیرس (Brock pierce) صاحب صرافی Bitfinex و Tether limited و بازیگر سابق هالیوودی 

انواع استیبل کوین

کوین های استیبل بازار ارزهای دیجیتال به دو دسته با پشتوانه و بدون پشتوانه تقسیم می شوند:

کوین های stable و پشتوانه دار

این دسته توکن هایی هستند که قیمت آن ها وابسته به یک دارایی یا کالایی با ارزش مانند طلا، دلار، نفت و.. است. مانند تتر که ارزش آن وابسته به قیمت دلار است.

استیبل coin های بدون پشتوانه

این توکن ها از الگوریتم های مختلفی مانند سیستم وام دهی و یا نقدینگی بازار برای حفظ ارزش خود استفاده می کنند به همین دلیل به آن ها استیبل کوین های الگوریتمی نیز گفته می شود.

کاربرد تتر در مارکت رمز ارزها

تتر در بازار ارزهای دیجیتال برای مقاصد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد که عبارتست از:

 • به عنوان جفت معاملاتی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • برای پرداخت های مالی مانند پرداخت حقوق پرسنل مورد استفاده قرار می گیرد.
 • تراکنش های بین المللی و برون مرزی را سهل می کند.
 • انجام امور مالی دیجیتال (فینتک) و استفاده از ارزهای فیات در بستر رمز ارزها را امکان پذیر می کند.

مزایا و معایب تتر

پیش از سرمایه گذاری بر روی USDT لازم است که با با مزیت ها و معایبی که این رمز ارز دارد آشنا باشید تا بتوانید انتخابی آگاهانه داشته باشید.

تتر به عنوان یک ارز پایدار، 4 مزیت ویژه برای سرمایه گذاران دارد که عبارتند از:

 • ثابت بودن قیمت و مناسب برای حفظ سرمایه
 • سرعت معاملات بالا
 • شفافیت و ایمنی زیاد
 • داشتن پشتوانه دلاری
 • تبدیل راحت به پول نقد
 • کارمزد تراکنش کم و مقرون به صرفه بودن در تراکنش های بین المللی

از معایب این رمز ارز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

به راحتی می توان با دستکاری بر روی عرضه و تقاضای این رمز ارز بر کل مارکت تاثیرگذار بود.

در صورتی که پشتوانه دلاری تتر از بین برود معلوم نیست چه اتفاقی برای آن خواهد افتاد.

ویژگی های تتر چیست؟

تتر ارزی با قیمت پایدار است که نوسانات مارکت تاثیر چندانی بر روی قیمت آن ندارد. از این رمز ارز برای معاملات مالی و به منظور کاستن هزینه های تبدیل ارزها استفاده می شود و عرضه و تقاضا در بالا یا پایین رفتن قیمت آن تاثیری ندارد. این توکن ویژگی های منحصر به فردی دارد که عبارتند از: 

 • مدت زمان انجام تراکنش
 • گس فی یا کارمزد بسیار کم
 • قیمت با ثبات
 • ریسک کم یا امنیت زیاد

انواع تتر

تتر توکنی است که بلاک چین اختصاصی ندارد و بر بسترهای دیگر پیاده سازی شده است. در ابتدا این ارز بر روی بلاک چین بیت کوین فعالیت خود را آغاز کرد اما در حال حاضر بر روی blockchain  های مختلف مانند اتریوم، ترون، سولانا و… مورد استفاده قرار می گیرد. هر کدام از این فضاها از یک فرمت خاص برای آدرس استفاده می کنند که در زمان نقل و انتقالات باید به این مسئله توجه داشته باشید. در صورتی که تتر را به آدرسی با فرمت اشتباه ارسال نمایید، سرمایه شما از بین می رو و دیگر به آن دسترسی نخواهید داشت. 

آدرس تتر بر شبکه بیت کوین با 1،3 یا bc1 نمایش داده می شود. در حالی که این آدرس در بستر اتریوم با 0x و در بلاک چین ترون با T شروع می شود.

ولت های مناسب تتر

تتر بر بسترهای بلاک چینی مختلفی مانند اتریوم، سولانا، ترون، بایننس چین و… اجرا می شود، به همین دلیل برای انجام تراکنش های مالی با استفاده از این ارز و نگهداری آن به کیف پولی نیاز است که با این بسترها هم خوانی داشته باشد. بهترین ولت هایی که می توان برای نگهداری تتر مورد استفاده قرار داد عبارتند از:

کیف پول های نرم افزاری مانند:

 • تراست ولت
 • کوینومی
 • اتمیک
 • امنی ولت
 • اکسودوس
 • تتر ولت
 • کریپتوولت
 • مای اتر ولت

ولت های سخت افزاری مانند:

 • لجر نانو ایکس
 • لجر نانو اس
 • تزور

امنیت شبکه تتر

شرکت سازنده تتر ادعا می کند که به ازا هر یک تتر یک دلار آمریکا پشتوانه برای آن وجود دارد؛ اما مستندات کافی برای اثبات این ادعا وجود ندارد. بنابراین باید امنیت این استیبل کوین را در نظر گرفت تا با خیال راحت بتوان پول و دارایی خود  را به آن تبدیل کرد. شبکه تتر توسط 3 عامل زیر ایمن می گردد:

 1. امنیت بلاک چینی که بر روی آن قرار دارد

از آن جایی که تتر بر بستر بلک چینی بیت کوین قرار گرفته که دارای امنیت بالایی است و از سمتی دیگر عملکرد بر اساس الگوریتم اثبات کار، باعث می شود تا امنیت این ارز برای کاربران مورد تایید قرار بگیرد.

 1. امنیت ذخیره پشتوانه تتر

شرکت سازنده تتر به صورت روزانه گزارشات مالی را در وبسایت رسمی خود منتشر کرده و عملیات حسابرسی دوره ای دارد که این شفافیت در عملکردهای مالی، نشان از امنیت توکن تتر دارد.

 1. همکاری با صرافی های بزرگ و معتبر

تتر با چندین صرافی معتبر و پلتفرم های معاملاتی معروف و بزرگ همکاری می کند که امنیت تتر را تامین می کنند.

چگونه استیبل کوین تتر را بخریم؟

با ثبت نام در صرافی اریترون و افزایش موجودی حساب کاربری خود، می توانید به راحتی اقدام به خرید رمز ارز تتر کنید. پیش از انجام این کار لازم است که روند بازار و تغییرات قیمتی تتر را در نظر گرفته سپس سفارش خود را ثبت و هر تعداد از ارز مورد نظر که می خواهید خریداری نمایید. 

صرافی ارز دیجیتال اریترون اولین مرکز در ایران است که از بیش از ۱۰۰۰ رمز‌ارز پشتیبانی کرده و تمامی سفارشات را در بازار جهانی ثبت می‌کند. هدف این مجموعه ایجاد امکان خرید تتر با روشی آسان و سریع است؛در اریترون بدون نیاز به احراز هویت تصویری، در کم‌ترین زمان و بدون هیچ کارمزدی اقدام به خرید تتر کنید.

گفتار نهایی

تتر چیست؟ رمز ارزی متمرکز و وابسته به ارز فیات دلار است که نوسانات بازار بر آن تاثیری ندارد. شرکت تولید کننده این توکن اعلام کرده که به ازار هر تتر تولید شده یک دلار آمریکا پشتوانه در خزانه موجود است اما برخی این ادعا را رد کرده و قبول ندارند. 

این ارز در سال 2014 توسط یک شرکت هنگ کنگی با نام اولیه رئال کوین تولید شده و هدف آن ایجاد ارتباط میان ارزهای سنتی و ارزهای رمزنگاری شده است. از تتر به عنوان جفت معاملاتی استفاده شده و برای پرداخت های مالی مانند پرداخت حقوق پرسنل مورد استفاده قرار می گیرد. تراکنش های بین المللی و برون مرزی را سهل کرده و انجام امور مالی دیجیتال (فینتک) و استفاده از ارزهای فیات در بستر رمز ارزها را امکان پذیر می گرداند.

میزان تغییرات قیمت تتر (24h)

-100

درصد تغییرات تتر (24h)

0

حجم معاملات تتر (24h)

202880579.0000

ثبت نام در اریترون

فقط با چند کلیک ثبت نام و با اولین معامله ۱ میلیون ایلان دریافت کنید.

آیا برای خرید تتر نیاز به احراز هویت است؟

از کجا تتر بخریم؟

آیا بدون تتر میتوان ارز دیجیتال خرید؟

آیا قیمت تتر همیشه معادل یک دلار است؟