قوانین و مقررات

آخرین بروزرسانی ، 20 مرداد 1401

 

کاربران با ثبت نام در اریترون قبول نموده اند که کلیه قوانین و مقررات را پذیرفته و به آن کاملا آگاه هستند.

1. اریترون تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و بستری برای معاملات نقدی ارزهای دیجیتال است.

2. در اریترون هیچ گونه ارز کاغذی معامله نمی شود.

3. در اریترون معاملات صوری و خالی فروشی وجود ندارد و کلیه معاملات به صورت نقدی انجام پذیر است.

4. هرگونه فعالیت های مجرمانه از جمله پولشویی ، اجاره دادن یا در اختیار قرار دادن حساب کاربری فرد در اریترون ممنوع بوده و در صورتی که اریترون از این موضوع آگاهی یابد این حق را برای خود محفوظ میداند که علاوه بر مسدود کردن کلیه دارایی های ریالی و رمزارزی کاربر ، موارد را به مراجع قضایی و انتظامی اطلاع داده و تا تعیین تکلیف از سمت مراجع قانونی حساب کاربر مسدود و دارایی های وی نزد اریترون بسته خواهد شد و کاربر حق هیچ اعتراضی ندارد.

5. واریز ریال به حساب اریترون از طریق کارت های اجاره ای و یا از طریق فعالیت های اقتصادی مجرمانه ممنوع بوده و عواقب آن بر عهده کاربر خواهد بود و در صورت درخواست مراجع قضایی و انتظامی ، کلیه اطلاعات فرد خاطی در اختیار مراجع قانونی قرار خواهد گرفت.

6. کلیه کاربرانی که قصد واریز یا برداشت ریالی در اریترون دارند ملزم به احراز هویت در سطح مورد نیاز می باشند و در صورت مغایرت اطلاعات ارسالی با واقعیت و یا هرگونه تقلب در ارسال اطلاعات کلیه عواقب آن بر عهده شخص بوده و اریترون این حق را برای خود محفوظ می داند که علاوه بر مسدود نمودن کلیه دارایی های فرد ، موارد را به مراجع قضایی و انتظامی ارجاع دهد.

7. کابران فقط مجاز بوده که برای خودشان اقدام و خرید و فروش نموده و انجام هرگونه معامله برای شخص ثالث ممنوع بوده و عواقب ناشی از استفاده شخص ثالث از حساب کاربری برعهده کاربر می باشد.

8. در زمان برداشت رمز ارز ، مسئولیت وارد نمودن آدرس صحیح کیف پول و انتخاب شبکه صحیح انتقال به عهده‌ی کاربر خواهد بود. در صورت بروز هر گونه مشکل اعم از اشتباه در ورود آدرس صحیح، نقص آدرس، مشکلات کیف پول مقصد و بلوکه شدن دارایی‌های کاربران در کیف پول مقصد، هیچ گونه مسئولیتی به عهده ی اریترون نخواهد بود.

9. کاربران اذعان میدارند که از ریسک های مربوط به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال مطلع بوده و با علم به این موضوع اقدام به سرمایه گذاری و تبادل می نمایند، اریترون هیچگونه مسئولیتی در قبال نوسانات قیمت ارز های دیجیتال که متاثر از عرضه و تقاضا در بازار های جهانی و داخلی هستند ندارد.

10. اریترون به عنوان بازار آنلاین تبادل ارزهای دیجیتال، هیچ گونه مسئولیتی در قبال نحوه ی معامالت کاربران و سود و زیان حاصل از آن ندارد.

11. کاربران اریترون می‌پذیرند در صورت تشخیص کارشناسان اریترون، جهت حفظ امنیت دارایی ایشان با اطلاع قبلی نسبت به برقراری تماس تصویری با تیم اریترون همکاری نمایند. همچنین بنا به دستور نهادهای قضایی مانند پلیس فتا، ممکن است برداشت رمزارز به مدت 24 تا 72 ساعت کاری پس از زمان واریز از طریق درگاه شتابی، محدود گردد.

12. هرگونه سهل انگاری کاربران در حفظ اطلاعات امنیتی از جمله گذرواژه کاربر، ترید پسورد و یا کد بازیابی گوگل اوتنتیکیتور به عهده‌ی شخص کاربر بوده و اریترون هیچ مسئولیتی به عهده نخواهد داشت.

13. اریترون این اطمینان را می‌دهد که دارایی‌های کاربران را نزد خود به امانت و به بهترین شکل و با بالاترین استانداردهای امنیتی ممکن، حفظ نماید. در صورت بروز هرگونه مشکل امنیتی، اریترون متعهد به جبران خسارت خواهد بود.

14. اریترون در مقابل واریز توکن یا کوین بر بستر اشتباه یا کوین هایی که در اریترون پشتیبانی نمی شود هیچ گونه مسئولیتی نداشته و با توجه به مکانیسم ذخیره سازی سرد امکان استخراج این توکن ها با استفاده از ولت ثالث وجود ندارد. لذا مسئولیت هرگونه واریز اشتباه با خود کاربر بوده و کاربر حق هیچ گونه شکایتی را نخواهد داشت.

15. درخواست برداشت ریال از حساب کاربری در سریع‌ترین زمان ممکن پس از ثبت، بررسی خواهد شد. زمان واریز پول به حساب کاربران بر اساس محدودیت‌های انتقال وجه بین بانکی(ساتنا،پایا)، متفاوت خواهد بود و در زمان برداشت به کاربر از طریق ایمیل و یا پیامک زمان واریز اطلاع رسانی خواهد شد.

16. کاربر می‌پذیرد که به جز در موارد مورد تعهد اریترون، حق هیچ گونه داعیه، طلب و شکایت از سایت اریترون، مدیران، کارمندان و افراد مرتبط با این سایت را نخواهد داشت.

17. اگر اریترون تحت هر عنوان اشتباهاً یا من غیر حق، وجوه یا رمزارزی را به حساب کاربر منظور یا در محاسبات خود هر نوع اشتباهی نماید، هر زمان مجاز و مختار است راساً و مستقلاً و بدون انجام هیچ گونه تشریفات اداری و قضائی و دریافت اجازه کتبی از متعهد (صاحب حساب) در رفع اشتباه و برداشت از حساب‌های وی اقدام نماید و تشخیص اریترون نسبت به وقوع اشتباه یا پرداخت بدون حق و لزوم برداشت از حساب معتبر خواهد بود و کاربر حق هرگونه اعتراض و ادعایی را در خصوص نحوه عملکرد اریترون از هر جهت از خود ساقط می نماید.

18. در صورت بروز هرگونه مشکل یا ابهام در هر یک از معاملات، اریترون حق دارد مستقلاً آن معامله را ابطال و دارایی‌های هر یک از طرفین را به حساب خودشان عودت دهد. بدیهی است که در صورتی که اشکال از سمت اریترون باشد، موظف خواهد بود که جبران خسارت نماید و در غیراین صورت کاربر حق هرگونه اعتراض و ادعایی را در خصوص نحوه عملکرد اریترون از هر جهت از خود ساقط می‌نماید.

19. در صورت هرگونه سوء استفاده از کد معرف اریترون در فعالیت‌های خلاف قانون، تمامی مسئولیت آن به عهده کاربر بوده و اریترون هیچ گونه مسئولیتی در قبال هرگونه سوء استفاده از سیستم معرفی خود به هر نحو ندارد. همچنین اریترون حق باطل کردن کد معرف و بستن حساب در صورت مشاهده هرگونه سوء استفاده بدون نیاز به دستور قضایی را خواهد داشت.

20. در معاملات بر پایه USDT ، از آنجایی که کاربر از طریق اریترون به بازار جهانی وصل شده و سفارشات در بازار جهانی انجام می شود ، به دلیل نوسانات گاها غیر عادی مارکت ممکن است سفارش کاربر با میزان اندکی اختلاف نسبت به سفارش درج شده گرفته شود . لذا کاربر حق هیچ اعتراضی در این مورد ندارد.

21. در معاملات از نوع تبادل سریع (CONVERT) و معاملات بر پایه USDT ، از آنجایی که تبادلات با بازار جهانی صورت میگیرد در صورت بروز مشکل در ارتباط با صرافی های خارجی از جمله در دسترس نبودن سایت صرافی خارجی و یا غیر فعال بودن API ، ممکن است سفارش کاربر(پندینگ اردر ، حد سود و حدضرر) انجام نشود و یا حذف شود. در این موارد کاربر حق اعتراض به اریترون را از خود سلب مینماید.

22. در صورت بروز مشکل در اینترنت کشور و قطعی دیتا سنتر ها و یا بروز موارد غیر قابل پیشبینی ، اریترون حق دارد راسا و با اختیار کامل و بدون اخد مجوز و یا بدون اطلاع به کاربر در جهت حفظ سرمایه کاربران ، تمامی سفارشات باز (از جمله حد سود و حد زیان) را حذف نموده و تا عادی شدن شرایط اجازه درج مجدد سفارش جدید را غیر فعال نماید و کابر حق اعتراض در این مورد را از خود سلب می نماید.

23. صرافی در قبال توکن هایی که به هردلیلی کلاهبرداری یا اصطلاحا شت کوین محسوب میگردند مسئولیتی نداشته و کاربر باید با اطلاعات و دانش دقیق نسبت به خرید هر ارزی اقدام نماید. همچنین کاربر باید در شبکه های اجتماعی صرافی شامل پیج اینستاگرام به ادرس erythron.crypto و کانال تلگرام صرافی عضو بوده و اطلاعیه های صرافی را به صورت منظم مطالعه نماید و هرگونه اظهار بی اطلاعی از رویدادی از سمت کاربر قابل پذیرش نیست.

24. با توجه به نوسانات و ریسک های زیاد نگهداری بلند مدت توکن های ETF ، اریترون هیچگونه مسئولیتی در قبال کاهش شدید ارزش این توکن ها نداشته و کاربر موظف است از این توکن ها فقط برای ترید های کوتاه مدت استفاده نماید. همچنین اریترون در جهت مدیریت بازار ، این حق را برای خود محفوظ میداند که هرزمان نسبت به ریبالانس این توکن ها (ریبالانس : تقسیم تعداد دارایی بر X و ضرب قیمت توکن در X) بدون اطلاع قبلی اقدام نماید . همچنین کاربران دارنده این توکن ها این حق و وکالت را به اریترون میدهند که هر زمان که نیاز باشد و بدون اطلاع قبلی نسبت به تبدیل این دارایی ها به تتر اقدام نماید و تصمیم اریترون نافذ و مورد قبول کاربران می باشد. همچنین کاربر موظف است قوانین و توضیحات موجود در وبلاگ اریترون در مورد این توکن ها را کاملا مطالعه و با آگاهی کامل نسبت به ترید آن ها اقدام نماید.

قوانین و سیاست های حفظ حریم خصوصی :
1.اریترون برای برای شروع فعالیت و ثبت نام شما در صرافی نیاز به یک شماره موبایل فعال و یا ایمیل دارد که فقط به منظور ارسال کد تایید می باشد.


2.برای فعایت در سطح کاربری برنزی و بالاتر نیازمند ثبت اطلاعاتی چون شماره ملی ، تاریخ تولد ، جنسیت و شماره موبایل به نام شخص می باشد. بنا به رعایت قوانین پولشویی و مالیاتی کشور اریترون نیازمند آن است که اطلاعات هویتی شخص متقاضی فعالیت را با مراجع رسمی کشور (سازمان ثبت احوال و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران) مطابقت دهد.  


3.اریترون به هیچ عنوان به سایر اطلاعات خصوصی افراد نیاز به دسترسی ندارد.


4. اطلاعات هویتی افراد به صورت رمزنگاری شده و ایمن در دیتابیس صرافی نگهداری می شود.

5.اریترون متعهد میگردد اطلاعات دریافتی از کاربران شامل اطلاعات هویتی ، شماره موبایل و ایمیل افراد و سایر اطلاعاتی که در زمان احراز هویت از کاربر درخواست می شود ، به صورت کاملا محرمانه و امن نزد خود نگه داشته و فقط در صورت درخواست از سوی مراجع قانونی اقدام به افشای اطلاعات شخصی کاربر به مراجع قضایی شود.

 

قوانین استفاده از API اریترون :

1. استفاده از API فقط برای مالک حساب کاربری مجاز بوده و کاربر حق واگذاری حساب خود (کلید API) به هیچ شخصی نداشته و در صورتی که حساب کاربری خود را در اختیار شخص ثالث قرار دهد ، تمامی مسئولیت آن بر عهده شخص کاربر می باشد.

2. کاربر موظف بوده با توجه به مستندات ارائه شده اریترون ، از API استفاده نموده و اریترون این حق را برای خود محفوظ می داند که در صورت به وجود آمدن خطا در پروسه معاملات ، راسا معامله انجام شده توسط API را کنسل کرده و وجوه کاربر را به حالت قبل برگرداند.

3. اریترون مختار است بدون اطلاع قبلی و کتبی و بدون مراحل قضایی ، نسبت به قطع دسترسی به API کاربر اقدام نماید.

4. کاربر حق استفاده از API اریترون در جهت استفاده در سایت های شرط بندی ، معاملات فردایی و معاملات ارزهای فیات نداشته و در صورت محرض شدن تخلف ، علاوه بر مسدود شدن حساب و دارایی کاربر ، مراتب به اطلاع مقامات قضایی خواهد رسید و برای باز شدن حساب نیاز به دستور مقام محترم قضایی می باشد.

5. کاربر موظف بوده کانال اطلاع رسانی تلگرام اریترون را به صورت دائم زیر نظر داشته و در صورت ایجاد تغییرات در سیستم API حق هیچگونه اعتراضی ندارد.