چگونه اتریوم بخریم
صرافی ارز دیجیتال اریترون

اتریوم یک بلاک چین منبع باز بوده که برای افراد در دسترس است تا بتوانند بر اساس آن راه حل‌های بلاک چبن را بسازند. این شبکه اساساً هر کسی را قادر می‌سازد تا برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) بسازد و به طور کلی از شبکه‌ای استفاده کند که اتر (ETH) بخش کلیدی این فرآیند است. اتر رمزارز بومی اتریوم است که تمامی عملیات روی بلاک چین اتریوم را فعال می‌کند.
روش‌های مختلفی برای خرید اتریوم وجود دارد که بسیاری از آنها در این راهنما به تفصیل آمده است.

صرافی‌های خرید اتریوم

شاید ساده‌ترین و محبوب‌ترین راه برای خرید اتریوم از طریق صرافی ارز دیجیتال باشد. اتر پس از بیت کوین (BTC) دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر مارکت کپ است، بنابراین یافتن یک صرافی آنلاین دیجیتال مانند اریترون که در حوزه قضایی شما فعالیت می‌کند و با ETH معامله می‍کند، نباید خیلی سخت باشد. صرافی اریترون یکی از بهترین صرافی‌های داخلی است که برای شما بستر امن معاملات ریالی و ارز به ارز را فراهم می‌کند.

اول از همه، شما باید صرافی را انتخاب کنید که به مشتریان منطقه و کشور شما اجازه دهد و سپس در آن صرافی ثبت نام کنید. به همین خاطر است که معتقدیم یک صرافی ایرانی ماند اریترون بهترین گزینه است. سپس در مورد معامله انتخابی خود تحقیق کنید. اعتبار آن و اینکه آیا ارزی را که می‌خواهید با آن معامله کنید را می‌پذیرد یا خیر را بررسی نمایید. فرآیند ثبت نام ممکن است بسته به صرافی و منطقه شما متفاوت باشد. برخی از صرافی‌ها به اطلاعات شخصی و مدارک شناسایی قابل توجهی نیاز دارند، در حالی که برخی دیگر اطلاعات بسیار کمتری نیاز دارند. با این حال، صرافی‌هایی که در ابتدا به اطلاعات کمتری برای ایجاد حساب از شما درخواست می‌کنند. اغلب برای باز کردن قفل فعالیت‌های خاص، مانند محدودیت‌های برداشت گسترده، به اطلاعات اضافی نیاز دارند. این اطلاعات در انطباق با «مشتری خود را بشناسید» (KYC) و مقررات ضد پولشویی (AML) جمع‌آوری شده است. اما جالب است بدانید که صرافی اریترون نیاز به احراز هویت ندارد و معاملات تبدیل ارز را به راحتی بدون هیچگونه اطلاعاتی انجام دهید.

پس از گذراندن تمام بررسی‌های لازم، باید روش سپرده‌گذاری را انتخاب کنید. بسته به صرافی، روش‌های مختلفی وجود دارد، از جمله حواله‌های بانکی، پرداخت‌های کارت اعتباری و نقدی، و نقل و انتقالات منطقه پرداخت واحد یورو (SEPA) هزینه‌های واریز و برداشت ممکن است بسته به نوع انتقال و مبادله مورد استفاده متفاوت باشد.

برخی از صرافی‌ها نقل و انتقال و تبدیل ارزهای فیات را تسهیل می‌کنند، در حالی که سایر پلتفرم‌ها ممکن است فقط انتقال دارایی‌های کریپتو را مجاز کنند. زمان واریز و برداشت بسته به روش مورد استفاده و دارایی منتقل شده متفاوت است.

به محض اینکه وجوه در حساب صرافی شما قرار گرفت، می‌توانید معامله را شروع کنید. کاربرپسند بودن این فرآیند به تبادل خاص بستگی دارد و بسیاری از آنها در تلاش هستند تا این فرآیند را تا حد امکان آسان کنند. شما می‌توانید مقادیر مختلفی از اطلاعات ارزشمند، مانند ارزش فعلی اتر و سایر ارزهای دیجیتال و اخبار مرتبط را در وب سایت صرافی خود مشاهده کنید. هنگامی که اتر را دریافت کردید، ممکن است بخواهید آن را به کیف پولی که انتخاب می‌کنید انتقال دهید.

خرید اتریوم با پول نقد

خرید اتریوم با پول نقد

به دلایل مختلف، خرید اتریوم به صورت مستقیم ممکن است ارجح باشد. مقررات مربوط به چنین معاملاتی، با این حال، ممکن است بسته به منطقه جغرافیایی متفاوت باشد. معاملات آنلاین همتا به همتا (P2P) معمولاً همچنان شامل فرآیندهای KYC و AML هستند.

هدف صرافی‌های P2P تسهیل معامله خارج از بورس (OTC) ارزهای محلی برای دارایی های دیجیتال مانند BTC یا ETH است. بر اساس ساختار بلاک چین اتریوم، معاملات اتریوم از قراردادهای هوشمند اتریوم برای کمک به فرآیند، سود می‌برد.

خدمات رمزنگاری P2P اساساً به عنوان بازارهایی عمل می‌کنند که کاربران را قادر می‌سازد در ازای مقادیر متفاوتی از دارایی های رمزنگاری مانند اتر، ارزهای محلی را به واحدهای جداگانه پرداخت کنند. چنین پلتفرم‌ها یا خدمات P2P معمولاً از ویژگی‌های امانی استفاده می‌کنند.

ملاقات حضوری با شخصی در یک مکان عمومی نیز ممکن است گزینه‌ای مستقیم برای خرید اتریوم باشد. با این حال، چنین معاملاتی با خطراتی همراه است، بنابراین هر اقدام احتیاطی لازم را انجام دهید، درست مانند زمانی که یک معامله مالی سنتی با یک غریبه انجام می‌دهید. همچنین برای تراکنش به دسترسی فعال به اینترنت نیاز دارید.

معامله اتر همتا به همتا می‌تواند خصوصی‌تر از استفاده از صرافی‌های متمرکز باشد. با این حال، این روش معامله می‌تواند به سطح معینی از اعتماد بین دو طرفین نیاز داشته باشد. علاوه‌بر این، اگر تصمیم دارید در معاملات P2P شرکت کنید، این مسئولیت شماست که از رعایت مقررات محلی خود اطمینان حاصل کنید.

کیف پول‌های ذخیره اتریوم

آگاهی کامل از کیف پول‌های اتریوم و نحوه عملکرد تراکنش‌های اتریوم به طور کلی ممکن است اطلاعات مفیدی برای خریداران اتر باشد. انواع مختلفی از کیف پول‌ها از جمله کیف پول موبایل و سخت‌افزاری وجود دارد. همچنین می‌توانید از کیف پولی که توسط یک صرافی ارز دیجیتال ارائه شده است استفاده کنید.

نکته دیگری که باید در نظر بگیرید این است که آیا می‌خواهید از یک کیف پول به اصطلاح “گره کامل” استفاده کنید، که باید کل بلاک چین اتریوم را دانلود کنید (از نظر اندازه فضای ذخیره سازی رایانه‌ای بسیار بزرگ است) یا یک “کلاینت سبک” استفاده کنید. البته، اگر در اتریوم تازه کار هستید، استفاده از یک کلاینت لایت یک گزینه ارجح خواهد بود. برخی از کیف پول‌های کریپتو امکان خرید یا مبادله دارایی‌های کریپتو را در برنامه‌های کیف پول مرتبط خود ارائه می‌دهند.

اگر اتر را از یک صرافی می‌خرید، استفاده از کیف پول در همان پلتفرم ساده‌ترین گزینه است، اما این رویکرد مزایا و معایبی دارد. متأسفانه، دنیای ارزهای دیجیتال مملو از مواردی از هک صرافی است. هک صرافی ممکن است در مقیاس وسیع‌تری اتفاق بیفتد، که طی آن کل صرافی سرمایه‌ای را برای هک از دست می‌دهد، یا ممکن است شما به‌صورت جداگانه هک شوید. برخی از صرافی‌ها اقدامات بیمه‌ای دارند، اگرچه جزئیات متفاوت است، و هک ممکن است همچنان منجر به از دست رفتن وجوه یا تاخیر در بازگشت وجوه شود.

بنابراین، استفاده از کیف پولی که توسط دارنده دارایی به دور از صرافی کنترل می‌شود، می‌تواند به عنوان گزینه ایمن‌تر عمل کند، زیرا بر اساس اقدامات و شیوه‌های کاربران، کنترل بیشتری بر دارایی‌ها و همچنین سطوح مختلف امنیت را فراهم می‌کند. با این حال، استفاده از چنین کیف پول‌هایی مسئولیت بیشتری را بر عهده دارنده دارایی می‌گذارد.

نگه داشتن ETH در صرافی نیازمند تعدادی از بهترین شیوه‌ها از جمله استفاده از احراز هویت دو عاملی (2FA)  برای ایمنی حساب و دارایی است. با این حال، صرافی‌های کریپتو معمولاً خدمات مشتری دارند و نیازی به مدیریت کلید خصوصی توسط کاربر ندارند.

از سوی دیگر، کیف پول‌های خارج از صارفی، که به آن کیف پول‌های دیجیتالی نیز می‌گویند، مسئولیت مراقبت از رمز عبور، کلیدهای خصوصی و ذخیره دارایی‌ها را به طور کامل بر عهده کاربر می‌گذارد. کلید خصوصی چیست؟ در ساده ترین حالت، یک کلید خصوصی به دارنده امکان دسترسی به وجوه ذخیره شده در کیف پول مربوط به آن کلید را می‌دهد.

اگر کیف پول شما غیرقابل دسترسی شود و عبارت seed بکاپ خود را گم کنید، دیگر راهی برای دسترسی به کیف پول شما وجود نخواهد داشت و هر چه وجوهی که در آنجا نگهداری می‌کنید اساساً از بین می رود. هر کیف پول اتریوم یک آدرس کیف پول عمومی دارد. در صورت تمایل از این آدرس برای ارسال وجوه از صرافی یا جای دیگر به آن کیف پول استفاده کنید.

خرید اتر

آیا برای سرمایه گذاری در اتریوم دیر شده است؟

اتریوم به عنوان یک پروژه در حال توسعه شناخته شده است. تعداد قابل توجهی از راه‌حل‌ها بر روی بلاک‌چین اتریوم ساخته شده‌اند، اگرچه مقیاس‌پذیری برای چنین استفاده گسترده‌ای یک مشکل بوده است، همانطور که در CryptoKitties در سال 2017 و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) در سال‌های 2020 و 2021 مشاهده شد.

بلاک چین ETH در حال انتقال به اتریوم 2.0 است که شامل تغییر الگوریتم‌های اجماع از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) است. انتظار می‌رود این حرکت به مقیاس شبکه کمک کند.

اتر به عنوان دومین ارز رمزپایه مارکت کپ تا به امروز شناخته شده است که دارای دومین ارزش بازار بزرگ در بین تمام دارایی‌های رمزنگاری شده است و BTC رتبه اول را در اختیار دارد.

قیمت اتریوم در طول سال‌ها حرکت رو به بالا قابل‌توجهی داشته است و در برخی مواقع بیش از ۴۰۰۰ دلار به ازای هر ارز معامله می‌شود. با این حال، پیش‌بینی ارزش بلندمدت هر دارایی کریپتو دشوار است. در مدت 10 سال، اتر ممکن است ارزشی نداشته باشد یا ارزش آن ممکن است همچنان در حال افزایش باشد.

تراکنش ایمن اتریوم

یکی از مهمترین جنبه‌های شبکه اتریوم این است که تراکنش‌ها برگشت ناپذیر هستند. بنابراین، مطمئن شوید که هرگز یک آدرس را به صورت دستی تایپ نکنید، زیرا اساساً یک رشته بسیار طولانی و حساس به حروف و اعداد تصادفی است. یک اشتباه می‌تواند منجر به ناپدید شدن سرمایه شما برای همیشه شود. اطمینان حاصل کنید که قبل از تأیید تراکنش، همه جزئیات را دوباره بررسی کنید.

از ذخیره مقدار زیادی اتر در کیف پول‌های ارائه شده توسط صرافی‌ها خودداری کنید. از آنجایی که صرافی اساساً مسئولیت کیف پول شما را بر عهده دارد، از دست دادن وجوه غیرممکن نیست و این امر ممکن است به دلیل هک یا حتی فعالیت کلاهبرداری یک صرافی رخ دهد. کیف پول‌های خودگردان کنترل بیشتری بر وجوه ذخیره‌شده فراهم می‌کند. اگر قصد دارید مقادیر زیادی اتر را ذخیره کنید، سرمایه‌گذاری در کیف پول سخت‌افزاری را در نظر بگیرید.

مراحل ایمنی مانند احراز هویت دو مرحله ای و غیره را در صورت امکان اجرا کنید. در نهایت، همیشه به یاد داشته باشید که از عبارت seed پشتیبان خود محافظت کنید و به یاد داشته باشید که اگرچه کیف پول‌های خودگردان آزادی بیشتری را ارائه می‌دهند، اما داشتن دانش لازم را نیز به همراه دارند.

سخن پایانی

اتریوم در اکثر پلتفرم‌هایی که رمزارز پذیرفته می‌شود در دسترس است. ETH یکی از محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال است، بنابراین به طور کلی یکی از اولین دارایی‌های رمزنگاری است که به پلتفرم‌ها اضافه شده است.

صرافی ارز دیجیتال اریترون
  • برچسب‌ها
  • ETH
مطلب قبلیشرکت JpMorgan: پیش‌بینی قیمت 146 هزار دلاری بیت کوین
مطلب بعدینهنگ‌ها و هولدرها دلیل اصلی رکورد 67 هزار دلاری اخیر قیمت بیت کوین

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید