آوه, AAVE

خرید و قیمت ارز آوه (AAVE)

-5.75 $78.825

مجموع ارزش بازار

$15,284

919,803,962 تومان

بیشترین قیمت 24H

$86.983

5,234,637 تومان

کمترین قیمت 24H

$74.11

4,459,940 تومان

خرید و فروش آوه (AAVE)

ارز دیجیتال آوه یکی از پروژه‌های برجسته در زمینه دیفای یا بازارهای مالی غیر متمرکز است. با استفاده از این پروژه کاربران می‌توانند قراردادهای اعتباری را با استفاده از تکنولوژی بلاکچین و اتریوم ایجاد کنند و از مزایای مختلف این قراردادها بهره‌مند شوند. با توجه به کاربری‌های مختلفی که این پروژه دارد، قصد داریم در این مقاله در مورد قیمت آوه، خرید و فروش ارز دیجیتال آوه و تحلیل آوه صحبت کنیم؛ با ما همراه باشید:

 

ارز دیجیتال آوه، ارزی نوین، با پشتوانه‌ای محکم 

اولین سوالی که پس از شنیدن اسم آوه ممکن است به ذهن شما خطور کند، این است که ارز دیجیتال آوه چیست؟ آوه یکی از پروژه‌های ارز دیجیتال است که امکان وام‌دهی و وام‌گیری با استفاده از دارایی‌های دیجیتال را می‌دهد. این پروژه یک پروژه متن باز و غیر حضانتی است که بر پایه شبکه بلاکچین اتریوم ساخته شده است و کاربران می‌توانند با قرار دادن دارایی‌های خودشان در این پروتکل، از آن برای کسب سود استفاده کنند.

توکن ارز دیجیتال آوه، توکن بومی شبکه آوه است که با نماد AAVE شناخته می‌شود و برای حاکمیت بر پروتکل، رای‌گیری در تصمیمات مهم و کاهش نرخ سود وام‌گیرندگان از آن استفاده می‌شود. آوه در اصل یک پروتکل وام‌دهی متن باز و غیرحضانتی برای دارایی‌های دیجیتال است که فعالیت خود را در سال ۲۰۱۷ با نام ETHLend آغاز کرد. این پروژه در سال ۲۰۲۰ تغییر نام داد و با اسم آوه به فعالیت خود ادامه داد. در زبان فنلاندی آوه به معنای بادبان است و نشان دهنده این است که هدف این پروژه افزایش سرعت و رشد بازار دیفای می‌باشد.

کاربران با استفاده از آوه می‌توانند به صورت غیرمتمرکز وام بدهند و یا از دارایی‌های خودشان برای وام دادن به کاربران دیگر و کسب سود استفاده کنند. برخلاف وام‌های سنتی برای استفاده از آوه نیازی به تایید هویت یا ضمانت ندارید و تنها چیزی که به آن نیاز دارید یک کیف پول اتریوم و دسترسی به اینترنت است. این پروژه با استفاده از قراردادهای هوشمند چگونگی عملکرد وام مثل تعیین نرخ بهره، محاسبه جرائم تاخیر، ارائه خودکار سود به وام دهنده و... را تعیین می‌کند.

همانطور که گفته شد، آوه از قابلیتی تحت عنوان وام فوری یا Flash Loan نیز پشتیبانی می‌کند. این وام یک نوع وام بسیار کوتاه مدت است که در یک تراکنش بلاکچینی عملیات دریافت و پرداخت آن انجام می‌شود. با استفاده از این نوع وام کاربران می‌توانند هر مقدار دارایی که می‌خواهند را بدون تضمین به عنوان وام دریافت کنند ولی باید پرداخت اصل وام و سود آن نیز در همان تراکنش باشد. معمولا از این نوع وام رای معاملات آربیتراژ، تغییر دارایی و... استفاده می‌شود.

 

قیمت ارز دیجیتال aave

همانطور که گفته شد، آوه ارز دیجیتال بومی پروتکل آوه است که از آن برای انجام تصمیم‌گیری‌های مهم در مورد آینده پروژه و امور حاکمیتی آن استفاده می‌شود. همچنین کاربران می‌توانند با سرمایه‌گذاری این توکن مقداری سود دریافت کنند. قیمت aave به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه برخی از آن‌ها را معرفی می‌کنیم:

  • احساس کلی مارکت

یکی از تاثیرگذارترین عوامل در تعیین قیمت ارز دیجیتال آوی حس کلی مارکت است. در صورتی که بازار احساس مثبتی در مورد این توکن داشته باشد، تقاضا برای آن افزایش پیدا خواهد کرد و متقابلا قیمت آن نیز افزایش پیدا می‌کند. در سمت مقابل احساسات منفی نیز می‌توانند تقاضا را کاهش دهند تا قیمت ارز آوه کاهش پیدا کند

  • رقابت با سایر پروژه‌های دیفای

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار روی قیمت ارز آوه، احساسات کلی بازار است. در صورتی که پروژه‌های دیگر بتوانند خدمات بهتر یا جذاب‌تری را ارائه دهند، طبیعتا جذابیت آوه برای کاربران کاهش پیدا می‌کند و تقاضا برای آن نیز کمتر می‌شود. در سمت مقابل ارائه خدمات نوآورانه و منحصر به فرد از سمت آوه باعث افزایش جذابیت این پروژه و کسب کاربران بیشتر توسط آن خواهد شد.

  • توسعه و نوآوری در پروتکل آوه

در صورتی که تیم آوه به بهبود و به‌روزرسانی پروتکل خود ادامه دهد و قابلیت‌های جدیدی که کاربران مدنظر دارند را به آن اضافه نماید، قابل اطمینان‌تر و جذاب‌تر خواهد شد و قیمت آن نیز افزایش پیدا می‌کند. همچنین کاهش توسعه و نوآوری در این پروتکل باعث کاهش قیمت aave خواهد شد.

  • رویدادهای بازار کریپتو

آخرین عامل تاثیرگذار روی قیمت aave رویدادهای بازار کریپتو است. اگر به صورت کلی بازار با رویدادهای مثبتی مثل تصویب قوانین حمایتی، ورود سرمایه‌گذارهای بزرگ یا افزایش جامعه کاربری روبرو شود، اعتماد و تقاضا برای این ارز دیجیتال افزایش پیدا می‌کند و باعث می‌شود که قیمت آن بالا برود. اما اگر رویدادهای منفی یا نامطلوبی مثل تحریم، هک یا فشار فروش اتفاق بیفتد، مطمئنا آوه نیز بی تاثیر نخواهد ماند

 

بالاترین و پایین‌ترین قیمت aave

بالاترین قیمتی که در تاریخ عرضه AAVE تا به امروز توانسته است برای این ارز دیجیتال به ثبت برسد، قیمت ۶۶۱.۶۹ دلار بوده که در تاریخ ۱۸ می ۲۰۲۱ ثبت شده است. همچنین این ارز دیجیتال در تاریخ ۵ نوامبر ۲۰۲۰ به حداقل قیمت خود، یعنی ۲۶.۰۳ دلار رسید. برخی از رویدادهایی که باعث جهش قیمت ارز آوه شدند به شرح زیر هستند:

  • همکاری با Polygon

یکی از خبرهایی که باعث افزایش قیمت چشمگیر آوه شد، اعلام همکاری این پروژه با پالیگان در تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۲۱ بود. Polygon یک پروژه برای حل مشکلات مقیاس‌پذیری در بلاکچین اتریوم است. این همکاری به کاربران آوه اجازه می‌دهد که دارایی‌های خود را به صورت ساده و کاملا سریع به Polygon منتقل کنند و از خدمات دیفای با هزینه ناچیزی استفاده نمایند. این همکاری باعث کسب کاربران جدید و افزایش حجم معاملات برای آوه شد. در نتیجه این رویداد قیمت ارز آوه از ۳۵۰ دلار در پایان مارس، به بیش از ۴۵۰ دلار در اوایل آوریل رسید.

  • راه‌اندازی نسخه ۲.۰ آوه

در تاریخ ۱۲ دسامبر ۲۰۲۰، تیم آوه از نسخه ۲.۰ این پروتکل رونمایی کرد. این پروتکل شامل قابلیت‌های جدید و بهبودهای قابل توجهی در ساختار این پروتکل بود. برخی از این نوآوری‌ها شامل وام‌های فوری، وام با سود متغیر یا ثابت و وام با نسبت پایین بود. همچنین aTokenها نیز در این تاریخ عرضه شدند. این رویداد باعث افزایش اعتماد و تقاضا برای آوه شد و قیمت این ارز دیجیتال در کمتر از یک ماه از ۸۰ دلار به ۱۲۰ دلار رسید.

  • عرضه روی Binance Smart Chain

 آوه در تاریخ ۳ فوریه ۲۰۲۱ اعلام کرد که به عنوان یکی از اولین پروژه‌های ارز دیجیتال روی Binance Smart Chain عرضه خواهد شد. Binance Smart Chain یکی از پروژه‌های رقیب اتریوم است که با سرعت بالاتر و کارمزد پایین‌تر یکی از گزینه‌های محبوب برای سرمایه‌گذارها محسوب می‌شود. این موضوع باعث شد. ورود به این بلاکچین باعث شد دسترسی به این پروژه افزایش پیدا کند و به همین خاطر قیمت آن تا آخر فوریه از ۳۰۰ دلار به ۵۰۰ دلار رسید که یک جهش فوق‌العاده برای یک پروژه ارز دیجیتال محسوب می‌شود.

سخن نهایی

آوه یک پروتکل دیفای است که امکان وام‌دهی و وام‌گیری با استفاده از دارایی‌های دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. توکن AAVE نیز ارز دیجیتال بومی این پروتکل است که در زمان نوشتن این مقاله در رتبه ۵۰ بازار قرار دارد. قیمت aave تحت تاثیر عوامل مختلفی مثل عرضه و تقاضا، رقابت با سایر پروژه‌ها، توسعه و نوآوری‌های پروژه و رویدادهای بازار قرار دارد که هر کدام می‌توانند به تنهایی یا در کنار عوامل دیگر تاثیر چشمگیری روی قیمت این ارز دیجیتال داشته باشند. 

نمایش بیشتر

میزان تغییرات قیمت آوه (24h)

-4.833

درصد تغییرات آوه (24h)

-5.75

حجم معاملات آوه (24h)

1228441.8400

ثبت نام در اریترون

فقط با چند کلیک ثبت نام و با اولین معامله 1 تتر دریافت کنید.