ثبت نام و دریافت ۱۰۰ نات کوین

سوالات متداول

سوالات متداول ارز دیجیتال و پرسش و پاسخ در مورد ارز دیجیتال بسیار است. در این بخش سوالاتِ کاربرانی که با صرافی ارز دیجیتال اریترون در ارتباط هستند به جهت تجربه کاربری بهتر پاسخ داده شده و در ادامه لیست شده است:

اریترون چیست؟

اریترون، تنها صرافی ارز دیجیتال ایرانی که به صورت مستقیم امکان ثبت سفارش در مارکت جهانی برای معامله‌گران ارز‌های دیجیتال فراهم کرده است. صرافی ارز دیجیتال اریترون بیش از 800 ارز دیجیتال رایج را برای ایرانیان لیست کرده و به صورت مکرر بر این تعداد می‌افزاید.

سطوح احراز هویت کاربر در اریترون به چه شکل است؟

سطوح کاربری صرافی اریترون در مجموع دارای چهار سطح کاربری است:

  • سطح تریدر: با ثبت‌نام در سایت، کاربر در این سطح قرار می‌گیرد. کاربر در این سطح امکان واریز و برداشت ریالی ندارد؛ اما روزانه تا ۲۰۰۰ هزار دلار مجاز به برداشت رمز ارز است.
  • سطح برنزی: کاربر با ثبت اطلاعاتی مثل: شماره تماس، نام و نام خانوادگی و…  در کمتر از ۱۰ ثانیه در این سطح قرار می‌گیرد. در این سطح کاربر مجاز به واریز ریالی روزانه تا سقف ۱۵ میلیون تومان و برداشت ریالی روزانه تا ۵۰ میلیون تومان است؛ همچنین برداشت رمز ارز به صورت روزانه برای این سطح ۱۰ هزار دلار در نظر گرفته شده است.
  • سطح نقره ای: با ارسال کارت‌ملی، عکس سلفی و تعهد‌نامه، به کاربر این امکان را می‌دهد که روزانه ۵۰ میلیون تومان واریز و ۲۰۰ میلیون تومان برداشت ریالی داشته باشد؛ همچنین سقف برداشت روزانه رمز ارز در این سطح به میزان ۵۰۰ هزار دلار است.
  • سطح طلایی: سطح آخر کاربری است که تنها با ارسال درخواست به صورت تیکت در حساب کاربری و با انجام تماس تصویری و همچنین احراز شماره ثابت آن هم در شرایط خاص برای کاربر فعال می‌شود. این شرایط وابسته به سابقه فعالیت حساب کاربری درخواست کننده است. در این سطح واریز و برداشت ریالی نامحدود است و سقف برداشت رمز ارز ۲ میلیون تتر است.

آیا بدون احراز هویت می‌توان از صرافی اریترون استفاده کرد؟

برای واریز و برداشت رمز ارز در صرافی اریترون نیاز به انجام هیچ‌گونه احراز هویتی ندراید. احراز هویت تنها برای واریز و برداشت ریالی ضروری است.

برای کار با اریترون از کجا شروع کنم؟

برای آشنایی شما با صرافی ارز دیجیتال اریترون و نحوه کار با آن می‌توانید به صفحه آموزش کار با صرافی اریترون استفاده کنید. در این صفحه صفر تا صد کار با صرافی اریترون را ویدئو محور برای شما شرح داده‌ایم.

محدودیت واریز و برداشت ریالی و ارز دیجیتال اریترون به چه صورت است؟

برای واریز و برداشت ریالی در صرافی اریترون، انجام حداقل احراز هویت سطح برنزی الزامی است. برای احراز هویت به سطح برنزی نیاز به نام کامل، شماره همراه به نام شخص، کد‌ملی و تاریخ تولد است. فرایند احراز هویت به سطح برنزی تنها در ۱۰ ثانیه و صورت اتومات انجام می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای احراز هویت چیست؟

  • برای سطح برنزی، نیاز به نام کامل، شماره همراه به نام شخص، کد ملی و تاریخ تولد دارید.
  • برای سطح نقره‌ای، نیاز به عکس کارت ملی، عکس سلفی و متن تعهد‌نامه دارید.
  • برای سطح طلایی، نیاز به تماس تصویری و احراز هویت تلفن ثابت دارید.

معنی ارزهای دیجیتال چیست؟ چه تفاوتی با ارز کاغذی دارد؟

بهتر است برای پاسخ به این سوال مثالی بزنیم؛ به ارزها و پول‌های فیزیکی و قابل لمس پول‌های فیات (Fiat) می‌گویند؛ در برابر ارز‌های فیات، ارز‌های دیجیتال یا رمزنگاری شده قرار دارند. ارز‌های دیجیتال، پول‌هایی هستند که ماهیت دیجیتال دارند و قابل لمس نیستند. امنیت این پول‌ها به واسطه رمزنگاری بودن آن‌هاست. ارز‌های دیجیتال طی مراحل خاص دیجیتالی تولید یا به اصطلاح استخراج می‌شوند.

چطور می‌توان کیف پول ایجاد کرد؟

ارز‌های دیجیتال، به دو دسته کوین (Coin) و توکن (Token) تقسیم می‌شوند. کوین‌ها شبکه مختص به خودشان را دارند و توکن‌ها روی شبکه و بلاکچین یک کوین سوار می‌شوند. برای ایجاد کیف پول هر ارز با توجه به نوع آن باید اقدام کرد. اگر در صرافی قصد ساخت کیف پول ارزی دارید، از قسمت کیف پول‌ها در حساب کاربری‌تان می‌توانید کیف پول ارز مورد نظرتان را ایجاد کنید؛ اما اگر قصد ساخت کیف پولی خارج از صرافی اریترون را دارید، می‌توانید به بخش بلاگ صرافی اریترون سر بزنید.

کارمزد تراکنش‌ها به چه صورت محاسبه می‌شود؟

کارمزد تراکنش‌ها وابسته به شبکه‌ای است که تراکنش در آن ثبت می‌شود. این کامزد‌ها فرمول خاصی برای محاسبه ندارد و توسط شرکت و تیم سازنده شبکه مشخص می‌شوند؛ به عنوان مثال کارمزد ثبت تراکنش تتر در شبکه اتریوم نزدیک به ۲۰ تتر است در صورتی که کارمزد ثبت همان تراکنش در شبکه ترون تنها ۱ تتر است.

آیا در صرافی اریترون امکان معامله دو طرفه وجود دارد؟

بله، اریترون تنها صرافی ایرانی است که این امکان را برای معامله‌گران خود فراهم کرده است. با استفاده از توکن‌های لوریج‌دار 3S (مثل ADA3S) کاربران می‌توانند در جهت فروش، سفارش باز کنند و از نزول قیمت نیز سود کسب کنند.

امکان معامله بیش از ۱۱۰۰ ارز دیجیتال
دکمه بازگشت به بالا