سوالات متداول

سوالات متداول ارز دیجیتال و پرسش و پاسخ در مورد ارز دیجیتال بسیار است. در این بخش سوالاتِ کاربرانی که با صرافی ارز دیجیتال اریترون در ارتباط هستند به جهت تجربه کاربری بهتر پاسخ داده شده و در ادامه لیست شده است:

اریترون چیست؟

اریترون، تنها صرافی ارز دیجیتال ایرانی که به صورت مستقیم امکان ثبت سفارش در مارکت جهانی برای معامله‌گران ارز‌های دیجیتال فراهم کرده است. صرافی ارز دیجیتال اریترون بیش از 800 ارز دیجیتال رایج را برای ایرانیان لیست کرده و به صورت مکرر بر این تعداد می‌افزاید.

سطوح احراز هویت کاربر در اریترون به چه شکل است؟

سطوح کاربری صرافی اریترون در مجموع دارای چهار سطح کاربری است:

احراز هویت نشده

در این سطح تنها با ثبت‌ شماره همراه یا ایمیل، امکان واریز رمز ارز به صورت نامحدود، برداشت رمز ارز تا سقف 2 هزار دلار و معامله وجود دارد. در این سطح امکان واریز و برداشت ریالی وجود ندارد.

احراز هویت پایه

این سطح با ثبت اطلاعات فردی (کد ملی، تاریخ تولد، شماره همراه به نام و نام خانوادگی) و بدون نیاز به ارسال تصویر سلفی یا ویدئو در کمتر از ۱۰ ثانیه به طور اتومات در سایت انجام می شود. در این سطح کاربر مجاز به واریز ریالی روزانه تا سقف ۱۵ میلیون تومان و برداشت ریالی روزانه تا سقف 30 میلیون تومان است؛ همچنین واریز رمز ارز بدون محدودیت و برداشت رمز ارز به صورت روزانه برای این سطح، 3 هزار دلار می باشد.

احراز هویت شده

این سطح نیازمند ارسال تصویر کارت ملی، عکس سلفی و تعهد‌نامه می باشد. در این سطح امکان واریز ریالی روزانه تا سقف 200 میلیون تومان (تا سقف 25 میلیون تومان از طریق درگاه بانکی و تا سقف 200 میلیون تومان از طریق واریز شناسه دار) و امکان برداشت ریالی روزانه تا سقف 100 میلیون تومان فراهم می باشد. همچنین واریز رمز ارز بدون محدودیت و سقف برداشت روزانه رمز ارز در این سطح به میزان 8 هزار دلار است.

احراز هویت پیشرفته

این سطح پس از درخواست کاربر به صورت تیکت و تایید شماره ثابت و تماس تصویری از طرف تیم پشتیبانی اریترون، در شرایط خاص، برای کاربر فعال می شود. این شرایط وابسته به سابقه فعالیت حساب کاربری درخواست کننده است. در این سطح امکان واریز ریالی روزانه تا سقف 500 میلیون تومان (تا سقف 25 میلیون تومان از طریق درگاه بانکی و تا سقف 500 میلیون تومان از طریق واریز شناسه دار) و امکان برداشت ریالی روزانه تا سقف 150 میلیون تومان فراهم می باشد. همچنین واریز رمز ارز بدون محدودیت و سقف برداشت روزانه رمز ارز در این سطح به میزان 12 هزار دلار است.

آیا بدون احراز هویت می‌توان از صرافی اریترون استفاده کرد؟

برای واریز و برداشت رمز ارز در صرافی اریترون نیاز به انجام هیچ‌گونه احراز هویتی ندراید. احراز هویت تنها برای واریز و برداشت ریالی ضروری است.

برای کار با اریترون از کجا شروع کنم؟

برای آشنایی شما با صرافی ارز دیجیتال اریترون و نحوه کار با آن می‌توانید به صفحه آموزش کار با صرافی اریترون استفاده کنید. در این صفحه صفر تا صد کار با صرافی اریترون را ویدئو محور برای شما شرح داده‌ایم.

 

محدودیت واریز و برداشت ریالی و ارز دیجیتال اریترون به چه صورت است؟

برای واریز و برداشت ریالی در صرافی اریترون، انجام حداقل احراز هویت سطح پایه الزامی است. برای احراز هویت به سطح پایه نیاز ثبت اطلاعات فردی (کد ملی، تاریخ تولد، شماره همراه به نام) می باشد. فرایند احراز هویت به سطح پایه تنها در ۱۰ ثانیه و به صورت اتومات انجام می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای احراز هویت چیست؟

  • برای سطح احراز هویت پایه، نیاز به نام کامل، شماره همراه به نام شخص، کد ملی و تاریخ تولد دارید.
  • برای سطح احراز هویت شده، نیاز به عکس کارت ملی، عکس سلفی و متن تعهد‌نامه دارید.
  • برای سطح احراز هویت پیشرفته، نیاز به تماس تصویری و احراز هویت تلفن ثابت دارید.

معنی ارزهای دیجیتال چیست؟ چه تفاوتی با ارز کاغذی دارد؟

بهتر است برای پاسخ به این سوال مثالی بزنیم؛ به ارزها و پول‌های فیزیکی و قابل لمس پول‌های فیات (Fiat) می‌گویند؛ در برابر ارز‌های فیات، ارز‌های دیجیتال یا رمزنگاری شده قرار دارند. ارز‌های دیجیتال، پول‌هایی هستند که ماهیت دیجیتال دارند و قابل لمس نیستند. امنیت این پول‌ها به واسطه رمزنگاری بودن آن‌هاست. ارز‌های دیجیتال طی مراحل خاص دیجیتالی تولید یا به اصطلاح استخراج می‌شوند.

 

چطور می‌توان کیف پول ایجاد کرد؟

ارز‌های دیجیتال، به دو دسته کوین (Coin) و توکن (Token) تقسیم می‌شوند. کوین‌ها شبکه مختص به خودشان را دارند و توکن‌ها روی شبکه و بلاکچین یک کوین سوار می‌شوند. برای ایجاد کیف پول هر ارز با توجه به نوع آن باید اقدام کرد. اگر در صرافی قصد ساخت کیف پول ارزی دارید، از قسمت کیف پول‌ها در حساب کاربری‌تان می‌توانید کیف پول ارز مورد نظرتان را ایجاد کنید؛ اما اگر قصد ساخت کیف پولی خارج از صرافی اریترون را دارید، می‌توانید به بخش بلاگ صرافی اریترون سر بزنید.

 

کارمزد تراکنش‌ها به چه صورت محاسبه می‌شود؟

کارمزد تراکنش‌ها وابسته به شبکه‌ای است که تراکنش در آن ثبت می‌شود. این کامزد‌ها فرمول خاصی برای محاسبه ندارد و توسط شرکت و تیم سازنده شبکه مشخص می‌شوند؛ به عنوان مثال کارمزد ثبت تراکنش تتر در شبکه اتریوم نزدیک به ۲۰ تتر است در صورتی که کارمزد ثبت همان تراکنش در شبکه ترون تنها ۱ تتر است.

 

آیا در صرافی اریترون امکان معامله دو طرفه وجود دارد؟

بله، اریترون تنها صرافی ایرانی است که این امکان را برای معامله‌گران خود فراهم کرده است. با استفاده از توکن‌های لوریج‌دار 3S (مثل ADA3S) کاربران می‌توانند در جهت فروش، سفارش باز کنند و از نزول قیمت نیز سود کسب کنند.

دکمه بازگشت به بالا