فایل کوین, FIL

خرید و فروش فایل کوین (FIL)

+0.65 $8.0461

مجموع ارزش بازار

$1,349,030

78,756,365,889 تومان

بیشترین قیمت 24H

$8.2338

480,689 تومان

کمترین قیمت 24H

$7.7

449,526 تومان

فایل کوین (FIL)

$8.0461 +0.65

مجموع ارزش بازار

$1,349,030

تومان469731.31

بیشترین قیمت 24H

$8.2338

تومان469731.31

کمترین قیمت 24H

$7.7

تومان 469731.31

خرید و فروش فایل کوین (FIL)

فایل کوین Filecoin یک پروژه غیر متمرکز موفق دنیای بلاکچین در حوزه ذخیره‌سازی اطلاعات است که اخیرا بیشتر از همیشه شناخته شده است؛ توکن اختصاصی این اکوسیستم ارز دیجیتال فایل کوین با نماد FIL است که با توجه به پروژه قدرتمند آن می‌توان آینده روشنی را در بلند مدت برایش پیش‌بینی کرد.

فایل کوین یا File coin، یک شبکه ذخیره سازی غیر متمرکز است که امکان اجاره فضای ذخیره سازی را فراهم می کند. این ارز توسط جان بنت juan benet راه اندازی شده است. در سال 2017، فایل کوین برای اولین بار فروخته شد و هم اکنون قیمتی حدود 5.59 تا 6.25 دلار دارد.

اگر قصد خرید ارز file (فایل کوین) را دارید بهتر است پیش از اقدام به معامله، بدانید ارز فایل کوین چیست؟ و تحلیل گران چه آینده ای را برای این رمز ارز پیش بینی می کنند؟

ارز fil چیست؟

 

ارز فایل کوین چیست؟

رمز ارز فایل، یک نوع ارز رمزنگاری بر پایه تکنولوژی بلاک چین است. این توکن، به عنوان واسطه خرید و فروش در فضای ذخیره سازی، عمل می کند و ظرفیت خالی دستگاه های متصل به اینترنت را مورد استفاده قرار می دهد.

کاربران از طریق این شبکه، می توانند فضای مورد نیاز شان را اجاره بگیرند یا اجاره دهند. file coin در سال 2017، با هدف ارائه یک راه حل جدید برای ذخیره سازی داده ها در شبکه بلاک چین راه اندازی شد. این پروژه، توسط شرکت پروتکل لبز، پشتیبانی می شود.

در حال حاضر این توکن، یکی از بزرگترین و پرطرفدارترین ارزها در بازار به شمار می رود که با قابلیت های منحصر به فرد خود، جذابیت زیادی برای سرمایه گذاران و کاربران دارد.

تاریخچه file coin

file coin در سال 2014 توسط آقای جان بنت مطرح شد. پس از 3 سال، در سال 2017، به صورت coin معرفی گردید؛ اما به دلیل مشکلاتی در عرضه، بعد از 3 سال فعالیت در سکوت و بدور از هرگونه هیاهو سرانجام سال 2019 در قالب ICO به مارکت معرفی شد. در اکتبر 2020 با نام اختصاصی fil، توسط صرافی های معتبر سراسر دنیا لیست شده و در دسترس کاربران و معامله گران قرار گرفت. در وایت پیپر این ارز عنوان شده است که بستر آن مشابه بلاک چین بیت کوین است با این تفاوت که نودها در فایل کوین از پروتکل اثبات بازیابی استفاده کرده و داده ها را ذخیره می کند. 

 توسعه دهندگان FILE COIN

بنیانگذار ارز filecoin

جان بنت مدیرعامل Protocol Labs و بنیانگذار coin file است. شرکت پروتکل لبز در سال 2014 تاسیس شده و تاکنون پروژه های IPFS، lib p2p و File coin را به مرحله اجرا درآورده است که در زمینه ذخیره سازی داده و انتقال همتا به همتا فعالیت می کردند.

اهداف فایل کوین چیست؟

هدف پروژه fil، ارائه یک راه حل جامع و امن برای ذخیره، انتقال و تبادل اطلاعات دیجیتال بین کاربران است. فایل کوین بستری غیر متمرکز است که از طریق استاندارد P2P فعالیت می کند و ذخیره سازی و ارائه فضای هارد دیسک بدون استفاده کاربران را در بستر بلاک چین انجام می دهد. رمز ارز فایل  به کاربران اجازه می دهد تا  با اجاره فضای هارد دیسک، یکی از راه های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال را تجربه کنند. فایل برای رفع مشکلات ذخیره سازی ابری در فضای غیر متمرکز مارکت کریپتوکارنسی ایجاد شده است. 

آشنایی با ویژگی های ارز دیجیتال فایل کوین

ویژگی های ارزfil

Coin File یک نوع ارز دیجیتال است که به منظور ارائه بهتر شبکه های ذخیره سازی و انتقال به وجود آمده است. ویژگی های رمز ارز فایل، عبارت اند از:

 • انتقال از طریق رمز ارزها با سرعت بالا و کارمزد کم
 • تجارت ارز و فضای ذخیره سازی
 • پاداش برای افرادی که فضای ذخیره خودشان را به اشتراک می گذارند
 • دارای شبکه ای جهانی بدون توجه به محدوده و اتصال
 • قابلیت بازیابی فایل ها از شبکه

File Coin چه امکاناتی دارد؟

فایل coin، با استفاده از تکنولوژی بلاک چین و فضای ابری در ارزهای دیجیتال، امکاناتی مانند تراکنش های سریع، امن، به صرفه و قابل خرید در بازار های آنلاین و آفلاین را دارد. 

ارز فایل کوین چگونه کار می کند؟

عملکرد ارز فایل کوین (fil)

پلتفرم file کوین، با ارز شبکه ای خودش یعنی FIL، فضاهای ذخیره سازی موجود را اجاره می دهد و نحوه کار کرد آن با توجه به نیاز مشتریان، متفاوت است. به طور کلی مشتریان رمز ارز فایل به 3 دسته Clients، Storage Miners و Retrieval Miners، تقسیم می شوند.

 •  Clients 

کسانی در این دسته از مشتریان قرار می گیرند که در شبکه بلاک چین به دنبال فضایی برای ذخیره اطلاعات هستند و در قبال دریافت این خدمات، پول پرداخت می کنند.

 • مشتریان Storage Miners

 کاربرانی هستند که فضای ذخیره سازی را در اختیار شبکه و شرکت قرار می دهند و در مقابل رمز ارز fil پاداش می گیرند.

 • ماینر های بازیابی یا Retrieval Miners

 آن دسته از کاربرانی هستند که اطلاعات از دست رفته را بازیابی کرده و در دسترس مشتریان قرار می دهند.

7 مزیت خرید فایل کوین

مزایا و معایب رمز ارز فایل

این پلتفرم با ویژگی هایی که دارد، به یکی از محبوب ترین سیستم ذخیره سازی اطلاعات در شبکه بلاک چین تبدیل شده است. مزایای file coin، عبارت اند از:

 1. پاداش دادن به ماینرها با اینکه از حافظه آن ها استفاده نشده است.
 2. داشتن فضاهای متفاوت در قیمت و سرعت که مشتریان می توانند با توجه به نیاز خودشان، بهترین مورد را انتخاب کنند.
 3. این بستر غیر متمرکز، برای ارائه دهندگان نیازی به API ندارد.
 4. کاربران ماینری نیازی به تبلیغ ندارند، زیرا هر شخصی که می خواهد فضایی داشته باشد، از طریق fil، می تواند اقدام نماید.
 5. قابلیت ذخیره سازی اسناد به صورت خام و رمزگذاری شده
 6. ذخیره سازی درست اطلاعات حتی در حالت آفلاین
 7. قیمت رقابتی بر اساس عرضه و تقاضا

معایب رمز ارز file coin

در بازار ارزهای دیجیتال، هر روز توکن های جدید اضافه می شود، زیرا ارزهای قبلی موجود در بازار دارای معایبی بودند و توکن های جدید برای اصلاح آن ها، پا به عرصه وجود می گذارند. افراد با تجربه، بیت کوین را مادر همه ارز ها می دانند؛ اما این توکن هم، معایبی دارد. 

3 مورد از مشکلاتی که ارز فایل دارد عبارتند از:

 1. وجود رقبای سخت در بازار
 2. سرعت متفاوت آپلود و دانلود اطلاعات با توجه به نزدیکی سرور
 3. محدود بودن فضای ذخیره سازی برای شرکت های بزرگ 

قیمت فایل کوین

قیمت ارزهای دیجیتال در زمان های مختلف متفاوت است و با توجه به میزان عرضه و تقاضا مشخص می شود. قیمت لحظه ای فایل کوین، در حال حاضر با استفاده از سایت tradingview، حدود 4.49 دلار است.

تعداد توکن های در گردش fil 

با استفاده از داده های سایت coinmarketcap، تعداد توکن اولیه ارز فایل 1,960,999,115 عدد بوده و اکنون 485,793,618 عدد از این ارز در بازار، در حال گردش است. 

مقایسه ارز دیجیتال فایل کوین با ارزهای مشابه

مقایسه فایل کوین با رمز ارزهای دیگر

coin file که با هدف رشد در صنعت فضای ذخیره سازی داده ها به بازار معرفی شده است؛ با توکن های بیت کوین، اتریوم و استوریج، در زمینه های امنیت، تراکنش، قیمت، ماینینگ و… قابل مقایسه و رقابت است. به طور کلی file، امنیت بالاتری نسبت به توکن های هم رده خود دارد که با تنوع قیمتی و کارمزد کم به کاربران ارائه می شود. 

ارز دیجیتال fil، به علت تفاوت سرعت در بین کاربرانش به علت فاصله سرور، در میان توکن های بیت کوین، اتریوم و استورج، کم می آورد و نسبت به رقبا، عملکرد خوبی از خود نشان نمی دهد. 

در زمینه ماینینگ، بیت کوین با فایل کوین در استخراج اولیه، استخراج متفاوت از BTC و شبکه ماینینگ با یکدیگر متفاوت هستند. 

 • استخراج اولیه: در بیت کوین برای استخراج اولیه نیاز به تعهد و ضمانت نیست در صورتی که file coin، ضمانت و تعهدی به صورت رمز ارز فایل دریافت می کند.
 • استخراج متفاوت از BTC: ماینینگ file به صورت پاداش در تراکنش ها، به اشتراک گذاشتن فضای ذخیره سازی، هزینه کاربران برای ذخیره سازی و پرداخت هایی برای بازیابی اطلاعات است.
 • شبکه ماینینگ: برای استخراج بیت کوین، نوع دستگاه، برق، سرعت اینترنت مهم است اما در استخراج فایل کوین، در کنار همه این موارد، به اینترنتی با اتصال پایدار سرور نیاز است.

تامین امنیت file coin به چه صورتی است؟ 

برای تامین امنیت فایل، از دو روش رمزنگاری و زنجیره بلوک استفاده می کنند، تا تراکنش ها تایید و ثبت شوند. در روش رمزنگاری، توکن فایل از الگوریتم SHA-256 برای هر تراکنش و بلاک استفاده می کند که جلوی هر گونه سرقت، هک و… را می گیرد.

در زنجیره بلوک file coin، از یک بلاک چین برای ذخیره سازی تاریخچه تمام تراکنش های خود استفاده می کند. در این پلتفرم، هر زنجیره بلاک، یک دفتر حساب و کتاب عمومی به شمار می رود که پیوسته به روز می شود. 

پیش بینی قیمت فایل کوین

آینده ارز filecoin

آینده فایل کوین را می توان درخشان در نظر گرفت، زیرا با پیشرفت تکنولوژی، نیاز روزمره افراد به فضای ذخیره سازی که تحت نظارت هیچ سازمان یا ارگان دولتی نباشد، به یکی از دغدغه های افراد تبدیل شده است. رمز ارز فایل با تامین این نیاز، طرفداران زیادی را به خود جذب نموده، در نتیجه با افزایش تقاضا، انتظار رشد قیمتی از این ارز را در آینده خواهیم داشت. اما در حالت کلی، هیچ گاه نمی توان به روشنی صعود و یا نزول قیمت یک رمز ارز را به طور قطع مشخص کرد؛ در نتیجه در زمان خرید، هرگونه احتمال را برای آن در نظر بگیرید. 

کیف پول مناسب برای نگهداری رمز ارز fil 

ول مناسب برای نگهداری ارز فایل

به طور کلی ولت ها به دو دسته سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم می شوند. کیف پول های سخت افزاری به علت قیمت زیاد و امنیت بالایی و کاربری پیچیده برای کاربران، افراد کمتری قادر به استفاده از آن ها هستند. ولت های نرم افزاری، به علت رایگان بودن، قابلیت نصب در ویندوز، مک، ایفون، اندروید، لینوکس و… مورد توجه افراد بیشتری قرار گرفته است.

ارز دیجیتالی fil، کیف پول اختصاصی خودش را دارد؛ اما اگر می خواهید از کیف پول دیگری استفاده کنید، این نکته را در نظر داشته باشید که توانایی پشتیبانی از این توکن را داشته باشد. بهترین ولت های نرم افزاری مورد استفاده برای نگهداری ارز فایل، کوین بیس ولت، متاماسک، تراست ولت، کوینومی و انواع سخت افزاری Ledger Nano S، Trezor و Keep Key هستند.

علت ریزش فایل کوین چیست؟

اصلی ترین دلیل ریزش قیمت ارز fil، اعمال الگوریتم جدید به شبکه استخراج آن است. مطابق با این الگوریتم، ماینرها با افزایش توکن فایل کوین در کیف پول خود، پاداش بیشتری دریافت می کنند. این امتیاز ویژه سبب شد ماینرهایی که در والت خود ارز دیجیتال filecoin ندارند، از شبکه خارج شده و سیستم خود را به شبکه دیگری انتقال دهند. با کم شدن تعداد ماینرها، قیمت ارز fil با کاهش شدیدی روبرو شده است.

نحوه خرید فایل کوین

از طریق صرافی های معتبر ایرانی و خارجی می توانید رمز ارز فایل را خریداری و نگهداری نمایید. از بهترین صرافی ها می توان به بایننس، کوکوین، کوین بیس، اکی اکسچنج، بای بیت و ... اشاره کرد، اما ما به شما صرافی های ایرانی با اعتبار بالا را پیشنهاد می دهیم، زیرا اگر به این طریق اقدام کنید، دیگر نگران از دست دادن سرمایه نیستید! 

یکی از مناسب ترین صرافی های معتبر ایرانی، اریترون است که بیش از 1000 ارز دیجیتال را پشتیبانی می کند و امکان معامله بر روی هر ارز دلخواه را برایتان فراهم می آورد. این سایت با پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته، بیشترین رضایت کاربران را در میان اکسچنج های ایرانی دارد.

میزان تغییرات قیمت فایل کوین (24h)

0.0524

درصد تغییرات فایل کوین (24h)

+0.65 (24 ساعت)

حجم معاملات فایل کوین (24h)

10685078.7300

ثبت نام در اریترون

فقط با چند کلیک ثبت نام و با اولین معامله ۱ میلیون ایلان دریافت کنید.

چگونه فایل کوین را استخراج کنیم؟

مهمترین ویژگی فایل کوین چیست؟