ترا, LUNA

خرید و قیمت ارز ترا (LUNA)

-0.92 $0.5411

مجموع ارزش بازار

$2,660,980

159,871,622,255 تومان

بیشترین قیمت 24H

$0.6035

36,258 تومان

کمترین قیمت 24H

$0.5342

32,095 تومان

خرید و فروش ترا (LUNA)

لونا رمز ارز بومی شبکه ترا (Terra) است. این دارایی به همراه استیبل کوین UST، مسئولیت پایدارسازی ارزش سایر ارزها را بر عهده دارد. ابتدا رمز ارز لونا وارد بازار شد و قیمت  lunaکاهش یافت؛ اما اکنون شاهد عرضه لونا 2 به بازار کریپتوکارنسی هستیم که توانسته است توجه بسیاری از کاربران را برای خرید ارز luna به خود جلب کند. ترا پلتفرمی مبتنی بر بلاک چین است که از قابلیت های هوش مصنوعی برای بهینه سازی عملکرد کامپیوترها استفاده می کند.

ترا چیست؟

ارز ترا لونا چیست؟

شبکه Terra نوعی شبکه بلاک چینی محسوب می شود که ارز لونا و TerraUSD را به عنوان توکن های بومی خود در ليست قيمت ارزهای ديجيتال معرفی می سازد.

آشنایی با ارز لونا

لونا به عنوان توکن بومی شبکه ترا محسوب شده که توسط شرکت کره ایTerraform Labs  طراحی شده است. توسعه این توکن به واسطه فروش خصوصی سکه های لونا تأمین مالی می شد که مجموعاً 32 دلار ترا از منابع متمرکزی نظیر Binance، Huobi و OKX جهت سرمایه گذاری بهره جویی کرد.

تاریخچه بنیان گذاران ترا (رمز ارز luna)

این پلتفرم با کمک دانیل شین، که سرمایه گذاری و رهبری تیم مؤسس را بر عهده داشت، راه اندازی شد. وی توسط کمپانی مایکروسافت و اپل استخدام شده بود و یک استارت ‌آپ به نام Anyfi را راه اندازی کرده بود که راهکارهایی را در جهت شبکه غیر متمرکز ارائه می ساخت. وی همچنین مؤسس و مدیرعامل شرکت Chai و یکی از پایه گذاران کمپانی تجارت الکترونیک TMON بود که با نام Ticket Monster  نیز شناخته می شد.

لونا برای اولین بار در سال 2019 به بازار کریپتوکارنسی وارد شد. در آن زمان، لونا یکی از موفق ترین دارایی های غیر متمرکز محسوب می شد که بر اساس ارزش بازار توانست رتبه هفتم CoinMarketCap را به خود اختصاص دهد. به دنبال کاهش قیمت  luna این توکن در ژوئن 2022 به رتبه 214 تنزل پیدا کرد. قیمت توکن لونا در طی 1 سال اخیر نوسانات چشم گیری را تجربه کرده است. این توکن در نخستین سال عرضه با قیمت 0.66 دلار معامله شد و آن سال را با قیمت 89 دلار خاتمه داد. در مارس سال 2022، در حالی که بسیاری از رمزارزها کاهش قیمت را تجربه می کردند، ارزش این توکن به 104.58 دلار رسیده بود.

ارز دیجیتال لونا چه کاربردهایی دارد؟

کاربرد رمز ارز luna عبارتند از:

  • تکنیکی ایده آل برای پرداخت هزینه تراکنش در سیستم گس آن
  • جذب کننده نوسانات موجود برای قیمت استیبل کوین های عرضه شده توسط ترا
  • مسیری ایده آل برای مشارکت در یک سیستم حاکمیتی ( با تهیه این توکن می توانید در پروتکل ها و سیاست های ترا مشارکت داشته باشید.)
  • رمزارزی مناسب برای مشارکت در مکانیسم اجماع DPoS

اهداف اصلی پلتفرم رمزارز ترا (Terra)

مهم ترین هدف بنیان گذاران شبکه ترا، انتشار سیستم پرداخت همتا به همتا است؛ سیستمی مشابه به آنچه که بیت کوین در ابتدا قصد ارائه آن را داشت. ترا در راستای دستیابی به هدف مذکور، سیستمی از استیبل کوین ها را به کار گرفته است؛ یعنی رمزارزهایی که ارزششان ارتباط نزدیکی با دارایی های متداول، نظیر پول، فیات یا کالاها دارد.

وایت پیپر ارز luna

وایت پیپر ترا در آوریل 2019 و در همان هنگام شروع فعالیت این شبکه منتشر شد؛ این وایت پیپر، ترا را به عنوان یک استیبل کوین با ثبات قیمت و گسترش پایدار معرفی می سازد. این پروتکل همچنین از سود حاصل از انتشار رمزارز، برای تحریک معامله ها استفاده می کند. وایت پیپر این رمز ارز در 16 صفحه نوشته شده که شامل 4 بخش معرفی، سیاست های پولی، سیاست مالی رشد محور و نتیجه گیری می شود.

مزایا و معایب ارز دیجیتال لونا

مزایای بسیار زیادی برای توکن لونا وجود دارند. نسخه های کلاسیک و لونا 2.0 عملکرد مؤثری را ارائه ساخته و توانسته است خدمات ارزنده ای را به کاربران خود ارائه سازند. در ادامه کلیات مزایا و معایب این توکن را مشاهده می کنید:

مزایای لونا

معایب لونا

مقیاس پذیری

کارمزد آن پائین است؛ اما برخی هزینه ها برای پرداخت وجود دارند.

سازگاری با اکثر کیف پول ها

 

تعدد رقبا

قابلیت معامله در اکثر صرافی ها

 

توسعه دهندگان محدود

دارای اپلیکیشن کاربرپسند

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آیا سرمایه گذاری روی ارز ترا مناسب است؟

قیمت  lunaبه موارد متعددی نظیر عرضه و تقاضا، رویدادهای جهانی، نوسانات ارزی و مسائلی از این دست بستگی دارد. این توکن پیش از فروپاشی اکوسیستم ترا، رشد زیادی را تجربه کرد. در دسامبر سال 2021 شبکه ترا از زنجیره BNB سبقت گرفته و به دومین پروتکل بزرگ دیفای مبدل شد؛ با این حال، استیبل کوین UST و رمز ارز luna، هر 2 در حین سقوط اکوسیستم ترا، تنزل قیمت شدیدی را تجربه کردند. اکنون سؤالی که مطرح می شود این است که آیا عملکرد لونا 2.0 می تواند سرمایه گذاری مناسبی باشد؟ پاسخ این سؤال می تواند به اهداف فرد بستگی داشته باشد؛ چرا که، سرمایه گذاری یک اقدام دارای ریسک محسوب می شود.  

مقایسه Luna Classic و LUNA 2.0

سرمایه گذاری روی ارز لونا ترا

Luna Classic و LUNA 2.0 از برخی جهات دارای شباهت و از برخی جهات هم دارای تفاوت هستند. این توکن ها 2 نسخه اصلی از پروتکل شبکه ترا محسوب شده که به منظور بهبود و توسعه این شبکه عرضه شده اند. مهم ترین تفاوت های این 2 نسخه عبارتند از:

تفاوت در کاربرد اصلی

Luna Classic  به عنوان پلتفرم رمز ارز و برای انجام تراکنش های مالی در نظر گرفته می شود. لونا 2.0 هم بیشتر بر روی توسعه و ارتقای اکوسیستم بلاکچین و ایجاد اپلیکیشن های دیسنترالیزه تمرکز داشته و قدم های مؤثری را در راه ارتقای خود برداشته است.

تفاوت در آرمان و هدف

هدف اساسی نسخه کلاسیک، حفظ و پایداری شبکه لونا در قالب نسخه ای که تا به اکنون مورد استفاده بوده، است. لونا 2.0 هم در راستای کاهش هزینه های تراکنش ها و افزایش توانایی شبکه در تلاش است.

تفاوت در امنیت و بهینه سازی

لونا کلاسیک، به عنوان یک نسخه قدیمی تر از بهینه سازی محدودتری برخوردار است؛ این در حالی است که نسخه لونا 2.0 تغییرات مهمی را در زیرساخت و امنیت و امکانات امنیتی تجربه کرده است.

تغییرات تکنیکی

نسخه کلاسیک لونا مبتنی بر نسخه های قبلی Luna بوده و تغییرات تکنیکی اساسی را تجربه نکرده است؛ این در حالی است که نسخه لونا 2.0 تغییرات و بهبودهای قابل توجهی را در زیر ساخت شبکه، الگوریتم های اجماع و افزایش کارایی تجربه کرده است.

امنیت شبکه ترا چگونه است؟

تمامی تراکنش های موجود در شبکه ترا به صورت شفاف و امن و بر روی بلاک چین ثبت می شوند. همچنین این شبکه از فناوری بلاک چین دیفای بهره جویی کرده و این مسئله موجبات افزایش مقاومت شبکه در مقابل هک را فراهم می آورد.

نتیجه گیری

شبکه Terra، 2 توکن بومی TerraUSD و لونا را ارائه ساخته است. این پروژه که در کره جنوبی توسعه یافته است، در دسته معروف ترین پروژه های آسیا قرار دارد که در گذشته با شکست مواجه شد؛ اما بعد از مدتی، با قدرت فزاینده به عرصه بلاکچین بازگشت. تحلیل گران بر این باور هستند که این بار ارز ترا (لونا) با پایداری بیشتری به مسیر خود ادامه داده و در آینده نزدیک شاهد افزایش قیمت  lunaخواهیم بود. شما می توانید این ارز دیجیتال را از فضای امن و حرفه ای صرافی اریترون خریداری نمایید.

نمایش بیشتر

میزان تغییرات قیمت ترا (24h)

-0.0051

درصد تغییرات ترا (24h)

-0.92

حجم معاملات ترا (24h)

1521601.5900

ثبت نام در اریترون

فقط با چند کلیک ثبت نام و با اولین معامله 1 تتر دریافت کنید.