انکور پروتکل, ANC

خرید و فروش انکور پروتکل (ANC)

0 $0.00353

مجموع ارزش بازار

$0

0 تومان

بیشترین قیمت 24H

$

0 تومان

کمترین قیمت 24H

$

0 تومان

انکور پروتکل (ANC)

$0.00353 0

مجموع ارزش بازار

$0

تومان206.08

بیشترین قیمت 24H

$

تومان206.08

کمترین قیمت 24H

$

تومان 206.08

خرید و فروش انکور پروتکل (ANC)

با وجود رشد قابل توجهی که پروژه های دیفای (امور مالی غیر متمرکز) داشتند، اما همچنان مورد پذیرش همگانی قرار نگرفته اند؛ از جمله دلایل عدم پذیرش این برنامه ها، می توان به سودهای کم سالیانه و پیچیده بودن این پروژه های مالی و از طرفی نوسانات ارزهای دیجیتال در بازار کریپتوکارنسی اشاره کرد. علاوه براین موارد، ریسک بالایی که سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها به همراه دارد، باعث می شود تا چندان از امور مالی غیر متمرکز (DFI) استقبال نشود. 

یکی از پروژه های دیفای که در این بازار ارائه گردید پروتکل انکر در شبکه ترا بود که تا حدودی این نگرانی را برطرف می کرد. انکر پروتکل استیبل کوینی با قیمت ثابت 1 دلار بود که در سال 99 به معامله گران معرفی گردید. این سیستم برای خرید انکر پروتکل و نگهداری آن، به کاربران خود 20 درصد سود اختصاص می داد. اما در سال 1401 در روزهای خونین بازار، این رمز ارز با ثبات، تا 4 سنت افت قیمت داشت. ارز دیجیتال انکر بستری است که میان وام دهندگان و وام گیرندگان ایجاد شده تا بتوانند از مبادلات مالی سود کسب کنند.

ارز دیجیتال انکر (َANCHOR) چیست؟

ارز دیجیتال انکر (َANCHOR) چیست؟

 • نام اختصاری: ANC
 • نوع ارز: Token
 • عرضه کل: 1،000،000،000
 • مقدار در گردش: 258،285،820
 • آخرین قیمت : 0.00353
 • وب سایت رسمی: app.anchorprotocol.com

پروتکل انکر که با علامت اختصاری Anchor نمایش داده می شود، پلتفرمی در بستر ترا است که با ایجاد فضایی مالی میان وام گیرنده ها و وام دهندگان، به دارندگان خود سود 20 درصدی می دهد. انکر پروتکل، استیبل کوینی با پشتوانه دلار است که هدف اصلی آن، ارائه یک نظام پس‌انداز و وام با سود ثابت و پایدار است. به صورت خلاصه انکر پروتکل از سه بخش زیر ایجاد شده است:

 • بازار پول: که وام گیرنده‌ها از طریق آن می‌توانند به پشتوانه وثیقه، به وام‌هایی با درصد سود ثابت دسترسی داشته باشند. وام دهنده‌ها نیز می‌توانند استیبل کوین‌ خود را در پروتکل قرض دهند و سود سالانه بالای ۲۰ درصد دریافت کنند.
 • دارایی‌های bAssets: توکن‌های قابل سپرده‌گذاری هستند که بر پایه الگوریتم اثبات سهام در شبکه قفل می‌شوند. این توکن‌ها به عنوان وثیقه برای گرفتن وام در بازار پول مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین هولدرهای این توکن‌ها می‌توانند سود حاصل از استیکینگ دریافت کنند.
 • توکن ANC: توکن بومی این پروتکل است که برای تصمیمات حاکمیتی شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد. هولدرهای ارز Anchor Protocol می‌توانند در تصمیمات مرتبط با پروتکل نقش داشته باشند. همچنین سود ناشی از فعالیت‌های پروتکل نیز بین کاربران تقسیم می‌شود.

همانطور که گفته شد، هدف از راه‌اندازی انکر پروتکل، افزایش تقاضا برای توکن UST است که یک ارز با ثبات مبتنی بر دلار آمریکا است و با نرخ ۱:۱ نسبت به دلار آمریکا معامله می‌شود. این توکن به عنوان واسطه پرداخت در کاربری‌های مختلف بلاکچین مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نحوه عملکرد انکر پروتکل

عملکرد انکر پروتکل

این پلتفرم به صورت رابطی میان وام گیرنده ها و وام دهنده ها عمل می کند. وام گیرندگان با وثیقه گذاشتن دارایی های قابل سپرده گذاری خود، می توانند استیبل کوین قرض کرده و وام دهندگان، نسبت به میزان استیبل کوین واریزی به این پروتکل، می توانند سود کسب کنند. در حال حاضر فقط bLUNA را می توان به عنوان وثیقه در این پروتکل قرار داد. بی لونا وارد شده، بلاک شده و متناسب با (loan to value (LTV، توکن UST وام داده می شود. 

پروتکل انکر برای کسانی که دارایی خود را قرض می دهند امکاناتی قرار داده است که عبارتند از:

 • کسب سود بالا به صورت ثابت
 • امکان برداشت لحظه ای
 • حفاظت از سرمایه از طریق لیکویید کردن وام های با ارزش کمتر از وثیقه

نقشه راه توکن انکر

نقشه راه توکن انکر

مراحل تولید پروتکل انکر به شرح زیر است:

 • راه اندازی شبکه اصلی انکر در سال 2021
 • تولید مشتقات جدید برای استیکینگ
 • تشویق صرافی های سنتی به استفاده از API و ادغام با فینتک
 • امکان ورود مستقیم ارزهای فیات از طریق درگاه های پرداخت بانکی کارت های اعتباری

تیم توسعه دهنده توکن انکر

پروتکل انکر، برای اولین بار توسط دنیل شین و دو دون در آزمایشگاه Terraform شرکت فین تک کره جنوبی تولید گردید. دو ون پیش از راه اندازی آزمایشگاه ترا به عنوان مهندس نرم افزار در شرکت های اپل و مایکروسافت مشغول به فعالیت بود. شین نیز از توسعه دهندگان یک تجارت الکترونیکی بزرگ در کره جنوبی بود.

روش مشارکت در پلتفرم انکر

روش مشارکت در پلتفرم انکر

برای استفاده از مزیت های ارز دیجیتال انکر، می توانید به 4 روش به این پلتفرم وارد شده و در آن مشارکت داشته باشید:

 1. واریز کننده یا وام دهنده
 2. وام گیرنده
 3. تسویه کننده یا لیکوییداتور
 4. تامین کننده نقدینگی انکور

شرکت های مشارکت کننده با انکور پروتکل

در ادامه چندین شرکت معتبر و شناخته شده که با ارز انکور همکاری می‌کنند را بررسی می‌کنیم.

 • آلامدا ریسرچ (Alameda Research)، شرکت هنگی کنگی که کار خود را از سال 2017 آغاز کرده است.
 • بی‌آر‌کپیتال، یک شرکت اقتصادی است که فعالیت‌های آن متمرکز بر بلاکچین است.
 • دلفی دیجیتال (Delphi Digital) که کار خود را از سال 2018 و در نیویورک آغاز کرده است.
 • شرکت جامپ کپیتال نیز جزو شرکت‌های همکار انکور پروتکل است. این شرکت در زمینه لوازم پزشکی فعالیت دارد.

ویژگی های ارز انکر

پروتکل انکر ویژگی های منحصر به فردی دارد که آن را برای سرمایه گذاران جذاب کرده است. این ویژگی ها عبارتند از:

 • امنیت بالا با استفاده از فرآیند انحلال وثیقه

ارز انکر برای محافظت از اصل سرمایه سپرده گذاران از فرایند انحلال وثیقه استفاده کرده و امنیت سرمایه کاربران را تضمین می کند.

 • مناسب برای پس انداز

بازار ارزهای دیجیتال به دلیل نوسانات زیادی که دارد، ریسک بالایی برای سرمایه گذاری دارد؛ اما برخی از رمز ارزها مانند انکر که استیبل کوین ترا محسوب می شود از نوسانات پرهیجان بازار مصون بوده و سودی با نرخ ثابت به دارندگان خود اختصاص می دهد.

 • سرمایه گذاری با دریافت سود 

کاربران می توانند با خرید مقادیر بیشتر و هولد کردن یا از طریق دریافت وام با سود کم و سرمایه گذاری در ارزهایی با سود بیشتر سود کسب کنند.

کسب درآمد از anchor protocol

کسب درآمد از anchor protocol

برای کسب درآمد از توکن انکر روش های مختلفی وجود دارد که عبارتند از:

 1. با استفاده از واریز توکن UST به پروتکل انکر، می توانید سود سالیانه 20 درصد به دست آورید.
 2. توکن UST را وام گرفته و پاداش خود را به صورت توکن انکر دریافت کنید. این کار را می توانید با به وثیقه گذاشتن توکن bLUNA انجام دهید. توجه داشته باشید سودی که از این روش کسب می کنید از میزان بهره ای که بابت وام گرفتن پرداخت می کنید بیشتر است.
 3. با خریداری توکن انکر و سپرده گذاری آن در انکر پروتکل، می توانید پاداش استیکینگ دریافت کنید.
 4. با تامین نقدینگی، LP Token دریافت کرده و با استیک کردن آن ها سود سالیانه دریافت کنید.

4 مورد تاثیر گذار بر قیمت انکر پروتکل

موارد تاثیر گذار بر قیمت انکر پروتکل

موارد زیر در کنار هم یا به تنهایی می‌توانند تا حدودی تعیین کننده قیمت انکر پروتکل باشند:

1. رشد و توسعه بلاکچین ترا

انکر پروتکل بر بستر بلاکچین ترا ساخته شده است و از طریق آن کاربران می‌توانند به این بلاک چین دسترسی داشته باشند. این پروتکل از ارزهای لونا و UST استفاده می‌کند. به همین خاطر هر چقدر که بلاکچین ترا رشد کند و قابلیت‌های آن افزایش پیدا کند، قیمت انکور پروتکل نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

2. تقاضای توکن UST

UST یک ارز با ثبات مبتنی بر دلار آمریکا است که به عنوان یک واسطه پرداخت در کاربری‌های مختلف بلاکچین مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین UST یک دارایی قابل سپرده‌گذاری در انکر پروتکل است. به همین خاطر هرچقدر که تقاضا برای توکن UST بیشتر باشد، قیمت انکر پروتکل نیز ممکن است افزایش پیدا کند.

3. سود حاصل از استیکینگ

انکر پروتکل به وام‌دهندگان سود سالانه بالای ۲۰ درصد می‌دهد. این سود به ازای دارایی‌هایی است که هر کاربر در شبکه قفل می‌کند. هرچقدر که میزان سود حاصل از وام دهی بالاتر باشد، کاربران بیشتری به سرمایه‌گذاری روی انکر پروتکل علاقه نشان می‌دهند و به همین دلیل قیمت ارز ANC نیز به شکل چشمگیری افزایش پیدا می‌کند.

4. نقش حاکمیت ANC

رمز ارز ANC، توکن بومی پروتکل انکر پروتکل است و کاربران با خرید آن می‌توانند در تصمیمات حاکمیتی شبکه مشارکت داشته و سود حاصل از فعالیت‌های شبکه را دریافت کنند. هرچقدر که قدرت توکن ANC در تصمیم‌گیری‌های شبکه بیشتر باشد، افراد بیشتری نیز به سرمایه‌گذاری روی آن علاقه نشان می‌دهند که در نهایت منجر به افزایش قیمت ارز ANC خواهد شد.

علاوه بر موارد ذکر شده، قیمت انکر پروتکل مانند قیمت بیت کوین به عوامل متعدد دیگری مثل توکن‌های در گردش، رقابت با پروژه‌های مشابه، تقاضای بازار و... بستگی دارد. به صورت کلی هرچقدر که تقاضا برای استفاده از انکر پروتکل بالاتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد رفت. همچنین هرچقدر که کاربران کمتری به خرید این ارز دیجیتال علاقه نشان دهند، قیمت آن نیز کمتر خواهد شد.

ریسک های کار با پروتکل anchor

ریسک های انکر پروتکل

یکی از ریسک هایی که در سیستم های وام دهی وجود دارد، لیکویید شدن است که در صورتی که ارزش وام از وثیقه ای که به آن اختصاص داده شده، بیشتر باشد اتفاق می افتد. برای جلوگیری از آن کافی است که LTV را کمتر از 45 درصد در نظر بگیرید؛ زیرا در مقادیر بالاتر از 60 درصد، احتمال لیکویید شدن بیشتر است. 

یکی دیگر از ریسک هایی که از اهمیت بالایی در میان کاربران برخوردار است، از دست رفتن برابری استیبل کوین با دلار است. این مسئله زمانی اتفاق افتاد که برای یک رمز ارز با قیمت ثابت، سود بالا در نظر گرفته شد. در حالی که وضعیت بازار مناسب نبوده و برای پرداخت سودها، هیچ صندوقی وجود نداشت. در این حالت ارزش استیبل کوین به یکباره کاهش پیدا کرد.

صرافی های ارائه دهنده انکر

صرافی های ارائه دهنده انکر

رمز ارز Anc را از صرافی های مختلف داخلی و خارجی می توان تهیه کرد. از جمله صرافی های خارجی برای تهیه انکر پروتکل binance, kucoin, okex, gate.io ,...هستند. برای تهیه پروتکل انکر می توانید از صرافی های غیر متمرکز مانند Terraswap نیز استفاده کنید. اما با توجه به اینکه بسیاری از صرافی های خارجی، کاربران ایرانی را مورد تحریم قرار داده و اکانت های ایرانیان را مسدود می کنند؛ خرید و فروش ارزهای دیجیتال از طریق این صرافی ها با ریسک بالایی همراه است.

لذا توصیه می شود تراکنش های خود را از طریق صرافی های معتبر داخلی مانند اریترون انجام دهید تا علاوه بر تامین امنیت سرمایه، به صورت 24 ساعته و 7 روز هفته از خدمات این صرافی استفاده کنید. 

ولت های مناسب نگهداری ANC

خریداران و معامله گران ارزهای دیجیتال برای نگهداری سرمایه خود و انجام تراکنش های مالی نیاز به استفاده از ولت های اختصاصی رمز ارزها دارند. برخی از ارزها توسط تمامی کیف پول ها مورد پشتیبانی قرار نمی گیرد؛ بنابراین لازم است پیش از هر اقدامی از پشتیبانی ولت از رمز ارز مربوطه اطلاع کسب کنید. ولت هایی که توکن انکر را مورد حمایت قرار می دهد و برای نگهداری دارایی خود از آن ها می توانید استفاده کنید عبارتند از:

 • Trust wallet (نرم افزاری)
 • Metamask (نرم افزاری)
 • Terra station wallet (نرم افزاری)
 • Ledger nano x (سخت افزاری)
 • Ledger nano s (سخت افزاری)
 • Tezor (سخت افزاری)
 • از میان موارد گفته شده، بهترین ولت برای نگهداری ارز انکر، افزونه TERRA Station است که در دو نسخه اندروید و IOS موجود است.

آینده رمز ارز Anc (انکر)

آینده رمز ارز انکر پروتکل

قیمت ارزهای موجود در بازار کریپتوکارنسی همواره تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند تقاضای بازار، تعداد توکن‌های در گردش، سود حاکمیت و استیکینگ، رقابت با پروژه‌های مشابه و... تغییر خواهد کرد و برای سرمایه گذاری در آن ها باید به جنبه های مختلف توجه داشت.

 در صورتی که این عوامل به نفع انکر پروتکل تغییر کنند، قیمت انکر پروتکل هم ممکن است افزایش پیدا کند. یکی از مواردی که باید در نظر گرفت، پروژه ای است که کوین مورد نظر را ارائه داده است. رود مپ و اهدافی که پروژه برای آینده آن رمز ارز در نظر گرفته است، در رشد قیمتی آن موثر بوده و از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. 

این پروژه برای کاربرانی که به دنبال یک روش ساده و امن برای سرمایه‌گذاری هستند از جذابیت بسیار بالایی برخوردار است. پروتکل انکر در حال حاضر یک پروژه در حال توسعه محسوب می‌شود و قابلیت‌های جدیدی در آینده به آن اضافه خواهد شد.

انکر پروتکل قصد دارد با بلاکچین‌های دیگر هم همکاری کرده و استیبل کوین‌های مختلف را به عنوان وثیقه یا سپرده مورد پذیرش قرار دهد. این اتفاقات ممکن است باعث شوند که قیمت ارز ANC در آینده با افزایش مواجه شود و معامله انکور پروتکل یک معامله سودبخش برای شما باشد.

سخن نهایی

ارز دیجیتال انکر یا Anchor protocol، پلتفرمی است که مبتنی بر سیستم وام دهی و وام گیری در بستر بلاک چین ترا است که می‌توانید از آن وام با نرخ ثابت دریافت کرده و یا با سپرده‌گذاری توکن‌های خود، سود ثابت دریافت نمایید. 4 روش برای کسب درآمد از این پروتکل وجود دارد؛ به این صورت که به یکی از اشکال وام دهنده، وام گیرنده، لیکوییداتور و تامین کننده نقدینگی وارد این بستر شده و سود عایدتان شود.

این پروژه مزایای متعددی دارد و به نظر می‌رسد که در آینده هم می‌تواند آینده روشنی داشته باشد.این توکن را می توانید از صرافی های داخلی و خارجی مختلف تهیه کنید؛ اما بهتر است برای حفظ امنیت سرمایه خود از صرافی های شناخته شده و با اعتبار داخلی، مانند اریترون برای تراکنش های خود استفاده کنید. بهترین ولت برای این نگهداری این ارز ، افزونه TERRA Station است که در دو نسخه IOS و اندروید موجود است. 

میزان تغییرات قیمت انکور پروتکل (24h)

0

درصد تغییرات انکور پروتکل (24h)

0

حجم معاملات انکور پروتکل (24h)

0.0000

ثبت نام در اریترون

فقط با چند کلیک ثبت نام و با اولین معامله ۱ میلیون ایلان دریافت کنید.

انکر پروتکل روی کدام بلاکچین ساخته شده است؟

چطور می‌توان از انکر پروتکل درآمد کسب کرد؟

چه توکن‌هایی را می‌توان به عنوان وثیقه در انکر پروتکل استفاده کرد؟