کازماس, ATOM

خرید و قیمت ارز کازماس (ATOM)

+0.85 $7.6445

مجموع ارزش بازار

$107,121

6,435,848,677 تومان

بیشترین قیمت 24H

$7.8894

473,995 تومان

کمترین قیمت 24H

$7.5736

455,022 تومان

خرید و فروش کازماس (ATOM)

در بلاک چین ها شکاف هایی وجود دارد که برای تسهیل تراکنش می توان توسط شبکه های ارزها شکاف موجود را پر کرد. یکی از ارزهای دیجیتالی که به این منظور به کار می رود توکن اتم است؛ که در شبکه کازماس ایجاد شده است. در کازماس هاب که با نام اینترنت بلاک چین شناخته می شود، پروژه هایی راه اندازی شده است که امکان تبادل توکن اتم را امکان پذیر می کند.

رمز ارز اتم چیست؟ توکن اختصاصی شبکه کازماس که اوپن سورس، مقیاس پذیر و غیر متمرکز است و برای اجرای خدمات در شبکه به کار می رود. با خرید اتم می توانید از این پروژه ها، برای راحتی در ارتباطات و همکاری بین زنجیره های مختلف استفاده کنید. 

ارز اتم چیست؟

توکن اختصاصی شبکه کازماس، ارز دیجیتال اتم است که برای اجرای خدمات در شبکه به کار می رود.

یکی دیگر از راه های استفاده از این توکن برای مشارکت در نظرسنجی های شبکه است. این پروژه در اثر دو فروش خصوصی و یک فروش عمومی، موفق به کسب سود 16 میلیون دلاری شد. 

8 ویژگی ارز اتم (ATOM)

رمز ارز اتم خصوصیت های منحصر به فردی دارد که باعث می شود نظر معامله گران مختلف به آن جلب شده و تمایل به سرمایه گذاری در آن زیاد باشد. این ویژگی ها عبارتند از:

 1. رمز ارز اتم، open source بوده و امکان افزایش یا کاهش قابلیت های مختلف به آن، توسط کاربران وجود دارد. 
 2. اتم رمز ارزی غیر متمرکز بوده و هیچ ارگان یا سازمانی نمی تواند بر عملکرد آن تاثیر بگذارد. 
 3. بالا بودن مقیاس پذیری این ارز از ویژگی های منحصر به فرد آن محسوب می شود.
 4. از الگوریتم اثبات سهام (POS) استفاده می کند.
 5. ارز دیجیتال اتم دارای قابلیت ماژولار است و این امکان را ایجاد می کند تا شبکه ای با استفاده از کدهای اتم بسازید. 
 6. اتم رمز ارزی نسل سومی است.
 7. کارمزد کم
 8. سرعت تراکنش بالا

شبکه کازماس چیست؟

شبکه cosmos، که اینترنت بلاک چین محسوب می شود با این هدف ایجاد شده است که بتواند شکاف های داخل زنجیره مقابل را پر کرده و اطلاعات به طور غیر متمرکز و بدون نظارت سازمان یا ارگان دولتی مبادله گردد. این شبکه به عنوان یک هسته مرکزی برای اتصال زنجیره های مختلف به آن و ایجاد تعامل با یکدیگر ایجاد شده و پیام های میان بلاک چین ها را مبادله می کند. یکی دیگر از اهداف این بستر راه اندازی مسائل حاکمیتی ارزهایی مانند اتریوم در برنامه های غیرمتمرکز است که باعث آسان شدن کارها برای کاربران می شود. 

بنیان گذاران شبکه Cosmos

جی کوان مهندس نرم افزار بلاک چین، سازنده الگوریتم tendermint و برنامه نویس سیلیکون ولی و ایتان بوخمن یکی از سرمایه گذاران، در سال 2014 پروژه کازماس را طراحی کردند. در سال 2016 از وایت پیپر آن رونمایی کرده و بلاک چین به هم پیوسته را به بازار ارزهای دیجیتال معرفی کردند. در سال 2019 هاب اصلی کازماس برای رشد شبکه راه اندازی گردید و تا سال 2020 به کار خود ادامه داد. 

پروسه تولید کاسماس هاب

در سال 2014 یک دانشمند کامپیوتر، توانست یک نرم افزار منبع باز راه اندازی نماید، تا بتواند به وسیله آن یک مرکز توزیع بلاک چین ایجاد کند. در سال 2017 توانست با برگزاری یک ICO برای توکن های این ارز رمزنگاری شده، 17 میلیون دلار جمع آوری نماید و با استفاده از آن، از توسعه شبکه حمایت به عمل آورد. در سال 2019 این دانشمند با کمک یکی از بنیان گذاران وایت پیپری برای این ارز منتشر کردند که پس از این اقدام، کازماس به طور رسمی در شبکه اصلی شروع به کار نمود. 

کازماس برای ایجاد همکاری میان تمام قسمت های شبکه از روش اثبات سهام (pos) استفاده می کند. 

شبکه cosmos از 3 لایه مختلف تشکیل شده است که در صورت عملکرد بهینه این 3 بخش امکان ایجاد اپلیکیشن برای توسعه دهندگان ایجاد می شود. 3 لایه شامل قسمت های زیر می شود:

 1. لایه کاربردی: حالت گذار را ایجاد می کند و در بالاترین قسمت نرم افزار blockchain قرار دارد.
 2. شبکه یا هاب: ارتباطات میان زنجیره ای را ایجاد میکند و باعث آسان شدن تعاملات در تراکنش ها می شود.
 3. لایه اجماع: توافقات هسته ای را سهل می کند.

ویژگی های پروژه کازماس

یکی از ویژگی های اساسی این شبکه، منبع باز بودن آن است که این امکان را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد تا قابلیت ها و امکانات مختلفی را به این پروژه اضافه و یا از آن کم کنند. کازماس ویژگی های منحصر به فرد دیگری دارد که عبارتند از:

 1. همکاری بین بلاک چینی با مقیاس پذیری بالا

شبکه COSMOS از فناوری برای مدیریت اتصالات خود بهره می برد که به کاربران اجازه می دهد تا در میان بلاک چین های مختلف ارتباط برقرار کرده و دسترسی با مقیاس پذیری بالا داشته باشند.

 1. استفاده از ارز دیجیتال اتم، توکن اختصاصی کازماس

رمز ارز اتم امکان مبادلات یکپارچه را برای کاربران فراهم کرده و به افرادی که در فعالیت های اجماع شبکه شرکت کنند پاداش داده و از این طریق افراد را برای سرمایه گذاری ترغیب می کند. به دلیل رویکرد دموکراتیک، سهامداران این ارز می توانند در تصمیم گیری ها شرکت کرده و برای پیشرفت و ارتقا آن نظرات خود را اعلام کنند.

 1. امکان استفاده از پروتکل IBC برای برقراری ارتباط یکپارچه

این پروتکل امکان برقراری ارتباط در میان بلاک چین های مختلف را فراهم کرده تا انتقال دیتاها و سرمایه های دیجیتال به طور غیر متمرکز انجام گرفته و محدودیت های بلاک چین های سنتی را نداشته باشد.

تامین امنیت شبکه اتم به چه شکل صورت می‌گیرد؟

ارز دیجیتال اتم در بلاک‌چین کازماس CosMos قرار دارد که شبکه‌ای براساس الگوریتم اجماع اثبات سهام (pos) است. در این مکانیزم گره‌ها اعتبار‌سنجی شده و گره‌هایی که دارای مقدار بیشتری از ارز اتم باشند، برای تایید تراکنش و دریافت پاداش انتخاب می‌شوند. نودهایی که رفتار صادقانه نداشته باشند، جریمه شده و در نهایت ممکن است تمام کوین‌های خود را از دست بدهند.

پیش بینی آینده رمز ارز اتم

بر اساس تحلیل های تکنیکال و فاندامنتال که بر روی رمز ارز اتم صورت گرفته است و بر اساس داده های سایت priceprediction، روند بلند مدت پیش بینی شده برای این ارز، با رشد مناسبی همراه بوده و آینده درخشانی را می توان برای آن در نظر گرفت. لذا سرمایه گذاری در این ارز، می تواند سود خوبی برای معامله گران به همراه داشته باشد. 

میزان ارز دیجیتال اتم در گردش

رمز ارز اتم سقف عرضه مشخصی ندارد؛ اما در حال حاضر مبلغی بالغ بر 26 میلیارد ارز اتم در چرخش است. ارز دیجیتال اتم را نمی‌توان استخراج کرد؛ بلکه برای به‌ دست آوردن آن باید سرمایه‌گذاری یا استیکینگ صورت گیرد. در ژانویه سال 2017 ارز دیجیتال اتم در دو نوبت خصوصی عرضه شد و سپس در ماه آوریل به صورت عمومی عرضه شد. در نهایت سودی که از فروش اتم به دست آمد مبلغی حدود 16 میلیون دلار (0/1 دلار به ازای هر اتم) شد. مقداری برابر با هشتاد درصد به سرمایه‌گذاران و مابقی به دو شرکت All in Bits و Interchain Foundation تعلق گرفت.

چه صرافی هایی از ارز اتم پشتیبانی می کنند؟

صرافی های مختلف داخلی، خارجی، متمرکز و غیرمتمرکز مانند binance, kucoin, coinbase, coinex و… از این ارز حمایت می کنند که می توانید از طریق آن ها، سرمایه خود را به اتم تبدیل کنید. اما با توجه به تحریم هایی که علیه ایران صورت گرفته است، در صورتی که فردی با اکانت و IP ایران، از صرافی های خارجی استفاده کند، حساب کاربری اش مسدود خواهد شد. 

برای حفظ سرمایه و معامله ای بدون دغدغه، می توانید ارز مورد نیاز خود را از طریق صرافی های معتبر داخلی مانند اریترون تهیه نمایید. با این کار علاوه بر امنیت و سرعت بالا در تراکنش، کارمزد کمی را برای خرید یا فروش خود پرداخت کرده و در صورت روبرو شدن با هر مشکلی در روند معامله، می توانید از پشتیبانی 24 ساعته بهره مند گردید. 

ولت های مناسب برای نگهداری ارز ATOM

ولت های سخت افزاری مانند لجر نانو ایکس، لجر نانو اس، ترزور و… و نرم افزاری که در انواع موبایلی و دسکتاپ با نام های تراست ولت، کوینومی و… وجود دارند، که بسته به نیاز و تعداد ارزی که می خواهید نگهداری کنید، می توانید یکی از آن ها را به عنوان ولت شخصی خود انتخاب کنید. در این میان شرکت کازماس ولت اختصاصی خود را با نام کپلر (Keplr) به کاربران معرفی کرده است که دسترسی کامل شما را به تمام بلاک چین ها و ارزهایی که بر روی این شبکه ساخته شده اند فراهم میکند.

کلام آخر

ارز اتم چیست؟ ATOM یکی از ارزهای دیجیتال موجود در مارکت کریپتوکارنسی است که توسط دو مهندس نرم افزار با نام های جی کوان و ایتان بوخمن، در سال 2017 با هدف پر کردن شکاف های میان بلاک چین ها ایجاد گردید. 

این ارز توکن اختصاصی شبکه کازماس بوده که با داشتن 3 لایه کاربردی، هاب و اجماع  همکاری میان تمام قسمت های شبکه را با استفاده از روش اثبات سهام ایجاد می کند. اتم ارزی غیرمتمرکز، اوپ سورس و مقیاس پذیر است که با استفاده از قابلیت ماژولار می تواند شبکه ای از کدهای اتم ساخته و امکان انجام تراکنش هایی با سرعت بالا و کارمزد کم را ایجاد کند. برای خرید ارز دیجیتال اتم می توانید از طریق صرافی معتبر اریترون اقدام نمایید که علاوه بر کارمزد کم و سرعت تراکنش بالا، پاسخگویی 24 ساعته در تمام طول هفته دارد. 

نمایش بیشتر

میزان تغییرات قیمت کازماس (24h)

0.0651

درصد تغییرات کازماس (24h)

+0.85 (24 ساعت)

حجم معاملات کازماس (24h)

829239.4300

ثبت نام در اریترون

فقط با چند کلیک ثبت نام و با اولین معامله 1 تتر دریافت کنید.

ویژگی های انحصاری رمز ارز اتم کدام است؟

ارز اتم چیست؟