آوالانچ, AVAX

خرید و قیمت ارز آوالانچ (AVAX)

+2.61 $31.735

مجموع ارزش بازار

$266,875

15,686,938,404 تومان

بیشترین قیمت 24H

$33.015

1,940,622 تومان

کمترین قیمت 24H

$29.734

1,747,765 تومان

خرید و فروش آوالانچ (AVAX)

اگر تمایل به شناخت ارز AVAX و سرمایه گذاری بر روی آن دارید و می خواهید بدانید که بنیان گذارانش چه کسانی هستند، با چه هدفی ایجاد شده است و چه برنامه هایی برای آینده دارد، بهتر است قبل از خرید AVAX، با پلتفرم آوالانچ که این ارز دیجیتال بر روی آن قرار گرفته است آشنایی پیدا کنید.

Avalanche یک پلتفرم متن باز است که برای راه اندازی پروژه های دیفای (برنامه های غیر متمرکز مالی) و افزایش مقیاس پذیری بلاک چین های سازمانی به کار می رود. این پلتفرم قدرت پردازش 4500 تراکنش در ثانیه و تایید آن ها در کسری از ثانیه را داشته و با هدف امکان تبادل دارایی به صورت غیر متمرکز، با استفاده قراردادهای هوشمند برای افراد مختلف ایجاد گردیده است. توسعه دهندگان می توانند از این پلتفرم برای ایجاد برنامه های ایمن و قابل اعتماد استفاده کرده و از این طریق شبکه های بلاک چینی سفارشی با قوانین اختصاصی را ایجاد نموده تا بتوانند از زیرمجموعه های عمومی و خصوصی آن ها بهره مند گردند. 

پلتفرم آوالانچ چیست؟

آوالانچ چیست؟

آوالانچ، اولین شبکه قرارداد های هوشمند است که قادر به تایید تراکنش ها در کمتر از یک ثانیه بوده، برای اولین بار در سال 2020 راه اندازی شده و از روش های توسعه اتریوم پشتیبانی می کند.

الکسیس اوهانیان، بنیان‌گذار ردیت:

تفکر بزرگ منجر به شکل گیری اولانچ از روز اول شده است. آن‌ها در موقعیتی قرار گرفته‌اند که بتوانند وعده‌های مالی غیر متمرکز را به واقعیت تبدیل کنند تا مردم در سراسر جهان، کنترل پول خود را در دست بگیرند.

نگاهی اجمالی به آوالانچ

نام پروژه

آوالانچ (Avalanche)

نماد

AVAX

سال عرضه

2018

تعداد عرضه

720.000.000

مبتنی بر

دیفای (defi)

وبسایت رسمی

 https://www.avalabs.org

صرافی های ارائه دهنده

Binance, Huobi Global, BKEX, LBank, ZG.com

ولت های پشتیبان

Ledger, Metamask

بررسی ویژگی های پلتفرم آوالانچ 

ویژگی های آوالانچ

بستر آوالانچ دارای ویژگی های منحصر به فردی است که عبارتند از:

1. دارا بودن سرعت بالا 

با استفاده از پلتفرمی برای ایجاد  قراردادهای هوشمند، توانسته سرعت پردازش تراکنش ها را به کمتر از 1 ثانیه کاهش دهد و از این بابت می توان آن را با ویزا (Visa) هم تراز دانست.

2. استفاده از پروتکل اجماع انحصاری

تکنولوژی به کار رفته در این پلتفرم، توانایی پردازش تراکنش بالایی داشته و به صورت غیر متمرکز و با مقیاس پذیری و امنیت بالا عمل می کند.

3. برقراری عدالت در میان کاربران

این پلتفرم با استفاده از معماری سبک و عدم نیاز به استفاده از سخت افزارهای گران قیمت برای مشارکت و برنامه توزیع عادلانه توکن، نشان می دهد که منحصرا برای سرمایه گذاران ساخته نشده و برای کاربران معمولی هم ساخته شده است.

4. تیم پشتیبانی قدرتمند

بنیان گذاران این رمز ارز، جمعی از محققین دانشگاه کرنل آمریکا بوده، که از دانش بالایی در زمینه علوم کامپیوتری برخوردارند. یکی از این توسعه دهندگان امین گان سیرر، خالق Karma در سال 2003 است که برای اولین بار از الگوریتم اجماع اثبات کار (pow) استفاده کرده است. 

5. روند صعودی رشد

در ابتدای شروع به کار شبکه بلاک چینی آوالانچ، توسعه دهندگان بسیاری به آن جذب شده و بسیار سریع توانست رکورد Validator Node (گره تایید کننده) را به خود اختصاص دهد. 

6. استفاده از الگوریتم Pos

این شبکه از الگوریتم اثبات سهام (Pos) و کارایی انرژی بهینه (Cpi) استفاده می کند.

7. شبکه Avalanche از توکن های NFT حمایت می کند.

8. آوالانچ از EVM که همان ماشین مجازی اتریوم است، پشتیبانی کرده و از این طریق تمام ابزارهای توسعه آن مانند متاماسک، ریمیکس، مای اتر ولت  و… در شبکه Avalanche قابل استفاده است. 

بنیانگذاران شبکه آوالانچ

بنیانگذاران آوالانچ

تیم توسعه دهنده این رمز ارز شامل 3 نفر از دانشمندان علوم کامپیوتری AVA LABS هستند که مدت ها بر روی شبکه بیت کوین و مقیاس پذیری آن تحقیق کرده اند. این محققان  به همراه جمعی از متخصصان علوم اقتصاد، دارایی و حقوق، در سال 2020 توانستند با استفاده از مکانیزم اجماع، حجم تراکنش های بیشتری را نسبت به BTC پردازش کرده و با درگاه های پرداخت قدرتمندی مانند ویزا به رقابت بپردازند. اسامی این بنیانگذاران عبارتند از:

  • امین گان سیرر (Emin Gun Sirer)، استاد دانشگاه کرنل و اولین ابداع کننده ارز دیجیتالی که از الگوریتم اثبات کار (Proof Of Work) استفاده می کند.  
  • جان وو (John Wu)، با 20 سال فعالیت در زمینه تکنولوژی مالی، به علت فعالیت این پروژه در سرمایه گذاری و تجاری، به آن پیوست.  
  • موفان تد یین (Maofan Ted Yin)، طراح و سازنده سیستم های توزیع شده و حل کننده مشکلات مربوط به آن ها که به عنوان معمار پروتکل ارشد پروژه آوالانچ فعالیت می کند.

هدف تولید آوالانچ

هدف تولید آوالانچ

آوالانچ برای رفع مشکلات اتریوم و افزایش مقیاس پذیری ایجاد شد، تا بتواند تعداد تراکنش های زیادی را به صورت غیر متمرکز پردازش کرده و شرایطی را برای انجام مبادلات بین المللی فراهم کند. شبکه Avalanche قصد دارد با استفاده از قراردادهای هوشمند و برنامه های Decentralized، این امکان را برای افراد مختلف فراهم کند، تا دارایی های دیجیتالی خود را با استفاده از این قراردادها و بدون نظارت سازمان های دولتی کنترل کنند. 

در حالت کلی این پروژه قادر به حل مشکلاتی است که عبارتند از:

  • تمرکز زدایی و مقیاس پذیری کم

امکان انجام تراکنش ها را به صورت غیر متمرکز وبا مقیاس پذیری بالا فراهم می کند.

  • تعامل در میان چند بلاک چین مختلف

با ایجاد بلاک چینی با قابلیت شخصی سازی، زیر شبکه هایی که سرعت، سازگاری و امنیت را با آوالانچ به اشتراک می گذارند، به وجود آورده است. این زیر شبکه ها، مشکلاتی که پروژه ها برای تعاملات با اتریوم و بلاک چین های نامتناسب با نیازهای خود داشتند را رفع می کند. 

  • گس فی بالا

شبکه های بزرگی مانند اتریوم با تعداد یوزرها و ترافیک بالا، کارمزدهای زیادی برای تراکنش ها دریافت می کنند، که این مشکل با شبکه آوالانچ رفع شده است. 

ویتالیک بوترین، بنیان‌گذار اتریوم:

فکر می‌کنم بسیار عادلانه است که به اوالانچ و بیت کوین به اندازه یکسانی مشروعیت بدهیم. اولانچ دارای تکنولوژی واقعا جالبی است.

بررسی رمز ارز AVAX

ارز دیجیتال avax

 ارز AVAX، توکن اختصاصی شبکه آوالانچ است که از روش های مختلفی مانند پرداخت کارمزدها و استیکینگ مورد استفاده قرار می گیرد. این رمز ارز، دارای هارد کپ 720 میلیون واحد بوده که 360 میلیون عدد از آن ها در هنگام راه اندازی، عرضه شده و 360 میلیون واحد دیگر در طی سال های آینده منتشر خواهد شد. 

4 ویژگی انحصاری رمز ارز آواکس (AVAX)

ارز آواکس نیز دارای خصوصیت هایی است که آن را نسبت به سایر رمز ارزها متفاوت می کند. این ویژگی ها عبارتند از:

  1. آواکس توکن اختصاصی بستر بلاک چینی آوالانچ است.
  2. بستر آوالانچ از ارز Avax برای پرداخت های درون شبکه ای استفاده کرده که از این طریق می تواند امنیت شبکه را تضمین کند. 
  3. تعداد این ارز در گذر زمان کمتر می شود، زیرا توکن هایی که به عنوان کارمزد تراکنش ها پرداخت شده اند، فورا سوزانده می شوند. 
  4. تعداد کل این ارز رمزنگاری شده، 720 میلیون واحد است که حدود 50 درصد آن بر بستر اصلی توزیع خواهد شد. 

آینده ارز آواکس(AVAX)

با توجه به حرکات پر نوسان بازار ارز های دیجیتال، نمی توان به درستی آینده یک رمز ارز را پیش بینی کرد. اما در حالت کلی با توجه به اخبار فاندامنتال، تا حدود می توان روند حرکتی آن را در آینده مورد بررسی قرار داد. بر اساس داده های مربوط به سایت digitalcoinprice، تا پایان سال 2028 حدود قیمتی 521 دلار را می توان برای آواکس انتظار داشت.  بر طبق همین بررسی ها و با توجه به برنامه ها و اهداف پیش روی ارز AVAX، می توان گفت این ارز آینده درخشانی در پیش داشته و سرمایه گذاری بر روی آن با سود خوبی همراه است. 

صرافی های ارائه دهنده ارز AVAX

صرافی های AVAX

این رمز ارز در صرافی های مختلف مانند بایننس، کوین بیس، کوکوین، کراکن، بای بیت، بیترکس، هیوبی و… لیست شده و از طریق می توانید هر تعداد AVAX که بخواهید تهیه نمایید. ایران توسط تمامی صرافی های خارجی مورد تحریم قرار گرفته و در صورت داشتن اکانت با IP ایران، حساب کاربری شما مسدود خواهد شد. برای جلوگیری از هرگونه ضرر و زیان و از دست دادن سرمایه، می توانید ارزهای مورد نیاز خود را از صرافی های ایرانی تهیه نمایید. یکی از این صرافی های معتبر، اریترون است که به صورت 24 ساعته و 7 روز هفته آماده ارائه خدمات با کمترین میزان کارمزد و بالاترین سرعت تراکنش است. علاوه بر این، اریترون با داشتن تیم پشتیبانی قوی، هر گونه مشکلی که در روند خرید و فروش ایجاد گردد را در سریع ترین زمان ممکن رفع کرده و خاطره ای خوش از معامله در بازار ارزهای دیجیتال را برایتان فراهم می کند.

ولت مناسب برای نگهداری AVAX

ولت مناسب برای AVAX

از کیف پول های نرم افزاری در مدل های دسکتاپی و موبایلی مختلفی مانند تراست ولت، کوینومی، متاماسک، بایننس چین و… و انواع سخت افزاری مانند لجر نانو ایکس، لجر نانو اس و ترزور می توان برای نگهداری و انجام تراکنش های AVAX استفاده کرد. علاوه بر این آواکس را می توانید در ولت اختصاصی این رمز ارز، که Avalanche wallet  نام دارد، نیز نگهداری کنید.   

کلام آخر

شبکه آوالانچ در سال 2020 توسط تیمی از دانشمندان علوم کامپیوتری با هدف افزایش مقیاس پذیری اتریوم با استفاده از بستری از قراردادهای هوشمند و برنامه های غیر متمرکز ایجاد شده است. این پلتفرم اپن سورس که برای برنام های مالی غیر متمرکز برنامه ریزی شده است، می تواند تعداد زیادی تراکنش را در لحظه پردازش کرده و در کمتر از 1 ثانیه تایید کند. شبکه AVAlanche دارای ویژگی های مختلفی مانند سرعت بالا، برقراری عدالت در میان کاربران، تیم پشتیبانی قدرتمند، استفاده از پروتکل اجماع انحصاری ، استفاده از الگوریتم Pos و… است. توکن اختصاصی این پلتفرم avax بوده که به تعداد 720 میلیون عدد عرضه شده و برای پرداخت های درون شبکه ای و برقراری امنیت مورد استفاده قرار می گیرد. تعداد این رمز ارز به دلیل عملیات توکن سوزی به مرور زمان کم می شود. برای خرید این رمز ارز می توانید از طریق صرافی اریترون اقدام نمایید. 

نمایش بیشتر

میزان تغییرات قیمت آوالانچ (24h)

0.807

درصد تغییرات آوالانچ (24h)

+2.61 (24 ساعت)

حجم معاملات آوالانچ (24h)

8451578.4700

شبکه آوالانچ چیست؟

هدف ایجاد شبکه آوالانچ چیست؟

ارز avax چیست؟