دودو, DODO

خرید و قیمت ارز دودو (DODO)

-11.29 $0.1319

مجموع ارزش بازار

$546,660

32,897,964,559 تومان

بیشترین قیمت 24H

$0.152

9,147 تومان

کمترین قیمت 24H

$0.1288

7,751 تومان

خرید و فروش دودو (DODO)

از جمله ارزهای دیجیتالی که در سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه شد و توانست پیشرفت قابل ملاحظه ‌ای در مدت زمان کوتاه داشته باشد، دودو بود. دودو در حقیقت توکن بومی صرافی dodo است که یک اکسچنج غیر متمرکز به حساب می  آید. 

اگر از فعالان بازار ارز های دیجیتال هستید، به احتمال  زیاد تا کنون قصد خرید دودو را داشته اید. ارز dodo از جمله ابزارهایی است که توانست اشکالات سیستم دیفای را تا حدود زیادی برطرف کند. به همین دلیل توانست به یکی از ارزهای پرطرفدار و محبوب تبدیل شود.

ارز دودو چیست؟

ارز دودو چیست؟

ارز دودو چیست؟ این رمز ارز که برای اولین بار در سال 2020 رونمایی شد، توانست بسیاری از معایب سیستم Defi را رفع کند. سیستم Defi امکان معامله را بدون نظارت شخص‌ثالث فراهم می ‌کند.

اگر به معاملات مالی توجه داشته باشید می ‌بینید که این معاملات همواره در صرافی ‌هایی انجام می ‌شوند که هر کدام ‌شرایط خاص خود را برای انجام معامله تعیین می ‌کنند.

از طرف دیگر یافتن بهترین قیمت ارز، از جمله مشکلات معاملات مالی است. به همین خاطر بسیاری از افراد باید به صرافی‌ های متعددی سر بزنند و تحت شرایط خاص آن ها معامله خود را انجام دهند. Defi سیستم مالی غیر متمرکز است که پاسخی برای برآورده کردن این نیازهاست. 

به عبارت دیگر تا قبل از معرفی این سیستم، همه معاملات تحت نظر مکانی خاص مثل صرافی انجام می‌ شد. اما با معرفی Defi افراد می ‌توانند بدون واسطه به معامله با یک دیگر بپردازند. اما آیا سیستم دیفای مشکلات خاص خود را ندارد؟

علی رغم تمام مزایای این سیستم، مشکلاتی مانند از بین رفتن تمام دارایی در آن وجود دارد و دودو تلاش می ‌کند تا با استفاده از pmm (الگوریتم بازارساز فعال)، به جای Amm (سیستم بازارساز خودکار)، این مشکلات را تا حد زیادی برطرف نماید.

ارز دیجیتال dodo بر روی زنجیره هوشمندی از اتریوم و بایننس ساخته شده و هدف اصلی آن دسترسی راحت ‌تر کاربران به نقدینگی بیشتر در سیستم دیفای است. در حقیقت این ارز، توکن اختصاصی صرافی دودو است که یک اکسچنج غیرمتمرکز مالی محسوب می ‌شود.

تاریخچه دودو

ارز دودو برای اولین بار در اوت سال 2020 به بازار عرضه شد. اصلی‌ترین توسعه دهندگان ارز دودو، radar bear و diane dai بودند.

دودو در این سال توانست بودجه‌ای 600 هزار دلاری را جمع آوری کند و این رقم در سپتامبر همین سال به نزدیک پنج میلیون دلار رسید.

ویژگی ‌های ارز دودو

ویژگی های ارز dodo

طبیعتاً هر توکنی در هر جای دنیا ویژگی ‌های خاص خود را دارد. پلتفرم و ارز دودو نیز از این قاعده مستثنی نیست و می‌ توان ویژگی ‌های زیر را برای آن برشمرد.

 • پلتفرم دودو با توجه به بهره گیری از pmm یا الگوریتم بازارساز فعال، یکی از رقابتی ‌ترین ارائه دهندگان نقدینگی به حساب می ‌آید. این پلتفرم کمترین کارمزد های ممکن را به کاربران ارائه می ‌دهد و استفاده از رمز ارز اختصاصی آن انجام معاملات را بسیار ساده می‌ کند.
 • دومین ویژگی منحصر به‌ فرد پلتفرم DODO، انتشار دارایی ‌ها با کمترین کارمزد ممکن است که سبب پیشی گرفتن این صرافی از رقبا می ‌شود.
 • پایه ارز دودو بر اتریوم و بایننس قرار دارد و این موضوع باعث می ‌شود تا امکان ایجاد معاملات هوشمند میان دو شبکه به راحتی در دسترس باشد.
 • بهره گیری از فناوری کراود پولینگ از ویژگی ‌های خاص این پلتفرم است. استفاده از این فناوری در انتشار رمز ارز های جدید و شکل دهی به بازار دیجیتال نقش پررنگی دارد.
 • با توجه به اینکه در معاملات این پلتفرم، توکن دودو به عنوان پول رایج مورد استفاده قرار می گیرد، فرآیند تصمیم گیری را برای کاربر بسیار ساده‌ تر می ‌کند.
 • علاوه بر کارمزد پایین، تخفیفات ارائه شده توسط دودو برای گس فی  را می توان یکی دیگر از ویژگی های این ارز در نظر گرفت. 

کاربرد dodo چیست؟

چرا این پلتفرم از توکن اختصاصی خود استفاده می‌ کند؟ علت استفاده از این توکن، تسهیل معاملات و ایجاد امکان مبادله میان شبکه‌ ای است. علاوه بر این، دودو که ارز اختصاصی پلتفرم های BEP-20 و ERC-20 است، مدیریت پروتکل ها و سهام‌ داری و مشارکت در IDO را بسیار ساده می‌ کند.

در کنار همه این‌ ها، شما با خرید dodo، می توانید از تخفیفات بی‌نظیر در مورد کارمزد معاملات بهره ببرید.

اهداف دودو چیست؟

هدف اصلی این رمز ارز، کاهش محدودیت‌ هایی است که از معامله در صرافی‌ های متمرکز برای شما ایجاد می‌ شود.

7 مورد از اهداف این ارز به شرح ذیل است:

 1. کاهش محدودیت در معاملات
 2. ایجاد مرکز مالی غیر متمرکز
 3. تلاش برای ایجاد حداکثر نقدینگی
 4. کاهش تعرفه کارمزد
 5. ایجاد امکان مبادلات میان شبکه‌ ای
 6. ایجاد امکان سنجش صحیح‌ تر‌ و تصمیم گیری دقیق
 7. انتشار دارایی ‌ها و رمز ارزهای جدید با کمترین هزینه

10 امکان ویژه ارز دیجیتال dodo 

امکانات ویژه ارز دودو

رمز ارز دودو امکانات منحصر به فردی دارد که در زیر به چند مورد از آن ها اشاره شده است:

 1. از جمله امکانات ارز دودو باید به استخرهای نقدینگی اشاره کرد. 
 2. dodo سعی می ‌کند با استفاده از این ویژگی دسترسی به بهترین قیمت ممکن را در هنگام معامله برای کاربر فراهم کند. 
 3. بهترین مسیریابی ممکن برای تامین مالی از منابع انبوه را در اختیار کاربر قرار می‌ دهد.
 4. کاربر با شرکت در استخرهای نقدینگی می ‌تواند کم ترین میزان لغزش را تجربه کرده و ریسک سیستماتیک معاملات خود را به صفر نزدیک کند.
 5. اسمارت تریدینگ از جمله امکانات دیگری است که بهترین قیمت بازار را در اختیار کاربران قرار می‌ دهد.
 6. هم چنین می ‌توان به Flash Swap اشاره کرد که پرداخت اعتباری را برای شما ممکن می ‌سازد.
 7. امکان توزیع توکن بدون استفاده از ربات که کنترل کاربر را بر تمام فرایند مبادله به نحو چشمگیری افزایش می ‌دهد.
 8. امنیت مناسب دودو که با استیک کردن آن توسط vDODO انجام می ‌شود، از دیگر امکانات جذاب این توکن است. 
 9. با استفاده از نقش حاکمیتی توکن دودو می توان از آن برای رای دادن به پیشنهادات مختلف استفاده کرد. این مورد برای انتخاب بهترین معامله اهمیت زیادی دارد.
 10. تخفیفات گس فی در اثر استفاده از ارز دودو هم از امکانات این بستر محسوب می شود. هرچند بدون این تخفیفات هم، صرافی دودو کارمزد بسیار کمی در مقایسه با سایر پلتفرم ‌ها دریافت می‌ کند.

ارز دودو چگونه کار می‌ کند؟

عملکرد ارز دیجیتال dodo متکی بر PMM یا الگوریتم بازارساز فعال است.الگوریتم AMM یا بازارساز خودکار برای توزیع دارایی‌ های موجود در کل محدوده قیمتی مورد استفاده قرار می ‌گیرد. اما نکته‌ ای که در این میان وجود دارد این است که با استفاده از AMM تنها نزدیک‌ ترین وجوه و دارایی ‌ها به قیمت بازار مورد استفاده قرار می‌ گیرند. اما PMM به لغزش‌ ها هم دقت می ‌کند. 

لغزش زمانی اتفاق می‌ افتد که فروشنده و خریدار بر قیمتی متفاوت با قیمت اولیه درخواستی خود به توافق می ‌رسند (قیمتی متفاوت با قیمت بازار). در این شرایط PMM سعی می ‌کند رفتار این صرافی غیرمتمرکز را تقلید کند. یعنی مدام قیمت ‌های بازار را آپدیت کرده و از این طریق احتمال لغزش را به حداقل میزان ممکن می‌ رساند.

مزایای ارز دودو

مزایا و معایب ارز dodo

مزایای زیر را می توان به عنوان اصلی‌ ترین مزیت‌ ها برای ارز دودو برشمرد:

 • دور بودن از لغزش و نقدینگی نسبتا پایدار ارز دودو
 • تخفیفات مناسبی در کارمزد با استفاده از ارز دودو در انجام معاملات 
 • ایجاد حق حاکمیتی برای دارندگان توکن دودو، و اعمال نظر کاربران برای بهبود عملکرد پلتفرم
 • امکان مبادلات میان شبکه‌ های برای کاربر با در اختیار داشتن توکن دودو 

معایب ارز dodo 

توکن دودو بسیار فرار است و این موضوع کاربر را با خطر از دست رفتن آن مواجه می سازد. البته اگر در حوزه ارز دیجیتال به طور جدی فعالیت می ‌کنید و شرایط و نوسانات آن را به خوبی می ‌شناسید، این خطر به راحتی قابل رفع است. با در اختیار داشتن سبدی از رمز ارزها، ریسک سیستماتیک لغزش به حداقل می‌ رسد.

ارز دیجیتال دودو چه آینده ‌ای دارد؟

آینده ارز دیجیتال دودو

سیاری از کارشناسان به نقش پر رنگ قیمت ارز دودو در رشد یا شکست آن اشاره کرده‌ اند. اگرچه بسیاری هم این ارز را یکی از جذاب‌ ترین ارزهای موجود می‌ دانند.

به صورت کلی تیم ارائه دهنده ارز دودو روی توسعه فعالیت خود در کشورهای انگلیسی زبان و چین تمرکز کرده ‌اند و این موضوع باعث رشد این رمز ارز خواهد شد. هم چنین تمرکز بر مشارکت و همکاری با سایر شرکت ‌های حوزه Defi و با توجه به مزایا و معایب دودو می‌ توان آینده روشنی را برای این ارز در نظر گرفت.

تعداد توکن های در گردش ارز دودو چقدر است؟

طبق هدف گذاری توسعه دهندگان این رمز ارز، توکن های قابل ارائه یک میلیارد عدد است که تا کنون  614،617،713 تعداد از آن ها ارائه شده اند.

با توجه به این موضوع می‌ توان گفت که هنوز تعداد توکن های در گردش به ظرفیت مورد پیش بینی نزدیک هم نشده و اشباعی در بازار از این نظر وجود ندارد و نباید از این بابت نگران بود.

ولت مناسب نگهداری ارز DODO

ولت مناسب برای ارز dodo

می ‌توان از کیف پول‌ های متفاوتی برای نگهداری ارز دودو استفاده کرد. در حقیقت نوع کیف پول مورد استفاده به اهداف و کارهایی مورد نیاز شما بستگی دارد؛ برای این منظور می‌ توان به ولت های سخت افزاری  مانند لجر یا ترزور اشاره کرد.. کیف پول ‌های سخت افزاری یا اصطلاحا سرد، امنیت بیشتری را برای شما ایجاد می ‌کنند. اما در مقابل هزینه زیادی برای کاربران دارد. لذا استفاده از کیف پول های نرم افزاری که قابلیت نصب بر روی موبایل یا دسکتاپ داشته و نسبت به موارد سخت افزاری هزینه کمتری دارند، در میان معامله گران کاربرد بیشتری دارد. اگر حجم دارایی‌ هایی که در اختیار دارید آنقدر زیاد نیست، می‌ توانید برای کاهش هزینه ‌های خود از این کیف پول ‌ها استفاده کنید. از بهترین کیف پول های نرم افزاری می توان به متاماسک، تراست ولت، کوینومی و… اشاره کرد.

مقایسه ارز دیجیتال دودو با ارزهای مشابه

ارز دیجیتال دودو در مقایسه با ارزهای مشابه خود، نقدینگی نسبتا پایداری دارد و با توجه به گسترش حوزه بازار مالی غیرمتمرکز، می‌ توان پیشرفت بیشتری را نسبت به موارد مشابه مانند کوپن استس یا کوالنت برای آن در نظر گرفت. نوسان قیمتی ارز دودو کمتر و حجم معاملات آن، بیشتر از موارد مشابه است که همین امر تاثیر بسزایی در پیشرفت آن دارد.

تامین امنیت ارز دودو چگونه است؟

تامین امنیت رمز ارز dodo

اصلی‌ ترین راه تامین امنیت ارز دودو، استیک کردن آن از طریق vDODO است. اما در مورد شرکت تامین کننده امنیت باید به شرکت بلاک چین peck Shield اشاره کرد.

Dodo با استفاده از خدمات این شرکت توانست نقص امنیتی خود را کاهش داده و به یکی از ارزهای مطمئن بازار تبدیل شود. اصلی ‌ترین راه تامین امنیت ارز دودو استفاده از سیستم بلاک چین است.

خرید ارز دیجیتال دودو

برای خرید ارز دودو از طریق صرافی های مختلف داخلی و خارجی می توانید اقدام نمایید. از بهترین اکسچنج ها می توان به بایننس، کوکین، کوین بیس، دودو و… است. اما برای حفظ اصل سرمایه و جلوگیری از بلاک شدن و از دست رفتن دارایی به دلیل تحریم هایی که علیه ایرانیان صورت گرفته است بهتر است از صرافی های داخلی استفاده گردد. از بهترین و معتبر ترین صرافی های داخلی می توان به اریترون اشاره کرد که با تحت پوشش قرار  دادن بیش از 1000 رمز ارز و پشتیبانی 24 ساعته، امکان انجام معاملات سودمند و بدور از دغدغه را برای کاربران فراهم می نماید. 

نمایش بیشتر

میزان تغییرات قیمت دودو (24h)

-0.0168

درصد تغییرات دودو (24h)

-11.29

حجم معاملات دودو (24h)

75828.0400

ثبت نام در اریترون

فقط با چند کلیک ثبت نام و با اولین معامله 1 تتر دریافت کنید.

برای خرید ارز دودو به احراز هویت نیاز است؟

رمز ارز دود به کدام زنجیره تعلق دارد؟

ارز دیجیتال دودو ارزش خرید دارد؟