ارز دیجیتال یا رمز ارزها امروزه در واقع یک نوع واحد پولی به‌حساب می‌آیند و بسیار رایج شده‌اند. این نوع ارزها به‌گونه‌ای هستند که وجود خارجی نداشته و در فضای اینترنتی در یک شبکه امن تحت عنوان بلاک چین عرضه می‌شوند.

نهاد یا سازمانی که پشت پرده ارزهای دیجیتال قرار گرفته هنوز هم در هاله‌ای از ابهام قرار دارد …!

این نوع ارز انواع مختلفی داشته و هر کدام به شیوه‌های مختلفی استخراج می‌شوند؛ همچنین بهتر است قبل از شروع فعالیت با آن آشنایی کاملی داشته باشید.

ارز دیجیتال نئو یکی از همین رمز ارزها است که در ادامه به این پرسش که این ارز دیجیتال چیست می‌پردازیم.

ارز دیجیتال نئو چیست؟

ارز دیجیتال نئو یک پلتفرم متن باز است که به‌ وسیله تکنولوژی بلاک چین فعالیت می‌کند. این ارز برای اولین بار توسط یک شرکت ژاپنی ارائه شد. هدف از ارز دیجیتال نئو برقراری یک سیستم اقتصادی مبتنی بر یک شبکه است. این ارز غیرقابل‌ تقسیم است و دو نوع توکن برای آن وجود دارد که Neo و Gas نام دارند. توکن‌های Gas سوخت اصلی پلتفرم NEO هستند.

توکن‌های Gas که از این ارز دیجیتال حاصل می‌شوند، یک دارایی جداگانه به شمار می‌روند که می‌توان در انواع معاملات از آن‌ها استفاده کرد؛ همچنین در قراردادها برای پرداخت محاسبات از این توکن استفاده می‌کنند.

با توجه به محدودیت‌هایی که کشور چین برای این ارز دیجیتال گذاشته است، این امکان در پلتفرم نئو وجود دارد که در سراسر جهان تحت نظارت باشد تا بتواند به خوبی فعالیت کند.

آینده ارز دیجیتال نئو

این نوع ارز در رقابت کامل با اتریوم است. ارز دیجیتال نئو نیز مانند تمامی ارزهای دیجیتال آینده‌ای بی ثبات دارد و بسیاری از افراد به دلیل فراز و نشیب‌هایی که در سرمایه‌گذاری با این نوع ارز وجود دارد، از استفاده آن پشیمان می‌شوند. البته آینده ارز در کشورهای دیگر بسیار وضع بهتری دارد و به دلیل قانونی و رسمی بودن فعالیت این نوع ارزها و کارایی بالایی که در زندگی روزمره دارند، پیشرفت بسیار زیادی داشته‌اند؛ همچنین این ارز بی‌شک در آینده نیز پیشرفت قابل توجهی خواهد کرد؛ با این حال در ایران به دلیل محدودیت‌هایی که در سیستم اینترنت جهانی وجود دارد سرمایه‌گذاری در این عرصه کمی ریسک بالایی داشته و خیلی از افراد حتی به سمت سرمایه‌گذاری با این روش نمی‌روند!

تصویر کوین ارز دیجیتال نئو

البته شرکت چینی سازنده این نوع ارز دیجیتال در تلاش است که علاوه بر بالا بردن امنیت این نوع پلتفرم، امکان ارسال تراکنش از نئو به کشورهای دیگر را هم فراهم سازد؛ این موارد می‌تواند تاثیر چشمگیری روی قیمت این ارز در سطح جهانی داشته باشد و آینده بسیار روشنی نیز برای آن به وجود بیاورد.

مزایای ارز دیجیتال نئو

دارایی‌های دیجیتال، هویت دیجیتال و ایجاد قراردادهای هوشمند از جمله مزایای این نوع ارز است.

دارایی‌های دیجیتال

در این نوع ارز شما می‌توانید تمامی دارایی‌های سنتی خود را به صورت دیجیتال کسب کنید.

فضای باز، غیرمتمرکز بودن، قابلیت ردیابی و شفافیت از جمله مزایای دیجیتالی کردن دارایی است. با ایجاد یک هویت دیجیتال برای دارایی‌های خود می‌توانید از اموال خود به سادگی محافظت کنید.

هویت دیجیتال

یکی از مزیت‌های اصلی این پلتفرم امکان ایجاد هویت دیجیتال در آن برای افراد مختلف است. هویت دیجیتال این امکان را فراهم می‌کند که بتوانید افراد را از طریق اثر انگشت، تشخیص صدا، تشخیص چهره و پیامک تشخیص دهید.

قراردادهای هوشمند

شفافیت و برگشت‌ناپذیر بودن تراکنش‌ها از جمله مزایای قراردادهای هوشمند است؛ همچنین کد منبع شبکه قابل ردیابی است؛ با دارا بودن این ویژگی، سرمایه‌گذاری ایزوله و امن را تجربه خواهید کرد.

ویژگی‌های ارز نئو

این نوع ارز دارای یک سری ویژگی است که دانستن آن قبل از خرید و فروش ارز دیجیتال نئو ضروری است. تیم سازنده‌ای که در پشت پرده ارز نئو وجود دارد بسیار قوی است. بیشتر تمرکز این تیم روی تشکیل زیرساخت‌های جدید این شبکه است. پلتفرم نئو پشتیبانی لازم را از شبکه‌های برنامه‌نویسی جاوا، پایتون، go، سی شارپ و کاتلین انجام می‌دهد تا بتواند موانعی که در کار ارز دیجیتال اختلال ایجاد می‌کند را برطرف کند.

هدف سازندگان این برنامه ترغیب مردم برای ورود به بازار ارز دیجیتال است و این کار را هم به خوبی انجام داده‌اند. صندوق اکوبوست (EcoBoost) در ارز دیجیتال نئو می‌تواند کمک‌های بلاعوض، پشتیبانی‌های فنی و تبلیغ رسانه‌ای که از ویژگی‌های این صندوق است را در اختیار کاربران قرار دهد؛ همچنین ارزش این صندوق صد میلیون دلار است.

توسعه مداومی که در این پلتفرم وجود دارد از ویژگی‌های بارز ارز دیجیتال نئو است؛ این توسعه باعث شده است که با گذر زمان و افزایش تقاضا، این ارز همچنان از امنیت کافی برخوردار باشد.

رعایت درست قوانین از دیگر ویژگی‌های بارز ارز دیجیتال نئو است؛ هر شخصی که قصد ورود به این پلتفرم را دارد باید احراز هویت شده باشد.

انواع مکانیسم در ارز دیجیتال نئو

نئو ایکس: یکی از ویژگی‌هایی که در ارز نئو وجود دارد، مکانیسم نئو ایکس است. این یکی از روش‌هایی است که به عنوان روشی برای رهایی از بلاک چین‌ها از آن یاد می‌شود.

کسری بودجه توسط مکانیسم نئو ایکس برطرف می‌شود.

نئو اف اس: نئو اف اس یکی دیگر از مکانیسم‌هایی است که در ارز دیجیتال نئو وجود دارد. فایل‌های بزرگ توسط نئو اف اس قابلیت ذخیره‌سازی دارند و هزینه‌ها نیز در این مکانیسم کاهش می‌یابد.

در رابطه با امنیت این پلتفرم هیچ‌گونه شک و شبه‌ای وجود ندارد و مطمئن باشید که اطلاعات شما تا ابد محرمانه باقی خواهد ماند.

نئو کیو: نئوکیو یکی دیگر از مکانیسم‌های این نوع ارز دیجیتال است. بهتر است بدانید پروتکل نئوکیو دارای امنیتی است که حتی کامپیوترهای قوی کوانتومی نیز قادر به هک کردن آن نیستند.

دستگاه‌های مجهز به کوبیت رمزنگاری هیچ گاه قادر به هک نیستند و هکرها در بستر ارز دیجیتال نئو نمی‌توانند به اطلاعات افراد دسترسی پیدا کنند.

کاربردهای کیف پول ارزهای دیجیتال نئو

تصویر لوگو ارز دیجیتال نئو

در تحلیل تکنیکال ارز نئو می‌توان به کاربردهای گسترده آن پی برد. خرید و فروشی که در این پلتفرم انجام می‌گیرد باید توسط کیف پول مخصوص انجام شود. کیف پول‌ها نقش گسترده‌ای در پشتیبانی از توکن‌های این ارز دارند. نئو ولت یکی بهترین و ساده‌ترین کیف پول‌های ارز دیجیتال است. امنیت بالای این کیف پول باعث شده است که طرف‌داران بسیار زیادی داشته باشد؛ همچنین طراحی کلیدهای خصوصی که در کامپیوتر به صورت امن ذخیره‌سازی می‌شوند از جمله مزایای این کیف پول است.

همگام‌سازی در نئون ولت به بلاک چین نیازی نداشته و شما نسبت به دارایی‌های خود توکن gas دریافت می‌کنید.

کیف پول NEO-GUI یکی از رسمی‌ترین کیف پول‌های حاضر در بازار ارز دیجیتال است؛ از ویژگی‌هایی که این کیف پول دارد می‌توان به این مورد اشاره کرد که هسته مرکزی کیف پول برای ویندوز قابل نصب است و همچنین با توجه به دارایی که دارید، توکن gas قابل دریافت است.

وضعیت قیمت‌گذاری ارز دیجیتال نئو در بازار

قیمت ارز دیجیتال نئو مانند ارزهای دیگر وابسته به موارد مختلفی بوده و دارای نوسانات است. قیمت سایر ارزهای دیجیتال نیز می‌تواند روی قیمت نئو تأثیرگذار باشد؛ به‌ عنوان‌ مثال در صورتی که قیمت بیت کوین کاهش یابد قیمت نئو نیز کاهشی می‌شود.

معامله‌گران در بازار کاهشی سعی می‌کنند دارایی‌های خود را قبل از ضرر به فروش برسانند. قیمت این ارز بی‌ثبات است و از نظر ثبات قیمت نمی‌توان به آن اعتماد کرد؛ علاوه بر این هرگونه اتفاقی که در سیستم ارزهای دیجیتال رخ دهد تاثیر مستقیم روی قیمت آن‌ها می‌گذارد.

جمع بندی

در نهایت با توجه به همه ویژگی‌هایی که در رابطه با ارز دیجیتال نئو گفتیم شما می‌توانید با آگاهی بیشتری نسبت به سرمایه‌گذاری در این پلتفرم اقدام کنید. این نوع ارز در رقابت با ارز اتریوم و بیت کوین بوده و زیرساخت‌های آن روزبه‌روز درحال‌توسعه هستند تا از سایر ارزهای دیجیتال پیشی بگیرند؛ پس با توجه به پیشگویی‌هایی که برای این رمز ارز توسط تحلیلگران بیان شد، آینده‌ای که برای آن وجود دارد بسیار روشن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *