سندباکس, SAND

خرید و فروش سندباکس (SAND)

+5.38 $0.52212

مجموع ارزش بازار

$1,146,749

66,947,202,275 تومان

بیشترین قیمت 24H

$0.52395

30,588 تومان

کمترین قیمت 24H

$0.48971

28,589 تومان

سندباکس (SAND)

$0.52212 +5.38

مجموع ارزش بازار

$1,146,749

تومان30481.36

بیشترین قیمت 24H

$0.52395

تومان30481.36

کمترین قیمت 24H

$0.48971

تومان 30481.36

خرید و فروش سندباکس (SAND)

ارز دیجیتال سندباکس یکی از محبوب ترین و مشهورترین ارزها در بازار کریپتوکارنسی است که توانسته به دلیل برقراری ارتباط میان حوزه پرطرفدار گیمینگ و رمز ارزها، حجم بازار را افزایش دهد. این ارز رمزنگاری شده در هفته های اخیر سودهای هنگفتی را عاید دارندگان خود نموده و افراد بسیاری را ترغیب کرده تا از این ارز پرطرفدار بهره مند شوند. 

 اما پیش از خرید ارز sand لازم است تا بدانید ارز سندباکس (sandbox) چیست؟ عملکرد آن چگونه است؟ و آیا برای سرمایه گذاری گزینه مناسبی است؟

ارز سندباکس چیست؟

ارز سندباکس چیست؟

رمز ارز سند باکس که با علامت sand نمایش داده می شود، بر بستر اتریوم بنا شده است و مطابق استانداردهای Erc20 عمل می کند. این ارز یک بازی مجازی است که به افراد این امکان را می دهد تا در بلاک چین اتریوم و پلتفرم sandbox بازی کرده و از این طریق، توکن های sand بسازند و درآمد کسب کنند. 

سندباکس در اصطلاح به معنی جعبه شنی است که اشاره به مکان های شنی موجود برای بازی کودکان دارد. اخیرا از این کلمه برای کارهای تجاری و فناوری های مختلف نیز استفاده می شود که به معنای محیطی بسته است. در این محیط ایزوله برنامه های نرم افزاری مختلف با ایمنی کامل و بدون هیچگونه آسیب به سیستم های توسعه دهنده و برنامه نویسی دیگر اجرا می شود.  

در این محیط هر گونه کد یا برنامه نوشته شده، قبل از اجرا و عرضه عمومی راستی آزمایی شده تا نتواند به برنامه های دیگر آسیب برساند. به طور مثال:

 • در حیطه مالی، مشاغل جدید بررسی می شود
 • از محصولات تازه تولید شده تست فروش گرفته می شود 
 • در صورتی که خدماتی ارائه دهد قبل از ورود به بازار واقعی مورد سنجش قرار می گیرد تا هزینه و زمان صرف شده در آن برآورد گردد.

این پلتفرم دارای 3 قسمت اصلی است که عبارتند از:

 1. نرم افزار انیمیشن سازی به نام ویرایشگر 3 بعدی voxel، که برای ساخت NFT از آن استفاده می شود.
 2. بازاری برای داد و ستد nft های ساخته شده.
 3. ابزاری برای ساخت بازی های جدید و امکان ایجاد تجربه های مختلف از بازی در دنیای مجازی.

بنیانگذاران و توسعه دهندگان ارز سندباکس

برای اولین بار در سال 2011، دو مهندس جوان به نام های آرتور مادرید و سباستین بروگت، شرکت پیکس ول را راه اندازی نمودند که از طریق آن، پیوند بین بازار ارزهای دیجیتال و گیمینگ را ایجاد کردند. این دو فرد، متخصص سیستم های کامپیوتری و حوزه اقتصاد بودند و پس از اجرای پروژه های مختلف بازی، توانستند سندباکس را ایجاد کنند. 

کاربرد sandbox در مارکت کریپتوکارنسی

کابرد ارز سندباکس

با رواج ارزهای دیجیتال و محبوبیت روزافزون بلاک چین های مختلف، راه های کلاهبرداری و هک کردن اطلاعات و دارایی افراد هم بیشتر شد و در این حالت معامله گران و سرمایه گذاران به فکر تامین امنیت ارزهای خود بودند. سرانجام در سال 2018، اداره FCA که سازمان مسئولیت های مالی انگلستان است، به 11 شرکت مبتنی بر بلاک چین اجازه دسترسی به سندباکس را داد. پس از آن موسسه حمایت از مصرف کننده مالی آمریکا شرکت های فعال در زمینه بلاک چین و ارزهای دیجیتال را موظف به استفاده از sandbox نمود. بعد از آن سایر کشورهای حوزه خلیج فارس مانند کویت، امارات، بحرین از این پلتفرم استفاده کردند. 

مزایا استفاده از ارز sand چیست؟

یکی از موارد پر اهمیت در مارکت ارزهای دیجیتال، حجم نقدینگی این بازار است. برای این منظور توسعه دهندگان قصد دارند تا این بازار را به محبوب ترین حوزه ها گره بزنند، تا از این طریق کمک شایانی به اقتصاد این بازار کرده باشند. صنعت گیمینگ، دارای شهرت و محبوبیت زیادی در میان مردم علی الخصوص جوانان است و تا کنون توانسته حجم نقدینگی زیادی را به این حوزه وارد نماید. 

تفاوتی که این پلتفرم با دیگر بسترهای ارز دیجیتال دارد، در این است که به کاربران خود امکان ساخت بازی ها و محتواهای گیمینگ را می دهد، تا بتوانند در تولید بازی های مختلف نقش بسزایی داشته باشند. این ارز با استفاده از حاکمیت غیر متمرکز در ایجاد بازی های دیجیتالی، می تواند تاثیر بسیار مهمی در مارکت کریپتوکارنسی داشته باشد و جامعه خود را در تولید بازی های مختلف شریک نماید.

معایب رمز ارز سند (sandbox) 

این ارز دیجیتال مانند هر ارز دیگری معایبی دارد که پیش از سرمایه گذاری لازم است با آن ها آشنا شوید:

اولین عیبی که ارز sand دارد، محدودیت های اقتصادی است؛ زیرا نمی توان آن را یک توکن مستقل در نظر گرفت به دلیل اینکه بلاک چین اختصاصی نداشته و بر بستر اتریوم واقع شده است.

دومین مشکلی که ممکن است برای معامله گران مهم باشد، جامعه هدف محدود آن است؛ یعنی فرصت های هولد و نگهداری این ارز و تمام حقوق ایجاد شده از این روش، فقط مخصوص کسانی است که از بازی های این پلتفرم استفاده می کنند. بنابراین فقط مورد توجه علاقمندان صنعت گیمینگ واقع شده و شاید برای کسانی که علاقه ای به بازی های دیجیتالی ندارند، کاربردی نباشد.

3 ویژگی انحصاری ارز سندباکس (sand)

ویژگی های ارز sandbox

این شبکه مانند سایر پروژه ها ویژگی های منحصر به فردی دارد که باعث جذب کاربران بسیاری به آن شده است این خصوصیات عبارتند از:

1. ایمنی بالا ارز sand

حفظ امنیت پول و دارایی افراد از اهمیت زیادی برخوردار است که در این پلتفرم جزو شاخصه های اصلی محسوب می شود. این ارز بر بستر بلاک چین اتریوم قرار گرفته، این حد از ایمنی را از اتریوم وام می گیرد و از طریق پروتکل اثبات سهام تامین می کند. تیم توسعه دهنده این ارز هم در زمان طراحی، راهکارهای امنیتی زیادی را برای جلوگیری از هرگونه خرابکاری در شبکه به کار گرفته اند. 

2. غیر متمرکز بودن ارز سندباکس

در این پروژه هیچ سازمان و ارگان دولتی به عنوان ناظر وجود نداشته و هیچ شخص سومی بر تراکنش ها نظارت ندارد. برای افزایش خصوصیت غیر متمرکز بودن، توسعه دهندگان سازمان dao را ایجاد کردند، تا این برنامه توسط خود بازیکنان اداره شود. قوانین داخل بازی توسط افراد ایجاد می شود و کل اختیارات تا سال 2023 به طور کامل به کاربران تفویض شده و سندباکس تبدیل به یک پلتفرم کاملا غیر متمرکز می شود. 

3. کسب درآمد از پروژه sandbox

یکی دیگر از ویژگی های این پروژه امکان کسب درآمد (EARN) است که به بازیکنان اجازه می دهد با بازی کردن درآمد کسب کنند، در نتیجه محبوبیتش روز به روز افزایش پیدا می کند.

توکن سندباکس

ان اف تی ها توکن های غیر قابل تعویضی هستند که برای برقراری امنیت و اعتبار سنجی و رفع نواقص بلاک چین ها ایجاد گردید. این توکن ها به صورت انحصاری و بدون قابلیت تعویض یا تقسیم هستند و در بازی ها به عنوان یک دارایی می توان از آن ها استفاده کرد. توکن های مورد استفاده در پروژه سند باکس در دو نوع sand و land وجود دارد.

 توکن سند، اصلی ترین ارز این برنامه است که بر اساس استانداردهای Erc20 کار می کند و به کاربران اجازه دسترسی به بازی ها را می دهد. افراد از طریق آن می توانند دارایی های مختلف را خرید و فروش نمایند. علاوه بر این با استفاده از توکن sand، کاربران می توانند در تصمیم گیری های مهم شرکت داشته و از این راه نیز سود به دست آورند.

توکن بعدی ک در این پروژه مورد استفاده قرار می گیرد، land نام دارد که بر اساس استانداردهای Erc1155 فعال است.

نحوه تامین امنیت sand

یه دلیل قرار گیری این رمز ارز بر بستر اتریوم، سند از الگوریتم اثبات سهام (pos) تبعیت می کند. به همین دلیل نحوه عملکرد در آن به این صورت است که تایید تراکنش ها توسط نهنگ های این رمز ارز انجام میگیرد. برای انجام این کار هزینه های سنگین برق و توان محاسباتی وجود ندارد، در نتیجه بسیار مقرون به صرفه تر از پروژه هایی است که از بلاک چین بیت کوین برای کارکرد خود استفاده می کند.

ارز sand از استانداردهای Erc20 پیروی می کند، لذا امنیت بالایی داشته و از مزایای بیشمار آن بهره مند می شود.

آینده توکن سندباکس

آینده توکن sand

در بازار ارزهای دیجیتال نمی توان با قطعیت آینده یک رمز ارز را پیش بینی کرد و با طور حتم روند صعودی و یا نزولی برای آن در نظر گرفت. برای بررسی قیمت یک ارز در آینده باید به فاکتور های مختلفی مانند تعداد کل توکن های تولید شده، کاربرد و هدف آن و حتی تعداد کاربران نیز باید توجه کرد. با بررسی عوامل مختلف تا حدودی می توان یک روند کلی برای آن در نظر گرفت. رمز ارز سندباکس به دلیل ویژگی های فنی و گرافیکی جذاب و منحصر به فردی در بازی های خود استفاده کرده است، که با توجه به آن ها می توان کاربرد این پلتفرم را تایید کرد.

 روند رشد قیمتی این ارز، باعث صعود آن به رتبه 37 مارکت شده و ارزشی معادل 5 میلیارد دلار را به دست آورده است. تعداد کل توکن های این رمز ارز 3 میلیارد عدد بوده و همین محدود بودن تعداد، باعث افزایش قیمت آن در آینده خواهد شد. تعداد هولدرهای این ارز در حال افزایش است و با توجه به تمام موارد بررسی شده می توان آینده روشنی را برای آن در نظر گرفت و سرمایه گذاری بر روی سندباکس را سودمند پیش بینی کرد. 

ولت مناسب برای نگهداری رمز ارز سند

ولت مناسب برای نگهداری ارز سنباکس

برای تهیه و نگهداری ارز دیجیتال سندباکس از کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری مختلف می توان استفاده کرد. ولت های سخت افزاری مانند لجر و ترزور، قیمت بالاتری نسبت به انواع نرم افزاری دارند، نحوه کار کردن با آن ها نیز تا حدودی پیچیده است. به همین دلیل افراد ترجیح می دهند از کیف پول های نرم افزاری استفاده کنند که در سه حالت موبایلی، دسکتاپی و تحت وب قابل استفاده هستند. بهترین ولت های نرم افزاری که قابل نصب بر روی ios و اندروید هستند عبارتند از:

 • تراست ولت (trust wallet)
 • کوینومی (coinomi)
 • اتمیک (atomic)
 • اکسودوس (exodus)
 • الکتروم (electrum)
 • جکس لیبرتی (jaxx liberty)

بهترین صرافی برای خرید ارز sandbox

صرافی مناسب برای خرید ارز sandbox

ارز سندباکس را از طریق صرافی های ایرانی و خارجی مختلفی می توان تهیه نمود. بهترین صرافی های خارجی برای خرید این رمز ارز عبارتند از:

 • بایننس
 • بای بیت
 • کوین بیس
 • جمینی
 • کریپتو دات کام
 • کوکوین
 • کوینکس
 • کراکن
 • بیسکو
 • بلاک فای

از بهترین صرافی های ایرانی نیز می توان به اکسچنج های زیر اشاره نمود:

 • اریترون
 • نوبیتکس
 • والکس
 • کیف پول من
 • آبان تتر
 • تترلند

به دلیل تحریم هایی که علیه ایران وجود دارد، برای جلوگیری از بلاک شدن سرمایه و از دست دادن دارایی خود بهتر است از صرافی های داخلی برای خرید ارز sandbox استفاده نمایید.

اریترون، معتبرترین صرافی ایرانی است که بیش از 1000 رمز ارز مختلف را پشتیبانی می کند. خرید و فروش در این اکسچنج با کمترین کارمزد و بیشترین سرعت انجام می گیرد و از جمله مزایای آن می توان به پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته اشاره نمود که خاطره ی یک معامله شیرین را برای شما به ارمغان می آورد.

میزان تغییرات قیمت سندباکس (24h)

0.02665

درصد تغییرات سندباکس (24h)

+5.38 (24 ساعت)

حجم معاملات سندباکس (24h)

588912.2300

ثبت نام در اریترون

فقط با چند کلیک ثبت نام و با اولین معامله ۱ میلیون ایلان دریافت کنید.

چگونه می توان ارز sand را نگهداری و ذخیره کرد؟

آیا ارز سندباکس برای سرمایه گذاری مناسب است؟