آموزش ارز دیجیتال

TXID تراکنش چیست و پیگیری تراکنش به چه شکلی انجام می شود؟

TxID چیست؟ چطور میتوانم یک تراکنش در ارز های دیجیتال را پیگیری کنم؟ چطور از صحت یک تراکنش اطمینان پیدا کنم؟ منظور از TxID چیست؟ TxID تراکنش چیست؟ TxID مخفف چیست؟ در این مقاله به طور کامل به آموزش TxID تراکنش در نقل و انتقالات ارز ها در شبکه های مختلف، با ذکر مثال های متنوع میپردازیم تا به طور کامل به سوالات فوق پاسخ دهیم.

اگر زمان مطالعه کامل این مقاله را ندارید و در یک جمله به دنبال اصل مطلب میگردید، تنها جمله بعدی برای شما کافی خواهد بود:

فهرست مطالب

TxID چیست؟ چطور میتوانم یک تراکنش در ارز های دیجیتال را پیگیری کنم؟ چطور از صحت یک تراکنش اطمینان پیدا کنم؟ منظور از TxID چیست؟ TxID تراکنش چیست؟ TxID مخفف چیست؟ در این مقاله به طور کامل به آموزش TxID تراکنش در نقل و انتقالات ارز ها در شبکه های مختلف، با ذکر مثال های متنوع میپردازیم تا به طور کامل به سوالات فوق پاسخ دهیم.

اگر زمان مطالعه کامل این مقاله را ندارید و در یک جمله به دنبال اصل مطلب میگردید، تنها جمله بعدی برای شما کافی خواهد بود:

TxID تراکنش چیست؟

TxID تراکنش یک شناسه منحصر به فرد برای هر تراکنشی است که به درستی در شبکه ثبت شود. شما به وسیله TxID می توانید تراکنش خود را بررسی و از صحت تراکنش اطمینان حاصل کنید.

محتوای این مقاله در جدول زیر قرار داده شده، اگر به دنبال مطلب خاصی هستید، از جدول محتوای مقاله TxID تراکنش اریترون استفاده کنید:

TxID چیست؟

TxID تراکنش، یک عبارت یکتا (منحصر به فرد) است که برای پیگیری وضعیت و ردیابی تراکنش در شبکه بلاک چینی که تراکنش ثبت شده است، استفاده می شود. TxID مخفف عبارت Transaction ID یا به فارسی شناسه تراکنش است. از آنجایی که شناسه به معنی هویت یک شی است، منحصر به فرد بودن TxID در بستر و شبکه خود، کاملا بدیهی است. برخی افراد TxID را با نام های دیگری مثل:

 • هش معامله
 • Transaction Hash
 • لینک تراکنش TxID
 • شناسه تراکنش
 • کد تراکنش

نیز می شناسند و از این نام ها در مکالمات و مکاتباتشان استفاده میکنند. اما منظور تمام این نام ها، یک واژه و اصطلاح به نام TxID تراکنش است. برای درک بهتر TxID تراکنش یک مثالی برای شما خواهیم زد.

فرض کنید رضا برای خرید موبایل محمد، مبلغ 10 میلیون تومان را برای محمد کارت به کارت میکند. محمد برای آن که از واریز پول مطمئن شود، از رضا درخواست کد پیگیری تراکنش را میکند. با استفاده از این کد پیگیری، محمد میتواند پیگیری کند که پول جابه جا شده است یا خیر و صحت تراکنش واریز پول را بررسی کند.

TXID تراکنش چیست و پیگیری تراکنش به چه شکلی انجام می شود؟

اهمیت و دلیل ایجاد TxID تراکنش

در دنیای ارز های دیجیتال نیز که مرتبا ارز ها بین فعالان این حوزه و کیف پول ها جابه جا میشود، نیاز است تا با استفاده از شناسه و کد پیگیری بتوانیم تراکنش های این حوزه را بررسی، ردیابی و اعتبارسنجی کنیم. در مثالی که برای شما زدیم، بانک ارسال کننده پول، کد پیگیری تراکنش را صادر کرده و در اختیار واریز کننده ( که در مثال ما شخص رضا بود) قرار میدهد.

در دنیای ارز های دیجیتال به دلیل ماهیت غیر متمرکز بودن این حوزه، شرکت، دولت و سازمانی در پشت شبکه ها و ارز ها وجود ندارد. به عبارت دیگری (با توجه به مثال مورد بحث ما) بانکی در نقل و انتقالات ارز ها وجود ندارد که کد پیگیری تراکنش های شبکه را صادر کند. به همین دلیل کد پیگیری تراکنش یا TxID تراکنش را، شبکه ای که تراکنش را ثبت کرده است صادر میکند و در اختیار ارسال کننده ارز یا بهتر است بگوییم ثبت کننده تراکنش قرار میدهد. این شبکه میتواند شبکه بیت کوین، شبکه اتریوم، شبکه ترون و هر شبکه ای که تراکنش بر روی آن ثبت شده است، باشد. پس منظور از TxID تراکنش، همان کد پیگیری انتقال ارز است.

چه زمانی TxID تراکنش صادر و ساخته می شود؟

به محض ثبت یک تراکنش در شبکه (که میتواند هر شبکه ای باشد مثل شبکه بیت کوین، شبکه ترون و…)، یک TxID به آن تراکنش اختصاص می یابد. TxID یک کد معمولا 64 کاراکتری ساخته شده از اعداد و حروف انگلیسی است که به صورت تصادفی ساخته می شود. هیچ تراکنشی در ارز های دیجیتال ایجاد و پیدا نمیشود که TxID نداشته باشد. اگر به موردی برخورد کردید که به شما گفتند تراکنش TxID ندارد، از دو حالت خارج نیست:

 1. شخص ارسال کننده قادر به دریافت یا پیدا کردن TxID تراکنش نشده. این حالت میتواند دلایل گوناگونی داشته باشد که ما به چند مورد آن اشاره میکنیم:
  • بستر ایجاد تراکنش، TxID را در اختیار ارسال کننده قرار نداده است.
  • دسترسی به TxID تراکنش به دلیل رابط کاربری ضعیف بستر ثبت کننده تراکنش امکان پذیر نبوده و TxID به راحتی دسترس کاربر نیست.
 2. تراکنش نامعتبر بوده و در شبکه ثبت نشده است. در این حالت شخص ثبت کننده تراکنش یا همان انتقال دهنده ارز قصد کلاهبرداری داشته و اصلا تراکنش انتقال ارزی را ثبت نکرده است.

اهمیت استفاده از یک بستر معاملاتی مطمئن آنجایی احساس می شود که هر شخصی به راحتی بتواند به اطلاعات تراکنش های خود مثله TxID تراکنش دست باید و دغدغه درباره اطلاعات تراکنش های خود نداشته باشد. اریترون به عنوان تنها ترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی که در مارکت جهانی فعالیت میکند، تمامی اطلاعات تراکنش های معامله گران را به طور شفاف و راحت در اختیار معامله گران قرار میدهد. جهت ثبت نام و شروع معامله بیش از 400 ارز رایج دیجیتال با قیمت های جهانی میتوانید از صرافی ارز دیجیتال اریترون شروع کنید.

TXID تراکنش چیست و پیگیری تراکنش به چه شکلی انجام می شود؟

آیا به اشتراک گذاری TxID تراکنش خطرناک است؟

با توجه به مطالبی که بالاتر گفتیم، شبکه که ای تراکنش در آن ثبت شده است، TxID تراکنش را تنها در اختیار ثبت کننده تراکنش یا به اصطلاح ارسال کننده ارز قرار می دهد. حال مثالی که بالاتر برای شما زدیم را به شکل زیر، وارد دنیا ارز های دیجیتال می کنیم:

رضا برای محمد در شبکه بیت کوین، 10 بیت کوین ارسال کرد.

در مثال ما تنها راهی که رضا (به عنوان ارسال کننده ارز) می تواند ادعای خود نسبت به ارسال ارز را به محمد (به عنوان دریافت کننده ارز) ثابت کند، این است که TxID تراکنش خود را در اختیار محمد قرار دهد تا محمد با استفاده از ابزار های موجود برای بررسی TxID تراکنش که در ادامه مقاله آموزش می دهیم، صحت تراکنشی که رضا ادعای آن را میکند، بررسی کند. پس با این تفاسیر:

به اشتراک گذاشتن TxID تراکنش نه تنها با دریافت کننده ارز، بلکه با هر شخص دیگری هیچ گونه خطری ندارد.

برای بررسی بیشتر این ادعا بهتر است که محتویات TxID را با هم بررسی کنیم تا بفهمیم یک TxID چه اطلاعتی در خود جای داده است.

TxID شامل چه اطلاعاتی است؟

اطلاعات و محتویاتی که در یک TxID ذخیره می شود به شرح زیر است:

 • آدرس فرستنده
 • آدرس دریافت کننده
 • تاریخ ثبت تراکنش
 • هزینه انتقال (کارمزد شبکه)
 • ارتفاع بلاک بلاکچین (تعداد تراکنش های داخل هر بلاک)
 • تعداد تاییدیه ها

همانطور که مشاهده میکنید هیچگونه اطلاعاتی از حساب یا کیف پول شما، امکان دسترسی به کیف پول و هر گونه اطلاعات دیگری در TxID وجود ندارد و به اشتراک گذاری TxID تراکنش هیچگونه خطری برای شما و سرمایه شما ندارد.

پیدا کردن TxID تراکنش

پیدا کردن TxID تراکنش ها با توجه به بستر معاملاتی (دقت کنید! بستر معاملاتی، نه شبکه ای که تراکنش را در آن ثبت می کنید) که تراکنش را در آن ثبت میکنید متفاوت است. اما در این بخش برخی از بستر هایی را که در بین مردم متداول و رایج است را بررسی میکنیم و شیوه دریافت TxID تراکنش را آموزش می دهیم. منظور از بستر معاملاتی، پلتفرمی است که با استفاده از آن تراکنش خود را ثبت میکنید. این پلتفرم می تواند صرافی یا کیف پول خود باشد.

دریافت TxID در صرافی اریترون (Erythron)

TXID تراکنش چیست و پیگیری تراکنش به چه شکلی انجام می شود؟

 

برای دریافت شناسه تراکنش یا tx id در اریترون لازم است مطابق با تصاویر زیر ابتدا از منوی پایین صفحه خانه و سپس منوی بالای صفحه سمت راست را انتخاب کنید.

از منوی باز شده “سابقه واریز/برداشت” را انتخاب کنید.

پس از انتخاب “برداشت رمز ارز” سابقه برداشت های رمز ارز و جزئیات هر برداشت قابل مشاهده و بررسی است.

دریافت TxID در صرافی بایننس (Binance)

پیگیری تراکنش

برای مثال ما قصد داریم از صرافی بایننس مقدار 19 تتر را به صرافی دیگری در شبکه ترون انتقال دهیم. ابتدا فرایند ارسال تتر را انجام می دهیم. آموزش ارسال و دریافت ارز در صرافی بایننس را میتوانید در مقالات صرافی اریترون مشاهده کنید و آموزش ببینید.

زمانی که تراکنش انتقال تتر در بایننس را ثبت کردید تراکنش شما در مرحله پردازش قرار میگیرد. در تصویر زیر میتوانید این مرحله با ببینید.

بعد از تایید تراکنش توسط صرافی بایننس، تراکنش شما در شبکه ترون ثبت شده و مطابق تصویر زیر، TxID تراکنش خود را میتوانید ببینید.

TXID تراکنش چیست و پیگیری تراکنش به چه شکلی انجام می شود؟
TXID تراکنش چیست و پیگیری تراکنش به چه شکلی انجام می شود؟

دریافت TxID در صرافی کوکوین (Kucoin)

در صرافی کوکوین برای دریافت TxID تراکنش مطابق با تصویر زیر وارد بخش تاریخچه نقل و انتقالات خود شوید و با استفاده از گزینه View Transaction میتوانید اطلاعات مربوط به تراکنش خود را مشاهده کنید.

TXID تراکنش چیست و پیگیری تراکنش به چه شکلی انجام می شود؟

دقت کنید برای مشاهده TxID باید تاریخچه تراکنش های ارسالی خودتان (Withdrawal) را مشاهده کنید. زیرا TxID و گزینه View Transaction تنها در بخش ارسالی ها (Withdrawal) قابل مشاهده است.

TXID تراکنش چیست و پیگیری تراکنش به چه شکلی انجام می شود؟

دریافت TxID در صرافی کوین اکس (Coinex)

برای دریافت TxID در صرافی کوین اکس تنها لازم است به بخش تاریخچه ارسالی های خود رفته و در این بخش مطابق با تصویر زیر TxID تراکنش خود را مشاهده کرده و با کلیک بر روی آن به صفحه اطلاعات تراکنش خود هدایت شوید.

TXID تراکنش چیست و پیگیری تراکنش به چه شکلی انجام می شود؟

اگر چنانچه از صرافی، انتقال ارز خود را انجام نداده اید و یا از صرافی ای استفاده کرده اید که در لیست صرافی های بالا وجود ندارد نگران نباشید. با استفاده از روش زیر میتوانید TxID تراکنش خود را پیدا کنید.

TXID تراکنش چیست و پیگیری تراکنش به چه شکلی انجام می شود؟

دریافت TxID در Blockchain.com

برای دریافت TxID در سایت Blockchain.com کافیست ادرس کیف پول خود را داشته باشید و مطابق با گام ها و تصاویر زیر پیش بروید.

ابتدا وارد سایت Blockchain.com شوید و بر روی گزینه Explorer که در تصویر زیر مشخص شده است کلیک کنید.

TXID تراکنش چیست و پیگیری تراکنش به چه شکلی انجام می شود؟

در این صفحه در قسمت جستجو که در تصویر زیر مشخص شده است، کافیست آدرس کیف پول خود را وارد کنید. دقت کنید که این سایت تنها برای شبکه های بیت کوین، اتریوم و بیت کوین کش بوده و برای شبکه های دیگر باید از وب سایت های دیگری استفاده کنید که در ادامه به طور کامل آموزش میدهیم. از قسمت مشخص شده در تصویر میتوانید شبکه مورد نظر خود را تغییر دهید.

TXID تراکنش چیست و پیگیری تراکنش به چه شکلی انجام می شود؟

بعد از وارد کردن آدرس کیف پول خود، اطلاعات کامل کیف پول خود را میتوانید مطابق تصویر زیر مشاهده کنید.

TXID تراکنش چیست و پیگیری تراکنش به چه شکلی انجام می شود؟

کمی پایین تر از این بخش میتوانید اطلاعات مربوط به کارمزد تراکنش و هش تراکنش را مشاهده کنید.

TXID تراکنش چیست و پیگیری تراکنش به چه شکلی انجام می شود؟

با استفاده از این روش، شما میتوانید هش تمامی تراکنش های این آدرس کیف پول را به دست آورید.

TXID تراکنش چیست و پیگیری تراکنش به چه شکلی انجام می شود؟

دریافت TxID در Etherscan.io

در این وب سایت با استفاده از آدرس ولت خود میتوانید هش تراکنش خود را به دست آورید. دقت داشته باشید این وب سایت تنها برای تراکنش های شبکه اتریوم می باشد. مطابق تصویر ادرس کیف پول خود را وارد قسمت جستجو سایت کنید.

TXID تراکنش چیست و پیگیری تراکنش به چه شکلی انجام می شود؟

بعد از جستجو، اطلاعات به شکل تصویر زیر برای شما به نمایش گذاشته خواهد شد. همانطور که در تصویر زیر برای شما مشخص شده است، سفارش مورد نظر در حالت Pending بوده و هنوز تایید نشده است. بهتر است تا تایید شدن تراکنش صبر کنید و بعد از هش تراکنش استفاده کنید.

TXID تراکنش چیست و پیگیری تراکنش به چه شکلی انجام می شود؟
TXID تراکنش چیست و پیگیری تراکنش به چه شکلی انجام می شود؟

دریافت TxID در Tronscan.io

در این وب سایت شما میتوانید تراکنش هایی را پیگیری کنید که بر روی شبکه ترون ثبت شده اند. برای اینکار کافیست مطابق تصویر، آدرس کیف پول خود را در قسمت جستجو وارد کنید. یکی از رایج ترین ارز های حوزه ارز های دیجیتال ارز تتر یا همان USDT است. برای پیگیری تراکنش های مربوط به USDT که با شبکه TRON یا به اصطلاح TRC20 ارسال شده اند، میتوانید از این وب سایت استفاده کنید.

TXID تراکنش چیست و پیگیری تراکنش به چه شکلی انجام می شود؟

در صفحه نتایج، اطلاعات کلی ای را به شما نمایش میدهد. مطابق با تصویر روی گزینه Transaction کلیک کنید.

TXID تراکنش چیست و پیگیری تراکنش به چه شکلی انجام می شود؟

توجه کنید که در این بخش لیست تمامی تراکنش های مربوط به این آدرس کیف پول به نمایش در خواهد آمد. تراکنش مورد نظر را انتخاب کنید. برای مثال ما همان تراکنش 19 تتر مثال زده شده در صرافی بایننس را انتخاب می کنیم.

TXID تراکنش چیست و پیگیری تراکنش به چه شکلی انجام می شود؟

در این صفحه مطابق با تصویر زیر شما میتوانید اطلاعات کاملی از تراکنش مثل آدرس دریافت کننده، ارسال کننده، تعداد ارز، زمان ارسال، وضعیت تراکنش و موارد دیگر را مشاهده کنید و از اصالت و اعتبار تراکنش اطمینان حاصل کنید.

TXID تراکنش چیست و پیگیری تراکنش به چه شکلی انجام می شود؟

با استفاده از روش های فوق به راحتی میتوانید TxID تراکنش خود را پیدا و از آن برای اصالت تراکنش استفاده کنید.

آموزش پیگیری تراکنش با استفاده از TxID

بعد از پیدا کردن TxID تراکنش نیاز است که بتوانیم تراکنش خود را پیگیری کنیم. دقت داشته باشید تنها زمانی شما به پیگیری تراکنش و TxID نیاز پیدا خواهید کرد که با یک فرد غریبه معامله کرده باشید و قصد دارید تراکنش خود را اعتبار سنجی کنید. در غیر این صورت و به خصوص زمانی که با صرافی های معتبر همچون صرافی ارز دیجیتال اریترون معامله می کنید، نیازی به پیگیری تراکنش ندارید چرا که تراکنش شما قطعا به درستی ثبت شده است و بعد از تایید انجام خواهد شد.

به هر حال اگر نیاز به پیگیری تراکنش با استفاده از TxID داشتید، ابتدا TxID تراکنش خود را با استفاده از روش هایی که بالاتر توضیح دادیم پیدا کنید و بعد میتوانید از روش های زیر برای پیگیری تراکنش خود با استفاده از شبکه تراکنش مربوطه استفاده کنید:

آموزش پیگیری تراکنش در Tronscan.io

با استفاده از وب سایت Tronscan.io برای تراکنش هایی که در شبکه ترون ثبت شده اند می توانید تراکنش های خود را پیگیری کنید. آموزش استفاده از این وب سایت بالاتر قرار داده شده است.

دریافت txid تراکنش در tronscan.io

آموزش پیگیری تراکنش در Etherscan.io

با استفاده از وب سایت Etherscan.io میتوانید تراکنش هایی را که در شبکه اتریوم ثبت شده اند را پیگیری کنید. آموزش استفاده از این وب سایت بالاتر قرار داده شده است.

دریافت txid تراکنش در etherscan.io

آموزش پیگیری تراکنش در Blockchain.com

با استفاده از وب سایت Blockchain.com میتوانید تراکنش های شبکه های مختلفی از جمله:

 • شبکه بیت کوین
 • شبکه اتریوم
 • شبکه بیت کوین کش

و شبکه های دیگر را پیگیری کنید. آموزش استفاده از این وب سایت بالاتر قرار داده شده است.

دریافت txid تراکنش در blockchain.com

آموزش پیگیری تراکنش در Explorer.Cardano.org

با استفاده از وب سایت فوق می توانید تراکنش هایی را که روی شبکه کاردانو ثبت می شوند را پیگیری نمایید. کافیست در قسمت جستجو مطابق با تصویر زیر ادرس کیف پول خود یا تراکنش را وارد کنید.

TXID تراکنش چیست و پیگیری تراکنش به چه شکلی انجام می شود؟

در این قسمت نتایج را خواهید دید که مطابق تصویر زیر اطلاعات مربوطه را به نمایش خواهد گذاشت.

TXID تراکنش چیست و پیگیری تراکنش به چه شکلی انجام می شود؟

آموزش پیگیری تراکنش در شبکه بایننس اسمارت چین (Binance Smart Chain)

بعضی از تراکنش ها در شبکه بایننس اسمارت چین (BSC) که مربوط به صرافی بایننس است ثبت و پردازش می شوند. برای پیگیری این تراکنش ها ابتدا TxID تراکنش خود را با استفاده از روش هایی که در بخش قبلی این مقاله آموزش دادیم پیدا کنیم و طبق آموزش تصویری زیر تراکنش خود را در Bscscan.com که مربوط به بلاک های بایننس اسمارت چین است بررسی کنید.

ابتدا در وب سایت فوق در قسمت جستجو، TxID تراکنش و یا آدرس ولت خود در شبکه بایننس اسمارت چین را وارد کنید تا اطلاعات مربوطه جستجو شود.

TXID تراکنش چیست و پیگیری تراکنش به چه شکلی انجام می شود؟

همانطور که در تصویر زیر می بینید، در این قسمت هش تراکنش هایی که مربوط به ادرس کیف پول اسمارت چینی که وارد کردید، لیست شده اند. بر روی تراکنش مورد نظر خود کلیک کنید.

TXID تراکنش چیست و پیگیری تراکنش به چه شکلی انجام می شود؟

پس از اینکه بر روی یکی از تراکنش های خود کلیک کردید، مطابق با تصویر زیر اطلاعات مربوط به تراکنش را خواهید دید.

TXID تراکنش چیست و پیگیری تراکنش به چه شکلی انجام می شود؟

تا به این مرحله به موارد TxID تراکنش، آموزش چگونه به دست آوردن TxID و آموزش پیگیری تراکنش با استفاده از TxID تراکنش پرداخیتم و به طور کامل آموزش دادیم. چنانچه همچنان در رابطه با TxID تراکنش ها سوال و یا مشکلی دارید بهتر است به سوالات متداول در این رابطه که در ادامه قرار داده شده است مراجعه کنید پاسخ سوال خود را پیدا کنید.

سوالات متداول TxID تراکنش

اگر تراکنش در Block Explorer پیدا نشد، چه باید بکنیم؟

پیدا نکردن تراکنش در Block Explorer یکی از رایج ترین مشکلاتی است که برای افراد اتفاق می افتد. نگرانی به خودتان راه ندهید. در اکثر مواقع دلیل این مشکل اشتباه تایپی در آدرسی است که در فرم جستجوی سایت وارد کردید. مجدد با حوصله آدرسی را که جستجو کرده اید را با آدرس اصلی خود مطابقت دهید.
گاهی اوقات به دنبال تراکنش یک ارز در شبکه ارز نامرتبط هستید. به عنوان مثال به دنبال پیگیری تراکنش ارز بیت کوین در بلاک اتریوم هستید، پس از این بابت هم اطمینان حاصل کنید.
گاهی اوقات نیز ممکن است شما تنها یک عبارت 64 کاراکتری بی معنی را جستجو میکنید که تنها به TxID تراکنش شباهت دارد. شاید شخصی که ارز را برایتان واریز کرده است، کلاه بردار بوده و صرفا یک عبارتی را به شما تحت عنوان TxID تراکنش داده تا شما گمان کنید تراکنش انجام شده.
پس با دقت تمام موارد فوق را بررسی کنید.

با وجود معتبر بودن TxID تراکنش، چرا هنوز ارز مورد نظر به کیف پول من وارد نشده است؟

اگر TxID تراکنش شما معتبر باشد و در Block Explorer به درستی ثبت شده باشد، هیچ جای نگرانی وجود ندارد. این موضوع و تاخیر امری کاملا طبیعی در نقل و انتقالات ارز های دیجیتال که به دلیل ازدحام تراکنش ها و همچنین احتمالا به دلیل پایین بودن کارمزد تراکنش شما اتفاق می افتد. اگر تراکنش شما در بلاک ثبت شده باشد دیر یا زود به کیف پول شما واریز خواهد شد.

با اختیار داشتن TxID تراکنش یک فرد دیگر، چه کاری میتوان انجام داد؟

با در اختیار داشتن TxID تراکنش یک فرد دیگر، کار خاصی نمیتوانید انجام دهید. صرفا میتوانید موجودی کیف پول بعد از همین تراکنش را ان هم تنها در بعضی از شبکه ها مشاهده کنید. البته اطلاعات دیگری را که TxID تراکنش با خود دارد را نیز میتوانید مشاهده کنید. به صورت کلی کاربردی برای شما ندارد.

اگر به صورت اشتباه تراکنش را برای آدرس کیف پول دیگری ارسال کنیم، چه باید کرد؟

اگر شما به اشتباه ارز ها را برای یک آدرس کیف پول دیگری ارسال کرده باشید، باید قید مقدار ارزی را که در تراکنش ثبت کردید را بزنید و نفس راحتی بکشید. بازگردانی و پیدا کردن مالک آدرس کیف پول ها به دلیل ماهیت غیر متمرکز بودن شبکه ها امری نشدنی است. البته در برخی صرافی ها که به صورت متمرکز فعالیت میکنند، این امکان برایشان مقدور است که تراکنش را معکوس انجام دهند. اما شرایط بسیار خاص و استثنایی دارد که در 99 درصد مواقع شما شامل آن شرایط خاص نخواهید شد.

چگونه TxID تراکنش را در کیف پول تراست ولت پیدا کنم؟

برای پیدا کردن TxID تراکنش در نرم افزار کیف پول تراست ولت با در قسمت مربوط به اطلاعات تراکنش به دنبال آن بگردید. برای این کار مقاله TxID تراکنش در تراست ولت را در وبلاگ اریترون مطالعه کنید.

سخن آخر

تجربه ثابت کرده است که در 90 درصد مواقع شما به پیگیری تراکنش خود نیاز پیدا نخواهید کرد. اما اگر زمانی نیاز به پیگیری تراکنش خود در ارز های دیجیتال داشتید، به طور کامل در این مقاله آموزش لازم را برای شما تهیه کردیم.

با توجه به راهکار ها و آموزش های مربوط به TxID تراکنش که به طور کامل در این مقاله بررسی کردیم، از این پس به راحتی میتوانید با TxID تراکنش خود، صحت تراکنش را بررسی کنید. البته اگر در موارد دیگری مثل انتخاب یک بستر مناسب جهت انجام معاملات خود دقت کافی و لازم را به خرج داده باشید، تجربه ثابت کرده است که هیچگاه کارتان به پیگیری تراکنش با TxID نخواهد افتاد.

صرافی ارز دیجیتال اریترون به عنوان تنها صرافی ارز دیجیتال ایرانی با مارکت جهانی، با اطمینان کامل تمام وظایف خود نسبت به شفافیت تراکنش های کاربران را به طور کامل انجام داده است و هیچ جای نگرانی برای کاربران خود قرار نداده است.

با خیال راحت و بدون دغدغه از ریسک و نگرانی بابت ملیت ایرانی در بازار جهانی، با صرافی اریترون به معامله بیش از 400 ارز رایج با قیمت های جهانی بپردازید.


اگر همچنان در رابطه با TxID تراکنش ها سوالی برایتان باقی مانده است، دیدگاه و نظر خود را قرار دهید.

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

 1. سلام، وقت بخیر، کیف پول ترین لینک پرو نصب کردم ولی هیچ تراکنشی باش انجام ندادم آیا میتوانم در سایت ترین اسکن جزییات آنرا ببینم؟

  1. سلام
   بله متیونید ادرس کیف پول خودتون روی شبکه ترون رو دریافت کنید و در صفحه سایت ترون اسکن، جزئیات رو بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا