اخبار کاردانواخبار ارز دیجیتال

هارد فورک کاردانو با موفقیت انجام شد: پشتیبانی کاردانو از قرارداد های هوشمند

کاردانو با هاردفورک Alonzo خود، پشتیبانی از قرارداد های هوشمند در شبکه پلوتوس را ممکن کرد.

در تاریخ 12 آگوست حساب رسمی کاردانو طی یک توییتی اعلام کرد که به روز رسانی کاردانو با موفقیت انجام شده و از این پس ایجاد و اجرای قرارداد های هوشمند برای اولین بار در بلاک چین، آسان و کاربردی شد.

در حالی که این نقطه عطف برای کاردانو جشن گرفته شده است، کاردانو خاطر نشان می کند که “هنوز روز های اولیه این پروژه است” و در مقاله ای با عنوان “ماموریت واقعا آغاز می شود” به این موضوع می پردازد.

کاردانو با اتمام هاردفورک النزو (Aolnzo) در زمان مقرر مجدد به همه یاداوری کرد که تیم قدرتمند و منظمی در پشت کاردانو وجود دارد. کاردانو در مقاله ماموریت واقعی آغاز می شود می گوید:

این نقطه ایست که ماموریت واقعی آغاز می شود، زیرا ما شروع به ارائه چشم اندازی می کنیم که مدتهاست برای آن تلاش کرده ایم. ایجاد یک سیستم غیر متمرکز که هویت اقتصادی و فرصت را برای همه و در همه جا گسترش دهد.

تیم کاردانو

هاردفورک Alonzo این امکان را می دهد تا قرارداد های هوشمند برای شبکه کاردانو با استفاده فریم ورک پلوتوس نوشته شود. تیم کاردانو از این امکان به عنوان یک زبان نوشتن قرارداد توسعه یافته و پلتفرم اجرای برنامه با استفاده از زبان برنامه نویسی کاربردی به نام Haskell یاد می کند.

با این حال تیم کاردانو، جامعه تشکیل دهنده شبکه کاردانو را تشویق کرده است تا انتظارات معقولی را برای Alonzo حفظ کند، و اظهار داشت:

انتظارات زیادی از این به روز رسانی وجود دارد. خیلی از این انتظار های منطقی نیستند. افراد فعال در این حوزه این انتظار را دارند که به محض به روز رسانی بتوانند از یک اکوسیستم پیچیده از DAPP های آماده به مصرف استفاده کنند. این انتظارات باید در همین مرحله مدیریت شوند.

تیم کاردانو

کاردانو یک بلاک چین عمومی است که توسط چارلز هاسکینسون، یکی از بنیانگذاران اتریون تاسیس شد و این بلاک چین توسط شرکت تحقیقاتی IOHK توسعه یافته است.

درحالی که کاردانو متعهد شده بود با تسلط اتریوم در میزبانی برنامه های مالی غیر متمرکز (DeFi) و Web3 رقابت کند، این پروژه به دلیل عدم ارائه پشتیبانی از قرارداد های هوشمند تا به امروز با وجود راه اندازی در سپتامبر 2017، انتقادات زیاد را داشته اشت.

دومینیک ویلیامز (Dominic Williams)، بنیانگذار Rival platform Internet Computer، کاردانو را برای مدت زمان لازم برای پشتیبانی از قرارداد های هوشمند انتقاد کرد و گفت:

این مسئله من رو متعجب کرده که بیش از 2 سال است که قرارداد ها هوشمند در این بازار وجود دارند و کاردانو تازه پشتیبانی از این ویژگی رو ایجاد کرده و مردم از این اتفاق خوشحال اند.

Dominic Williams

همچنین کاردانو در اوایل سپتامبر پس از راه اندازی و تست اولین DAPP در شبکه محلی خود، با مشکلاتی در پردازش موفقیت آمیز معاملات مواجه شد.

آنتونی ساسانو، طرفدار پروپاقرص اتریوم در توییتی نوشت:

واقعا بعد از 6 سال تحقیق و آزمایش با سرمایه مارکت بیش از 90 میلیارد دلار کاردانو، بعد از اولین راه اندازی آزمایشی DAPP کاردانو حتی نمی تواند تراکنش های همزمان خود را انجام دهد

Anthony Wassano (@sassal0x) September 4, 2021

پش از انتقادات گسترده علیه کاردانو، این تیم به دنبال پاسخگویی به انتقادات است و اظهار داشت که DAPP های ساخته شده بر روی پروتکل محدود به یک تراکنش تر هر بلاک نیستند. علی رقم انتقادات بسیار زیاد علیه کاردانو، قیمت ارز این شبکه یعنی ADA به طور قابل توجهی افزایش داشته است. ادا از اول سال 2021 تا الان نزدیک به 1600 درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا