ثبت نام و دریافت ۱۰۰ نات کوین
اخبار صرافی اریترون

لیست صرافی های مجاز ارز دیجیتال بانک مرکزی

در حال حاضر ایران در حوزه ارزهای دیجیتال از جایگاه نسبتاً خوب و روبه رشدی برخوردار است. اما حتی این پیشرفت چشمگیر و توسعه فعالیت های کریپتویی نتوانسته اخذ مجوز برای راه اندازی یک صرافی ارز دیجیتال را تبدیل به امری آسان کند! طبق به روزترین اطلاعات موجود در این زمینه، آمار رسمی از لیست صرافی های مجاز ارز دیجیتال بانک مرکزی در دسترس کاربران وجود ندارد.

صرافی های فعال در ایران هرچند که نتوانسته اند از سوی بانک مرکزی مجوز بگیرند اما مجوزهای دیگری که اعتبار بالا و پشتوانه قوی دارد را باید اخذ کنند.

مجوزات قانونی برای راه اندازی صرافی ارز دیجیتالمجوز قانونی راه اندازی صرافی ارز دیجیتال

تا کنون هیچ صرافی نتوانسته از سوی بانک مرکزی ایران موفق به اخذ مجوز شود از این رو اطلاعات دقیق و مشخصی از لیست صرافی های مجاز ارز دیجیتال بانک مرکزی، در دسترس نیست. اما با این حال، مجوزهای دیگری وجود دارد که احتمالاً با مشاهده و بررسی آن ها در یک پلتفرم معاملاتی، می توان آن را هم در لیست صرافی های مجاز ارز دیجیتال بانک مرکزی قرار داد.

امکان معاملات اهرم دار و کسب سود از بازار نزولی
 • تابعیت ایرانی: افرادی که قصد راه اندازی صرافی ارز دیجیتال در ایران دارند، باید تابعیت ایرانی داشته و مقیم ایران باشند. همچنین پیروی از یکی از ادیان رسمی کشور نیز از ملزومات این امر است.
 • اساسنامه ثبت شرکت: برای اینکه یک پلتفرم معاملاتی در لیست صرافی های مجاز ارز دیجیتال بانک مرکزی قرار بگیرد، باید ابتدا شرکت آن به ثبت رسیده و سپس اساسنامه آن به بانک مرکزی ارائه گردد.
 • تضمین بانکی
 • جواز تأسیس
 • گواهی مهارت های انجام عملیات های مختلف صرافی ارز دیجیتال
 • گواهی عدم سوءپیشینه مؤسسان صرافی
 • آگهی ثبت نام مؤسسه
 • ارائه نسخه اصل از روزنامه ای که آگهی شرکت در آن ثبت شده

در نهایت اگر شرایط فوق را داشته باشید، می توانید مجاز به راه اندازی یک صرافی ارز دیجیتال در ایران شوید.

معرفی صرافی های مجاز ارز دیجیتال بانک مرکزی

معامله گران فارسی زبان برای اینکه در ترید ارزهای دیجیتال موفق شوند، باید یک صرافی ارز دیجیتال مطمئن و امن را انتخاب کنند. فعالیت در بستر یک پلتفرم معاملاتی امن با کاربری آسان، شانس کسب سود بهره مندی از درآمد های کلان را برای تریدر ها افزایش می دهد. ضمن اینکه دیگر لازم نیست نگران کلاهبرداری ها و از دست رفتن سرمایه خود باشند. انتخاب چنین پلتفرمی بهتر است از لیست صرافی های مجاز ارز دیجیتال بانک مرکزی انجام شود.

صرافی اریترون

صرافی ارز دیجیتال اریترون

صرافی ارز دیجیتال اریترون می تواند انتخاب هوشمندانه و مناسبی برای انجام فعالیت های ارزی شما باشد. این پلتفرم معاملاتی در لیست صرافی های مجاز ارز دیجیتال بانک مرکزی قرار دارد و از سال ۹۸ تا کنون، همواره به عنوان یکی از بهترین صرافی های ایرانی شناخته می شود. اریترون از زمان شروع کار خود تا همین حالا، دائماً در راستای افزودن ارزهای دیجیتال و شبکه های بلاکچینی جدید، ارائه کاربردی ترین و حرفه ای ترین ابزارهای معاملاتی و… تلاش کرده است.

صرافی اریترون (erythron) تنها پلتفرم معاملاتی رمز ارزی در ایران است که امکان ثبت سفارش در مارکت جهانی به صورت مستقیم را برای کاربران خود فراهم کرده است. این صرافی بیشتر از ۱۱۰۰ ارز دیجیتال را در فهرست خود قرار داده و در تلاش است تا بستری امن و کاربر پسند برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال توسط معامله گران ایرانی فراهم کند. از جمله مهم ترین امکانات و ویژگی های اریترون می توان به مدیریت آسان موجودی کیف پول، امکان پرداخت با کارت های شتاب، کیف پول امن و آفلاین، کارمزد کم، امکان انجام معامله بدون احراز هویت، احراز هویت سریع و آنلاین و… اشاره کرد.

صرافی های دیگر که در ایران فعالیت میکنند و مجوز های لازم را دارند و به شرح زیر است:

 • صرافی نوبیتکس
 • صرافی والکس
 • صرافی اوکی اکسچینج
 • صرافی بیت پین
 • صرافی اکسیر

مهم ترین معیارها برای انتخاب صرافی معتبر ارز دیجیتالصرافی ارز دیجیتال

اگر قرار باشد از لیست صرافی های مجاز ارز دیجیتال بانک مرکزی یک مورد را انتخاب کنید، چگونه و بر چه اساسی انتخاب نهایی خود را انجام می دهید؟ صرافی ها را با چه فیلتری می سنجید و از چه معیار هایی برای شناسایی یک صرافی معتبر استفاده می کنید؟ در این قسمت قرار است مروری بر پاسخ این سؤالات داشته باشیم.

شفافیت و امنیت بالا

بی شک و بدون اغراق، اولین معیاری که برای انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال معتبر باید به آن توجه کرد، امنیت و شفافیت است. موضوعی که تا این قسمت از مقاله به وفور درباره آن صحبت کردیم. پلتفرم هایی که در لیست صرافی های مجاز ارز دیجیتال بانک مرکزی قرار دارند از فیلترهایی رد شده اند که باعث شده به بستری امن برای فعالیت های ارزی تبدیل شوند. اما برای اینکه خیال آسوده تری از بابت انتخاب خود داشته باشید، می توانید موارد زیر را در مورد صرافی موردنظر خود بررسی کنید:

امکان معاملات اهرم دار بدون لیکویید شدن
 • شیوه نگهداری ارزهای دیجیتال در صرافی (ذخیره سازی آفلاین یا آنلاین؟ ذخیره سازی سرد یا گرم؟)
 • بررسی سابقه صرافی موردنظر در هک شدن
 • بررسی میزان دارایی به سرقت رفته در صورت هک شدن
 • بررسی نحوه رفتار و عملکرد صرافی در برابر ارزهای دیجیتال به سرقت رفته
 • بررسی موارد امنیتی رعایت شده در صرافی

از طرفی صرافی های معتبر و قابل اعتماد در انتشار و اشتراک گذاری اطلاعات خود کم نمی گذارند. به همین دلیل اطلاعاتی مثل مکان و آدرس، شماره تماس، تیم توسعه دهنده و بنیان گذاران و سوابق آن ها و… را به راحتی در دسترس کاربران خود قرار می دهند.

پشتیبانی قوی

یکی دیگر از معیارهای انتخاب یک صرافی معتبر، پشتیبانی قوی آن مجموعه است. در واقع پاسخگویی سریع و اصولی تیم پشتیبانی صرافی ها به معامله گران در مواقع لزوم باعث می شود تا اعتماد و رضایت آن ها جلب شود. مخصوصاً در فضای پرتنش و پرچالشی مثل بازار ارزهای دیجیتال که ایجاد سؤالات و بروز باگ های مختلف اصلاً موضوع عجیبی نیست. به همین دلیل است صرافی هایی که برای کاربران خود ارزش و احترام قائل هستند از تیم پشتیبانی متخصص، باتجربه و قدرتمندی برخوردار خواهند بود. این پشتیبانی می تواند از طریق ایمیل، چت آنلاین، تماس تلفنی، کامنت های بلاگ، کامنت های شبکه های اجتماعی و… صورت بگیرد.

حجم معاملاتحجم معاملات

حجم معاملات بالا در یک صرافی ارز دیجیتال نشان دهنده فعالیت زیاد کاربران متعدد در آن صرافی است. پس به صورت غیرمستقیم می توان متوجه شد که تریدر های زیادی از فعالیت در بستر این صرافی راضی هستند. ضمن اینکه حجم معاملات بالا در یک پلتفرم معاملاتی، امکان انجام معاملات بزرگ را هم برای کاربران فراهم می کند. در غیر این صورت مجبور می شوید برای انجام یک معامله بزرگ، آن را به چند تراکنش کوچک تقسیم کرده و در نهایت کارمزد بیشتری پرداخت کنید. پس هنگام بررسی لیست صرافی های مجاز ارز دیجیتال بانک مرکزی، حجم معاملات آن ها را هم مورد بررسی قرار دهید.

جمع بندی

اگر قرار باشد یک صرافی ارز دیجیتال جدید در ایران راه اندازی کنید، باید قوانین تعیین شده برای یک کسب وکار آنلاین را به طور کامل رعایت کنید. بانک مرکزی ایران تا کنون برای هیچ صرافی از دیجیتالی مجوز صادر نکرده است؛ اما مجوزها و قوانین مختلفی وجود دارد که با مشاهده آن ها می توان یک پلتفرم را در لیست صرافی های مجاز ارز دیجیتال بانک مرکزی قرار داد. شفافیت و امنیت بالا، پشتیبانی قوی و حجم معاملات معیار های تشخیص یک صرافی قابل اعتماد است

امکان معامله بیش از ۱۱۰۰ ارز دیجیتال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا