آموزش ارز دیجیتالآموزش استخراج

بهترین جایگزین اتریوم برای استخراج چیست؟

اگر شما هم جزو افراد علاقه مند به حوزه کریپتو و بازار رمزارزها باشید، احتمالاً اخبار و رویدادهای مهم آن را هم دنبال خواهید کرد. در این صورت باید بدانید که فرایند استخراج ارز دیجیتال اتریوم در سال ۱۴۰۱ برای همیشه به پایان رسید.

دلیل آن هم تبدیل ساز و کار پلتفرم اتریوم از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) بود. پس از این رویداد ماینرها دیگر نمی توانند به استخراج ارز ETH بپردازند؛ در نتیجه قیمت اتریوم دیگر به ماینینگ وابستگی ندارد و عوامل دیگری همچون توسعه شبکه اتریوم، اخبار و … موجب نوسان قیمتی آن خواهند شد. از همین رو جستجو برای یافتن بهترین جایگزین اتریوم برای استخراج توسط بسیاری از علاقه مندان شروع شد.

معرفی نمونه هایی از بهترین جایگزین اتریوم برای استخراج

استخراج ارز دیجیتال در حوزه کریپتوکارنسی همواره به عنوان یکی از متداول ترین روش های کسب درآمد شناخته می شود. پس کاملا طبیعی است که پس از غیرممکن شدن استخراج ارز ETH به دنبال بهترین جایگزین اتریوم برای استخراج باشید. اگر پارامترهایی مثل میزان مصرف انرژی و سوددهی فرایند ماینینگ (Mining) را در نظر بگیریم، می توانیم لیستی از رمزارزها تهیه کرده و بهترین جایگزین اتریوم برای استخراج را هم از همان لیست انتخاب کنیم. ارزهای دیجیتال زیر گزینه هایی هستند که می توانند به جای اتریوم استخراج شده و سودآوری داشته باشند:

 • زی کش (ZEC)
 • اتریوم کلاسیک (ETC)
 • ارگو (ERG)
 • اتریوم اثبات کار (ETHW)
 • ورت کوین (VTC)
 • هون پروتکل (XHV)
 • ریون کوین (RVN)
 • فلاکس (FLUX)
 • مونرو (XMR)
 • ورج (Verge)

بهترین جایگزین اتریوم برای استخراج

ارز دیجیتال زی کش (ZEC)

بررسی های انجام شده نشان می دهد که ارز زی کش (ZCash) یکی از بهترین گزینه های جایگزین اتریوم برای استخراج ارز است. این ارز که با نماد اختصاری ZEC نمایش داده می شود، برای پردازش تراکنش ها از الگوریتم اجماع اثبات کار (PoW) پیروی می کند. ضمن اینکه پروژه زی کش به حفظ حریم خصوصی کاربران اهمیت زیادی می دهد. به این صورت که کاربران می توانند جزئیات و اطلاعات شخصی خود را هنگام تراکنش های ارزی پنهان کنند. موضوعی که احتمالاً برای بسیاری از تریدرها از اهمیت زیادی برخوردار است.

افرادی که دستگاه پردازش گرافیکی (GPU) دارند می توانند از ارز ZEC به عنوان بهترین جایگزین اتریوم برای استخراج استفاده کنند. نکته مهم دیگر درباره این رمزارز این است که از الگوریتم استخراج Equihash استفاده می کند. این الگوریتم طراحی شده تا از تمرکز فرایند استخراج با دستگاه های اسیک (ASIC) جلوگیری شود. به همین دلیل افراد مبتدی می توانند با اتکا به همین الگوریتم و با استفاده از دستگاه های GPU به استخراج ارز بپردازند. در زمان نگارش این مطلب، ارز zec با قیمتی بیشتر از 20 دلار در حال معامله است؛ در نتیجه کاربران با فروش هر واحد استخراج شده آن می توانند سود خوبی به درست بیاورند.

ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک (ETC)

دومین موردی که به عنوان بهترین جایگزین اتریوم برای استخراج می توان معرفی کرد، اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) است که پس از فرایند هارد فورک اتریوم ایجاد شد. در سال ۲۰۱۶ اتفاق عجیبی برای شبکه اتریوم افتاد که تحت عنوان هک پروژه ای به اسم دائو (The DAO) معروف شد. طی این واقعه سرمایه زیادی از شبکه بلاکچین اتریوم ربوده شد، پس از آن اعضای جامعه آن اختلاف نظرهای زیادی پیدا کردند که همه اینها منجر به افت علاقه کاربران به خرید و به دنبال آن کاهش قیمت اتریوم کلاسیک شد.

در این اختلاف نظرها عده ای معتقد بودند که برای جلوگیری از نابودی دارایی های باقیمانده باید تمام تغییرات معکوس شود. اما در مقابل عده دیگری نسبت به حفظ اصول اصلی بلاکچین پایبند بودند. نتیجه این اختلاف ها باعث فرایند هارد فورک اتریوم و ایجاد زنجیره جدیدی شد که اکنون به عنوان اتریوم شناخته می شود. در صورتی که زنجیره قبلی هنوز با نام اتریوم کلاسیک به فعالیت خود ادامه داده و همچنان امکان استخراج آن وجود دارد.

اتریوم کلاسیک جایگزین اتریوم برای استخراج

ارز ETC از الگوریتم استخراج Etchash پیروی کرده و کاربران می توانند با استفاده از دستگاه های گرافیکی یا ریگ ماینینگ به استخراج این رمزارز بپردازند. ضمن اینکه استفاده از نرم افزارهایی مثل GMiner و NBMiner نیز می تواند فرایند استخراج را بهبود داده و سوددهی آن را افزایش دهد.

ارز دیجیتال ارگو (ERG)

اگر تاکنون نام رمزارز ارگو (Ergo) را نشنیده اید، نگران نباشید. زیرا اکنون این ارز دیجیتال را به عنوان بهترین جایگزین اتریوم برای استخراج معرفی خواهیم کرد. ارز ارگو که با نماد اختصاری ERG نمایش داده می شود برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ در بازار عرضه شد. این دارایی دیجیتال از نسخه دوم الگوریتم استخراج Autolykos بهره مند است.

به همین واسطه فرایند ماینینگ برای ماینرهایی که دستگاه GPU با رم ۳ گیگابایتی دارند امری آسان و امکان پذیر خواهد بود. در واقع برای استخراج ارز ارگو دیگر نیازی به ابزارها و دستگاه های گران قیمت نیست! ضمن اینکه استخراج هر بلاک ارگو چیزی حدود ۲ دقیقه زمان برده و استفاده از نرم افزارهایی مثل T-Rex و NBMiner این فرایند را کارآمدتر و سریع تر خواهد کرد.

در زمان نگارش این مطلب، هر واحد ارز ارگو با قیمتی کمتر از یک دلار معامله می شود؛ با این حال از آنجایی که استخراج این ارز دیجیتال راحت است؛ فروش آنها می تواند سود آور باشد.

ارز دیجیتال اتریوم اثبات کار (ETHW)

یکی دیگر از فورک های شبکه بلاکچینی اتریوم منجر به ایجاد رمزارزی به نام اتریوم اثبات کار یا ETHW شد. این رویداد درست پس از به روزرسانی مرج (Merge) اتریوم و انتقال ساز و کار آن از اثبات کار به اثبات سهام رخ داد. به دنبال آن دیدیم که نسخه دیگری از بلاکچین اتریوم (که شباهت زیادی به نسخه اولیه آن داشت) ایجاد شد. اکنون ماین ارز ETHW با استفاده از دستگاه های پردازنده گرافیکی به عنوان یکی از بهترین جایگزین ها برای استخراج اتریوم است

اتریوم اثبات کار جایگزین اتریوم برای استخراج

ارز دیجیتال ورت کوین

ارز دیجیتال ورت کوین (Vertcoin) که با نماد اختصاری VTC نمایش داده می شود، برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ به بازار عرضه شد. اکنون بسیاری از تریدرها ورت کوین را به عنوان بهترین جایگزین اتریوم برای استخراج می دانند. زیرا طراحی شبکه این رمزارز به گونه ای انجام شده که قدرت استخراج بین ماینرها به شکلی عادلانه انجام خواهد شد. یعنی شبکه ورت کوین قصد دارد تا سود ناشی از فرایند ماینینگ را از انحصار قدرتمندان و افراد ثروتمند خارج کرده و به عموم مردم واگذار کند. طوری که ماینرهای مبتدی و معمولی نیز بتوانند با امکانات ساده خود به استخراج VTC بپردازند.

سایر ویژگی های مهم این رمزارز عبارت اند از:

 • بهره مندی از الگوریتم استخراج Verthash
 • مقاوم در برابر دستگاه های ASIC
 • قابل استخراج با دستگاه های GPU
 • غیر قابل استخراج با واحد پردازش مرکزی یا CPU
 • ارائه نرم افزار استخراج اختصاصی تحت عنوان One-Click Miner

ارز دیجیتال هیون پروتکل (XHV)

یکی دیگر از بهترین گزینه های جایگزین اتریوم برای استخراج، ارز هیون پروتکل (Haven Protocol) است که با نماد اختصاری XHV نمایش داده می شود. این پروژه و ارز دیجیتال اختصاصی آن در سال ۲۰۱۸ با هدف بهبود حریم خصوصی کاربران ایجاد شد. اکنون ماینرهای دنیای کریپتوکارنسی می توانند با استفاده از دستگاه های ریگ ماینینگ به استخراج این رمزارز بپردازند. البته امکان استخراج ارز XHV با CPU وجود دارد. پس اگر سرمایه اندک و امکانات کمی برای ماینینگ دارید، باز هم می توانید رمزارز هون پروتکل را به عنوان جایگزینی برای استخراج اتریوم در نظر بگیرید.

ارز دیجیتال ریون کوین

ارز دیجیتال ریون کوین (Ravencoin) جزو رمزارزهای جدید بازار کریپتو محسوب می شود. که نماد اختصاری آن RVN است. این ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه شد و اکنون می تواند انتخاب خوبی به عنوان بهترین جایگزین اتریوم برای استخراج باشد. اگر شما هم جزو دارندگان دستگاه های پردازنده گرافیکی هستید، احتمالاً انتخاب ارز RVN برای استخراج تصمیم درستی خواهد بود. این رمزارز از الگوریتم استخراج X16R استفاده کرده و برای دستگاه های ASIC مقاوم است. ضمن اینکه استفاده از نرم افزارهایی مثل T-Rex، GMiner و NBMiner می تواند به بهبود عملکرد و سرعت فرایند استخراج شما کمک شایانی کند.

استخراج رمزارز ریون کوین

ارز دیجیتال فلاکس

ارز دیجیتال فلاکس (FLUX) یک رمزارز با شبکه بلاکچینی متن باز است که به دلیل بهره مندی از الگوریتم اثبات کار (Proof-of-Work) می تواند پیشنهاد مناسبی به عنوان جایگزین اتریوم برای استخراج باشد. این ارز از الگوریتم استخراج ZelHash استفاده کرده و فرایند ماینینگ آن را می توان با سخت افزارهای گرافیکی یا GPU به سرانجام رساند. از مهم ترین مزایای فلاکس می توان به ویژگی هایی مثل مقیاس پذیری، امنیت و سودآوری بالای آن اشاره کرد.

برای کسب سود از طریق ارز دیجیتال فلاکس روش های مختلفی از جمله استیک و استخراج موازی وجود دارد. همچنین کاربران می توانند با زیر نظر گرفتن قیمت ارز فلاکس و معامله آن در زمان مناسب با توجه به تحلیل سود قابل توجهی کسب کنند.

ارز دیجیتال مونرو (XMR)

ارز دیجیتال مونرو (Monero) یکی از نمونه های مناسب جایگزین اتریوم برای استخراج بوده و با نماد اختصاری XMR نمایش داده می شود. این رمزارز از الگوریتم استخراج CryptoNote استفاده کرده و فرایند ماینینگ آن نیز با کمک سخت افزارهای GPU و CPU انجام می شود. رمز ارز XMR از مزایای مهمی مثل غیر قابل رهگیری بودن، تمرکز پایین استخراج و خصوصی بودن برخوردار است. اما در کنار تمام این موارد فرایند ماینینگ آن به انرژی زیادی نیاز داشته و هزینه برق مصرفی دستگاه ها را افزایش می دهد. با این وجود هنوز هم به عنوان یک جایگزین خوب برای استخراج اتریوم شناخته می شود.

برای کسب سود از طریق مونرو روش های مختلفی وجود دارد. کاربران می توانند با خرید مونرو در قیمت پایین و فروش آن در قیمت بالا سود خوبی به دست بیاورند. از طرفی دیگر امکان استخراج این ارز دیجیتال از 3 روش انفرادی، استخرها و P2pool امکان پذیر می باشد.

ارز دیجیتال ورج

لیست بهترین جایگزین اتریوم برای استخراج با اشاره به ارز دیجیتال ورج (Verge) به پایان می رسد. رمزارز ورج که با نماد اختصاری XVG نمایش داده می شود با سودآوری و محبوبیت متوسطی که دارد می تواند فرایند ماینینگ را به شکل سودمندی پیش ببرد. این رمزارز از فناوری رمزنگاری Tor استفاده کرده تا بتواند تراکنش های کاربران را از چشم عموم پنهان کند. رمز ارز XVG در سال ۲۰۱۴ به بازار عرضه شد و اکنون می تواند انتخاب خوبی برای استخراج و کسب درآمد از بازار کریپتو باشد. ارز دیجیتال ورج از الگوریتم استخراج CryptoNight استفاده کرده و ماینرها می توانند با کمک سخت افزارهای ماینینگ GPU و CPU برای استخراج این رمزارز اقدام کنند.

استخراج ارز دیجیتال XVG

نتیجه گیری

هنگام انتخاب بهترین جایگزین اتریوم برای استخراج گزینه های متعددی پیش روی شما قرار دارد. اما این شما هستید که باید پس از بررسی کامل تک تک رمزارزهای معرفی شده و مقایسه آن ها با یکدیگر، یک ارز دیجیتال مناسب شرایط و موقعیت خود را برای استخراج انتخاب کنید. برای مثال افراد تازه کار و مبتدی بهتر است با استخراج ارزهای ساده تر فعالیت خود را شروع کنند.

در نهایت پس از استخراج ارز مورد نظر برای دریافت معادل ریالی آن می توانید از صرافی ارز دیجیتال اریترون اقدام کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا