آموزش ارز دیجیتال

بهترین صرافی برای فیوچرز کدام است؟

معاملات فیوچرز یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین روش های معامله، به خصوص در بازار ارز دیجیتال است. چرا که در این معاملات، شما امکان استفاده از اهرم یا لوریج (Leverage) را دارید. اهرم به شما کمک می کند تا سودهای چند برابری را به دست آورید. البته، همانقدر که سود چند برابر می شود، احتمال چند برابر شدن ضرر به دلایلی مانند لیکوئید شدن و … نیز وجود دارد؛ به همین دلیل انتخاب بهترین صرافی برای فیوچرز بسیار اهمیت پیدا می کند.

صرافی های زیادی از معاملات فیوچرز پشتیبانی می کنند ولی پیدا کردن یک صرافی خوب و معتبر با امکانات بالا، کمی سخت است. در ادامه، چند نمونه از بهترین صرافی آنلاین برای فیوچرز را به شما معرفی می‌کنیم. در برخی از این صرافی ها نیز آموزش های مربوط به معاملات فیوچرز را به طور کامل می توانید دریافت کنید.

معرفی بهترین صرافی فیوچرز

معاملات فیوچرز (Futures) یک سبک معاملاتی در بازار ارز دیجیتال است که انجام آن تنها در برخی از صرافی ها امکان پذیر است. بسیاری از صرافی های دیگر، امکاناتی برای معاملات فیوچرز ندارد یا به کاربران ایرانی خدمات نمی دهند. در ادامه، به معرفی بهترین صرافی برای فیوچرز می پردازیم و در میان آنها بهترین صرافی غیر متمرکز فیوچرز آورده‌ایم.

صرافی لورج (Leverj)

صرافی لورج، یکی از صرافی های معتبر غیرمتمرکز برای انجام معاملات فیوچرز است. این صرافی، علاوه بر پشتیبانی از معاملات فیوچرز با لوریج (Leverage) ۱۰۰، امکان انجام معاملات اسپات را نیز به کاربران می دهد. صرافی لورج، به دلیل عدم نیاز به احراز هویت، یک انتخاب مناسب برای کاربران ایرانی است ولی باید در نظر داشته باشید که این صرافی، از ارزهای دیجیتال محدودی پشتیبانی می کند. پس، ممکن است که ارز دیجیتال مورد نظر شما، توسط این صرافی پشتیبانی نشود.

همچنین، صرافی لورج، معاملات فیوچرز را با کارمزد نسبتا کمی انجام می دهد. کارمزد معاملاتی برای فروشنده تقریبا ۰.۰۲ درصد و برای خریدار ۰.۰۴ درصد است. معاملات اسپات نیز بدون هیچ کارمزدی انجام می شوند.

صرافی کوکوین (KuCoin)

صرافی کوکوین، بهترین صرافی برای فیوچرز و دیگر معاملات ارز دیجیتال است. استفاده از این صرافی برای کاربران ایرانی هم امکان پذیر است و هیچ محدودیتی ندارد. رابط کاربری ساده آن باعث شده تا بسیاری از معامله گران مبتدی هم معاملات فیوچرز خود را در کوکوین انجام دهند.

این صرافی، بیش از ۷۰۰ ارز دیجیتال را پشتیبانی می کند. تاریخ انقضای در نظر گرفته شده برای معاملات فیوچرز این صرافی، ۸ ساعت است و پس از آن، معامله به صورت خودکار تسویه می شود.

 

کوکوین بهترین صرافی برای فیوچرز

صرافی والکس (Wallex)

صرافی ایرانی والکس، بهترین صرافی برای فیوچرز در میان صرافی های ایرانی است. این صرافی، امکان انجام معاملات فیوچرز با مارجین را به کاربران می دهد. حتی الامکان گذاشتن اهرم (Leverage) ۳ برابر در جهت خرید و فروش وجود دارد. تاریخ انقضا برای معاملات فیوچرز در صرافی والکس، ۳ روز است.

رابط کاربری بسیار ساده و به کارگیری زبان فارسی در محیط کاربری صرافی، باعث شده تا بسیاری از معامله گران، برای انجام معاملات فیوچرز از صرافی والکس استفاده کنند. از آنجایی که این صرافی ایرانی است، در هنگام احراز هویت به هیچ مشکلی بر نمی خورید و به راحتی احراز هویت شما انجام می شود.

صرافی بای بیت (Biybit)

صرافی بای بیت، بهترین صرافی برای فیوچرز در دسته صرافی های متمرکز است. کاربران می توانند با پذیرفتن محدودیت‌هایی در برداشت وجه، از این صرافی بدون احراز هویت استفاده کنند. کاربرانی که در بای بیت احراز هویت نکرده اند، امکان برداشت روزانه تا ۲۰ هزار دلار را دارند. امکان استفاده از اهرم در معاملات فیوچرز این صرافی وجود دارد. همچنین، رابط کاربری بسیار ساده آن، باعث شده است که بسیاری از معامله گران مبتدی نیز به راحتی در آن معامله انجام دهند. نقدینگی بالا، داشتن نسخه موبایل و دسکتاپ و سرعت بالا در انجام تراکنش ها، از دیگر ویژگی های صرافی بای بیت است.

صرافی منگو مارکتز (Mango Markets)

صرافی منگو مارکتز، یکی دیگر از صرافی های غیرمتمرکز مناسب برای انجام معاملات فیوچرز است. این صرافی، مبتنی بر شبکه سولانا طراحی شده و شما برای استفاده از آن، نیازمند داشتن ارز دیجیتال سولانا (SOL) هستید. این صرافی از معاملات فیوچرز پشتیبانی می کند و یک انتخاب مناسب برای کاربران ایرانی است ولی نباید محدودیت ها و معایب آن را نسبت به دیگر صرافی ها نادیده گرفت.

استفاده از اهرم در معاملات فیوچرز صرافی منگو مارکتز، دارای محدودیت است و هر ارز دیجیتال، تنها یک اهرم خاص دارد. به عنوان مثال، معامله بیت کوین تنها با اهرم ۵ انجام می شود. از آنجایی که توکن حاکمیتی این صرافی، توکن سولانا است، شما باید کارمزدهای معاملاتی خود را به صورت سولانا پرداخت کنید.

میزان کارمزد برای معاملات فیوچرز در این صرافی به طور دقیق مشخص نشده و نقدینگی این صرافی نسبتا پایین است. اگر قصد استفاده از این صرافی را دارید، نباید از محدودیت‌های آن چشم پوشی کنید؛ همچنین باید بهترین صرافی غیر متمرکز برای ایرانی ها نیز بشناسید.

منگو مارکتز صرافی غیر متمرکز فیوچرز

صرافی YFX

صرافی YFX، بهترین صرافی برای فیوچرز از نظر بسیاری از معامله گران است. بسیاری از معامله گران خارجی هم از این صرافی به عنوان بهترین صرافی فیوچرز استفاده می کنند. چراکه صرافی YFX، امکان معاملات فیوچرز با اهرم ۱۰۰ را به کاربران می دهد. همچنین، از شبکه های مختلفی مانند بیت کوین، اتریوم بایننس اسمارت چین، ترون، آربیتروم و… پشتیبانی می کند.

البته، لازم به ذکر است که کشور ایران، چین، سنگاپور، کوبا و سوریه در لیست تحریم‌های این صرافی قرار دارند. به همین دلیل، ما کاربران ایرانی، نمی توانیم به طور مستقیم از این صرافی استفاده کنیم. برای استفاده از آن، نیازمند فعال کردن نرم افزارهای تغییر IP هستیم. اگر قصد انجام معاملات فیوچرز در صرافی YFX را دارید، بهتر است که از کیف پول های متامسک یا ربی (Rabby Wallet) استفاده کنید. چرا که اتصال این کیف پول ها به صرافی YFX به صورت خودکار و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود.

صرافی کوینکس (Coinex)

صرافی کوینکس هم یکی دیگر از بهترین صرافی ها برای معاملات فیوچرز است که در دسته صرافی های متمرکز قرار می گیرد. کاربران ایرانی می توانند بدون احراز هویت، از این صرافی استفاده کنند و معاملات فیوچرز انجام دهند. معاملات فیوچرز در این صرافی با اهرم ۱۰۰ انجام می شود. کارمزد معاملاتی آن، بسیار منطقی بوده و حداکثر کارمزد دریافتی آن، ۰.۰۰۳ درصد است.

از آنجایی که این صرافی، یکبار در سال ۲۰۲۳ مورد حمله هکری قرار گرفت و دارایی بسیاری از کاربران آن به سرقت رفت، نگرانی هایی برای انجام معاملات در صرافی کوینکس وجود دارد. لازم به ذکر است که صرافی کوینکس، پس از وقوع حمله هکری، خسارت های ناشی از این اتفاق را به کاربرانش پرداخت کرد و در حال حاضر، در امنیت بالایی به فعالیتش ادامه می دهد؛ به همین دلایل نام در لیست بهترین صرافی برای فیوچرز آورده شده است.

پروتکل Perpetual

این صرافی با نام پروتکل Perpetual شناخته می شود و توانسته به عنوان بهترین صرافی برای فیوچرز شهرت زیادی کسب کند. این صرافی روی شبکه لایه دوم آپتیمیزم ساخته شده و کاربران بدون نیاز به احراز هویت می توانند از آن استفاده کنند. البته، ما کاربران ایرانی، تنها با استفاده از نرم افزارهای تغییر IP امکان استفاده از این صرافی را داریم. مهم‌ترین ویژگی‌های پروتکل پرپچوال، امکان معامله با اهرم ۱۰، نسخه موبایل، رابط کاربری ساده و امکان انجام معاملات فیوچرز دائمی است. معاملات فیوچرز دائمی، معاملات فیوچرزی هستند که هیچ تاریخ انقضایی ندارند.

 

صرافی Perpetual مناسب برای فیوچرز

صرافی Kwenta

یک نمونه دیگر از بهترین صرافی برای فیوچرز، صرافی Kwenta است. این صرافی روی شبکه اتریوم ساخته شده و توسط پروتکل Synthetix پشتیبانی می شود. انجام معاملات فیوچرز در این صرافی، نسبتا پیچیده است و پیشنهاد می شود که پس از کمی تمرین، معاملات واقعی را انجام دهید. برای پرداخت کارمزد این صرافی، باید توکن SUSD در کیف پول داشته باشید و کارمزد را به این شکل پرداخت کنید. امکان اتصال هر کیف پول ارز دیجیتال به این صرافی وجود دارد و همچنین، کاربران ایرانی برای استفاده و انجام معاملات، نیازی به احراز هویت ندارند.

صرافی بینگ ایکس (BingX)

صرافی بینگ ایکس، یکی دیگر از صرافی‌های خوب و معتبر برای انجام معاملات فیوچرز است. این صرافی، با توجه به ویژگی هایی که دارد، به یکی از بهترین صرافی‌ها تبدیل شده است. اهرم های معاملاتی این صرافی در معاملات فیوچرز، بیش از ۱۰۰ است. کارمزد دریافت شده برای معاملات، کاملا معقول است. نسخه تحت وب و موبایلی از این صرافی وجود دارد و دسترسی به آن خیلی ساده است. امکان انجام معاملات فیوچرز معمولی و دائمی در صرافی بینگ ایکس وجود دارد. اهرم معاملات فیوچرز معمولی تا ۱۵۰ و اهرم معاملات فیوچرز دائمی تا ۱۲۵ است.

استفاده از صرافی بینگ ایکس، بدون احراز هویت هم امکان پذیر است ولی اگر احراز هویت انجام ندهید، برداشت وجه روزانه شما، به ۵۰ هزار دلار محدود می شود.

ویژگی بهترین صرافی برای فیوچرز

معاملات فیوچرز نیازمند امکانات خاصی مانند اهرم، تاریخ انقضا، سرعت بالا در تراکنش و کارمزد نسبتا پایین است. شما برای انجام معاملات فیوچرز، به صرافی‌ای نیاز دارید که تمام این امکانات را در بهترین حالت ممکن، در اختیار شما قرار دهد. پس، ویژگی بهترین صرافی برای فیوچرز، می تواند داشتن اهرم ۱۰۰ یا حتی بالاتر از آن باشد، کارمزد نسبتا کمی در مقایسه با دیگر رقبا دریافت کند و امکان انجام معاملات فیوچرز دائمی داشته باشد. همچنین، از جفت ارز معاملاتی مورد نظر شما پشتیبانی کند و نیازی به احراز هویت نداشته باشد. چرا که اصولا ما کاربران ایرانی، امکان احراز هویت در صرافی های خارجی را نداریم.

 

معاملات فیوچرز در کریپتو

نتیجه گیری

در این مقاله، چند نمونه از بهترین صرافی ها برای فیوچرز را به شما معرفی کردیم. برای انتخاب میان این صرافی ها و انجام معاملات فیوچرز در آنها، باید قبل از هر چیزی، ویژگی های آنها را با یکدیگر مقایسه کنید. به عنوان مثال، کارمزد معاملاتی هر صرافی را با دیگری مقایسه کنید و کمترین کارمزد را بیابید. اگر جفت ارز معاملاتی خاصی را مدت نظر دارید، ببینید که کدام از این صرافی ها، از آن جفت ارز پشتیبانی می کند. با بررسی تمام این ویژگی‌ها، می توانید بهترین صرافی برای فیوچرز را متناسب با سلیقه خود انتخاب کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا