ثبت نام و دریافت ۱۰۰ نات کوین
آموزش ارز دیجیتالاخبار صرافی اریترون

بهترین زمان خرید تتر چه موقعی است؟

از اولین اقداماتی که یک معامله گر ارز دیجیتال انجام می دهد، پیدا کردن یک استیبل کوین برای تبدیل واحد پولی به ارز دیجیتالی است که با آن بتواند خرید و فروش خود را در بازار کریپتوکارنسی انجام دهد. استیبل کوین ها، ارزهای دیجیتال با ثباتی هستند که که مانند سایر رمز ارزها تلرانس قیمتی زیادی ندارند. تتر یا دلار مجازی یک استیبل کوین است که قیمتی معادل قیمت دلار داشته و نوسانات ارزشی آن کاملا به دلار وابسته است. هر یک تتر معادل یک دلار ارزش دارد و همواره این مقدار ثابت است.

با توجه به ناپایدار بودن قیمت دلار در بازار ایران، معامله گران مانند شکارچیان ماهر، همواره در حال رصد بازار بوده تا متوجه شوند بهترین زمان خرید تتر چه موقعی است؟ رصد قیمت تتر در ایران و پیدا کردن زمان مناسب برای خرید این رمز ارز، برای معامله گران ارتباط مستقیمی با درآمد آن ها دارد؛ به این صورت که هم از معامله خود سود دلاری به دست می آورند و هم از خرید تتر در پایین ترین قیمت، سود ریالی عایدشان می شود.

به طور معمول بهترین زمان خرید تتر، زمانی است که چند روز متوالی قیمت دلار ثابت باشد و پس از اعلام شدن قیمت دلار، برآورد قیمت تتر در صرافی های مختلف و نهایتا تا پیش از پایان ساعت کاری بازار یعنی تا قبل از ساعت 6 عصر می توانید اقدام به خرید نمایید.

امکان معاملات اهرم دار و کسب سود از بازار نزولی

عوامل موثر بر قیمت تتر

چه زمانی تتر بخریم؟

قیمت تتر در بازار به عوامل مختلفی مانند تورم، کارمزد صرافی های مختلف، میزان عرضه و تقاضا و … وابسته است. هر چه میزان نرخ تورم بیشتر باشد، قیمت تتر نیز متعاقبا با افزایش روبرو خواهد شد و از طرفی صرافی ها در هنگام خرید و فروش کارمزدهای متفاوتی را از مشتریان خود دریافت می کنند، این مقدار هر چه بیشتر باشد قیمت نهایی که در هنگام خرید پرداخت می کنید بیشتر خواهد بود.

تعداد فروشندگان و خریداران موجود که در حال معامله بر روی این رمز ارز هستند یا به عبارتی میزان عرضه و تقاضا بر قیمت تتر تاثیر گذار است. از این رو با بررسی های همه جانبه پیش از خرید، می توانید در بهترین قیمت این رمز ارز را خریداری نمایید.

بهترین زمان خرید تتر چه موقعی است؟

بهترین زمان خرید تتر

معامله گران و تحلیل گرانی که مدت زمان طولانی است که در بازار کریپتوکارنسی فعالیت دارند، اغلب به یک قانون نانوشته در مورد نوسانات قیمت دلار دست پیدا کرده اند. آن ها اعتقاد دارند که قیمت دلار به علت کاهش عرضه در آخر هفته ها با رشد قیمتی مواجه می شود و یا در ابتدای شروع معاملات در این بازار، حدود ساعت 10-11 صبح به وقت ایران قیمت دلار کاهش پیدا کرده و در پایان ساعت کاری بازار، بهای آن افزایش می یابد.

بهتر است بعد از اعلام ارزش دلار و بررسی قیمت تتر در صرافی های مختلف، نهایتا تا پیش از پایان بازار اقدام به خرید تتر نمایید. اما اگر بخواهید به صورت منطقی تر به بهترین زمان خرید تتر دست پیدا کنید، می توانید از عوامل مختلفی مانند چک کردن قیمت دلار به طور منظم، استفاده از تحلیل تکنیکال، رصد اخبار بازر و تحلیل فاندامنتال، تحلیل تکنیکال و استفاده از ابزار های تحلیلی مانند خطوط روند، حمایت ها و مقاومت ها، اندیکاتورها، اسیلاتورها و… استفاده کرد که در ادامه توضیح مختصری درباره هر کدام از این روش ها ارائه خواهد شد.

قیمت بیت کوین و تاثیر آن بر USDT

تتر و بیت کوین

یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت تتر، میزان ارزش بیت کوین است. به این تاثیرگذاری قیمت بیت بر تتر همبستگی یا دامیننس گفته می شود؛ دامیننس یا نرخ تسلط، به میزان تسلط یک رمز ارز بر بازار گفته می شود. به طور مثال از طریق بررسی دامیننس BTC، متوجه می شوید که در حال حاضر میزان تسلط بیت کوین بر بازار چه میزان بوده و تعداد خریداران بیشتر است یا فروشندگان؟! و از این طریق تا حدودی قیمت آینده آن ارز را پیش بینی کنید.

زمانی که قیمت بیت کوین رو به افزایش باشد، افراد تتر موجود در کیف پول خود را صرف خرید این ارز دیجیتال کرده، در نتیجه حجم فروش تتر افزایش یافته و عرضه زیاد می شود، در نتیجه قیمت آن کاهش می یابد. اما اگر قیمت بیت دچار سقوط ناگهانی شود، افراد بلافاصله دارایی خود را به تتر تبدیل کرده، میزان تقاضا برای خرید تتر افزایش یافته و قیمت USDT بالا می رود. پس اگر می خواهید تتر خریداری کنید، باید تا آرام شدن نسبی بازار صبر کنید. از dominance بیشتر در بازارهای رنج که تحلیلگران قادر به تشخیص روند صعودی و یا نزولی بازار نباشند، استفاده می گردد.

تحلیل فاندامنتال برای تشخیص زمان خرید تتر

قیمت تتر در ایران

عوامل مختلفی مانند تورم، سیاست های داخلی و خارجی کشور، تمهیدات پولی بانک مرکزی و اخبار مربوط به این مسائل بر روی قیمت دلار و به دنبال آن ارزش تتر تاثیرگذار است؛ در نتیجه یک معامله گر منظم، تحلیل فاندامنتال، اخبار سیاسی و اقتصادی و نحوه تاثیر آن بر بازار را به صورت روزانه مورد بررسی قرار می دهد تا بهترین پوزیشن را برای ورود پول و سرمایه خود پیدا کند.

امکان معاملات اهرم دار بدون لیکویید شدن

انتخاب بهترین زمان خرید تتر با تحلیل تکنیکال

بهترین قیمت تتر در ایران

علاوه بر بررسی فاندامنتال، با تحلیل تکنیکال نیز می توان قیمت آینده یک ارز را تشخیص داد. از جمله اقداماتی که در تحلیل تکنیکال انجام می شود، استفاده از خطوط روند، حمایت ها و مقاومت ها، اندیکاتورهای مختلف، بررسی گذشته چارت و…است که بکارگیری آن ها در تشخیص حرکت قیمتی و پیدا کردن نقطه ورود یا خروج مناسب می تواند به شما بسیار کمک کند.

1. خط های روند

تاثیر خط روند در قیمت آینده تتر

حرکات قیمتی ارزهای مختلف به 3 دسته حرکت صعودی، نزولی و خنثی تقسیم می شود. در بررسی سایت trading view، زمانی که افزایش قیمت در چارت وجود داشته باشد، یعنی روند صعودی است و در صورت کاهش قیمت ها، روند نزولی را شاهد خواهید بود. در روند صعودی سقف و کف قیمتی بالاتر از کف و سقف قدیم و در روند نزولی عکس این حالت ایجاد می شود. در روند خنثی یا رنج هیچ کدام از این حالت ها دیده نمی شود و بیشترین و کمترین قیمت ها در یک بازه خاص نوسان می کند و تفاوت بسیاری را مشاهده نخواهید کرد.

برای خرید باید روند نزولی را پیدا کرده، در پایین ترین حالت ممکن و زمانی که روند در حال اتمام است اقدام به خرید کنید. برای فروش باید روند صعودی را تشخیص داده و در بالاترین قیمت بازار، ارز مورد نظر خود را به فروش برسانید.

2. سطوح حمایت و مقاومت

سطوح حمایت و مقاومت مشخص کننده قیمت تتر در آینده

سطح حمایتی از اتصال خطی نقاط قیمتی که در بازه های زمانی مختلف در یک قیمت خاص توسط فعالان بازار مورد حمایت قرار گرفته ایجاد می شود. معامله گران در این سطح، اجازه پایین آمدن بیشتر قیمت را به بازار نمی دهند و انتظار داریم قیمت مجددا مورد حمایت قرار گرفته و ارزش آن ارز افزایش پیدا کند. خطوط مقاومتی کاملا عکس سطوح حمایتی عمل کرده و به معنای قیمتی است که در آن بازارگردانان اجازه بالا رفتن قیمت بیشتر را به ارز مورد نظر نمی دهند و از آن قسمت، روند قیمتی نزولی می شود.

3. اندیکاتورها

یکی از روش های تحلیل تکنیکال استفاده از ابزارهای مختلف تحلیلی مانند اندیکاتورها است. در تشخیص قیمت آینده یک رمز ارز می توانید از اندیکاتورهایی ماند فیبوناچی، ایچیموکو، RSI و… استفاده کنید که این امر نیازمند آموزش و داشتن علم کافی در زمینه تحلیل چارت و استفاده از این ابزارهاست.

هاوینگ و تاثیر آن بر قیمت تتر

در تحلیل قیمت آینده بازار یک نظریه در میان معامله گران وجود دارد که به آن چرخه چهارساله یا halving گفته می شود. هاوینگ که هر 4 سال یکبار اتفاق می افتد به معنای نصف شدن پاداش استخراج هر بیت کوین است، در نتیجه هر 4 سال یکبار سختی استخراج بیت کوین دو برابر شده و توجیه اقتصادی خرید و نگهداری آن کاهش می یابد.

معامله گران با وقوع هاوینگ تمایلشان به خرید بیت کاهش یافته و ترجیح می دهند دارایی خود را به آلت کوین ها تبدیل کنند. در نتیجه وقتی تقاضا برای خرید کوین های دیگر مانند تتر افزایش پیدا کند، شاهد افزایش قیمت آن در بازار خواهید بود.

نتیجه

بهترین زمان خرید تتر چه موقعی است؟ زمانی که بازار به تعادل نسبی رسیده باشد و حرکات و جهش های تند را در قیمت ها نداشته باشیم. میزان عرضه و تقاضا، کارمزد صرافی های مختلف و تورم موجود در بازار بر روی قیمت یک ارز تاثیر می گذارد.

با تحلیل قیمت تتر و دلار، تحلیل فاندامنتال و تاثیر اخبار و رویدادهای سیاسی و اقتصادی، تحلیل تکنیکال و استفاده از خطوط روند، سطوح حمایتی و مقاومتی و استفاده از ابزارهایی مانند اندیکاتورها به بهترین قیمت USDT دست پیدا کنید. اما در حالت کلی زمانی که بازار در حالت رنج و خنثی قرار دارد و در ساعات ابتدایی شروع به کار بازار می توانید دارایی خود را از طریق سک صرافی معتبر مانند اریترون به تتر تبدیل کنید.

سوالات متداول

راه های تشخیص بهترین زمان خرید تتر چیست؟

بهترین زمان برای خرید تتر را با استفاده از تحلیل فاندمانتال، تکنیکال، استفاده از خطوط روند، حمایت ها و مقاومت ها و عوامل دیگر می توان تشخیص داد.

بالا رفتن قیمت بیت کوین چه تاثیری بر روی قیمت تتر می گذارد؟

با افزایش قیمت بیت کوین، افراد پول خود را از تتر و سایر رمز ارزها خارج کرده و صرف خرید BTC می کنند؛ در نتیجه به علت افزایش میزان عرضه تتر، قیمت آن کاهش پیدا خواهد کرد.

امکان معامله بیش از ۱۱۰۰ ارز دیجیتال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا