اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

ری دالیو، تحت تاثیر از حضور بیت کوین در دهه گذشته

ری دالیو، مدیر صندوق سرمایه گذاری و منتقد سابق بیت کوین، سال را با موضعی مثبت در مورد ارزهای دیجیتال به پایان می‌رساند. میلیاردر، ری دالیو، احساسات مثبت دیگری را بیان کرد و گفت که تحت تأثیر کریپتو قرار گرفته است در حالی که پول نقد را به عنوان “بدترین سرمایه‌گذاری” مطرح می‌کند.

 بنیانگذار Bridgewater Associates، در مصاحبه با Yahoo! روز جمعه اظهار داشت که اینکه رمزارزها بدون هک شدن در دهه گذشته دوام آورده‌اند، از نظر او بسیر «تأثیرگذار» است.

دالیو گفت:

من فکر می‌کنم که این برنامه‌نویسی از 10 تا 11 سال گذشته قابل توجه است. رمزارزها هک نشده‌اند و نرخ پذیرش دارد.

او همچنین به مالکیت مقداری بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) اشاره کرد، اما وقتی از او پرسیده شد که چقدر مالکیت دارد، دالیو در پاسخ گفت که مقدار زیادی از آن را در اختیار ندارد.

او اظهار داشت:

 «من بسیار زیاد تنوع طلب هستم، و این بخش بسیار کوچکی از نمونه کارها است.”

در سال 2020، انتقادات ری دالیو از نوسانات و عدم حمایت از خریدار برای کریپتو، عامل هشدار برای بسیاری از دارندگان بوده است. او اشاره کرد که بیت کوین “به عنوان یک انبار ثروت خیلی خوب نیست.” با این حال، در ابتدای سال 2021، این میلیاردر سرمایه‌گذاری روی بیت کوین انجام داد و این دارایی را “یک اختراع جهنمی” نامید.

در مقاله‌ای که دالیو در ژانویه 2021 منتشر کرد، توضیح داد که طرفداران و مخالفان کریپتو هم از زوایای مختلف به یک چیز نگاه می‌کنند. او گفت که درک می‌کند که بیت کوین مزایا و معایب خود را دارد.

مدیر صندوق میلیاردر به این نکته اشاره کرد که کریپتو را “به عنوان یک پول جایگزین در محیطی که ارزش پول نقد به صورت واقعی در حال کاهش است” می‌داند. او افزود که همانطور که در مصاحبه‌های قبلی گفته بود همچنان فکر می‌کند که “پول نقد زباله است”.

پول نقد، که اکثر سرمایه‌گذاران فکر می‌کنند امن‌ترین سرمایه‌گذاری است، به نظر من بدترین سرمایه‌گذاری می‌باشد.

پاسخ‌های این میلیاردر در مقایسه با اظهارات قبلی‌اش مبنی بر اینکه ایالات متحده ممکن است بیت‌کوین را ممنوع کند و اینکه او طلا را به بیت‌کوین در ماه آگوست ترجیح می‌دهد، مثبت‌تر است، که توسط جامعه به عنوان FUD شناخته می‌شود.

در 25 مارس، دالیو اظهار داشت که احتمالاً بیت کوین ممکن است به روشی که طلا در برخی شرایط غیرقانونی شده است، غیرقانونی شود. او ممنوعیت طلا در دهه 1930 را به عنوان مثال ذکر کرد و گفت که ممکن است این اتفاق برای بیت کوین نیز بیفتد. دالیو گفت: در آن زمان‌ها، دولت نمی‌خواست طلا با فیات رقابت کند، زیرا ممکن است اوضاع از کنترل خارج شود.

منبع: کوین تلگراف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا