اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

ETFهای بیت کوین 243 میلیون دلار ورودی داشتند!

بازار ارز دیجیتال روز خوبی را در 27 مارس 2024 سپری کرد. تحلیل بیت کوین نشان می دهد که صندوق های قابل معامله در بورس این رمز ارز (Bitcoin ETFs) شاهد ورود 243 میلیون دلار بودند که خروج نا امید کننده 299 میلیون دلاری از صندوق Grayscale ETF GBTC در روزهای گذشته را تحت الشعاع قرار داد. این موضوع نشان دهنده بازگشت اعتماد به ETFهای بیت کوین و خوش بین بودن آنها به آینده بیت کوین است. این خبر درست زمانی منتشر شد که بیت کوین در حال تثبیت جایگاه خود بود.

با ورود 243 میلیون دلار هیجان به بازار بیت کوین بازگشت!

بیت کوین با نزدیک شدن به مرز 72 هزار دلاری، هیجان سرمایه گذاران را برانگیخته است. در همین راستا صندوق IBIT شرکت بلک راک BlackRock با جذب 323 میلیون دلار، صندوقی بوده که بیشترین ورودی را داشته است. صندوق ARKB از ARK Invest و 21Shares هم با 200 میلیون دلار ورودی، در رتبه دوم قرار گرفته اند.

داده های Farside Investors نشان می دهند که ورود سرمایه به صندوق ARKB از زمان ورود آن به بازار در 11 ژانویه 2024، بیش از 4 برابر میانگین روزانه اش بوده است. صندوق های Valkyrie، Invesco Galaxy، Franklin و VanEck نیز با ورودی هایی بین 1.9 تا 5.1 میلیون دلار، فعال بوده اند. صندوق های WisdomTree و Fidelity نیز هر کدام 1.5 میلیون دلار ورودی داشته اند. این رقابت داغ، نشان دهنده افزایش اعتماد سرمایه گذاران به بازار ارزهای دیجیتال و ETFهای آنها می باشد.

نظر مدیر بلک راک درباره صندوق IBIT

مدیر عامل بلک راک، لری فینک (Larry Fink) از عملکرد فوق العاده ETF خود یعنی IBIT ابراز تعجب کرده است. صندوق IBIT با ادعای سریع ترین رشد در تاریخ ETFهای بیت کوین، تنها در طول 11 هفته موفق شد 13.5 میلیارد دلار جذب کند. این صندوق در 12 مارس 2024 نیز شاهد ورود 849 میلیون دلار بود که بسیاری از کارشناسان این اتفاق را بی سابقه قلمداد کرده اند.

لری فینک در ادامه صحبت هایش اضافه کرد:

ما در حال حاضر بازاری را ایجاد کرده ایم که نقدینگی و شفافیت بیشتری دارد و من واقعا سورپرایز شده ام.  هرگز پیش از ثبت این صندوق، فکر نمی کردم که شاهد این تقاضای بالا از سوی سرمایه گذاران خرد باشیم.

وقتی از او پرسیده شد که آیا انتظار داشته عملکرد IBIT تا این حد خوب باشد، پاسخ داد: که بله، عملکرد خوب را پیش بینی می کردم. اما نه به این خوبی! فینک سپس به ابراز خوش بینی شدید خود درباره بیت کوین پرداخت و آن را با ارزش ترین دارایی ای که زیر نظر دارد، توصیف کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا