اخبار آلت کوین هااخبار ارز دیجیتال

تحلیل معاملات آپشن بایننس کوین: BNB دوباره 600 دلار میشود؟

تحلیل داده های درون شبکه و تحلیل تکنیکال بایننس کوین نشان می دهد که در حال حاضر بسیاری از پوزیشن های لانگ بایننس کوین از بین رفته است. این ارز در روزهای اخیر با فشار فروش زیادی مواجه بوده که در نهایت منجر به کاهش قیمت آن شده است. حجم معاملات آپشن بایننس کوین با نزدیک شدن به پایان هفته 68.38 درصد افزایش پیدا کرده است اما این کافی نیست و باید برای تحلیل آینده ارز و پیش بینی قیمت آن داده های بیشتری را مورد بررسی قرار داد.

حجم معاملات آپشن بایننس کوین (BNB) با نزدیک شدن به پایان هفته و پایان سه ماهه اول سال، ۶۸.۳۸ درصد افزایش یافته است. این حجم شامل قراردادهای آپشن در صرافی های OKX، بایننس، Deribit و Bybit می شود. طبق گزارش Coinglass، نرخ Open Interest آپشن ها نیز جهش قابل توجهی داشته است. همچنین بررسی دقیق تر بازار مشتقات کریپتو (Derivatives Market) نشان می دهد که بیشتر قراردادهای باز بایننس کوین، قرار دادهای Call Options هستند.

نسبت Bid به Ask و فاندینگ ریت بایننس کوین در حال حاضر

همانطور که می دانید معاملات آپشن به مشارکت کنندگان حق خرید (Call) یا فروش (Put) دارایی در یک دوره زمانی مشخص را می دهد. اگر تعداد قراردادهای Put بیشتر باشد، به عنوان دیدگاه نزولی اکثر معامله گران محسوب می شود.

در زمان نگارش این مطلب قیمت بایننس کوین معادل 584.82 دلار است که نشان می دهد ارزش این ارز در یک ماه گذشته بیشتر از 52 درصد افزایش پیدا کرده است. البته ناگفته نماند که چندی پیش بایننس کوین به سطح 600 دلار نیز رسیده بود و قیمت فعلی نشان دهنده افت قیمت بایننس کوین است.

به نظر شما آیا BNB قبل از اینکه ماه مارس 2024 به پایان برسد می تواند دوباره به قیمت ۶۰۰ دلار یا بالاتر بازگردد؟ این یکی از سوالاتی است که معامله گران ممکن است از خود بپرسند. تیم AMBCrypto نیز مانند معامله گرانی که قراردادهای باز دارند، به این احتمال علاقه مند است.

بررسی ابزار تحلیلگر آمار Hyblock نشان می دهد که تعداد سفارشات خرید (Bid) بیشتر از سفارشات فروش (Ask) بوده است. این موضوع نشان می دهد که معامله گران تمایل دارند قیمت بالاتری برای BNB در نظر دارند. اما برای اینکه دیدگاه محکم تری برای روند صعودی بایننس کوین داشته باشیم باید دیگر بخش ها را هم تحلیل کنیم. به عنوان مثال از دید تحلیل درون شبکه ای BNB، با پایین آمدن قیمت این ارز، فاندینگ ریت افزایش پیدا کرده است.

فاندینگ ریت BNB

کسانی که پوزیشن لانگ دارند باید بیشتر صبر کنند

افزایش فاندینگ ریت با وجود بالا رفتن Open Interest چندان جالب نیست. به بیانی واضح تر خریداران با کاهش قیمت BNB روند نزولی را تائید کرده اند و فروشندگان هم برای فروش BNBهای خود فشار بیشتری آورده اند. در صورتی که این روند تا پایان ماه مارس 2024 ادامه پیدا کند، بایننس کوین برای رسیدن به سطح 600 دلار با چالش مواجه خواهد بود. اگر همزمان با افزایش قیمت، فاندینگ ریت منفی شود احتمالا معامله گرانی که پوزیشن لانگ دارند سود خواهند کرد.

در همین حین تعداد لیکوئیدیشن ها در بازار BNB افزایش یافته و این موضوع نگرانی هایی را در بین معامله گران ایجاد کرده است. لیکوئیدیشن زمانی اتفاق میفتد که یک معامله گر به دلیل عدم توانایی در تامین مارجین مورد نیاز، قادر به حفظ پوزیشن اهرمی خود نباشد. در این حالت، صرافی برای جلوگیری از ضرر بیشتر، پوزیشن معامله‌گر را می بندد. بنابراین داده های لیکوئیدیشن (تصویر زیر) نشان می دهد افرادی که قراردادهای آتی با پیش بینی افزایش قیمت داشته اند تحت تاثیر افت اخیر قیمت BNB قرار گرفته اند.

لیکوئیدیشن BNB

در حال حاضر، با نزدیک شدن به پایان ماه مارس 2024، ممکن است بسیاری از قراردادهای خرید (Call Options) با ضرر مواجه شوند (ارزش خود را از دست بدهند). با این حال، اگر قیمت BNB به طور ناگهانی افزایش یابد، قراردادهای فروش (Put Options) جایگزین آنها خواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا