اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

جریان ورود سرمایه به بیت کوین در 2 سال اخیر بی سابقه است!

در روزهای اخیر 83 میلیارد دلار سرمایه وارد بازار ارز دیجیتال شده است. بیت کوین با تکیه بر ETFها توانسته سهم زیادی از این میزان را به خود اختصاص دهد. به همین خاطر پیش بینی می شود روند صعودی قیمت بیت کوین ادامه پیدا کند و میل معامله گران برای خرید این ارز همچنان افزایش داشته باشد.

بیت کوین (BTC)، پادشاه دنیای ارزهای دیجیتال، با قدرت تمام، بالاتر از سطح 72 هزار دلار ایستاده و قدرت خود را به رخ بازار می کشد. در حال حاضر سرمایه گذاران به بیت کوین خوش بین هستند و قیمت آن مدام در حال ثبت رکوردهای جدید است.

جریان ورود سرمایه به بیت کوین: بالاتر از سال 2021

داده های درون شبکه ای بیت کوین نیز خبر از تمایل متفاوت بازیگران بزرگ و کوچک این بازار می دهند. طبق گزارش Santiment، در دو هفته گذشته که بیت کوین پیوسته در حال ثبت رکوردهای قیمتی جدید بود، تعداد کیف پول های کوچک (که کمتر از ۰.۱ بیت کوین نگهداری می کنند) 277 هزار تا افزایش پیدا کرده است. در حالی که تعداد کیف پول های بزرگ (که بیشتر از 1000 بیت کوین نگهداری می کنند) 105 مورد کاهش یافته است. این موضوع نشان می دهد که نهنگ ها در حال فروش بیت کوین های خود هستند.

وضعیت کیف پول های بیت کوین

ویلی وو (Willy Woo)، تحلیلگر مشهور بیت کوین، از ورود 2 میلیارد دلار سرمایه به شبکه بیت کوین در روز، خبر می دهد. ورود روزانه 2 میلیارد دلار سرمایه به شبکه بیت کوین، این ارز دیجیتال را به دوران اوج خود در سال 2021 بازگردانده است. ویلی وو همچنین پیش بینی می کند که این بار، شاهد افزایش بیشتر ورود سرمایه به بیت کوین خواهیم بود. او دلیل اصلی این روند صعودی خوب را راه اندازی صندوق های ETF می داند که به طور قابل توجهی منجر به افزایش ورود سرمایه به شبکه بیت کوین شده است.

احتمال افزایش قیمت بیت کوین به 83 هزار دلار

علی مارتینز، تحلیلگر برجسته ارزهای دیجیتال، با اشاره به ورود قابل توجه ۸۳ میلیارد دلار سرمایه به بازار ارزهای دیجیتال، به تحولات مهم این بازار اشاره می کند. او می گوید بخش قابل توجهی از این سرمایه (معادل ۷۵ میلیارد دلار) به دو ارز دیجیتال مطرح یعنی بیت کوین و اتریوم اختصاص یافته است.

بر اساس تحلیل علی مارتینز که با استفاده از اندیکاتور MVRV انجام شده، تارگت اصلی برای بیت کوین، سطح ۸۳,۰۳۵ دلار تعیین شده است. ورود گسترده سرمایه به بیت کوین و اتریوم، نشان دهنده تمایل روز افزون سرمایه گذاران خرد و کلان برای حضور در بازار ارزهای دیجیتال است.

از سوی دیگر، با وجود تورم بالاتر از حد انتظار در ماه فوریه، بازار سهام ایالات متحده همچنان وضعیت خیلی خوبی دارد. جورین تیمر (Jurrien Timmer)، مدیر بخش اقتصاد کلان جهانی در Fidelity، با اشاره به افزایش مجدد نقدینگی بدون توجه به موضع فدرال رزرو، بر یک روند مهم در عرصه مالی تأکید می کند.

تیمر به افزایش نقدینگی در سیستم مالی از اواسط سال ۲۰۲۳ نیز اشاره می کند که با رشد بازار سهام در ایالات متحده همزمان بوده است. علاوه بر این، با حفظ نقدینگی بالا، هرگونه اصلاح عمده در قیمت بیت کوین یا ارزهای دیجیتال، دور از انتظار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا