اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

کاهش قیمت بیت کوین به زیر 60 هزار دلار

پس از تلاش ناموفق برای بازگشت به سطح 64,000 دلار بیت کوین، اکنون این ارز دیجیتال به زیر 60 هزار دلار اصلاح قیمیتی پیدا کرده است.
کاهش قیمت بیت کوین در حالی است که قیمت اکثر ارزهای دیجیتال قرمز رنگ شده‌اند. البته که شیبا اینو بار دیگر خلاف جهت بازار حرکت کرد و سیری صعودی را از خود نشان داد.

بعد از این که هفته گذشته قیمت بیت کوین (BTC) توانست به 67,000 دلار برسد، این ارز اصلاح قیمت خود را شروع کرد و چندین بار تا زیر 60 هزار دلار هم رسید. به دنبال سقوط قیمتی در آخر هفته، شرایط تغییر یافت و بیت کوین باری دیگر به بالای 63,000 دلار رسید.

اما عدم توانایی در ادامه حرکت صعودی این ارز، باعث شد شرایط بر خلاف انتظار سرمایه‌گذاران پیش رود. در طی چند ساعت، بیت کوین چند هزار دلار از قیمت خود را از دست داد و در قیمت 61,000 دلار قرار گرفت.

هرچند این اوضاع ادامه نداشت و ساعاتی پیش، کاهش قیمت بیت کوین بیش از 3000 دلار بود و قیمت خود را به سطح 58,000 دلار رساند.

البته تا کنون، توانست جبران قیمت 1000 دلاری خود را داشته باشد اما همچنان پایین‌تر از 60,000 دلار قرار دارد. این نوسان چشمگیر منجر به لیکویید شدن بسیاری از معاملات اهرمی شد. داده های Bybt نشان می‌دهد در 24 ساعت اخیر، فرآیند لیکویید شدن تا 750 میلیون دلار افزایش یافته است.

مشابه حرکت بیت کوین، اکثر آلتکوین‌های بازار نیز یک سقوط را متحمل شدند. درست زمانی که قیمت اتریوم به سقف تاریخی خود نزدیک شده بود، قیمت آن به زیر 4,000 دلار سقوط کرد. 

اما در این بین، چند استثنای بسیار واضح نیز به نمایان است. شیبا اینو توانست با افزایش 24 درصدی خود تنها در عرض یک روز، قیمت خود را به بالای 0.000052 دلار برساند. ناگفته نماند که افزایش 24 ساعته SHIB قبل از سقوط بازار، در 30 درصد قرار داشت. در نتیجه این افزایش، باز هم شیبا اینو، شاهد یک سقف جدید بوده است.

دیگر کوین افزایش‌یافته بازار نیز ارز آوه بوده است. این ارز هم 20 درصد رشد در 24 ساعت اخیر را شاهد بوده و قیمتی بالای 400 دلار را تجربه می‌کند.

از دیروز تا به الان، مجموع مارکت کپ بازار رمزارزها 200 میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داده است و اکنون بالاتر از 2.4 تریلیون دلار قرار دارد.

منبع: کریپتو پوتیتو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا