اخبار ارز دیجیتال

دستگیری اعضای شرکت یونیک فایننس و انهدام شبکه

وزارت اطلاعات کشور گزارشی در رابطه با از بین بردن شبکه سازمان‌یافته کلاهبرداری و دستگیری اعضای شرکت یونیک فایننس در سطح کشور منتشر کرده است.

بر اساس گزارش خبرگذاری ایسنا در اطلاعیه وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران آمده است: 

با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی سربازان گمنام امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، بیش از 150 نفر از سرشبکه‌ها و سرکرده‎های اصلی شرکت هرمی یونیک فاینانس (unique finance) در 19 استان کشور شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی طی عملیاتی دستگیر شدند.

شرکت کلاهبرداری یونیک فایننس با استفاده از اخبار جعل و دروغین استفاده کرده و همچنین ادعای واهی به عنوان یک شرکت بین‌‎المللی خود را معرفی کرده است. این شرکت نیز خود را فعال در خرید و فروش سهام شرکت‎‌های معتبر در بورس‎های خارجی، با استفاده از روشهای هرمی جهت پرداخت سودهای نامتعارف و دلاری، و همچنین ارائه توکن دیجیتال به نام UNQT  از تعداد زیادی از کاربران ایرانی کلاهبرداری نموده است.

با اقدامات صورت گرفته توسط وزارت اطلاعات به منظور جلوگیری از خروج حجم ارز از کشور و حفاظت از سرمایه‌های شهروندان ایرانی اعضای اقدام به دستگیری اعضای شرکت یونیک فایننس کرده و سایر اعضای فعال این شبکه هرمی زیر نظر پیگیری اطلاعاتی قرار گرفته‌اند. 

پرونده قضایی مؤسسین و گردانندگان این شرکت در دادگاه‌های ویژه رسیدگی به اخلال‎گران در نظام اقتصادی کشور، در حال بررسی و رسیدگی است.

منبع: ایسنا

آواتار نویسنده
دپارتمان محتوا اریترون

دپارتمان تولید محتوای اریترون شامل چندین تیم تخصصی در زمینه ارز دیجیتاله که روزانه با انتشار مقالات، سعی میکنه به روزترین اطلاعات در مورد رمز ارزها رو در اختیار شما قرار بده.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا