امروزه کاربران زیادی در بازار ارزهای دیجیتال فعال هستند و با خرید و فروش ارزهای دیجیتال در این بازار معامله انجام می‌­دهند. افزایش معامله‌گران در این فضا سبب شده تا کاربران زیادی به دنبال روش‌­های جدیدی برای کسب درآمد از طریق بازار ارزهای دیجیتال باشند. یکی‌دیگر از این روش­‌ها کسب درآمد استخراج ارز دیجیتال است، که در اصطلاح به آن ماینینگ گفته می‌­شود. اگر قصد استخراج ارز دیجیتال را دارید، باید بگوییم که؛ آموزش ارز دیجیتال و انتخاب رمز ارز مناسب از اهمیت بسیار بالایی در این امر برخوردار است. جهت کسب اطلاعات بیشتری در مورد چیستی استخراج ارز دیجیتال و آشنایی با آموزش استخراج ارز دیجیتال با ما همراه باشید.

 استخراج ارز دیجیتال به چه معنا است؟

 استخراج ارز دیجیتال

 به روشی که در آن ارز دیجیتال بیت کوین و دیگر رمز ارزها به واسطه آن تولید و در نتیجه تراکنش تایید می‌­شود، استخراج می‌­گویند. برای انجام دادن این فرآیند نیاز است تا شبکه­‌های گسترده و غیر متمرکز از رایانه‌­های مختلف در سر تا سر جهان وجود داشته باشد که در نهایت سبب تایید اعتبار بلاک­‌چین و ثبت آن می‌‍­شود. کامپیوترهای موجود در شبکه توضیح داده شده به ازای هر مشارکت در این فرآیند و به‌ازای قدرت پردازش خود برای استخراج رمز ارزها پاداش دریافت می‌­کنند. در مجموع فرآیند استخراجی خوب و قابل قبول است که پرسود باشد و به دلیل سود بالا به نوعی مشوق باشد برای ادامه فعالیت ماینرها تا از این طریق امنیت شبکه تامین شود. برای اینکه فرایند استخراج معنا پیدا کند لازم است تا بلاک‌چین مورد نظر برای این کار از سازوکار اجماع اثبات کار استفاده کند.

آموزش بیت کوین و استخراج دو هدف اصلی دارد که این دو هدف عبارت هستند از: طراحی و تولید رمز ارزهای جدید برای بازار ارزهای دیجیتال و تایید صحت و امنیت تراکنش­‌ها که به منظور حفظ شبکه انجام می‌­شود.

 سوال اصلی مطرح شده در این زمینه اهمیت استخراج ارز دیجیتال است. در این خصوص لازم به توضیح است که هدف اصلی از استخراج ایجاد رمز ارزهای جدید و اعتبار سنجی برای تراکنش‌­های موجود و در نتیجه ماهیت غیر متمرکز بلاک چین سبب می‌­شود تا احتمال کلاهبرداری افزایش پیدا کند. در چنین شرایطی کلاهبرداران می‌­توانند در صورت تایید نشدن اعتبار هر یک از تراکنش‌­های انجام شده چندین باز از رمز ارزهای خود استفاده کرده و دارایی دیجیتالی که وجود ندارد را در شبکه منتقل کنند. برای جلوگیری از بروز چنین شرایطی و همچنین کاهش احتمال کلاهبرداری در بازار ارزهای دیجیتال آموزش استخراج ارز دیجیتال با کامپیوتر برای تمامی کاربران لازم و ضروری است.

میزان سودآوری استخراج ارز دیجیتال

تصویر استخراج ارز دیجیتال با کامپیوتر

کاربران تمایل دارند تا قبل از آموزش استخراج ارز دیجیتال با کامپیوتر خانگی در مورد میزان سودآوری ارز اطلاعات بیشتری کسب کنند. برای میزان سودآوری این فرایند نمی‌توان یک عدد ثابتی را بیان کرد و سود حاصل از این فرایند یک عدد نسبی است. به این معنا که انجام فرایند استخراج ارزهای دیجیتال برای برخی از افراد سود زیادی به همراه دارد و در مقابل کاربرانی هم هستند که با انجام این فرایند ممکن است متضرر شوند! در مجموع میزان سود این فرایند رابطه مستقیمی با عوامل موثر بر آن دارد که از جمله این عوامل می‌­توان به برق ارزان، داشتن تجهیزات مناسب و استخر ماینینگ اشاره کرد که توجه به آن‌ها سبب کسب سود بیشتر می‌­شود. 

تجهیزات مناسب

تصویر تجهیزات استخراج ارز دیجیتال

اولین و مهم‌­ترین قدم برای استخراج ارز دیجیتال تهیه یا راه‌اندازی بستر مناسبی برای استخراج است. در مورد انتخاب سخت افزار مناسب برای این فرایند دو عامل مهم موثر هستند. این دو عامل عبارت هستند از: قدرت‌پردازی بالا دستگاه استفاده شده در مقایسه با سختی شبکه_ کیفیت بالای ساخت، زیرا در این فرایند استخراج دستگاه­‌های موجود به صورت ممتد و شبانه روزی مورد استفاده قرار می‌­گیرند. در نتیجه دستگاهی مناسب است که برای این حجم کار کیفیت و توانایی لازم را داشته باشد. 

برق ارزان

برای انجام استخراج ارز دیجیتال از دستگاه­‌های محاسباتی قدرتمند و البته پیشرفت‌ه­ای استفاده می‌­شود که برای کار کردن نیاز به انرژی زیادی دارند. در نتیجه برای صحیح انجام شدن این فرایند نیاز به استفاده از برق دارید. برای کاهش هزینه‌­های استفاده شده که سبب افزایش سود به دست آمده می‌­شود، بهتر است از برق ارزان و مطمئن استفاده کنید. 

استخر استخراج مطمئن

استخرهای مناسب و ایده‌­آل استخرهایی هستند که نیروی محاسباتی بالایی دارند. استفاده از این استخرها به کاربران قابلیتی می‌دهد که با استفاده از آن‌ها بتوانند از این طریق یک درآمد مستمر داشته باشند.

پیشنهاد ما این است که برای فعالیت در فضای بازار ارزهای دیجیتال بهتر است از طریق صرافی ارز دیجیتال اقدام کنید. صرافی­‌های زیادی در زمینه خرید، فروش و دیگر فرایندهای مربوط به ارزهای دیجیتال فعال هستند و شرایطی را برای کاربران فراهم می‌­کنند تا بتوانند تمامی فعالیت‌­های خود را با امنیت بالایی انجام دهند. یکی از بهترین صرافی‌­های فعال در زمینه بازار ارزهای دیجیتال، صرافی اریترون است. صرافی آنلاینی که فعالیت خود را از سال 1398 آغاز کرده است. در این صرافی بیش از 800 ارز دیجیتال وجود دارد، در نتیجه هر ارزی که مورد نظر کاربران هست را پیدا می‌­کنند. پایین بودن کارمزد معاملات از جمله ویژگی‌­های برتر اریترون محسوب می‌­شود. در این خصوص لازم به توضیح است که کاربران برای انجام هر معامله باید مبلغی را به عنوان کارمزد به صرافی پرداخت کنند. که این مبلغ سبب کاهش سود آن‌ها می‌­شود. صرافی اریترون مبلغ کارمزد خود را به صورت رقابتی محاسبه می‌­کند که پایین بودن کارمزد به معنای سود بیشتر کاربران خواهد بود.

با انتخاب صرافی اریترون می‌­توانید با پایین‌­ترین کارمزد ارزهای دیجیتال مورد نظر خود را خریداری کرده و آن را در کیف پول اریترون ذخیره سازی کنید. استفاده از کیف پول اریترون مزایای زیادی دارد از جمله امنیت بالا! اریترون برای کیف پول دیجیتالی تمامی کاربران رمز اختصاصی در نظر گرفته و این رمز اختصاصی به صورت آفلاین نگه­داری می‌­شود. نگهداری آفلاین رمز اختصاصی سبب شده تا دارایی دیجیتال شما در برابر حملات سایبری و هک کردن امنیت بالایی داشته باشد. برای پرداخت هزینه خرید ارزهای دیجیتال هم نیاز به نگرانی نیست، زیرا اریترون برای تمامی مشکلات کاربران ایرانی چاره‌اندیشی کرده و شرایطی را فراهم کرده است که کاربران با استفاده از کارت‌­های عضو شبکه شتاب و با واحد پول تومان بتوانند معاملات خود را انجام دهند.

استخراج با کامپیوتر خانگی

تصویر استخراج با کامپیوتر خانکی

به دلیل رواج یافتن استخراج ارز دیجیتال کاربران زیادی به دنبال آموزش استخراج ارز دیجیتال با کامپیوتر خانگی هستند. خبر خوب اینکه کاربران همواره می‌­توانند با استفاده از کامپیوتر خانگی نسبت به استخراج ارزهای دیجیتال اقدام کنند. استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده از کامپیوترهای خانگی در پی آن رواج بسیار زیادی دارد، که همین عامل سبب ایجاد پیشرفت زیادی در زمینه توسعه سیستم‌­های خانگی و پردازنده­‌ها شده است. در ابتدا که تنها استخراج ارز دیجیتال بیت کوین انجام می‌شد، به منظور انجام فرایند ماینینگ کاربران از CPU ها استفاده می‌­کردند. به تدریج با گذر زمان و با ایجاد GPU که از آن‌ها تحت عنوان پردازنده­‌های گرافیکی یاد می‌­شود، تحول بزرگی در زمینه ماینینگ رخ داد. به این ترتیب GPU در بازار ارزهای دیجیتال جایگزین CPU شدند. در خصوص آموزش استخراج ارز دیجیتال با کامپیوتر توجه داشته باشید که در ابتدا استفاده از سیستم‌­های خانگی برای این فرایند مناسب بود، اما به تدریج انجام فرایند استخراج ارز با استفاده از کامپیوترهای خانگی سخت‌­تر، پیچیده‌تر و پرهزینه شد. 

ماینرها به افراد فعال در زمینه استخراج ارزهای دیجیتال می‌­گویند. ماینرها در سال‌های ابتدایی توانستند با استفاده از کامپیوترهای خانگی و شخصی نسبت به ایجاد بلوک‌­های جدید اقدام کرده و معادلات پیچیده ریاضی را به این طریق حل کنند. برای آموزش استخراج ارز دیجیتال با استفاده از کامپیوترهای خانگی به تجهیزاتی که در ادامه توضیح داده می‌­شود، نیاز دارید.

امکانات لازم برای استخراج ارز دیجیتال با کامپیوتر خانگی

 به منظور استخراج کردن ارزهای دیجیتال با استفاده از کامپیوترهای خانگی کاربران باید یک سیستم GPU به روز، پیشرفته و قدرتمند در اختیار داشته باشند. در این خصوص بهتر است بدانید به هر میزان که GPU استفاده شده برای استخراج قدرتمندتر باشد، به همان میزان سرعت پردازش هم افزایش پیدا می‌­کند. از طرفی دیگر افزایش سرعت پردازش به معنای افزایش نرخ هش است. در مورد چیستی نرخ هش هم می‌­توان گفت: نرخ هش به تعداد پاسخ‌­هایی که سیستم خانگی برای حل معادلات پیچیده ریاضی شبکه در واحد زمان ارائه می‌­دهد، نرخ هش گفته می‌­شود. به همین دلیل است که در نتیجه افزایش سرعت پردازش نرخ هش افزایش پیدا می‌­کند. از دیگر تجهیزات لازم برای انجام استخراج ارز دیجیتال با استفاده از سیستم­‌های خانگی می‌­توان به سرمایه لازم اشاره کرد. سرمایه لازمی که به منظور تامین انرژی مصرفی و استهلاک سیستم مورد نیاز است. برای رعایت این مورد لازم است تا همواره سیستم خود را بروز نگه داشته و برای ارتقای آن هزینه کنید. 

برای انجام این فرایند به تجهیزات دیگری هم نیاز دارید، نظیر یک نرم افزار قوی و قدرتمند که به نوعی نقش رابط کاربری ساده­‌ای را ایفا کند. وجود این رابط یکی از ضروری‌ترین تجهیزات برای استخراج ارز دیجیتال است. در سال­‌های اخیر نرم افزارهای زیادی برای این هدف طراحی به بازار هدف عرضه شده­‌اند. کاربران با نصب این نرم افزارها می‌­توانند به ساده­‌ترین روش استخراج ارزهای دیجیتال را با استفاده از سیستم­‌های خانگی انجام دهند. یکی دیگر از پیش نیازهای ضروری برای آموزش استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده از سیستم­‌های خانگی داشتن یک کیف پول امن است تا دارایی دیجیتال شما را در برابر حملات سایبری و هک کردن حفظ شود. کاربرانی که قصد استخراج دارایی دیجیتال خود را دارند، بهتر است از کیف پول‌­های دیجیتالی امن استفاده کنند. یکی از بهترین پیشنهادها برای این افراد کیف پول امن اریترون نام دارد. کیف پول امنی که توسط کارشناسان متخصص در بازار ارزهای دیجیتال طراحی شده و در اختیار کاربرانی قرار می‌­گیرد که عضو صرافی اریترون هستند.

عضویت در صرافی اریترون به راحتی و در کمترین زمان ممکن قابل اجرا است. اریترون دارای چهار سطح احراز هویت بوده و در هر سطح هم امکانات خاصی در اختیار کاربر قرار داده می‌­شود. کاربرانی که به تازگی قصد عضویت در سایت صرافی اریترون را دارند، باید به بخش آموزش کار با اریترون مراجعه کنند. در این بخش ویدیوهای آموزشی وجود دارد که در آن‌ها روش کار با اریترون به طور کامل توضیح داده شده است. در نتیجه کاربران با مشاهده این ویدیوهای آموزشی با نحوه عضویت، احراز هویت و به طور کلی کار با اریترون آشنا شده و بدون کمک می‌توانند معاملات خود را انجام دهند. با این وجود اریترون دارای تیم پشتیبانی است که در صورت بروز هر گونه مشکلی می‌­توانید از آن‌ها کمک گرفته و دارایی دیجیتال خود را به بهترین نحو مدیریت کنید. 

بهترین نرم افزار استخراج ارز دیجیتال

وجود نرم افزارهای استخراج ارز دیجیتال کمک زیادی به ماینینگ­‌ها می‌­کند. در ادامه به معرفی برخی از این نرم افزارها می‌­پردازیم. 

پایونکس

یکی از قدرتمندترین نرم‌افزارهای موجود برای استخراج ارزهای دیجیتال است که دارای قابلیت انجام معاملات اهرم‌دار تا 4 برابر سرمایه می‌­باشد. این نرم‌افزای 16 ربات فعال دارد و نحوه تاثیر‌گذاری و کمک کردن آن برای استخراج ارزهای دیجیتال به روش خودکار و اتوماتیک هست. کاربران می‌­توانند با استفاده از ربات‌­های این نرم افزار معاملات خود را در صورت تمایل به صورت دستی انجام دهند. از دیگر قابلیت‌­های پایونکس می‌­توان به امکان بررسی سوابق تراکنش­‌ها در این نرم‌افزار اشاره کرد. 

سی جی ماینر

از دیگر نرم افزارها پرکاربرد در زمینه استخراج ارزهای دیجیتال که بر روی سیتم‌­های مختلف از جمله لپ تاپ، کامپیوتر، تبلت و.. قابل اجرا است. این نرم‌افزار به آسانی بر روی ویندوز و لینوکس نصب و راه‌اندازی شده و کاربران برای مدت طولانی می‌­توانند از آن استفاده کنند. 

سخن پایانی

استخراج ارز دیجیتال به معنای فرایندی است که از طریق آن بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال تولید و تراکنش­‌های انجام شده در شبکه تایید می‌­شوند. برای انجام این فرایند لازم است تا یک شبکه بزرگ و غیر متمرکز از سیستم‌­های رایانه­‌ای در سرتاسر دنیا داشته باشید. برخی از ماینرها با استفاده از سیستم­‌های خانگی می‌­توانند این فرایند را انجام دهند. البته توجه داشته باشید آموزش استخراج ارز دیجیتال با کامپیوتر خانگی روش خاص خود را دارد که برای سوددهی باید به این عوامل توجه داشته باشید.

سوالات متداول

_ استخراج ارز دیجیتال به چه معنا است؟ 

استخراج ارز دیجیتال به فرایند تخصصی گفته می‌­شود که در آن ارزهای دیجیتالی نظیر بیت کوین تولید یا شبکه تایید می‌­شوند. 

_ آیا اجرای استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده از کامپیوترهای خانگی قابل اجرا است؟

بله، برخی از ماینرها با دارا بودن تخصص کافی می‌­توانند با استفاده از سیستم­‌های خانگی استخراج ارزهای دیجیتال را انجام دهند. 

_ آیا استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده از کامپیوترهای خانگی سودآور است؟ 

سودآور بودن این فرایند تا حد زیادی به عوامل موثر و رعایت آن‌ها بستگی دارد. با اجرای اصولی عوامل می‌­توان از طریق استخراج ارزهای دیجیتال به سود دست پیدا کرد.

_ آیا استخراج ارز دیجیتال در ایران قانونی است؟ 

این فرایند در ایران قانونی است و کاربران متقاضی به راحتی می‌­توانند از طریق قانون نسبت به اخذ مجوز اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *