اخبار آلت کوین هااخبار ارز دیجیتال

تحلیل داده های درون شبکه دوج کوین در 28 مارس 2024

سرعت تراکنش ها و نسبت MVRV دوج کوین افزایش یافته که نشان دهنده احتمال کاهش قیمت است. همچنین جریان پول به سمت دوج کوین متوقف شده و دیگر شاخص ها احتمال افت قیمت دوج کوین تا 0.16 دلار را نشان می دهند.

نسبت ارزش بازار به ارزش واقعی دوج کوین در مارس 2024

پس از افزایش ۳۴.۷۶ درصدی طی یک هفته، روند صعودی دوج کوین (DOGE) احتمالا متوقف می شود. این پیش بینی به خاطر نسبت ارزش بازار به ارزش واقعی (MVRV) انجام شده است. بر اساس تحلیل  AMBCrypto، نسبت MVRV نود روزه دوج کوین 34.5 درصد است.

معمولا نسبت MVRV منفی نشانه ای صعودی تلقی می شود و معامله گران از این فرصت برای خرید بیشتر کوین استفاده می کنند. با این حال، یک مقدار مثبت دورقمی اغلب اوقات برای قیمت مناسب نیست. در حال حاضر شاخص MVRV دوج کوین مثبت و دو رقمی (34.5 درصد) است.

شاخص mvrv دوج کوین

با این شرایط شاید الان زمان مناسبی برای خرید دوج کوین نباشد چراکه ممکن است هولدرها برای تثبیت سود خود شروع به عرضه کنند. اگر عرضه دوج کوین توسط هولدرها زیاد باشد احتمال اصلاح قیمت DOGE بسیار بالا می رود. چند هفته پیش AMBCrypto گزارشی منتشر کرد که نشان می داد 85 درصد از هولدرهای دوج کوین در آن زمان در شرایطی قرار داشته اند که اگر ارزهای خود را می فروختند با سود از بازار خارج می شدند.

این موضوع نشان می دهد که تعداد قابل توجهی از هولدرهای دوج کوین در حال حاضر با افزایش قیمت این ارز سود خود را برده اند و ممکن است به دنبال تثبیت سود و فروش دارایی خود باشند.

شاخص Age Consumed و سرعت گردش دوج کوین در مارس 2024

با وجود افزایش قیمت دوج کوین در هفته اول مارس، احتمال کاهش قیمت در شرایط فعلی وجود دارد. شاخص Age Consumed دوج کوین نیز نشان می دهد که آدرس های غیر فعال در حال انتقال دوج کوین هستند؛ اغلب اوقات بخشی از این انتقالات به صرافی ها انجام می شود. اگر حجم ورود دوج کوین به صرافی ها افزایش یابد، قیمت این ارز دیجیتال احتمالا افت خواهد کرد.

شاخص سرعت گردش (Velocity) نیز تصویری نزولی از وضعیت دوج کوین نشان می دهد. در زمان نگارش این مطلب، شاخص سرعت دوج کوین افزایش یافته که نشان می دهد حجم زیادی از این ارز دیجیتال در حال جا به جایی است. در بیشتر اوقات، هر زمان که سرعت گردش دوج کوین کاهش پیدا می کرد، قیمت این ارز دیجیتال چند روز بعد با افت مواجه می شد.

شاخص Velocity و Age دوج کوین

وبسایت AMBCrypto علاوه بر تحلیل داده های درون زنجیره ای دوج کوین، نگاهی به نمودار و شاخص های فنی این ارز انداخته است. در زمان نگارش این مطلب اندیکاتور میانگین متحرک نمایی (EMA) در تاریخ 21 مارس EMA 9 (آبی) از EMA 20 (زرد) عبور کرده است. این تقاطع یکی از دلایل افزایش قیمت بود. همچنین حمایت مهمی که AMBCrypto برای دوج کوین در نظر گرفته سطح 0.16 دلار می باشد.

نمودار قیمت دوج کوین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا