اخبار ارز دیجیتالاخبار آلت کوین ها

عادی بودن سقوط فعلی و تداوم بازار صعودی رمز ارزها

با توجه به کاهش چشمگیر مجموع ارزش بازار ارزهای دیجیتال در روز سه شنبه، این ارزها اکنون نیز با سقوط فعلی قابل توجه قیمت مواجه شده‌اند و احساسات بازار به سمت نزولی سیر می‌کند.

در 24 ساعت گذشته، قیمت بیت کوین تا 7.5 درصد کاهش را به ثبت رساند که مجموع کاهش هفتگی آن را 10.2 درصد ثبت می‌کند.

در زمان نگارش این خبر در بیت کوین دات کام، بیت کوین با قیمت 60,563 دلار معامله می‌شود و مارکت کپ آن برابر با 1.14 تریلیون دلار می‌باشد. سقوط فعلی قیمت BTC از 66 هزار دلار به بالاتر از 60 هزار دلار، باعث شده است که قیمت ارزهای دیجیتال در تمام بازار کاهش پیدا کرده و شرایط متزلزلی را تجربه کنند.

قیمت دومین کوین برتر بازار یعنی اتریوم (ETH) با افت 9.2 درصدی اخیر، میزان کاهش هفتگی خود را به 11.6 درصد رساند .

با وجود این کاهش قیمت شدید که BTC، ETH و سراسر بازار کریپتو را در برگرفته است، Mikkel Morch، یک مقام اجرایی از شرکت Ark36 در گفتگوی خود با بیتکوین دات کام گفته است که کاهش قیمت فعلی، عادی است.

به گفته او، یک بار دیگر Bitcoin انتظارات را نادیده گرفته است؛ بعد از به ثبت رساندن سقف قیمت جدید در نزدیکی 69 هزار دلار، مجموع انتظار سرمایه گذاران اینگونه بود که سیر صعودی قیمت همچنان ادامه داشته باشد. اما بر خلاف انتظارات، شاید یک کاهش 8 درصدی در قیمت بودیم. چنین کاهش قیمتی با توجه به شور و هیجانی که در هفته گذشته وجود داشت، ممکن است ناامیدکننده  به نظر برسد و یا حتی باعث نگرانی شود.

وی در ادامه صحبت‌های خود اظهار داشت:

با این حال، باید به خاطر داشت که کاهش 8 درصدی، یک حرکت عادی در بازار رمزارزها به شمار می‌آید. در حال حاضر، مجموع ساختار صعودی بازار همچنان به قوت خود باقی است. در واقع، کاهش ناگهانی قیمت به تغییر اهرم منجر می‌گردد و بازاری سالم‌تر را به دنبال خواهد داشت و این وضعیت برای ادامه روند صعودی در میان مدت بهتر است.

تحلیل‌های فاندامنتال‌ بازار Bitcoin، طبق آنچه که Huobi Global نشان می‌دهد، از وجود فاکتورهای زیاد مبنی بر نزولی بودن احساسات بازار خبر می‌دهد. تمام میانگین‌های متحرک نمایی به سمت پایین سیر می‌کنند. 

شاخص‌های فعلی از منفی شدن احساسات در بازار خبر می‌دهند. Huobi Global در رابطه با این موضوع گفته است:

از سطح روزانه، BTC در حال حاضر در یک روند منفی طولانی قرار دارد، سیر صعودی کوتاه مدت شکسته شده است، حجحم روزانه گسترش یافته و مسیر کوتاه مدت ممکن است به سمت پایین ادامه داشته باشد. 

در یک گزارش مشابه از چشم‌انداز بازار، Huobi به این نکته اشاره کرد که سیگنال‌های بازار ETH همچنین از حجم زیاد احساسات منفی خبر می‌دهند. طبق این گزارش، از منظر روزانه، حرکت رو بالای اتریوم ممکن است شکسته شود و این اصلاح قیمت به زیر سطح حمایت کوتاه مدت سقوط فعلی خواهد کرد؛ ادامه این وضعیت به این بستگی دارد که آیا سطح حمایت موثری در پایین پیدا خواهد شد یا خیر.

منبع: بیت کوین دات کام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا