اخبار ارز دیجیتال

افزایش دارندگان کوتاه مدت اتریوم چه پیامی دارد؟

تعداد سرمایه گذاران کوتاه مدت اتریوم به سطحی رسیده که به طور تاریخی با روند صعودی این ارز هم زمان شده است. با عبور قیمت اتریوم از مرز ۴۰۰۰ دلار، بسیاری از سرمایه گذاران هدف بعدی را ۵۰۰۰ دلار پیش بینی می کنند و به دنبال خرید آن هستند. در زمان نگارش این مطلب، اتریوم (ETH) با قیمت 4035 دلار در حال معامله است و ارزش کل بازار آن از 4840 میلیارد دلار فراتر رفته است. در همین راستا، IntoTheBlock یک تحلیل در TradingView منتشر کرده که نشان می دهد تعداد دارندگان کوتاه مدت ETH در حال افزایش است.

افزایش دارندگان کوتاه مدت اتریوم نشانه چیست؟

افزایش تعداد معامله گران کوتاه مدت اتریوم

به طور تاریخی، افزایش تعداد دارندگان کوتاه مدت اتریوم با روند صعودی این ارز هم زمان و هم سو می شود. دلیل این امر ورود کاربران جدید به شبکه و فعالیت آنهاست. در مقابل، با نزولی شدن بازار، تنها سرمایه گذاران بلند مدت باقی می مانند و به همین دلیل این عدد کاهش می یابد. تعداد معامله گران اتریوم اخیراً به طرز چشمگیری افزایش یافته و به بالاترین سطح در آخرین دوره صعودی (فلش قرمز روشن) نزدیک شده است.

آخرین باری که این معیار به چنین سطحی رسید، پس از آن شاهد افزایش بیشتر قیمت بودیم که باعث شد اتریوم به بالاترین قیمت تاریخی خود برسد. اگر تاریخ تکرار شود احتمال دارد که افزایش تعداد معامله گران اتریوم آغازگر روند صعودی جدیدی برای این ارز باشد.

از اتریوم چه انتظاری می توانیم داشته باشیم؟

تحلیل داده های قبلی نشان می دادند که روند اتریوم همچنان صعودی است؛ AMBCrypto به بررسی دیگر معیارهای اتریوم (ETH) پرداخته تا تداوم این روند را بررسی کند. طبق داده های Glassnode، نسبت ارزش کل شبکه به تراکنش های اتریوم (NVT) در زمان نگارش این مطلب کاهش یافته است. کاهش NVT نشان دهنده آن است که قیمت اتریوم هنوز به ارزش واقعی خود نرسیده است. در نتیجه احتمال افزایش قیمت همچنان وجود دارد.

شاخص nvt اتریوم در 2024.3.12

داده های CryptoQuant نشان می دهد که میزان خالص ورود اتریوم (ETH) به صرافی ها نسبت به میانگین هفت روز گذشته پایین بوده است. کاهش ورود اتریوم به صرافی ها یعنی دارندگان همچنان قصد فروش این ارز را ندارند (فشار فروش پایین است) که این موضوع یک نشانه صعودی محسوب می شود.

با این حال، سرمایه گذاران کره ای همچنان به فروش ETH ادامه می دهند، این مورد از شاخص قرمز Korea Premium مشخص است.

 

 

شاخص korea premium اتریوم در 2024.3.12

بررسی نمودار تکنیکال اتریوم (12 مارس 2024)

وبسایت AMBCrypto برای بررسی دقیق تر احتمال ادامه روند صعودی، به سراغ نمودار روزانه ETH رفته است. جالب بود که با وجود نشانه های صعودی در داده های قبلی، اندیکاتورهای تکنیکال اتریوم چیز دیگری نشان می دهند. شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه اشباع خرید قرار دارد. همچنین شاخص جریان پول چایکین (CMF) نیز کاهشی است.

شاخص RSI و CMF اتریوم در 2024.3.12

بررسی این شاخص ها نشان می دهند که احتمال پایان روند صعودی اتریوم در آینده ای نزدیک وجود دارد. با این حال برای سرمایه گذاری و معامله این ارز تصمیم گیرنده نهایی خود شما هستید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا