آموزش ارز دیجیتالآموزش بیت کوینتحلیل فاندامنتال ارزهای دیجیتال

تحلیل فاندامنتال بیت کوین

بیت کوین بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا است که بدون هرگونه کنترل مرکزی یا نظارت بانک‌ها و دولت‌ها عمل می‌کند. هدف از ایجاد ارز دیجیتال بیت کوین، ارائه یک سیستم پرداخت جایگزین بود که بدون کنترل مرکزی عمل کند. یکی از مباحث مهم که روی روند قیمتی بیت کوین تاثیرگذار است و هر سرمایه‌گذار باید در مورد آن اطلاعات و آگاهی داشته باشد، تحلیل فاندامنتال این ارز است.اگر دوست دارید در این زمینه اطلاعاتی بدست آورید، این مقاله از سایت اریترون را از دست ندهید.

صفر تا صد تحلیل فاندامنتال بیت کوین

تصویر وکتور ارز دیجیتال بیت کوین

تحلیل فاندامنتال همان تحلیل بنیادی است که باید قبل از خرید ارز دیجیتال بیت کوین بررسی شود تا سرمایه‌گذار دچار ضرر و زیان نشود. در مقالات قبلی در مورد آموزش ارز بیت کوین صحبت کردیم. یکی از مباحث مهم در مورد ارز دیجیتال بیت کوین که معامله‌گران باید با آن آشنایی داشته باشند، تحلیل فاندامنتال بیت کوین است. این نوع تحلیل دارایی افراد را مورد بررسی قرار می‌دهد و در واقع یک تحلیل از بالا به پایین است. حتی در این روش علوم اقتصادی و اجتماعی که بر روی سرمایه‌گذار تاثیر دارند هم بررسی خواهند شد.

در تحلیل تکنیکال بیت کوین تحلیل، درآمد، پرداختی شرکت‌ها و همچنین ضریب قیمت بررسی می‌شود اما در تحلیل فاندامنتال بیت کوین تمامی عواملی که در طولانی مدت روی قیمت این ارز تاثیر دارند، مورد بررسی قرار می‌گیرند. بررسی تمامی این عوامل به سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا بتوانند با دقت و آگاهی بیشتری نسبت به خرید این نوع ارز دیجیتال اقدام کنند.

تصویر ارز بیت کوین

تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال بیت کوین، کلید سرمایه گذاری ایمن

در تحلیل فاندامنتال ارز بیت کوین باید پارامترهای مختلفی در نظر گرفته شود یکی از آن‌ها ارزش بازار است. به بیان ساده، ارزش بازار یعنی تعداد سهام هر شرکت در قیمت هر سهم آن. در اصل، این مهم‌ترین فاکتوری است که در تحلیل فاندامنتال بیت کوین باید مدنظر داشته باشید. حجم معاملات بیت کوین در یک بازده زمانی را هم در نظر بگیرید. مثلا به مدت یک ماه. در این صورت سرمایه‌گذار می‌داند که به ازای هر مقدار سرمایه باید چه میزان سود در چه مدت زمان در نظر بگیرد. تحلیل فاندامنتال این ارز دیجیتال در اصل روی روند قیمتی آن تاثیرگذار است و این موضوعی است که هر معامله‌گر باید به آن دقت و توجه کافی داشته باشد.

علاوه بر این موارد گفته شده، وضعیت درون شبکه در این تحلیل باید بررسی شود. اطلاعات درون زنجیره‌ای در واقع اطلاعاتی از شبکه بلاک‌چین است که در اختیار سرمایه‌گذار قرار می‌گیرد و برای هر ارز دیجیتال متفاوت است.

برای تحلیل فاندامنتال بیت کوین دو رویکرد باید بررسی شود:

  1. بالا به پایین: در این روش اقتصاد کل مورد بررسی قرار خواهد گرفت؛ یعنی از کل به جزء می‌رسیم.
  2. پایین به بالا: در این روش ابتدا شرکت سرمایه‌گذاری باید تحلیل و بررسی شود و بعد از آن دارایی، بدهی‌ها، درآمد، هزینه و… محاسبه خواهد شد.

سخن پایانی

اگر قرار است برای سرمایه‌گذاری بیت کوین را انتخاب کنید، لازم است که تحلیل فاندامنتال آن را به صورت روزانه بررسی کنید. شما باید در این زمینه دانش و اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید سرمایه‌گذاری کنید. هدف ما در اریترون ارائه بستری امن و آسان برای حفظ دارایی و دسترسی هر چه سریع‌تر افراد به بازار ارز دیجیتال است. افراد در بستر امنی که اریترون ایجاد کرده، می‌توانند به آسانی و با اطمینان خاطر بیش از 300 رمز‌ارز را به تومان و USDT معامله کنند و نگران مسدود شدن سرمایه‌های خود نباشند.با کمک ما شما با آسودگی خاطر و بدون کوچک‌ترین دغدغه می‌توانید نسبت به خرید و فروش ارزهایی مانند بیت کوین اقدام کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا