آموزش ارز دیجیتالآموزش استخراج

استخراج دوج کوین (DogeCoin) چگونه است؟ آموزش کامل راه‌اندازی استخر استخراج دوج

دوج کوین  (DOGE) یک ارز مبتنی بر میم است که در سال 2021 مورد توجه بسیاری قرار گرفت و ارزش آن در ابتدای سال به شدت افزایش یافت. همانطور که Dogecoin و تاریخچه آن ممکن است سرگرم‌کننده باشد، به نظر می‌رسد که ارزش آن، این ارز را به یکی از برترین میم‌کوین‌ها تبدیل کرده است. دوج کوین یک جامعه وفادار دارد که با وجود نوسانات بازار با حفظ ارز DOGE، از آن حمایت می‌کنند. با توجه بسیار زیاد و افزایش شدید ارزش، افراد زیادی علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در دوج کوین هستند. یکی از راه‌های کسب درآمد از طریق استخراج DOGE است. درست مانند سایر ارزهای دیجیتال، استخراج نقش مهمی در کمک به عملکرد شبکه ایفا می کند.

برای کسانی که به دنبال استخراج دوج کوین هستند، باید بگوییم که شما خوش شانس هستید زیرا DOGE مانند بسیاری از ارزهای محبوب دیگر نیست که به منابع گسترده‌ای برای شروع استخراج نیاز دارند. ممکن است شما با استخراج Dogecoin  ثروتمند نشوید، اما می‌تواند راهی برای جمع‌آوری چند ارز باشد.

مفهوم دوج کوین

داستان کوتاه دوج کوین این است که Dogecoin یک ارز دیجیتال است که در سال 2013 راه‌اندازی شد. در حالی که در ابتدا راه‌اندازی آن فقط یک شوخی بود، ایده ارز به سرعت مورد توجه قرار گرفت. زیرا جامعه ایده این ارز دیجیتال را دوست داشت که خودش را خیلی جدی نمی‌گرفت.

دوج کوین  یک ارز رمزپایه معتبر است که از طریق تعداد افرادی که از آن برای سرمایه‌گذاری استفاده می کنند، از ارزش بالایی برخوردار است. در حالی که Dogecoin از بسیاری جهات مانند سایر ارزهای دیجیتال است، در مقایسه با ارزهای دیجیتال محبوب مانند بیت کوین (BTC) تفاوت‌هایی دارد. به عنوان مثال، دوج کوین و بیت کوین هر دو دارای یک بلاک چین هستند و هر دو از رمزنگاری برای ایجاد بلاک و تأیید تراکنش ها استفاده می کنند. با این حال، بیت کوین از SHA-256 به عنوان الگوریتم هش خود استفاده می‌کند در حالی که Dogecoin  از Scrypt استفاده می‌کند.

مثال دیگر این است که بسیاری از ارزهای دیجیتال سقفی برای تعداد کل ارزهایی دارند که می‌توان تولید کرد. Dogecoin، تعداد نامحدودی ارز قابل استخراج وجود دارد. با این حال، تورم با محدود کردن تعداد سکه‌های قابل استخراج در هر سال کنترل می‌شود.

همچنین، می‌توان بدون راه‌اندازی یک مرکز استخراج گران قیمت از استخراج Dogecoin  بهره برد، در حالی که برای اکثر مردم، استخراج بیت‌کوین یک امکان واقعی نیست.

تفاوت نهایی و مهم این است که شما نمی‌توانید به طور مستقیم دوج کوین را استخراج کنید. دوج کوین از مدل استخراج مستقیم به عنوان راهی برای محافظت از خود در برابر احتمال حمله 51 درصدی فاصله گرفت. اگر می‌خواهید از طریق ماینینگ دوج کوین به دست آورید، باید ارز دیگری استخراج کنید و سپس پاداش را می‌توان به دوج کوین تبدیل کرد.

استخراج دوج کوین

استخراج کریپتو روشی است که ارزهای جدید کریپتو ایجاد می‌شوند. با این حال، چیزی بیش از این برای دوج کوین وجود دارد. به جای استخراج مانند یک ماده معدنی، این نوع استخراج با استفاده از قدرت محاسباتی برای حل پازل‌های رمزنگاری انجام می‌شود.

در یک مفهوم اساسی، تراکنش‌هایی که از سکه‌ها استفاده می‌کنند در قالب بلوک‌ها دسته‌بندی می‌شوند. این بلوک‌ها به‌عنوان پازل‌های رمزنگاری منتشر می‌گردند و استخراج‌کنندگان از قدرت محاسباتی خود برای حل پازل برای پردازش بلوک‌ها استفاده می‌کنند. ماینر با حل بلوک‌ها به اجرای شبکه کمک می‌کند زیرا این کار برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها و ایمن سازی شبکه ضروری است. به عنوان پاداش، ماینری که ابتدا بلاک را حل می‌کند، در ارزهای جدید پرداخت می‌شود.

در دنیای استخراج کریپتو، داشتن قدرت محاسباتی بیشتر به ماینر برتری می‌دهد. هرچه قدرت بیشتری داشته باشید، هش‌های بیشتری را می‌توانید حل کنید و این شانس شما را افزایش می‌دهد که اولین ماینری باشید که بلاک را حل کرده و پاداش دریافت می کند.

از زمان ادغام با لایت کوین، دوج کوین از استخراج کمکی اثبات کار (PoW) استفاده می کند. به جای استخراج مستقیم Dogecoin از طریق PoW، این ارز را می‌توان با استخراج ارزهای دیگری که شبکه استخراج خود را بر روی الگوریتم Scrypt اجرا می‌کنند، به دست آورد.

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که استخراج دوج کوین را بسیار جذاب می‌کند این است که شما گزینه‌هایی برای استخراج انفرادی و استخراج استخر دارید. این همان چیزی است که تقریباً هر کسی می‌تواند بدون نیاز به اتاقی پر از تجهیزات ماینینگ، ارز را به دست آورد.

با استخراج انفرادی، شما به تنهایی در حال ماینینگ هستید. این بدان معناست که شما مالک تمام تجهیزات ماینینگ هستید و تمام هزینه‌ها را بر عهده می‌گیرید. با این حال، نکته مثبت این است که شما مجبور نیستید هیچ یک از پاداش‌ها را به اشتراک بگذارید. با استخراج استخر، موجودیت‌های مختلف منابع محاسباتی برای حل بلوک‌ها و کسب ارز به یکدیگر می‌پیوندند. در حالی که باید پاداش‌ها را به اشتراک بگذارید، هزینه‌ها را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهید و استخراج Dogecoin را برای افراد بیشتری امکان پذیر می‌کنید.

استخراج دوج کوین

برای استخراج DOGE چه نیاز است؟

صرف نظر از اینکه قصد دارید منابع خود را تجمیع کرده یا عملیات استخراج خود را شروع کنید، مواردی وجود دارد که برای شروع به آنها نیاز دارید. استخراج استخر بهترین گزینه برای مبتدیان است زیرا هزینه ورودی کمتری دارد. همچنین، کسب درآمد به عنوان یک ماینر انفرادی دشوار است.

اولین چیزی که نیاز دارید یک کیف پول دوج کوین است. این کیف پول جایی است که ارزهایی را که استخراج می‌کنید ذخیره می‌کنید. به راحتی می‌توانید کیف پول‌های سازگار را در وب سایت Dogecoin پیدا کنید. در کنار آن، مجموعه‌ای از کیف پول‌های ‌فزاری و نرم‌افزاری را در دسترس دارید.

اگر فقط به ماینینگ به عنوان سرگرمی برای جمع‌آوری چند ارز علاقه دارید، می‌توانید این کار را از هر رایانه شخصی انجام دهید. اکثراً دستگاهی را توصیه می‌کنند که روی ویندوز یا لینوکس کار می‌کند، اما می‌توانید در مک نیز استخراج کنید. در نهایت، باید سعی کنید از ماشینی استفاده کنید که دارای واحد پردازش گرافیکی قدرتمند یا GPU است. نوعی که برای بازی یا ویرایش ویدیو ساخته شده است گزینه خوبی خواهد بود. شما می‌توانید دوج کوین را با رایانه‌ای استخراج کنید که روی یک واحد پردازش مرکزی یا CPU کار می‌کند، اما آنقدر کارآمد نخواهد بود و مصرف انرژی به سود آن ضربه می‌زند.

اگر کمی جدی‌تر در مورد ماینینگ فکر می‌کنید، باید یک مدار مجتمع ویژه برنامه (ASIC) تهیه کنید، دستگاهی که به طور خاص برای استخراج ساخته شده است. این قدرت محاسباتی شما و تعداد سکه‌هایی را که می‌توانید جمع‌آوری کنید افزایش می‌دهد، اما هزینه‌های بالاتری دارند.

البته، اگر به دنبال شروع یک عملیات استخراج انفرادی بزرگ هستید، می‌توانید چندین ASIC را به هم متصل کرده و آنها را در یک انبار نگهداری کنید. این بدیهی است که برای اکثر افرادی که به دنبال شروع استخراج Dogecoin هستند، هزینه زیادی ندارد.

هزینه بزرگ مرتبط با استخراج کریپتو، برق است. حتی اگر علاقه‌مند به استخراج Dogecoin روی دسکتاپ باشید، برق می‌تواند قبض سنگینی را به همراه داشته باشد.

این انرژی حتی فقط هزینه‌های برق برای ماشین‌ها نیست. تمام این مصرف انرژی مقدار قابل توجهی گرما ایجاد می‌کند. اگر کنترل نشود، این گرما می‌تواند به تجهیزات آسیب برساند. علاوه بر رسیدگی به ماشین‌ها، باید سیستم‌های خنک‌کننده را برای محافظت از ماشین‌های ماینینگ در نظر بگیرید.

همین موضوع، دلیل دیگری است که چرا استخراج استخر می‌تواند گزینه جذاب‌تری برای برخی باشد. تنها با در اختیار گرفتن بخشی از قدرت محاسباتی، می‌توانید هزینه‌ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. با این حال، شما در شبکه‌ای هستید که هنوز قدرت محاسباتی برای رقابت با سایر عملیات استخراج را دارد.

دوج کوین

نحوه استخراج دوج کوین

اکنون که کمی در مورد استخراج Dogecoin می‌دانید، آماده شروع کار هستید. در اینجا یک راهنمای برای مبتدیانی است که به دنبال استخراج DOGE به عنوان بخشی از یک استخر هستند. اولین چیزی که باید بدانید این است که چندین استخر استخراج Dogecoin وجود دارد که می‌توانید به آنها ملحق شوید. توصیه می‌شود برای یافتن استخر استخراج Dogecoin که برای شما مناسب است، کمی تحقیق کنید.

در اینجا چند مرحله کلی وجود دارد که می‌تواند شما را در اکثر استخرهای ماینینگ راهنمایی کند:

  1. 1. برای دانلود نرم افزار به وب سایت رسمی مراجعه کنید. اگر مرورگر شما دانلود را مسدود کند (این برای نرم افزار ماینینگ معمول است)، باید به وب سایت اجازه دهید.
  2. 2. پس از دانلود فایل، باید آن را از حالت فشرده خارج کنید. اگر نرم‌افزار بیرون آوردن فایل‌ها را ندارید، می‌توانید برنامه‌های رایگانی را دانلود کنید که این امکان را فراهم می کند. فقط روی فایل کلیک راست کرده و مکانی را برای فایل‌های استخراج شده انتخاب کنید.
  3. 3. با آن زیپ کردن فایل‌ها، باید فایل را با حقوق مدیر اجرا کنید. اگر مشکلی دارید، ممکن است لازم باشد مجوز برنامه را از طریق فایروال یا برنامه آنتی ویروس خود اعطا کنید.
  4. 4. پس از باز شدن برنامه، روی ادامه کلیک کنید. در این مرحله، باید گزینه‌هایی برای نرم‌افزار ماینینگ مشاهده کنید.
  5. 5. بسته به سخت‌افزاری که با آن ماینینگ می‌کنید، چندین گزینه برای نرم افزار ماینینگ وجود دارد، زیرا GPU و CPU نیازمندی‌های متفاوتی دارند. یک نرم افزار مناسب باید دانلود شود، و یک بار دیگر، اگر توسط برنامه آنتی ویروس شما علامت گذاری شده است، ممکن است لازم باشد نرم افزار را در لیست سفید قرار دهید.
  6. 6. همچنین باید مطمئن شوید که نسخه مناسب سیستم عامل خود را دانلود می‌کنید. این که آیا از لینوکس، ویندوز یا مک استفاده می‌کنید، باید گزینه‌ای را انتخاب کنید که با سیستم عامل شما مطابقت دارد.
  7. 7. با دانلود نرم افزار ماینینگ، باید فایل‌ها را استخراج کنید و سپس به اپلیکیشن ماینینگ برگردید. روی نماد پوشه کلیک کنید و به دنبال فایل‌هایی بگردید که با سیستم عامل و GPU یا CPU شما مطابقت دارند.
  8. 8. هنگامی که نرم افزار استخراج خود را راه اندازی کردید، فضایی برای آدرس کیف پول خود خواهید دید. باید آدرس را در آنجا کپی و پیست کنید. این امر به نرم افزار ماینینگ می‌گوید که Dogecoin شما را کجا بفرستد.
  9. 9. با تنظیم همه چیز، می‌توانید روی دکمه شروع کلیک کنید. در این مرحله باید در مرحله استخراج دوج کوین باشید. برای تأیید، باید نرخ هش فعلی خود را در برنامه نمایش دهید.
  10. 10. اگر نرخ هش را در برنامه نمی‌بینید، باید برخی از عیب‌یابی‌ها را انجام دهید. به عنوان یک مرحله ساده، بررسی کنید که نرم افزار ماینینگ تمام مجوزهایی را که برای اجرا بر روی رایانه شخصی شما نیاز دارد، دارد. فراتر از آن، می‌توانید نسخه ماینری که در حال اجرا هست را بررسی کنید. ممکن است بتوانید با نصب نسخه قدیمی نرم افزار مشکل را حل کنید.

به همین دلیل است که برای یک مبتدی شروع به ماین دوج کوین آسان است. با این حال، باید به خاطر داشته باشید که سهم شما از پاداش بر اساس میزان توان محاسباتی شما خواهد بود. علاوه‌بر این، استخر ماینینگ هزینه‌ای دریافت می‌کند، بنابراین قبل از ثبت نام، استخرها را از نظر هزینه‌هایی که دریافت می‌کنند مقایسه کنید.

سخن پایانی

یکی از نکات مهم در مورد Dogecoin این است که ایده ماینینگ کمی در دسترس است. این امر به ویژه زمانی صادق است که ایده پیوستن به یک استخر ماینینگ را در نظر بگیرید. با این اوصاف، نباید انتظار داشته باشید که استخر ماینینگ سود زیادی به همراه داشته باشد.

حتی با وجود سود ناچیز، استخراج دوج کوین می‌تواند ارزشمند باشد. برای شروع، به طور کلی می‌تواند مقدمه خوبی برای استخراج ارزهای دیجیتال باشد. فراتر از آن، اکثر ماینرها این کار را برای ارزش فعلی ارز Dogecoin که استخراج می‌کنند انجام نمی دهند، زیرا بسیاری ارز DOGE را به عنوان سرمایه‌گذاری استخراج می کنند. ایده این است که آنها اکنون سکه‌ها را جمع‌آوری می‌کنند، با این امید که وقتی قیمت بالا می‌رود، به سود برسند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا