اخبار ارز دیجیتال

اجرای طرح آزمایشی ارز دیجیتال ملی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، اصغر سلیمی، اظهار داشته است که مجلس با اجرای طرح آزمایشی ارز دیجیتال ملی مخالف نیست. او در این رابطه گفت از نظر او ارز دیجیتال ملی در ایران لازم است پشتوانه‌ای مانند نفت داشته باشد.

به نقل  از خبرگذاری ایسنا، سلیمی در رابطه با راه‌اندازی احتمالی رمزارز ملی از سوی بانک مرکزی، اظهار داشته است:

موضوع راه‌اندازی ارز دیجیتال ملی هنوز به‌ عنوان طرح در مجلس مطرح نشده است. به طور کلی ایده و فکر این موضوع از طرف رئیس‌ کل بانک مرکزی در کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح شده بود. استدلال و توجیه او این امر است که ‌اکنون رمزارزها در سراسر جهان در حال رشد هستند و مردم دنیا در استفاده از ارزهای دیجیتال با مانع رو به رو نیستند. آنها به راحتی از آن استفاده می‌کنند، اما در ایران از این ظرفیت استفاده نمی‌شود.

او همچنین اضافه کرد:

با توجه به اینکه برای رمزارز ملی هنوز قانون مشخصی وضع نشده است و حمایتی از ارزهای دیجیتال نمی‌شود معتقدیم [باید] رمزارز ملی را با سازوکارهای مشخص و با پشتوانه نفت و… ایجاد کنیم. پس از انجام این اقدامات طرح آزمایشی آن را در کشور اجرایی کنیم. اگر اجرای طرح ارز دیجیتال ملی با موفقیت انجام شد، می‌توانیم این ایده را تقویت کرده و سپس توسعه دهیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اذعان داشته است:

فعلاً موضوع ارز دیجیتال ملی در کمیسیون اقتصادی توسط رئیس‌ کل بانک مرکزی مطرح شده است. این کمیسیون در ماه آینده بررسی‌های لازم را در رابطه با این طرح انجام خواهد داد. سپس راهکارهای لازم برای اجرایی کردن آن را ارائه می‌دهد.

سلیمی در پایان گفت:

با استفاده بهتر و دقیق‌تر از ظرفیت‌های داخلی، این امکان را خواهیم داشت که نسخه بومی رمزارزها را برای مردم عزیزمان فراهم کنیم تا آنان بتوانند در یک بستری مطمئن، قانونمند و با پشتوانه، سرمایه‌گذاری کنند. وقتی نفت پشتوانه این طرح باشد سود اقتصادی خوبی را هم به‌ دنبال خواهد داشت. اگر موضوع ارز دیجیتال ملی به شکل آزمایشی در کشور اجرایی شود، نقاط ضعف و قوت آن شناسایی و برطرف شود، مخالفتی با آن نداریم. همچنین در صورت داشتن پشتوانه، مردم هم حتما از آن حمایت خواهند کرد.

آواتار نویسنده
دپارتمان محتوا اریترون

دپارتمان تولید محتوای اریترون شامل چندین تیم تخصصی در زمینه ارز دیجیتاله که روزانه با انتشار مقالات، سعی میکنه به روزترین اطلاعات در مورد رمز ارزها رو در اختیار شما قرار بده.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا