اخبار ارز دیجیتال

آیا روند صعودی MATIC شروع شده است؟ آنچه باید بدانید

در حال حاضر قیمت MATIC از سطح مقاومت کلیدی 1.177 دلار عبور کرده که می تواند در کنار دیگر معیارها و شاخص ها نشان دهنده یک حرکت صعودی دیگر باشد. لازم به ذکر است که قیمت ماتیک در 24 ساعت گذشته بیش از 3.6 درصد افزایش یافته که این افزایش قیمت با روند کلی بازار همسو است. اما علی رغم افزایش قیمت، حجم معاملات روزانه ماتیک کاهش یافته است. با این حال آخرین داده های ماتیک نشان می دهند که این ارز در حال آماده شدن برای یک روند صعودی دیگر می باشد.

متیک (Polygon) از یک مقاومت کلیدی عبور کرد

شاخص احساس معامله گران ارز ماتیک

بر اساس داده های CoinMarketCap، قیمت MATIC طی هفت روز گذشته بیش از 6 درصد و در 24 ساعت گذشته، 3.6 درصد افزایش پیدا کرده است. در زمان نگارش این مطلب، ماتیک با قیمت 1.19 دلار و ارزش کل بازار بیش از 11.6 میلیارد دلار معامله می شود.

در نتیجه، صحبت از این ارز در شبکه های اجتماعی زیاد است اما نگرش منفی نسبت به آن همچنان وجود دارد؛ این موضوع از شاخص احساس معامله گران (Sentiment) نیز مشخص است. کاهش 21.5 درصدی حجم معاملات (در زمان نگارش این مطلب) نیز نشان دهنده این نگرش منفی است.

 

روند ماتیک به کدام سمت می رود؟ روند MATIC صعودی می شود یا نزولی؟

بر اساس تحلیل داده های CryptoQuant، میزان خالص سپرده گذاری MATIC در صرافی ها نسبت به میانگین هفت روز گذشته پایین بوده است. این موضوع نشان می دهد که فشار خرید این توکن همچنان بالاست. در هفته گذشته شاهد افزایش نسبت MVRV این توکن بودیم که نشان دهنده گرایش صعودی آن است.

علاوه بر این تعداد آدرس های فعال روزانه این ارز نیز در هفته گذشته بالا بوده که نشان دهنده فعالیت زیاد شبکه MATIC است. در زمان نگارش این مطلب، ماتیک موفق شد از سطح 1.177 دلار عبور کند؛ این موضوع می تواند نشانه ای از شروع یک روند صعودی دیگر برای این ارز باشد.

تعداد آدرس های فعال پالیگان

اندیکاتور MACD یک کراس رو به بالا و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز یک جهش رو به بالا داشته اند. این موارد نشان می دهند که احتمال افزایش قیمت در روزهای آینده برای این ارز وجود دارد.

شاخص MACD و RSI پالیگان

 

نکته مهم: مطلب بالا توصیه ای برای سرمایه گذاری و خرید این ارز نیست؛ توصیه می شود پیش از خرید ارز از صرافی ارز دیجیتال تحلیل جامعی از آن داشته باشید تا با نوسانات آن دچار ضرر و زیان نشوید.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا