آموزش ارز دیجیتال

حضور NFT‌ها در متاورس برای تبدیل شدن به یک بازار چند میلیاردی

به لطف متاورس (Metaverse)، NFT‌های لوکس برندهای ممتاز می‌توانند ارزش کل خود را به طور چشمگیری افزایش دهند و به طور بالقوه تا سال 2030 به 56 میلیارد دلار برسد. بازار توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در حال حاضر داغ است و آینده پیش‌بینی می‌کند که با حضور NFT‌ها در متاورس داغ‌تر خواهد شد. ایجاد Metaverse دروازه‌ای را برای برندهای لوکس NFT باز می‌کند تا در سال 2030 به 56 میلیارد دلار برسد. از آنجایی که تولید NFT برای ایجاد اشکال جدید مد ادامه دارد، برندهای ممتاز بیشتری در این مسیر حضور خواهند داشت و روی آنها سرمایه‌گذاری می‌کنند. کسب و کارهای جدید کلکسیونی دیجیتال همانطور که جنبه‌های بیشتری از زندگی مردم در حال حرکت آنلاین است، تقاضا برای مد و کالاهای دیجیتال در سال‌های آینده به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

متاورس و ان اف تی

NFT  و Metaverse به عنوان فرصت‌های بزرگ برای برندهای برتر

به عنوان یک تجربه همه‌جانبه، آواتارهای شخصی که کاربران استفاده می‌کنند، لباس می‌پوشند و از اقلام به‌عنوان مظاهر فردی شدن و بیان شخصی دقیقاً مانند آنچه در دنیای فیزیکی انجام می‌دهند، استفاده می‌کنند. این یک فرصت واقعاً هیجان‌انگیز را برای مارک‌های برتر ایجاد می‌کند.

استراتژیست‌های باتجربه پلتفرم جهانی Roblox را به عنوان نمونه ذکر کرده‌اند. در این سیستم بازی و خلقت، از هر پنج بازیکن، یک بازیکن هر روز آواتار خود را عوض می‌کند، دقیقاً به همان شکلی که یک فرد هر روز صبح بلند می‌شود و لباس می‌پوشد. پلتفرم‌های دیگر، مانند فورتنایت، در حال حاضر با ایجاد یک «Retail Row» و بعداً یک «مگا مال»، اطلاعاتی را در مورد آنچه که ممکن است برای Metaverse به نظر برسد، ارائه می‌دهند.

در می 2021، پلتفرم Roblox میزبان یک نمایشگاه مجازی برای برند مد لوکس گوچی از 17 تا 31 می بود. بازیکنان در Roblox می‌توانند مدل‌های دیجیتالی محصولات واقعی گوچی را با مقدار کمی ارز درون بازی خریداری کنند. هنگامی که نمایشگاه از دارایی‌های دیجیتالی برای فروش به پایان رسید، گیمرها شروع به گذاشتن اقلام NFT‌ها در متاورس با نام تجاری برای حراج کردند و هزینه آنها را ده برابر کردند.

 در سپتامبر 2021، برند پریمیوم فرانسوی Balenciaga خط دیجیتالی از پوشاک مد Fortnite را راه‌اندازی کرد که می‌توان آن را با ارز درون بازی با قیمت تقریباً 8 دلار خریداری کرد. کارشناسان بازی‌های رمزنگاری پیش‌بینی می‌کنند که بخش بازی‌های اجتماعی سرمایه گذاری دارایی‌های دیجیتال می‌تواند حدود 10 تا 20 میلیون دلار به بازار کالاهای لوکس اضافه کند.

سپتامبر 2021 شاهد یک سرمایه‌گذاری هیجان‌انگیز دیگر برای NFT‌ها در متاورس بودیم. زمانی که طراح مشهور جهانی کارل لاگرفلد در مجموع 777 NFT را در THE DEMATERIALIZED، یک بازار مد دیجیتال، منتشر کرد که هر کدام به قیمت 77 یورو (حدود 87 دلار) به فروش می‌رسید. با انتظار مشتاقانه بازیکنان، قطعات لاگرفلد در عرض چند ثانیه فروخته شد و کنجکاوی را در مورد مسیر جدیدی برای بازار کالاهای لوکس برانگیخت. خواه این فروش‌ها به دلیل هیاهوی چیزهای جدید و نوآورانه باشد، یا اگر مردم واقعاً شروع به دیدن اینکه چگونه دارایی دیجیتال قدرتمند می‌تواند فرصت ایجاد کند. در هر صورت، نتایج آن راه‌اندازی موفقیت‌آمیز فراتر از انتظارات بود.

از آنجایی که دنیای فیزیکی ما هنوز سرمایه برندهای مد لوکس را به دلیل وابستگی آنها به فیزیکی لباس برای ارتباط با مشتریان خود حفظ می‌کند، موفقیت کارل لاگرفلد، گوچی و بالنسیاگا تنها نمونه‌هایی از آنچه می‌تواند باشد. برندهایی که کمتر به فروش کالاهای دیجیتال عادت دارند، رابطه متفاوتی با‌NFTها و انتقال صنعت خود خواهند داشت، زیرا بسیاری از کیفیت آنها به مواد فیزیکی متکی است.

مصرف‌کنندگانی که تکامل NFT‌ها در متاورس و گذار به دارایی‌های دیجیتال را زیر نظر دارند، ممکن است بپرسند این همه هیاهو برای چیست، چرا همه برای سرمایه‌گذاری در این بازار عجله دارند و صنعت مد چگونه می‌تواند جایگاه خود را پیدا کند. در این چشم‌انداز دیجیتال Metaverse به دنبال حل این مشکل است و ما در حال حاضر راه‌های نوآورانه‌ای را می‌بینیم که چگونه می‌توان این مشکل را حل کرد.

آینده متاورس

در حالی که برندهای لوکس سروصدای به راه انداخته‌اند، استراتژیست‌ها بر این باور هستند که پس از ظهور کامل متاورس، برندهایی که در رده “اشیا فیزیکی نرم” قرار می‌گیرند (که شامل لباس‌های آماده، کالاهای چرمی، کفش و غیره می‌شود) بیشترین میزان را خواهند داشت. موقعیت خوش شانس و سودآور در بازار در مقابل، بخش «اشیا سخت»، مانند ساعت‌های ممتاز و جواهرات، می‌تواند برای دستیابی به همان سطح موفقیتی که در دنیای فیزیکی انجام می‌دهند، بسیار دشوارتر باشد.

متاورس همچنین می‌تواند به برندها کمک کند تا مخاطبان خود را گسترش دهند. جمعیت فعلی بازیکنان Roblox عمدتاً از نوجوانان تشکیل شده است، در حالی که 70٪ از فروش در صنعت مد توسط زنان انجام می‌شود. اما در متاورس، برندهای لوکس این فرصت را خواهند داشت که مشتریان یک گروه سنی کاملاً جدید را جذب کنند که معمولاً به عنوان مصرف‌کننده با آنها ارتباط برقرار نمی‌کنند، و جذابیت اینترنت حتی فراگیرتر و مجسم‌تر را افزایش می دهد.

از آنجایی که متاورس بر اساس یک فضای مجازی غیرمتمرکز است، بسیاری از افراد خلاق فرصت‌های زیادی برای موفقیت در این فراجهان‌ها خواهند داشت. اما نماینده برند لوکس باید این امکان را در نظر داشته باشد که با خلق کالاهای مطلوب و به طور کلی هنر می‌توان از آنها در صنعت خود پیشی گرفت. از آنجایی که قوانین و چشم‌انداز اقتصادی هنوز در این مرز دیجیتال هیجان‌انگیز جدید به طور کامل شکل نگرفته است، و همه فرصتی منحصر به فرد برای دستیابی به موفقیت دارند.

تاثیر متاورس

سخن پایانی

متاورس، فضاهای مجازی که در آن افراد می‌توانند با یکدیگر و با اشیاء دیجیتالی از طریق آواتارهای شخصی شده تعامل داشته باشند، یک مفهوم پیشگامانه می‌باشد که در حال حاضر در حال توسعه و ساخت است. با این حال، هنوز راه درازی در پیش دارد. همچنین، در این بازه زمانی کوتاه، فضاهایی که اکنون در دسترس ما هستند، فرصت‌هایی را برای برندهای لوکس ایجاد می‌کنند تا از کلکسیون‌های دیجیتال و ظهور به اصطلاح «بازی اجتماعی» بهره ببرند.

شروع اینترنت یا وب 1.0 به مردم اجازه داد تا به اطلاعات متصل شوند. وب 2.0 تکرار رسانه‌های اجتماعی بود و در اصل موج جدیدی از ارتباط مردم با دیگران را تسهیل کرد. و اکنون وب 3.0 به یک واقعیت مجازی کاملاً جدید تبدیل شده است که بیشتر به عنوان متاورس شناخته می‌شود. در این دنیای دیجیتال جدید، مردم بیشتر از اطلاعات و ارتباط با یکدیگر جستجو خواهند کرد. آنها یک غوطه‌ور شدن در واقعیت مجازی واقعی را تجربه خواهند کرد.

واضح است که متاورس آمده است که بماند. در حالی که هنوز در حال توسعه و تکامل می‌باشد اما بخش‌های روزمره زندگی ما وجود دارد که در حال حاضر با جهان دیجیتال در هم تنیده شده است. علیرغم ترس از ناشناخته‌ای که یک دنیای کاملاً جدید مانند آن می‌تواند ایجاد کند، دنیای واقعی خطرات و عدم قطعیت‌های خود را دارد که باید بر آنها غلبه کرد. این قلمرو دیجیتال جدید می‌تواند فرصت‌هایی را باز کند که به بسیاری از مردم اجازه می‌دهد نفس راحتی بکشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا