آموزش ارز دیجیتال

ارتباط ان اف تی و اسلام: ایجاد مرز جدید برای آموزش دین

امروزه خرید و فروش ارزهای دیجیتال همانند بیتکوین، دوج کوین، تتر طرفداران زیادی دارد. از نظر حلال یا حرام بودن NFT ها، اسلام معمولاً با هدف تطبیق با خواسته های همیشه در حال تغییر جهان آموزش داده می شود. جهان در بحبوحه یک انقلاب دیجیتالی است و با آن، طرز تفکر ما در مورد ارزش در حال تغییر است. استفاده از توکن های غیرقابل تعویض (NFT) برای بازنمایی و انتقال ارزش‌ها و اصول دینی یکی از جذاب‌ترین جلوه‌های این دیدگاه جدید است. NFT  یک فناوری بسیار جدید است، اما هیجان زیادی در مورد پتانسیل آن وجود دارد. همچنین اشتیاق زیادی نسبت به امکاناتی که  NFT ها در بخش‌های مختلف از جمله آموزش و مذهب ارائه می‌دهند، وجود دارد. برقرای ارتباط بین ان اف تی و اسلام و توانایی NFT ها برای کمک به آموزش و انتقال ارزش ها و باورهای دینی بسیار جذاب است.

پایین‌ترین کارمزد معاملاتی ارز دیجیتال در اریترون

ان اف تی و اسلام

در مصاحبه کوین تلگراف  با  Deepali Shukla، بنیانگذار و مدیر عامل  MetaDee، مشخص شد که یک بازار جدید NFT مستقر در لندن که به تازگی NFT های قرآنی دست نویس انحصاری را راه اندازی کرده است، و همچنین قدمت آن به ابتدای اسلام بازمی گردد. نسخه خطی منحصر به ‌فرد قرآن که گمان می‌رود بین سال‌های 632 تا 1100 پس از میلاد تألیف شده باشد، اکنون توسط خانواده ای در عربستان سعودی نگهداری می‌شود. کپی ها پس از بررسی کامل توسط آزمایشگاه تحقیقاتی باستان شناسی و تاریخ هنر دانشگاه آکسفورد (RLAHA) تأیید و تأیید شده اند.

شوکلا، یک مجموعه دار قدیمی و ستایشگر هنر، در مصاحبه با کوین تلگراف اظهار داشت که او مجبور است حوزه فیزیکی و مجازی را به هم متصل کند. او خاطرنشان کرد که در حوزه NFT، یک نشانه هنری دیجیتال معادل اثر هنری واقعی است. وی ضمن تبیین نقش NFT ها در جوامع اسلامی تاکید کرد:

“مثلاً، متون مقدس از دوران باستان اغلب شنیده می ‌شوند، اما به ندرت در جوهر کامل ‌ترشان مورد قدردانی قرار می‌ گیرند. امروزه، فناوری امکان دسترسی به گنجینه‌ های بدیع از قلمرو انحصاری خود را فراهم می ‌کند، در حالی که در عین حال، خوبی آنها را به عموم مردم نشان می‌ دهد.”

در زمینه حلال یا حرام بودن NFT ها، شوکلا پاسخ داد که اسلام معمولاً با هدف تطبیق با خواسته های همیشه در حال تغییر جهان آموزش داده می شود. او به crescentwealth.com.au اشاره کرد، که بیان می کند که NFT ها ممکن است به عنوان یک درمان مالی با تکنولوژی بالا در برابر تورم استفاده شوند. از سوی دیگر، مسلمانان باید در نظر داشته باشند که یک NFT باید به اصول حلال پایبند باشد.

به گفته شوکلا، دیجیتالی شدن هنر مقدس این امکان را به آن می دهد که به آسانی در دسترس عموم مردم و همچنین مسلمانان پیرو فرهنگ اسلامی قرار گیرد. وی افزود که این امر به انتشار پیام های مهم علمای اسلامی، شاعران و آموزه های جاودانه حضرت محمد (ص) کمک می کند. با پتانسیل دسترسی به غیرمسلمانان و سایر موسسات، NFT ها می توانند به راحتی با استفاده از موبایل، لپ تاپ و ابزارهای مختلف قابل دسترسی باشند.

شوکلا به پتانسیل بلاک چین برای ارائه ارزش و توزیع دانش اسلامی معتقد است. او گفت که دانشگاه ها ممکن است آن را در فضای ابری یا شبکه خود نگه دارند در حالی که کاربران ممکن است در سراسر سیستم عامل ها به اطلاعات دسترسی داشته باشند و افزود: “یادگیری دیجیتال و اشتراک پروژه از ویژگی های ذاتی فناوری NFT  هستند. Ed-Tech هزینه آموزش را کاهش می دهد و یادگیری فراگیر را برای افراد محروم آسان تر می کند.”

هنگامی که از شوکلا در مورد مزایای بالقوه استفاده صحیح از NFT  برای جامعه اسلامی پرسیده شد، شوکلا گفت که عصر NFT  به نظر می رسد زمان خوبی را برای جامعه اسلامی رقم بزند. او به نسخه NFT متادی از دست نوشته های قرآن کریم مربوط به 1500 سال پیش اشاره کرد. او آن را «معادل ورود به معدن طلای تاریخ فرهنگی» خواند و خاطرنشان کرد که اگر دیجیتالی و توکن‌سازی نمی‌شد، این امکان وجود نداشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا