آموزش ارز دیجیتال

آینده نات کوین چه خواهد شد؟ پیش بینی قیمت نات کوین تلگرام

نات کوین، ستاره نوظهور دنیای ارزهای دیجیتال است که موفق شده است در مدت زمان کوتاهی توجه بسیاری از کاربران ارز دیجیتال را به خود جلب کند. در حالی که روز به روز به جامعه کاربری این بازی افزوده می شود، تحلیل های مختلفی هم در مورد قیمت نات کوین صورت می گیرد. در حالی که برخی معتقد هستند آینده نات کوین مبهم است و نمی توان نظر قطعی در مورد آن داد، برخی از تحلیلگران ارز دیجیتال به آینده این پروژه امیدوار هستند.

این مطلب جنبه آموزشی دارد و پیشنهادی برای خرید یا فروش نات کوین نیست!

دلایل رشد انفجاری قیمت نات کوین

در هفته های اخیر رشد قیمت نات کوین، کاربران جامعه ارز دیجیتال به خصوص طرفداران اکوسیستم ارز تن (TON) را بسیار شگفت زده کرد. به طوری که حتی هولدرهای ارز دیجیتال تون نیز امیدوار شدند که پامپ نات کوین، به رشد قیمت تون کوین کمک خواهد کرد.

نات کوین با اتخاذ سیاست ‌های اقتصادی هوشمندانه، از جمله ارائه سود جذاب برای استیکینگ، عرضه محدود توکن و توکن سوزی از طریق بازی، توانسته است ارزش خود را به طور قابل توجهی افزایش دهد. این سیاست‌ ها به نات کوین کمک کرده ‌اند تا جایگاه خود را در میان پروژه‌ های این حوزه تثبیت کند و به رشدی چشمگیر دست یابد.

آینده قیمتی نات کوین

1- توکن سوزی نات کوین

توکن سوزی های مختلفی در پروژه نات کوین اتفاق افتاد؛ به طور مثال پیش از لیست شدن آن، بخشی از توکن های استخراج شده توسط کاربران سوزانده شد. یا در اقدامی دیگر بازی Catizen که همکاری خود را با نات کوین شروع کرده حدود 5 میلیون از این ارز دیجیتال را سوزاند؛ همه این موارد در رشد قیمت نات کوین تاثیرگذار بودند.

2- پذیرش نات کوین توسط صرافی های بزرگ

شاید تا چند ماه قبل کسی فکر نمی کرد که نات کوین در صرافی های بزرگی مانند بایننس لیست شود. لیست شدن همزمان و پذیرش گسترده نات کوین توسط صرافی های سراسر جهان تاثیر مثبتی در روند قیمتی آن داشت.

3- حمایت پاول دروف از نات کوین

پاول دروف به عنوان بنیانگذار تلگرام و بلاکچین تون (TON) با صحبت های خود از این ارز دیجیتال حمایت کرد. حمایت او تاثیر مثبتی بر قیمت نات کوین داشت. به دنبال ان برخی از کاربران نات کوین به عنوان تشکر حدود 7 میلیون دلار نات کوین به پاول دروف هدیه دادند. در حال حاضر پاول دروف حدود 1 درصد از عرضه کل نات کوین را در اختیار دارد و بنا به گفته خودش تا زمانی که ارزش آنها به 680 میلیون دلار نرسد، نات کوین های خود را نمی فروشد.

حمایت پاول دروف از نات کوین

 

4- مدل و سبک جدید کسب درآمد از بازار ارز دیجیتال

بازی های Tap-To-Earn یا همان بازی های کلیکی ارز دیجیتال، سبک جدیدی از ایردراپ و استخراج ارز دیجیتال محسوب می شوند؛ نات کوین نیز در ابتدا یک بازی تپ تو ارن بود که به خاطر ارائه مدل جدید کسب درآمد از طریق ارز دیجیتال، توانست کاربران بسیار زیادی را از سراسر جهان به خود جذب کند و یک کامیونیتی بسیار قوی ایجاد نماید.

پیش بینی قیمت و آینده نات کوین از نظر وبسایت های تحلیل ارز دیجیتال

در این قسمت، به بررسی پیش‌بینی ‌های ارائه شده توسط وب سایت ‌های معتبر تحلیل ارز دیجیتال برای نات کوین در سال ‌های آتی می ‌پردازیم.

آینده قیمت نات کوین از نگاه کوینکدکس

از دیدگاه وبسایت ارز دیجیتال کوینکدکس (coincodex) بر اساس روندهای تاریخی قیمت نات کوین و چرخه ‌های نصف شدن بیت کوین (رویداد هاوینگ)، پیش بینی قیمت نات‌کوین برای هر سال تا ۲۰۳۰ به شرح زیر است:

بیشترین قیمت نات کوین کمترین قیمت نات کوین سال
0.070476  0.014947 2025
0.039611 0.012474 2026
 0.027964 0.013672 2027
0.047528 0.020167 2028
0.09464 0.038012 2029
0.06083 0.037517 2030

بررسی قیمت نات کوین در بلند مدت از نگاه تکو پدیا

از نظر وب سایت ارز دیجیتال تکو پدیا (techopedia) موفقیت نات کوین به دو عامل کلیدی زیر بستگی دارد:

  • رشد مستمر شبکه  تون (TON): با توجه به جذب فعال توسعه ‌دهندگان توسط شبکه TON، حمایت قابل توجه سرمایه‌ گذاران نهادی و یکپارچگی عمیق آن با تلگرام، به نظر می‌ رسد این اتفاق محتمل باشد.
  • جذب توسعه ‌دهندگان برای ساخت یک اکوسیستم بازی مستقل بر بستر نات کوین: این موضوع، با توجه به عدم قطعیت در انتخاب توسعه‌ دهندگان شبکه TON برای ساخت بازی ‌ها درون چارچوب نات کوین یا توسعه بازی‌ های مستقل و توکن‌ های اختصاصی، کمتر قطعی به نظر می ‌رسد. زیرا نات کوین هنوز فرآیند باز کردن پلتفرم خود به روی توسعه‌ دهندگان خارجی را آغاز نکرده است.

با در نظر گرفتن دو عامل فوق، ابهامات پیرامون توسعه پلتفرم نات کوین و نوسانات کلی بازار، سایت تکو پدیا، آینده نات کوین را تا سال 2030 را به صورت زیر پیش بینی می کند:

بیشترین قیمت نات کوین کمترین قیمت نات کوین سال
0.180 0.022 2026
0.205 0.018 2027
0.235 0.013 2028
0.255 0.011 2029
0.275 0.010 2030

پیش ‌بینی بلند مدت قیمت نات کوین از نگاه کوین پرایس

وبسایت دیجیتال کوین پرایس (DigitalCoinPrice) نگاه بسیار مثبتی به آینده نات کوین دارد، زیرا تحلیلگران کوین پرایس اعتقاد دارند که در چند سال اخیر، ارزهای دیجیتال با سرعت زیادی رشد کرده ‌اند و با توجه به قدرت و پتانسیل بالای نات کوین، می توان یک رشد نجومی را برای آن پیش بینی کرد.

جدول زیر با عنوان پیش بینی قیمت نات کوین تا سال 2030 در سایت کوین پرایس منتشر شده است.

بیشترین قیمت نات کوین کمترین قیمت نات کوین سال
0.0395 0.0332 2025
0.0549 0.0455 2026
0.0700 0.0596 2027
0.0700 0.0596 2028
0.0842 0.0734 2029
0.11 0.10 2030

پیش بینی قیمت و آینده نات کوین تلگرام از نظر تحلیلگران ارزهای دیجیتال

رشد سريع و نجومی نات کوین توجه کل بازار ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده است و بسیاری از تحلیلگران پیش‌بینی ‌های قيمتي خود را برای این ارز دیجیتال ارائه کرده‌ اند.

دیدگاه مایکل ون دِ پوپ (Michaël van de Poppe) به نات کوین

تحلیلگر ارز دیجیتال، مایکل ون دِ پوپ (مدیر ارشد فناوری اطلاعات و بنیانگذار مشاوره تجارت MN Capital) پیش بینی کرده است که نات کوین می ‌تواند در طول سال ۲۰۲۴، ۲ تا ۵ برابر سریع ‌تر از بیت ‌کوین رشد کند، اگرچه او هدف قیمتی مشخصی برای این ارز دیجیتال مشخص نکرده است.

مایکل ون د پوپ

آینده نات کوین از نگاه آلت کوین شرپا  (Altcoin Sherpa)

آلت کوین شرپا (Altcoin Sherpa) نام مستعار یک تحلیلگر مشهور ارزهای دیجیتال در توییتر و یوتیوب است. او به خاطر تحلیل ‌های دقیق و به موقع خود از آلت کوین ‌ها شناخته می ‌شود و دنبال کنندگان زیادی دارد. آلت کوین شرپا معمولاً به آن دسته از ارز های دیجیتال علاقه نشان می‌ دهد که پتانسیل رشد دارند و دارای تیم قوی و نقشه راه مشخص هستند.

اخیرا نیز در یکی از تحلیل هایش به نات کوین اشاره کرده و گفته که نوسانات قیمت نات کوین کاهش یافته و این نشان ‌دهنده رسیدن به سقف قیمت آن است. بنابراین می توان نتیجه گرفت سودهای آتی بالقوه آن در مقایسه با سرمایه‌ گذاری در ارزهای دیجیتال جدید، نسبتاً محدود است.

شاخص ترس و طمع نات کوین

شاخص ترس و طمع، مجموعه ‌ای از شاخص ‌های مختلف بازار و سرمایه‌گذاری از جمله نوسانات ۳۰ و ۹۰ روزه، حجم معاملات، فعالیت در شبکه ‌های اجتماعی و داده‌ های گوگل ترندز را در نظر می ‌گیرد. این شاخص می ‌تواند ابزاری مفید برای سنجش احساسات سرمایه‌ گذاران نات کوین باشد و عمدتا بر اساس داده‌ های بازار مرتبط با بیت کوین کار می برند. برخی از معامله ‌گران، احساسات منفی غالب را فرصتی خوب برای خرید می ‌دانند، در حالی که احساسات مثبت فراگیر می ‌تواند فرصتی مناسب برای فروش باشد. شاخص ترس و طمع نشان‌دهنده احساسات فعلی بازار به شرح زیر است:

  • ۰-۲۴: ترس شدید
  • ۲۵-۴۹: ترس
  • ۵۰: خنثی
  • ۵۱-۷۵: طمع
  • ۷۶-۱۰۰: طمع شدید

در حال حاضر، شاخص ترس و طمع نات کوین (Notcoin Fear & Greed) روی عدد ۵۳ قرار دارد، که به معنای وضعیت خنثی برای احساسات سرمایه‌ گذاران است. این بدان معناست که بازار در حال حاضر در وضعیتی نامشخص به سر می ‌برد و هیچ روندی به طور قطعی قابل تشخیص نیست. به عبارت دیگر، در حال حاضر شاهد تقابل و برابری قدرت بین خرس ‌ها (فروشندگان) و گاوها (خریداران) هستیم و بازار در یک «محدوده نوسان» یا «رنج» قرار دارد و نمی توان آینده نات کوین را به طور قطع پیش بینی کرد.

توجه داشته باشید که این شاخص تنها یک ابزار برای سنجش احساسات است و نباید تنها مبنای تصمیم‌گیری‌ های سرمایه گذاری قرار گیرد.

تحلیل قیمت نات کوین

نات کوین در خلاف جهت بازار نزولی، در هفته ‌های اخیر روند صعودی خود را حفظ کرده است. این امر نشان پتانسیل این پروژه برای رشد در بلند مدت است. تحلیل ‌های تکنیکال با وجود احتمال اصلاح قیمتی در کوتاه‌ مدت، پتانسیل قابل توجه نات کوین برای رشد بیشتر را تأیید می ‌کنند.

با وجود چشم اندازهای مثبت، سرمایه‌ گذاران باید به خاطر داشته باشند که بازار ارزهای دیجیتال پرنوسان است. قیمت نات کوین از روز پنجشنبه در حال کاهش بوده و این روند نزولی در آخر هفته نیز ادامه داشته است. طبق اطلاعات وبسایت گِکوترمینال (GeckoTerminal)، سطح مقاومتی ۰.۰۲۶۲۷ دلار به خرس‌ ها (فروشندگان) این امکان را داده است تا قیمت را در یک فاز اصلاحی به پایین هدایت کنند.

لذا انجام تحقیقات جامع و مدیریت صحیح سرمایه قبل از هرگونه سرمایه‌گذاری، امری ضروری است.

نمودار نات کوین

عوامل موثر در پیش بینی قیمت نات کوین

پیش ‌بینی آینده نات کوین و حتی سایر ارزهای دیجیتال به طور قطع، کاری دشوار است. با این حال، با بررسی عوامل مختلف می ‌توان تا حدی آینده این ارز دیجیتال را حدس زد. در ادامه به برخی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در می پردازیم:

نحوه عملکرد تیم توسعه: اگر تیم توسعه ‌دهنده نات کوین بتواند به تعهدات خود عمل کند و قابلیت‌ های جدیدی مانند ارائه راهکارهای جدید برای کسب درآمد از طریق نات کوین را به پلتفرم نات کوین اضافه کند؛ می ‌تواند اعتماد کاربران را به این پروژه جلب کند و به رشد قیمت این ارز دیجیتال کمک کند.

حمایت افراد و سازمان ‌های بزرگ: اگر اینفلوئنسرها، یوتیوبرها، افراد مشهور یا سرمایه گذاران بزرگ از نات کوین حمایت کنند، توجه عموم مردم به این پروژه جلب می شود و به افزایش تقاضا و رشد قیمت نات کوین منجر خواهد شد.

اخبار و رویدادها: عواملی مانند مقررات، پذیرش نات کوین توسط شرکت‌ ها و دولت ‌ها، هک شدن صرافی ‌های ارز دیجیتال و سایر رویدادهای دنیای واقعی نیز می ‌توانند بر قیمت NOT تاثیر بگذارند. ارزش کل بازار نات کوین (Market Capitalization) می ‌تواند در مدت زمان کوتاهی به طور قابل توجهی تغییر کند.

شرایط کلی بازار: اگر بازار ارزهای دیجیتال با رونق همراه باشد، احتمال افزایش قیمت نات کوین نیز بیشتر خواهد بود. اگر بازار در رکود باشد، شاهد کاهش قیمت نات کوین و سایر ارزهای دیجیتال خواهیم بود.

جمع بندی

در این مطلب، به بررسی پیش بینی نات کوین و تحلیل آینده بازار این ارز دیجیتال پرداختیم. نات کوین، به عنوان یک ارز دیجیتال نوظهور، با ویژگی ‌های منحصر به فرد خود، در حال پیمودن مسیری پرچالش و در عین حال فرصت ‌ساز در دنیای رمز ارزها است. برای هر گونه سرمایه گذاری روی پروژه های جدید حتما تحقیق کافی انجام دهید و سوار بر موج های هیجانی بازار کریپتوکارنسی نشوید.

تیم تولید محتوای اریترون

در بلاگ اریترون سعی می‌کنیم بهترین مقالات آموزشی درباره ارزهای دیجیتال رو با در نظر گرفتن به روزترین اطلاعات حوزه رمز ارزها، با شما به اشتراک بگذاریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا