اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

نهنگ‌ها و هولدرها دلیل اصلی رکورد 67 هزار دلاری اخیر قیمت بیت کوین

رسیدن قیمت بیت کوین به اوج‌های تاریخی جدید به نظر می‌رسد به دلیل کاهش چشمگیر عرضه فعال در ماه‌های اخیر بوده است. در واقع نهنگ‌ها و هولدرها دلیل اصلی رکورد 67 هزار دلاری اخیر قیمت بیت کوین هستند.

سرمایه‌گذاران بیت‌کوین به ‌طور رو به افزایشی به امید نرخ‌های بالاتر قیمت ارزهای دیجیتال، دارایی‌ها و رمزارزهای خود را هولد می‌کنند به طوری که سهم عرضه بیت‌کوین در سه ماه گذشته غیرفعال بوده و اکنون به رکورد 85 درصدیرسیده ‌‌است.

سرویس ارائه‌دهنده تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای گلسنود در گزارش 8 نوامبر (17 آبان) خود تحت عنوان ” The Week Onchain” نقطه عطفی را شناسایی کرد و از آن بدین صورت نتیجه گرفت: 

سرمایه‌گذاران سکه‌های خود را خرج نمی‌کنند.

به نظر نمی‌رسد روند نگهداری و خرید بیت کوین برای هولد کند پیش رود، زیرا سهم عرضه در صرافی‌های متمرکزنیز به پایین‌ترین سطح 12.9٪ کاهش یافته است. این بدین معنی است که سرمایه‌گذاران بیت کوین‌های خود را به کیف پول‌های شخصی امنمنتقل کرده‌اند تا آنها را هولد کنند.

بر اساس گزارش گلسنود بیش از 5000 بیت کوین (تقریباً 338.6 میلیون دلار) در هفته گذشته از صرافی‌های معاملاتی متمرکز خارج شده است. در این گزارش تاکید شده است:

احتمالا بازار هنوز در مرحله انباشت یا جمع‌آوری است، که با فعالیت کم، خروج حجم زیاد ارز و خرج کردن محدود سکه‌ها و استراتژیک مناسب توسط دارندگان با تجربه مشخص می‌شود.

این گزارش همچنین خاطرنشان می‌کند که افزایش جمع‌آوری بیت کوین از سوی دارندگان بلند مدت به عنوان یک عامل اساسی برای ثبت بالاترین رکورد قبلی BTC در آوریل نیز عمل کرده است. دلیل اصلی رکورد 67 هزار دلاری هولدهایی است که توسط سرمایه‌گذاران انجام می‌شود. سهم عرضه بیت کوین که توسط دارندگان بلند مدت نگهداری می‌شود در آگوست 2020 به بالاترین میزان 80.6% رسید و سپس قیمت به اوج آوریل 2021 یعنی حدود 66000 دلار رسید.

منبع: کوین‌تلگراف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا