آموزش ارز دیجیتال

بهترین استراتژی‌های ترید ارز دیجیتال

ترید ارز دیجیتال چگونه است؟ آیا راهکار و استراتژی مناسبی برای ترید ارز دیجیتال وجود دارد؟ 

در مقاله ارز دیجیتال چیست با چیستی ارز دیجیتال آشنا شدیم، در این بخش قرار است پاسخگوی پرسش‌ زیر باشیم: 

بهترین استراتژی‌های ترید ارز دیجیتال کدامند؟

در ویدئویی که برای شما در نظر گرفته شده سه الگو و استراتژی درباره آموزش ترید ارز دیجیتال برای مبتدیان با روشی شفاف ارائه شده و از خلال آن به پرسش‌های زیر پاسخی مناسب داده شده است.

  • چطور الگوهای ترید را در چارت تشخیص دهیم؟
  • ترید‌ها را چگونه پیاده سازی کنیم؟
  • کجا به دنبال الگوها بگردیم و نقاط ورود و برداشت سود (تیک پرافت) را مشخص کنیم.
  • چطور به صورت عملیاتی وارد این تریدهای ارز دیجیتال شویم.
  • پوزیشن‌های لانگ و شرت را کجا قرار دهیم.
  • سطوح برداشت سود و استاپ‌لاس را کجا قرار دهیم.

در صرافی آنلاین اریترون در کسری از ثانیه احراز هویت کرده و اقدام به خرید و فروش ارز مورد نظر کنید. 

مراحل ترید ارز دیجیتال

اگر مبتدی هستید بهتر است ابتدا به آموزش ارز دیجیتال بپردازید و سپس اقدام به یادگیری ترید ارز دیجیتال کنید.

 در این ویدئو برای ترید از Bibit استفاده شده است؛ اگر تازه کار هستید؛ Bibit یک پاداش سپرده تا سطح چهار هزار دلار به شما خواهد داد. ‫

در مرحله اول از آموزش بهترین استراتژی ترید ارز دیجیتال زمانی که Bibit را باز کردید باید در مرحله اول وارد بخش derivatives شوید. تریدرهای روزانه، استفاده از derivatives را ترجیح می‌دهند؛ البته می‌توانید در بازار اسپات تنها با پول خودتان و بدون اهرم (لورج) ترید انجام دهید اما به طور کلی derivatives برای انجام استراتژی ترید روزانه ارز دیجیتال بهتر است. 

‫اول از همه باید سطوح حمایت و ‫مقاومت را در چارت مشخص کنیم. 

منظور از ‫حمایت و مقاومت چیست؟ ‫قبل از هر استراتژی معاملاتی، باید سطوح ‫حمایت و مقاومت را مشخص کنید؛

حمایت جایی است که قیمت در مسیر رو به پایین به آن برخورده و از آن جهش رو به بالا دارد و مقاومت جایی است که قیمت در مسیر رو به بالا به آن برخورده و از آن جهش رو به پایین دارد. 

تفاوت بین این دو سطح زیاد است؛ تفاوت قیمتی بزرگی هم وجود دارد. می‌توانیم تریدهای بلند مدتی داشته باشیم؛ همچنین می‌توانیم سطوح حمایتی و مقاومتی ریزتر و نزدیک‌تری را به سطح کنونی قیمت رسم کنیم. 

بهترین استراتژی‌های ترید ارز دیجیتال برای مبتدیان

در این بخش به معرفی سه استراتژی ترید ارز دیجیتال برای مبتدیان می‌پردازیم. این سه الگو به شما کمک می‌کند تا ترید موفق‌تری داشته باشید؛ اما باید بدانید برای انجام یک ترید موفق اولین چیزی که نیاز دارید صبر و صبر است.

استراتژی اول؛ کف دو قلو

‫اولین الگوی ترید که به آن می‌پردازیم، ‫الگوی کف دوقلو است. ‫همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید این یک الگوی معکوس‌شونده است. ‫این الگو به ما می‌گوید که کف، شناسایی شده و حالا ‫قرار است از آن به سوی بالا خارج شویم. ‫

ما به دنبال روند نزولی‌ای هستیم که فروشنده‌ها در آن ‫وارد شده‌اند و به یک سطح حمایتی برخورد و ‫سپس جهش رو به بالا داشته‌اند؛ فروشنده‌ها دوباره ‫سعی کردند، اما دوباره جهش داشته‌اند! ‫این جهش نشان‌دهنده حمایت قوی ‫در این سطح قیمتی است ‫و می‌بینیم که بعد از این جهش، شکست داشتیم و ‫ما این شکست را به سمت بالا ترید می‌کنیم. ‫این می‌شود یک ترید عالی و پرفکت!

تصویر نمودار ارز دیجیتال

استراتژی دوم؛ کنج کاهش

‫الگوی بعدی ما کنج کاهش است. ‫کنج کاهشی در واقع بین یک روند ‫صعودی بزرگ‌تر قرار دارد؛ ‫ما با وجود عکسِ چیزی که در اینجا ‫رخ می‌دهد، به دنبال لانگ هستیم. در این تصویر ‫می‌بینیم که به سمت پایین ترید شده؛ اما ما در ‫شکست (بریک‌اوت) به دنبال ترید به سمت بالا ‫خواهیم بود؛ چرا که فکر می‌کنیم ‫این بخشی از روند صعودی بزرگ‌تر است و ‫این فقط یه توقف کوچک در روند ترید است.

تصویر استراتژی‌های ترید ارز دیجیتال

استراتژی سوم، پرچم نزولی

 در آموزش استراتژی ترید ارز دیجیتال الگوی دیگری که داریم پرچم نزولی است ‫که در خودِ پرچم، حکمِ معکوس‌کننده دارد، اما در واقع ‫ادامه (continuation) روند نزولی است.

در این استراتژی با پرچم نزولی که در ‫روند نزولی پیش می‌آید کار داریم. پرچم به ظاهر ‫نشان‌دهنده یک روند صعودی است ‫ما در این پرچم، شکست (بریک‌اوت) را به سمت ‫پایینِ ترید می‌کنیم.

تصویر نمودار ترید ارز دیجیتال

هر آن‌چه که برای آموزش ترید ارز دیجیتال نیاز است در ویدئو توضیح داده شده. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می‌کنیم ویدئو را حتما با دقت مشاهده کرده و مراحل را یک به یک دنبال کنید. 

انواع استراتژی ترید ارز دیجیتال

بدیهی است که تریدر‌ها، برای موفقیت در بازار ارزهای دیجیتال نیاز به ابزار‌ها و آنالیزهای دقیق دارند. بدون این ابزارها امکان موفقیت برای تریدر‌هایی که به صورت فردی معاملات انجام می‌دهند، تقریبا ناممکن است.

در ادامه انواع روش‌های کسب سود در این بازار را به شما معرفی می‌کنیم.

استراتژی اسکالپ یا «اسکالپینگ» (Scalping) 

از جمله بهترین استراتژی‌های ترید ارز دیجیتال شناخته شده است که طی آن ترید‌ها طی 24 ساعت به نتیجه می‌رسد.

با توجه به زمان کمی که می‌برد، تعداد معاملات در هر روز بالا است.

در این استراتژی، تریدر‌ها معاملات را با تعداد دفعات زیاد؛ ولی سود کم انجام می‌دهند.

این مدل ترید می‌تواند در صورت تکرار، در نهایت سود بسیار خوبی داشته باشد.

همانطور که مشخص شد، مزیت فوق‌العاده این استراتژی، مدت زمان سریع درگیر بودن سرمایه شماست؛ ولی از آن طرف ممکن است استرس و فشار این مدل تریدها بالاتر هم باشد.

در ادامه چند تا دیگر از بهترین استراتژی‌های ترید ارز دیجیتال را معرفی می‌کنیم:

استراتژی «مومنتوم تریدینگ» (Momentum trading) 

همانطور که کسب سود در این روش بسیار بالاست ریسک اجرایی بسیار بالایی هم دارد و همه چیز به درست بودن پیش بینی و با تجربه بودن تریدر دارد.

در این استراتژی حجم ترید‌ها تعیین کننده روال کار است. در واقع تریدرها به محض رسیدن حجم معاملات به یک میزان مشخص، از بازار خارج می‌شوند. 

تحلیل درست روند قیمت، نسبتا دشوار و نیاز به پختگی و تجربه زیاد در این بازار دارد.

همین موضوع تشخیص زمان درست خروج، ریسک و اجرای این استراتژی را برای تازه کار‌ها تقریبا ناممکن کرده.

استراتژی سیگنال نهایی

روش سیگنال نهایی یکی دیگر از این استراتژی هاست و در بازاری که در حال صعود یا نزول است کاربرد دارد.

استراتژی چهار شرطی یکی دیگر از این استراتژی‌های کاربردی است که برای مبتدی‌ها مناسب است، چراکه یادگیری قوانین آن نسبتا راحت و قابل فهم هستند.

استراتژی «معاملات معکوس» یا Reverse trading 

تریدرها در این استراتژی، هر زمان که بعد از تحلیل‌ها و آنالیزها به این نتیجه رسیدند که پیش بینی ارز نزولی است، در لحظه وارد معامله می‌شوند.

در این استراتژی ریسک نسبتا بالایی هم می‌تواند وجود داشته باشد، اگر تحلیل‌ها دقیق نباشند و روند ارز نزولی پیش نرود بسیار برای سرمایه تریدر زیان بار خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا