اخبار آلت کوین هااخبار ارز دیجیتال

پیش بینی جهش 200 درصدی شیبا با کاهش همبستگی به بیت کوین

اگر سیگنال های تکنیکال را در نظر بگیریم، افزایش ۲۰۰ درصدی در انتظار شیبا اینو (SHIB) خواهد بود. طبق گزارش IntoTheBlock، همبستگی قیمت شیبا با بیت کوین (BTC) چندان قوی نیست. حدود یک ماه و چند هفته پیش، همبستگی ۳۰ روزه تقریباً ۰.۹۴ بود، اما در زمان انتشار این خبر، این شاخص به ۰.۸۹ کاهش یافته است.

همبستگی در بازه «منفی 1» تا «مثبت 1» قرار می گیرد. مقادیر بین -۱ تا ۰ نشان می دهد که قیمت ارزهای دیجیتال درگیر به صورت منفی متمایل شده اند. از سوی دیگر، عددی نزدیک به ۱ حاکی از آن است که دارایی های مورد نظر در یک جهت حرکت می کنند.

آیا سرمایه از بیت کوین به سمت آلت کوین ها سرازیر خواهد شد؟

در ۳۰ روز گذشته، قیمت بیت کوین افزایش یافته در حالی که SHIB کاهش ۵.۷۲ درصدی را ثبت کرده است. با این حال، عملکرد این میم کوین می تواند به نفع آن باشد. از آنجایی که در دوره بعد از هاوینگ قرار داریم، ممکن است سرمایه از BTC به سمت آلت کوین ها سرازیر شود. اگر چنین اتفاقی رخ دهد، کاهش همبستگی SHIB می تواند باعث جدا شدن آن از روند نزولی احتمالی بیت کوین شود.

همبستگی شیبا به بیت کوین

در این صورت، به نظر شما این توکن تا چه سطحی می تواند صعود کند؟ در تایم فریم روزانه، میانگین متحرک نمایی (EMA) روندی صعودی را برای SHIB در بلندمدت نشان می دهد. در لحظه انتشار این خبر، EMA پنجاه روزه (آبی) از EMA دویست روزه (زرد) عبور کرده و قیمت توکن بسیار بالاتر از هر دو EMA قرار گرفته است. با این وضعیت، به نظر نمی رسد قیمت توکن در این چرخه به کمتر از ۰.۰۰۰۰۱۰ دلار کاهش پیدا کند.

در عوض، شاخص فیبوناچی حاکی از آن است که SHIB ممکن است در اوج بازار صعودی به ۰.۰۰۰۱۳ دلار برسد. این بدان معناست که قیمت همچنان پتانسیل رشد بیش از ۲۰۰ درصد را دارد. در کوتاه مدت، طبق نشانه های شاخص جریان پول (MFI)، احتمال دارد قیمت SHIB مجدداً تا ۰.۰۰۰۰۳۰ دلار افزایش یابد. در زمان نگارش این مطلب، MFI نزدیک به ۶۰.۰۰ بود که نشان می دهد حجم قابل توجهی از سرمایه در حال ورود به این توکن است.

هر دو دارایی در موفقیت سهیم هستند

اگر این روند ادامه یابد، SHIB ممکن است طی هفته های آتی عملکردی بهتر از BTC داشته باشد. علیرغم پتانسیل پیشی گرفتن از بیت کوین در کوتاه مدت، بعید است شیبا اینو هرگز از نظر تعداد دارندگان بتواند با بیت کوین برابری کند. طبق آمار Santiment، مجموع دارندگان  بیت کوین ۵۳.۶۳ میلیون نفر بود. در مقابل، شیبا اینو ۱.۳۹ میلیون هولدر داشت. این آمار به سادگی نشان می دهد که فعالان بازار، ایمان و اعتماد بیشتری به پتانسیل بلندمدت بیت کوین در مقایسه با SHIB دارند.

هولدرهای شیبا و بیت کوین

با این حال، این بدان معنا نیست که پتانسیل بلندمدت SHIB مورد توجه قرار نگیرد. هر چند در سال های آینده، حرکت قیمت شیبا ممکن است نتواند با بیت کوین رقابت کند اما برای کوتاه مدت تا میان مدت، این مورد صادق نیست زیرا قیمت SHIB می تواند رشد چشمگیری را تجربه کند.

شیبا اینو با جدا شدن از روند بیت کوین، پتانسیل قابل توجهی برای افزایش قیمت در کوتاه مدت نشان می دهد. سیگنال های تکنیکال از جمله EMAs و MFI حاکی از احتمال رشد بیش از ۲۰۰ درصدی قیمت این توکن هستند.

با این حال، علیرغم پتانسیل پیشی گرفتن از بیت کوین در کوتاه مدت، بعید به نظر می رسد که شیبا اینو بتواند از نظر تعداد دارندگان با غول ارزهای دیجیتال رقابت کند. این امر نشان دهنده اعتماد بیشتر شرکت کنندگان بازار به آینده بلندمدت بیت کوین در مقایسه با این میم کوین است.

با وجود این، شیبا اینو همچنان گزینه جذابی برای سرمایه گذاری کوتاه مدت تا میان مدت به شمار می رود. سرمایه گذاران باید تحولات قیمتی آن را زیر نظر داشته باشند، زیرا جدایی از روند بیت کوین می تواند فرصت های سود ساز و قابل توجهی را در آینده نزدیک به ارمغان آورد؛ علاوه بر این بررسی تحلیل تکنیکال شیبا در بلند مدت نیز خالی از لطف نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا