اخبار ارز دیجیتال

معاملات هفتگی دیفای در سولانا به 11 میلیارد دلار رسید

در هفته گذشته بیش از 11 میلیارد دلار دارایی دیجیتال در شبکه سولانا معامله شد. این موضوع باعث شد رکورد قبلی که در دسامبر ثبت شده بود شکسته شود. در طول هفته گذشته حجم معاملات در صرافی های غیر متمرکز (DEX) مبتنی بر سولانا به بالاترین سطح خود رسید و نقش سولانا را به عنوان رقیبی قدرتمند برای اتریوم در بازار DeFi تثبیت کرد. بر اساس داده های Defi Llama، در بازه زمانی ۲۴ فوریه تا ۲ مارس (5 اسفند تا 12 اسفند)، بیش از ۱۱.۱۹ میلیارد دلار دارایی دیجیتال در این صرافی ها معامله شده است؛ که نسبت به هفته قبل افزایش چشمگیری به میزان 154 درصد داشته است.

 

افزایش معاملات هفتگی دیفای سولانا به 11 میلیارد دلار

رکورد شکنی معاملات دیفای در سولانا

حجم معاملات در صرافی های غیر متمرکز (DEX) مبتنی بر سولانا به رقمی فراتر از تصور رسیده است؛ رکورد قبلی که در اواسط دسامبر با ۹.۸۸ میلیارد دلار معامله به عنوان بهترین هفته برای سولانا ثبت شده بود، هفته گذشته جا به جا شد. صرافی غیر متمرکز اورکا (Orca) با حجم معاملات خیره کننده ۴.۵ میلیارد دلاری در هفته گذشته، به طور قاطع پیشتاز تب و تاب دیفای در شبکه سولانا شناخته شد. رقیب نزدیک آن، صرافی ریدیوم (Raydium) نیز در همین مدت با حجم معاملات ۳.۵۲ میلیارد دلاری نشان داد که فعالیت آنها نسبت به دو هفته قبل بیش از دو برابر افزایش داشته است.

در چند روز گذشته با افزایش شدید قیمت رمز ارزها در کل بازار، توکن های مبتنی بر سولانا نیز از این تب و تا بی ثمر نبودند و قیمت آنها افزایش نسبتا خوبی را تجربه کرد. تا پایان هفته گذشته، قیمت توکن اصلی شبکه سولانا (SOL) با افزایش بیش از ۳۰ درصدی در یک هفته، به بالاترین سطح خود در ۲۲ ماه گذشته رسیده است. در بازار میم کوین ها نیز، برخی از بزرگترین برنده های بازار از سولانا آمده‌اند، از جمله موارد همیشگی مثل BONK و Dogwifhat.

روز شنبه، حجم معاملات روزانه در Solana DEX برای دومین بار در تاریخ از 2 میلیارد دلار گذشت و در مجموع به 2.025 میلیارد دلار رسید. در 21 دسامبر، در اوج هیاهوی مربوط به میم کوین ها حجم معاملات روزانه DEX سولانا از این رقم فراتر رفته و به 2.6 میلیارد دلار رسیده است. در حالی که حجم معاملات در صرافی های غیر متمرکز (DEX) سولانا ارقام امیدوار کننده ای را نشان می دهند، اما این به معنای رسیدن ارزش کل اکوسیستم سولانا به بالاترین سطح خود (یا حتی نزدیک به آن) نیست.

بر اساس داده های Defi Llama، کل ارزش قفل شده (TVL) در سولانا در حال حاضر به بیش از ۲.۶ میلیارد دلار می رسد. اخیراً، مبالغ زیادی در سولانا معامله شده اما ارزش کل دارایی های قفل شده در این پلتفرم، کمتر از چیزی است که ارقام حجم معاملات نشان می دهند. سولانا در نوامبر ۲۰۲۱ به بالاترین میزان TVL خود رسید، زمانی که دارایی های این شبکه ارزشی بالغ بر ۹.۹ میلیارد دلار داشتند.

منبع: دیکریپت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا