تحلیل تکنیکال و فاندامنتال تتر می‌تواند فرصت‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری و ورود به بازار را ایجاد کند. در تحلیل تکنیکال این ارز، از اطلاعات آماری مختلفی مثل حرکت قیمت و حجم معاملات استفاده می‌شود اما تحلیل فاندامنتال آن، با استفاده از اطلاعات حجم فروش و فرصت‌های مناسب سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد. در این مطلب از وب‌سایت اریترون، قصد داریم ابزارهای مختلفی که برای پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال تتر و تحلیل تکنیکال و فاندامنتال آن وجود دارد را بررسی کنیم تا راحت‌تر بتوانید نقطه ورود و خروج مناسب ارز دیجیتال تتر را پیدا کنید، البته توصیه می‌کنیم قبل از ورود به این مبحث مقاله ارز دیجیتال تتر چیست را به صورت کامل مطالعه و تحلیل کنید و سپس به سراغ این محتوا بیایید.

تصویر تحلیل تتر

روش‌های تحلیل ارز تتر

به صورت کلی 3 روش برای تحلیل تتر وجود دارد که می‌توانید بسته به نیاز و نوع سرمایه‌گذاری خودتان از هر کدام از آن‌ها استفاده کنید. این سه روش به شرح زیر هستند:

 • تحلیل تکنیکال ارز تتر

به مطالعه عملکرد تاریخی قیمت، الگوهای نمودار، روند قیمتی، حجم معاملات و شاخص‌ها برای پیش‌بینی قیمت ارز تتر در آینده، تحلیل تکنیکال گفته می‌شود. با استفاده از این تحلیل، سرمایه‌گذارها و معامله‌گرها می‌توانند نتایج آینده بازار را با دقت نسبتا قابل قبولی پیش‌بینی کنند. برخی از ابزارهای خیلی مهم برای تحلیل تکنیکال تتر میانگین متحرک واگرایی همگرایی، شاخص قدرت نسبی و حجم متعادل هستند.

 • تحلیل فاندامنتال تتر

تحلیل فاندامنتال ارز تتر یکی دیگر از رویکردهایی است که سرمایه‌گذارها از آن برای تعیین ارزش ذاتی دارایی استفاده می‌کنند. هدف اصلی از تحلیل فاندامنتال تتر این است که با استفاده از عوامل داخلی و خارجی تشخیص دهد که آیا دارایی موردنظر به درستی ارزش‌گذاری شده است یا نه؟ برخی از اطلاعات مهمی که در تحلیل فاندامنتال موردنظر قرار می‌گیرند به شرح زیر هستند:

 • مارکت کپ
 • حجم معاملات
 • نقشه راه
 • توسعه دهندگان
 • میزان رشد شبکه
 • وایت پیپر
 • تحلیل آنچین

در تحلیل آنچین تتر از اطلاعات بلاک‌چینی برای تعیین احساسات بازار استفاده می‌شود. در این نوع تحلیل، داده‌های معامله‌شده و موجودی کیف پول کاربران مورد بررسی قرار می‌گیرد. برای مثال در این نوع تحلیل بررسی می‌شود که چه مقدار از ارز موردنظر در اختیار نهنگ‌ها و چه مقدار در اختیار کاربران دیگر است. در صورتی که نهنگ‌ها بیشترین مقدار از یک توکن را در اختیار داشته باشند و درصد کمی از آن در اختیار کاربران باشد، نقدینگی بازار به شکل چشم‌گیری کاهش پیدا می‌کند و نهنگ‌ها می‌توانند با پامپ یا دامپ قیمت، بازار را کنترل کنند. به همین خاطر در این شرایط تحلیل‌گرها توصیه می‌کنند که ارز موردنظر گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری نیست. برای تحلیل آنچین تتر از ابزارهای زیر استفاده می‌شود:

 • تعداد کیف پول‌های فعال
 • تعداد معاملات
 • نرخ هش
 • درآمد ماینرها
 • ارزش کل قفل شده (TVL)
تصویر نمودار تحلیل تتر

ابزارهای تحلیل تکنیکال تتر چطور عمل می‌کنند؟

ابزارهای مختلفی برای تحلیل تکنیکال تتر وجود دارد که نحوه کار اکثریت آن‌ها روی بررسی تغییرات قیمت، حجم معاملات و نوسانات مختلف این ارز است. این ابزارها با بررسی معاملات گذشته و تغییرات مختلف قیمت این ارز و تطبیق‌دادن این اطلاعات با قوانین سرمایه‌گذاری و معاملاتی، تلاش می‌کنند حرکات آینده این ارز دیجیتال را پیش‌بینی کنند. 

معمولا معامله‌گرها از تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال تتر برای دریافت‌ سیگنال‌های کوتاه‌مدت استفاده می‌کنند. همچنین یکی دیگر از کاربردهای ابزارهی تحلیل تکنیکال تتر تعیین قدرت یا ضعف ارز مورد نظر نسبت به کل بازار با بخشی از آن است.

استفاده از سطوح حمایت و مقاومت در تحلیل تکنیکال تتر

مانند تمامی ارزهای دیجیتال، سطوح مقاومت و حمایت، یکی دیگر از ابزارهای مهمی هستند که برای تحلیل تکنیکال ارز تتر می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. روش‌های مختلفی برای شناسایی این سطوح و استفاده از آن‌ها در معاملات وجود دارد. این نقاط در واقع نقطه عطف روند قیمتی هر ارزی محسوب می‌شوند و با استفاده از آن‌ها می‌توانید آینده قیمتی آن ارز را هم شناسایی کنید.

استفاده از اندیکاتورها در تحلیل تکنیکال ارز تتر

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توانید قیمت دقیق ارز دیجیتال تتر را پیش‌بینی کنید، استفاده از اندیکاتورها است. اندیکاتورهای زیادی برای این منظور وجود دارند اما محبوب‌ترین آن‌ها به شرح زیر هستند:

 • تعداد کیف پول‌های فعال
 • تعداد معاملات
 • نرخ هش
 • درآمد ماینرها
 • ارزش کل قفل شده (TVL)

بررسی تایم فریم در تحلیل تکنیکال ارز تتر

تعیین تایم فریم یا بازه زمانی یکی از مهم‌ترین بخش‌های تحلیل ارزهای دیجیتال است. تایم فریم‌ها می‌توانند از دقیقه‌ای تا چندماهه متغیر باشند و اینکه از کدام تایم فریم استفاده می‌کنید به نوع فعالیت شما بستگی دارد. بااین‌حال تعیین دقیق تایم فریم می‌تواند یک گزینه حیاتی برای کسب سود محسوب شود. 

برای مثال اگر می‌خواهید به صورت روزانه معامله کنید و از طریق نوسان‌گیری سود ببرید، باید از تایم فریم‌های ساعتی و روزانه استفاده کنید و تایم فریم‌های ماهانه برای شما مناسب نیستند. با این وجود اگر هدف شما نگهداری طولانی مدت است، باید تایم فریم‌های طولانی‌تر را مورد بررسی قرار دهید.

تصویر نمودار فاندامنتال تتر

تحلیل فاندامنتال تتر

ارز دیجیتال تتر پس از بیت کوین و اتریوم، سومین توکن برتر از نظر حجم بازار محسوب می‌شود. این استیبل‌کوین در مقایسه با دیگر استیبل‌کوین‌ها نیز بیشترین سهم بازار را به خود اختصاص داده و حدود ۷ درصد از ارزش کل بازار کریپتو را در اختیار دارد. از مهم‌ترین رقبای این ارز هم می‌توان به USDC و BUSD اشاره کرد که ارزش بازار هر دوی آن‌ها روی هم تقریبا با ارزش بازار USDT یا تتر است.

تتر در شبکه‌های مختلفی مثل بیت کوین و اتریوم عرضه شده اما پرطرفدارترین شبکه برای معامله تتر، شبکه ترون است. همچنین شبکه‌هایی مثل ایاس، سولانا، پالیگان و آواکس هم اخیرا عرضه این استیبل کوین را به بازار آغاز کرده‌اند اما در بین تمامی این شبکه‌ها، تتر TRC-20 و تتر ERC-20 از محبوبیت بسیار بیشتری برخوردارند. 

شبکه ترون کارمزد بسیار کمتری نسبت به دیگر شبکه‌ها دارد و سرعت انتقال آن نیز خیلی بیشتر است. همچنین تتر اتریوم هم به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و امن‌ترین توکن‌های رمزارز شناخته می‌شود. تتر اومنی که در شبکه بیت کوین عرضه می‌شود به دلیل کارمزد خیلی بالا، سرعت انتقال پایین و همینطور عدم پشتیبانی آن از پلتفرم‌های جدیدتر تقریبا منسوخ شده است.

استفاده از نمودار قیمت برای تحلیل ارز تتر

ساده‌ترین نموداری که برای تحلیل تکنیکال ارز تتر وجود دارد، نمودار خطی است. در این نمودار از قیمت پایانی یا Closing Price در بازه زمانی انتخابی شما (یک ماهه، یک هفته، یک روزه، یک ساعته و…) برای ترسیم خط قیمت استفاده می‌شود. نمودارهای خطی یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای به دست آوردن روند قیمتی تتر به شمار می‌روند.

علاوه بر نمودار خطی می‌توانید از نمودارهای شمعی یا Candle Stick هم برای تحلیل تکنیکال ارز تتر استفاده کنید. این نمودارها داده‌های بیشتری را به شما نمایش می‌دهند و هر نمودار نشان‌دهنده قیمت شروع، کم‌ترین و بالاترین قیمت در بازه زمانی و همچنین قیمت پایانی است. با توجه به رنگ بدنه کندل استیک نیز می‌توانید تشخیص دهید که قیمت پایانی بالاتر یا پایین‌تر از قیمت ابتدایی بوده است.

بررسی روند قیمت ارز تتر در تحلیل ارز تتر

تمامی رمزارزهای موجود در بازار از جمله ارز دیجیتال تتر، دارای سه روند قیمتی هستند:

 • روند اصلی: روند اصلی در بازه‌های طولانی معمولا چندماهه بررسی می‌شود. در این روند، بازار در دو دسته بازار خرسی و بازار گاوی تقسیم می‌شود.
 • روند ثانویه: این روند هم در بازه‌های هفتگی مورد بررسی قرار می‌گیرد و می‌تواند حالت خرسی یا گاوی داشته باشد. با این وجود برای اظهار نظر قطعی لازم است بازه‌های طولانی‌تری را در نظر بگیریم.

روند سوم: این روند در بازه‌های روزانه یا ساعتی بررسی می‌شود و بیشتر مواردی مثل دامپ یا پامپ در آن مورد بررسی قرار می‌گیرند. این روند معمولا برای نوسان‌گیری یا معاملات روزانه کاربرد دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *