آموزش ارز دیجیتال

معرفی ارز دیجیتال ورلد کوین WLD) World Coin) 

قطعا اسم ChatGPT، جدیدترین مدل زبانی مبتنی بر هوش مصنوعی ارائه شده توسط مجموعه OpenAI به گوشتان خورده است؛ سم آلتمن (Sam Altman)، نام مدیر عامل OpenAI است که در سال گذشته یکی از چهره‌های تاثیرگذار دنیای IT بود و با ارائه ChatGPT به عنوان یک چت‌بات هوش مصنوعی اولین قدم‌های ارتباط انسان و هوش مصنوعی را فراهم کرد. پس از ChatGPT انواع و اقسام مدل‌های مختلف هوش مصنوعی رونمایی شد تا دنیای هوش مصنوعی گام به زندگی انسان‌ها بگذارد.

سم آلتمن در آخرین اقدام خود اخیرا پروژه قدرتمندی به نام ورلد کوین World Coin تاسیس کرده است که در مدت زمان کوتاهی طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است؛ در این مقاله تصمیم داریم ورلد کوین را بطور کامل معرفی و بررسی کرده و در انتها به آموزش خرید ورلد کوین با علامت WLD در اریترون بپردازیم.

صرافی ارز دیجیتال اریترون با ارائه بیش از ۱۰۰۰ ارز دیجیتال پیشگام‌ترین و سریع‌ترین صرافی ایرانی در پشتیبانی از توکن‌های متنوع و جدید است و بستری امن و فضایی حرفه‌ای برای معامله گران ایرانی فراهم کرده است.

ورلد کوین world coin چیست ؟

ورلد کوین یک پروژه ارز دیجیتال قدرتمند با هدف ارائه خدمات مالی و احراز هویت به صورت جهانی است، یک سیستم احراز هویت که هویت افراد را به عنوان یک انسان واقعی و نه یک ربات هوش مصنوعی بررسی و تایید می کند.

این پروژه با هدف اصلی ایجاد هویت دیجیتالی برای افراد راه اندازی شده و با مکانیسم اثبات شخصیت کار می کند.

با راه اندازی رسمی OpenAI ،World Coin قصد دارد عملیات اسکن چشم خود را به 35 شهر در 20 کشور گسترش دهد. برای تشویق مشارکت، افرادی که در کشورهای خاص ثبت‌نام می‌کنند، رمز‌ارز دیجیتال بومی پروژه، WLD را دریافت خواهند کرد.

کمی پیش سم آلتمن ویدئویی از صف طولانی مردم در ژاپن برای اسکن عنبیه چشم و دریافت 25 توکن WLDبه عنوان پاداش  را در توییتر منتشر کرد و صفحه توییتر پروژه ورلد کوین اخیراً خبر از شکسته‌شدن رکورد تعداد ثبت‌نام‌های روزانه پروژه خود داد و اعلام کرد:در هر ۷.۶ ثانیه، یک انسان با استفاده از تجهیزات WorldCoinعنبیه چشم خود را اسکن و World ID دریافت می‌کند؛ ورلد کوین همچنین به‌تازگی امکان رزرو نوبت برای اسکن عنبیه را در اپلیکیشن خود فراهم کرده است.  

طبق گزارش رویترز، ورلد کوین از برخی شرکت‌ها خواسته است تا از سیستم شناسه دیجیتال آن برای گسترش فعالیت‌های خود و جذب کاربران بیشتر استفاده کنند؛ این سیستم شناسه دیجیتال جهانی از زمان راه‌اندازی به‌ دلیل استفاده از دستگاه‌های اسکن عنبیه «اُربز» برای تایید هویت، انتقادات زیادی را در مورد حفظ حریم خصوصی کاربران به دنبال داشته است با این حال ریکاردو ماسیرا، مدیر بخش اروپا در «تولز فور هیومنیتی»، شرکت موسس ورلد کوین، در مصاحبه با رویترز هدف این پروژه را ساخت بزرگ‌ترین جامعه مالی و هویتی جهان اعلام کرد و آینده روشنی را برای آن در پیشبینی کرد.

ارز دیجیتال Wld 

توکن اختصاصی پروتکل ورلد کوین با نماد WLD نقش مهمی در اکوسیستم World Coin ایفا می‌کند. هنگامی که کاربران هویت خود را با شناسه جهانی تأیید کردند، می توانند از WLD برای انجام پرداخت‌ها، نقل و انتقالات و خرید سایر دارایی‌های دیجیتال از طریق برنامه مرتبط استفاده کنند.

تعداد توکن‌های دریافتی به عنوان پاداش به جمعیت منطقه جغرافیایی فرد بستگی دارد؛ هر چقدر جمعیت منطقه‌ای بالاتر باشد، تعداد توکن WLD پاداش داده شده، کمتر خواهد بود. هر فرد تنها یک بار توکن WLD در قالب پاداش دریافت می‌کند و می‌تواند این توکن‌ها را معامله کرده یا به فروش برساند.

توکن wld بر بستر شبکه ERC-20 راه اندازی شده  و از تمام مزایای آن شبکه مانند امنیت بالا، مقیاس‌پذیری بهبودیافته برخوردار بوده و با بسیاری از ابزارها و سرویس‌های موجود روی این شبکه سازگار است. 

ورلد کوین World Coin چگونه کار می‌کند؟

پروژه رمزنگاری World Coin یک هویت دیجیتال منحصر به فرد به نام World ID را از طریق اسکن عنبیه شخصی با استفاده از دستگاه “ORB” ارائه می کند و می‌توان گفت هدف جهانی متمایز کردن انسان واقعی از ربات‌های هوش مصنوعی آنلاین و کمک بالقوه به پرداختن به چالش‌های اقتصادی ناشی از هوش مصنوعی مولد در آینده را دنبال می‌کند.

برای به دست آوردن شناسه جهانی World ID، افراد باید با استفاده از دستگاه اسکن چشم World Coin به نام «ORB» اسکن عنبیه را به صورت حضوری انجام دهند. گوی ORB یک گوی نقره ای تقریباً به اندازه یک توپ بولینگ است.

پس از اینکه گوی با انجام اسکن عنبیه، کاربر را به عنوان یک انسان واقعی تایید کرد، یک شناسه جهانی برای کاربر ایجاد می شود. World coin از فناوری بلاک چین برای ذخیره این شناسه های جهانی استفاده می کند تا از حریم خصوصی اطمینان حاصل کند و از کنترل یا خاموش کردن سیستم توسط هر نهادی جلوگیری کند.

تاریخچه و بنیانگذاران ورلد کوین World Coin

سم آلتمن Sam Altman، مدیرعامل OpenAI و الکس بلانیا Alex Blania، ورلد کوین  را بنیانگذاری کردند. آلتمن معتقد است که این پروژه می‌تواند به شکل‌گیری مجدد اقتصاد در آینده توسط هوش مصنوعی مولد کمک کند.

تیم توسعه ورلد کوین معتقد اند شناسه‌های جهانی می‌توانند نقش مهمی در سناریوهایی مانند درآمد پایه جهانی (UBI) ایفا کنند، جایی که هوش مصنوعی وظایف بیشتری را بر عهده می‌گیرد. در چنین مواردی، Worldcoin می تواند اطمینان حاصل کند که مزایای UBI به افراد واقعی می‌رسد و کلاهبرداری را کاهش می‌دهد و همینطور با پیشرفت هوش مصنوعی، تمایز بین افراد واقعی و ربات های هوش مصنوعی آنلاین به طور فزاینده ای دشوار می‌شود. شناسه‌های جهانی می‌توانند در تمایز انسان از هوش مصنوعی نقش داشته باشند و به مبارزه با مسائلی مانند تقلب هویت در دنیای دیجیتال کمک کنند.

توکن World Coin در اواخر جولای 2023 راه اندازی شد و پس از معرفی و اعلام گسترده صدای قابل توجهی در بین جوامع رمزنگاری ایجاد کرد.

مراحل خرید ارز wld در اریترون : 

  1. ثبت نام و احراز هویت: 

ابتدا  با استفاده از ایمیل یا شماره همراه در اریترون ثبت نام کنید و در صورت ثبت نام وارد حساب کاربری خود شوید.

(ورود / ثبت نام)

آموزش تصویری ثبت نام در اریترون 

سپس سطح کاربری خود را به برنزی ارتقا داده تا امکان واریز و برداشت تومانی علاوه بر واریز و برداشت رمز ارز به حساب کاربری شما اضافه شود ، ارتقا به سطح برنزی فقط با ثبت مشخصات به صورت آنی تایید و انجام می شود  و نیازی به ارسال عکس سلفی یا ویدئو نیست . 

( در سطح تریدر امکان واریز و برداشت رمز ارز و معامله وجود دارد اما برای واریز و برداشت تومانی احراز هویت سطح برنزی الزامی است.)

آموزش تصویری ارتقا به سطح برنزی 

  1. افزایش اعتبار (واریز تومان یا رمز ارز):

بعد از ارتقا به سطح برنزی برای خرید رمز ارز لازم است موجودی حساب کاربری خود را افزایش داده و واریز تومان یا رمز ارز داشته باشید ; جهت افزایش اعتبار می توانید از قسمت واریز رمز ارز و یا  تومان اقدام کنید .

افزایش موجودی در اریترون شامل هیچ گونه کارمزدی نبوده  و بابت واریز ریالی یا واریز رمز ارز به اریترون هیچ کارمزدی کسر نمی‌شود . در صورت نیاز به توضیحات بیشتر از ویدئو های آموزشی استفاده کنید و یا به پشتیبانی چت آنلاین مراجعه کنید.

 آموزش تصویری واریز تومانی   آموزش تصویری واریز رمز ارز 

  1. خرید ارز WLD

پس از واریز و افزایش اعتبار از ۲روش امکان خرید و معامله ی ارز WLDرا دارید که می‌توانید با توجه به نیاز و اولویت خود بهترین و مناسب ترین روش را انتخاب کنید.

روش اول : صرافی ساده یا تبدیل 

این روش سریعترین و راحت ترین راه برای خرید ارز دیجیتال در اریترون است که شما از این طریق می توانید مستقیما تومان یا هر رمز ارز دیگری را به رمز ارز مورد نظر تبدیل کنید .معاملات از این قسمت با قیمت لحظه ای ارز انجام می شوند.

روش دوم : بازار جهانی یا ترید 

در این قسمت شما امکان انواع سفارش گذاری ،  تعیین حد سود و ضرر و مشاهده چارت ارز را دارید و فضای حرفه ای تری را برای معامله تجربه می کنید .

معاملات در صفحه ی بازار جهانی فقط با تتر انجام می‌شوند و در صورتی که تومان یا رمز ارز دیگه ای دارید باید ابتدا به تتر تبدیل کرده و سپس برای خرید ارز مورد نظر اقدام کنید .

آموزش انواع سفارش گذاری در اریترون 

آواتار نویسنده
دپارتمان محتوا اریترون

دپارتمان تولید محتوای اریترون شامل چندین تیم تخصصی در زمینه ارز دیجیتاله که روزانه با انتشار مقالات، سعی میکنه به روزترین اطلاعات در مورد رمز ارزها رو در اختیار شما قرار بده.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا