ثبت نام و دریافت ۱۰۰ نات کوین
اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

ریزش قیمت ارز بیت کوین

اگر می‌خواهید بدانید که ریزش بیت کوین تا کی ادامه دارد، تا انتهای این مطلب از سایت اریترون ما را همراهی کنید. در تحلیل فاندامنتال بیت کوین عوامل تاثیرگذار بر قیمت بیت کوین به صورت مفصل مورد بررسی قرار می‌گیرد. بنابراین برای آنکه بدانیم بیت کوین تا چقدر ریزش می‌کند، باید اطلاعات درست و دقیقی در رابطه با تحلیل فاندامنتال بیت کوین به دست آوریم. از ۲ سال پیش تاکنون الگوی رشد بیت کوین یک روند نزولی به خود گرفته و همین عامل موجب شده است که بسیاری از سرمایه‌گذاران در این بازار تصمیم به فروش بیت کوین کنند.

از طرف دیگر بسیاری از علاقمندان به سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال نیز تمایل دارند در این بازار باقی بمانند و همواره منتظر پایان دوره ریزش مهم‌ترین ارز دیجیتال یا به عبارت دیگر بیت کوین هستند. در ادامه تصمیم داریم بررسی کنیم که آیا روند نزولی قیمت بیت کوین ادامه‌دار بوده و آیا فضای بیشتری برای سقوط قیمت بیت کوین وجود دارد یا آنکه امکان دارد در آینده این روند حالت برعکس به خود بگیرد.

 

امکان معاملات اهرم دار و کسب سود از بازار نزولی

کاهش قیمت بیت کوین تا کی ادامه دارد؟

تا چند سال پیش کمتر کسی با بیت کوین آشنا بود و می دانست که بیت کوین چیست. اما در حال حاضر بسیاری از افراد با دنیای ارزهای دیجیتال آشنا بوده و در این حوزه نیز سرمایه‌گذاری کرده‌اند. به نحوی که به جرات می‌توان گفت امروزه خرید و فروش ارز دیجیتال یکی از مهم‌ترین حوزه‌های مالی در عصر کنونی به شمار می‌رود و بسیاری از سرمایه‌گذاران مطرح دنیا در این شاخه مالی نیز حضور فعالی دارند.

خلاصه کلام آنکه که رونق بازار ارزهای دیجیتال علی الخصوص ارز دیجیتال بیت کوین افراد زیادی را مجاب به خرید بیت کوین و سرمایه‌گذاری در این حوزه کرده است. ناگفته نماند که در بین همه ارزهای دیجیتال موجود بیت کوین به عنوان مطرح‌ترین ارز دیجیتال شناخته می‌شود و نوسان قیمت آن تاثیر مستقیمی بر قیمت دیگر ارزهای دیجیتال دارد.

تا ابتدای خرداد ماه سال گذشته قیمت بیت کوین و همچنین دیگر ارزهای دیجیتال همواره در نوسان بود. اما از ابتدای خرداد ماه سال گذشته در این بازار نوسانات بسیار شدیدی رخ داد. به نحوی که قیمت آن از قله ۶۰۷۵۹ دلار به ۱۵۵۰۰ دلار سقوط کرد.

متاسفانه روند رو به کاهش قیمت بیت کوین تا هنوز نیز ادامه دارد و این اتفاق بسیاری از سرمایه‌گذاران فعال در این بازار را نگران کرده است. از این رو در حال حاضر یکی از مهم‌ترین چالش‌های سرمایه‌گذاران در حوزه ارزهای دیجیتال این است که ریزش بیت کوین تا کی ادامه دارد؟

واقعیت این است که پیش‌بینی زمان دقیق پایان ریزش قیمت بیت کوین و پایان روند نزولی آن امکان‌پذیر نیست. زیرا در بهترین شرایط ماه‌ها و در بدترین شرایط سال‌ها طول می‌کشد تا قیمت‌ها در این حوزه بازیابی شوند. البته ناگفته نماند که قیمت دیگر ارزهای دیجیتال نظیر اتریوم نیز به همین صورت بوده و روند نزولی دارند و حتی مواردی نظیر Luna به طور کامل ارزش خود را از دست داده و سقوط کردند.

 

تصویر کاهش قیمت بیت کوین

بیت کوین تا کجا ریزش می‌کند؟

همانطور که عنوان شد از پایان سال ۲۰۲۱ تاکنون بازار کربپتتو در رکود کامل فرو رفته و تقاضا برای فروش بسیار بیشتر از تقاضا برای خرید است. تا مدت‌ها بیت کوین در مرز بالای ۳۰۰۰۰ دلار قرار داشت و سقوط آن به زیر ۳۰ هزار حتی تحلیلگران را نیز غافلگیر کرده و چشم‌انداز آینده آن را نگران کننده نموده است. حتی بسیاری معتقد هستند که افزایش قیمت تصاعدی یکی از آخرین انتظاراتی است که سرمایه‌گذاران این رمز ارز باید منتظر آن باشند و در حال حاضر هیچ اطمینانی برای ثبات این بازار وجود ندارد.

امکان معاملات اهرم دار بدون لیکویید شدن

همه ما می‌دانیم که بازار کربپتتو تابع بازار سهام بوده و همواره به شدت از این بازار پیروی می‌کند. به عبارت دیگر این بازار به واسطه چندین عامل مالی جهانی و کلان اقتصادی  رهبری می‌شود. از این‌رو بسیاری از سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهد سرمایه‌های خود را از این بازار پر تلاطم بیرون کشیده و در حوزه طلا، املاک و مستغلات سرمایه‌گذاری کنند. این شرایط امکان پیش‌بینی را تا حدود زیادی سخت کرده است. به عبارت دیگر پیش‌بینی آنکه  بیت کوین تا کجا ریزش می‌کند، همانند پیش‌بینی آنکه‌ کاهش قیمت بیت کوین تا کی ادامه دارد امکان‌پذیر نیست.

 

تصویر کاهش قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

بررسی اظهارات صاحب نظران در رابطه با اینکه بیت کوین تا کجا ریزش می‌کند

متاسفانه بسیاری از صاحب نظران این حوزه نسبت به چشم‌انداز بیت کوین و بهبود شرایط فعلی در کوتاه مدت خوش‌بین نیستند و معتقدند تا برگشت ورق و خروج بیت کوین از رکود زمان زیادی باقی مانده است.

چانگ پنگ ژائو بنیانگذار یکی بزرگترین صرافی‌های ارز دیجیتال جهان یا به عبارت دیگر صرافی بایننس در رابطه با اینکه بیت کوین تا کجا ریزش می‌کند، اظهار دارد که بهبود شرایط کنونی نیاز به زمان زیادی دارد و امیدی به بهبود شرایط فعلی در کوتاه مدت نیست.

تحلیلکر سرشناس  رمز ارزها، مایکل ون دیاپ نیز در این باره می‌گوید که زمستان ارزهای دیجیتال یا به عبارت دیگر سیر مسیر نزولی قیمت ارزهای دیجیتال طولانی بوده و امیدی به بهبود شرایط در روزهای آتی نیست.

البته برخی دیگر نظیر کیانا دانیال، خوش‌بین هستند که نوسان بیت کوین کوتاه مدت بوده و اوضاع به زودی بهتر خواهد شد.

 

تصویر کاهش قیمت ارز بیت کوین

شرایط سرمایه‌گذاری در بازار رمزازها پس از ریزش قیمت بیت‌کوین

همانطور که عنوان شد به طور قطع نمی‌توانیم بگویم که ریزش بیت کوین تا کجا ادامه دارد و چه زمانی این بازار ارز رکورد و ریزش خارج خواهد شد. اما بررسی شرایط سرمایه‌گذاری در این وضعیت کار چندان سختی نیست. مسلما هیچ‌ فردی حاضر نمی‌شود، به سمت سرمایه‌گذاری در بازاری برود که در رکود فرو رفته است.

آن هم در صورتی که پایان این رکود و پیش‌بینی  ریزش بیت کوین تا کجا غیرممکن است. به همین دلیل در سال گذشته و همچنین در حال حاضر سرمایه‌گذاران زیادی جذب این بازار نشده‌اند. در سال ۲۰۲۲ نظیر سال ۲۰۱۸ بیت کوین بیش از ۵۰ درصد ارزش خود را از دست داد و این عامل به شدت بر رونق سرمایه‌گذاری در آن تاثیر منفی گذاشته است‌.

 

بازار رمزازها

دلایل ریزش قیمت بیت کوین

عوامل مختلفی وجود دارند که به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر قیمت بیت کوین تاثیر می‌گذارند که این عوامل شامل موارد زیر هستند.

  • هاوکینگ

همه ما می‌دانیم که پاداش استخراج بیت کوین در هر ۴ سال یک بار نصف می‌شود و همین عامل منجر به کاهش استخراج از عرضه کل آن  می گردد. همین عامل به نوعی بر نرخ قیمت آن تاثیر منفی می‌گذارد.

از طرف دیگر تعادل بازار ارزهای دیجیتال بر مبنای عرضه و تقاضا برقرار می‌شود و هر چقدر میزان عرضه بالاتر برود به همان اندازه میزان تقاضا کاهش پیدا می‌کند. همچنین هر چقدر میزان تقاضا بیشتر شود میزان عرضه کاهش پیدا می‌کند. بنابراین یکی از مهمترین فاکتورها برای تعیین میزان ارزش بیت کوین و دیگر رمز ارزها میزان عرضه و تقاضا است. بیت کوین در سال‌ها ۲۰۱۲، ۲۰۱۶ نیز چنین شرایطی را که تحت عنوان هاوینگ خوانده می‌شود تجربه کرده است.

  • میزان پذیرش

میزان پذیرش بیت کوین بین دولت‌ها مردم و سرمایه‌گذاران نیز دیگر عامل تاثیرگذار بر روی قیمت بیت کوین به شمار می‌رود. زیرا هر چقدر که میزان پذیرش این شکل از دارایی در نزد عوامل نام‌برده بیشتر شود به همان اندازه میزان تقاضا بالاتر رفته و در نتیجه بیت کوین ارزش بیشتری پیدا می کند.

  • رویکردهای اقتصادی

دیگر عامل تاثیرگذار بر قیمت بیت کوین رویکردهای اقتصادی دولت‌های بزرگ و قدرتمند است که این علت نیز به طرز عجیبی  تمایل سرمایه‌گذاری در این حوزه را تحت تاثیر قرار می‌دهد. به نحوی که می‌توان گفت یکی از مهمترین عواملی که منجر شد قیمت بیت کوین سیر نزولی بگیرد سایت‌های دولت آمریکا بود. به عبارت دیگر افزایش نرخ بانکی فدرال آمریکا به صورت مستقیم بر روی قیمت بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال اثر می‌گذارد.

  • وضع مالیات‌های سنگین

وضع مالیات‌های سنگین بر ارزهای دیجیتال و قانون‌گذاری‌های جدید نیز از جمله مواردی هستند که انگیزه ماینرها برای ادامه فعالیت و سرمایه‌گذاری در این حوزه مالی را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد.

به هرحال بیت کوین این ارز دیجیتال غیر متمرکز بوده و از قوانین موسسات و مالی پیروی نمی‌کند. بنابراین زمانی که دولت‌ها مشاهده می‌کنند قدرت هیچگونه نظارتی براین نوع از دارایی نمی‌توانند داشته باشند، شرایط را برای ادامه پیشرفت سخت‌تر کرده  و به راحتی اجازه نمی دهند که بیت کوین پیشرفت کند.

 

تصویر کاهش قیمت ارز bit coin

پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۴

برخلاف شرایط کنونی پیش‌بینی‌ اکثر صاحب نظران برای قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۴ خوش‌بینانه بوده و برخی از تحلیلگران معتقدند که در سال ۲۰۱۴ قیمت این رمز ارز به مرز ۷۰۰۰۰ دلار خواهید رسید. در صورتی که این اتفاق رقم بخورد، نرخ بیت کوین به یک سقف تاریخی جدیدی می‌رسد. پس از این تجربه بازار به صورت موقت و کوتاه مدت ثابت مانده و سپس به سمت ۱۰۰ هزار دلار حرکت می کند.  البته ناگفته نماند که این پیش‌بینی‌ فقط از جانب برخی از تحلیلگران بوده و تمامی آنها در این رابطه اتحاد نظر ندارند. از این رو نمی‌توان بر اساس پیش‌بینی فوق برای سرمایه‌گذاری در این بازار وارد عمل شد.

 

تصویر گرافیکی کاهش قیمت ارز دیجیتال  بیت کوین

سوالات متداول

  1. ریزش بیت کوین تا کی ادامه دارد؟

ارائه یک پاسخ درست و پیش‌بینی قابل اعتماد برای این منظور امکان‌پذیر نیست.

  1. بیت کوین تا چقدر ریزش می‌کند؟

دقیقا نمی‌توان گفت که سیر نزولی قیمت بیت کوین بر روی چه رقمی حالت عکس به خود می‌گیرد و قیمت تا چه اندازه کاهش پیدا می‌کند.

آیا در سال ۲۰۱۴ نیز بازار بیت کوین در رکورد قرار دارد؟

پیش‌بینی‌های موجود در این باره خوش‌بینانه بوده و بسیاری از تحلیلگران معتقد هستند که قیمت در سال ۲۰۱۴ سیر صعودی خواهد داشت.

امکان معامله بیش از ۱۱۰۰ ارز دیجیتال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا