اخبار ارز دیجیتالآموزش ارز دیجیتالآموزش استخراج

استخراج ارزهای دیجیتال چیست و چگونه انجام میشود؟

اگر خودتان در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنید، ممکن است متوجه نباشید که بیش از یک راه برای به دست آوردن ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم و دوج کوین وجود دارد. محبوب ترین راه خرید آنها در صرافی ها است. اما شما همچنین می‌توانید ارزها را از طریق رایانه خود استخراج کنید. چه بخواهید ارز دیجیتال را برای سود استخراج کنید یا فقط به این فناوری علاقه داشته باشید، باید برخی از اصول اولیه را بدانید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استخراج ارزهای دیجیتال به خواندن این مطلب ادامه دهید.

استخراج ارزهای دیجیتال چیست؟

راه ساده برای دانستن مفهوم استخراج ارزهای دیجیتال این است که بدانید راهی برای ایجاد «ارزهای» دیجیتال جدید است. برای استخراج ارزهای دیجیتال ، باید پازل‌های پیچیده را حل کنید، تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را در شبکه بلاک چین اعتبارسنجی کنید و آنها را به دفتر کل توزیع‌شده اضافه نمایید. از آنجایی که پلتفرم های دیجیتال را می توان به راحتی دستکاری کرد، اقدامات امنیتی بیشتری در نظر گرفته شده است. برای مثال، تنها ماینرهای تایید شده می‌توانند تراکنش‌ها را در دفتر کل بیت‌کوین به‌روزرسانی کنند، که به جلوگیری از هزینه مضاعف کمک می‌کند.

از آنجایی که دفتر کل توزیع شده فاقد قدرت مرکزی است، استخراج بخشی کلیدی از اعتبارسنجی تراکنش ها است. ماینرها با شرکت در فرآیند اعتبارسنجی انگیزه ایمن سازی شبکه را دریافت می کنند و سپس با ارزهای تازه استخراج شده پاداش دریافت می کنند.

استخراج ارز دیجیتال چگونه کار میکند

استخراج ارزهای دیجیتال چگونه کار می کند؟

ماینرهای کریپتو از رایانه های خود برای حل معادلات پیچیده ریاضی استفاده می کنند که اساساً به معنای شکستن کدها است. پس از شکستن یک کد، می توانید تراکنش را مجاز کنید. در ازای آن، شما ارز دیجیتال کسب می کنید. هنگامی که یک ماینر با موفقیت معادله ریاضی را حل می کند و تراکنش را تأیید می کند، داده ها را به دفتر کل عمومی به نام بلاک چین اضافه می کند که توسط این رمزگذاری های متعدد ایمن می شود.

اثبات کار در استخراج ارزهای دیجیتال

برای اطمینان از اینکه فقط ماینرهای رمزنگاری تایید شده می توانند ماینینگ و اعتبارسنجی تراکنش ها را انجام دهند، یک پروتکل اجماع اثبات کار ایجاد شده است. این پروتکل همچنین تضمین می کند که شبکه از هرگونه حمله خارجی در امان است. اثبات کار یکی از راه‌های انتشار آخرین بلوک در زنجیره است. خود کار توسط ماینرهایی انجام می شود که رایانه هایشان میلیون ها محاسبات را برای تغییر یک ورودی داده شده به خروجی مورد نیاز انجام می دهد.

اولین ماینری که خروجی مورد نیاز را تولید می‌کند، آن را با شبکه به اشتراک می‌گذارد، که سپس دوبار بررسی می‌کند تا ببیند آیا درست کار می‌کند یا خیر. اگر این کار را انجام دهد، ماینر با کریپتو پاداش می گیرد.

اثبات سهام در استخراج ارزهای دیجیتال

روش دیگر برای اعتبارسنجی تراکنش‌های بلاک چین، اثبات سهام است، اگرچه این از نظر فنی استخراج نیست. این به دارندگان فعلی ارز دیجیتال اجازه می دهد تا سکه های موجود خود را به عنوان وثیقه قرار دهند تا شانس اعتبارسنجی بلوک را داشته باشند. اعتباردهنده های متعدد برای هر بلوک مورد نیاز است، و آنها به طور تصادفی از بین نامزدهایی که وثیقه گذاشته اند انتخاب می شوند.

تا آنجایی که هزینه‌های انرژی پیش می‌رود، اثبات سهام دوست‌دار محیط‌زیست‌تر از اثبات کار است، زیرا افراد کمتری از انرژی مورد نیاز برای اعتبارسنجی بلاک چین استفاده می‌کنند و همه آنها با سکه‌ها پاداش می‌گیرند، نه اینکه افراد بیشتری برای رسیدن به آن رقابت کنند. اولین و در نهایت هدر دادن مقدار زیادی از قدرت محاسباتی باشد. انجمن کامپیوتر و قانون گزارش داد که اثبات سهام 99 درصد انرژی کمتری نسبت به اثبات کار مصرف می کند.

شروع استخراج ارزهای دیجیتال

اولین چیزی که به آن نیاز دارید یک کامپیوتر بسیار قدرتمند است که بتواند تمام پهنای باند مورد نیاز برای استخراج ارزهای دیجیتال را مدیریت کند. پس از آن، باید یک «کیف پول» رمزنگاری ایجاد کنید. کیف پول‌های کریپتو کلیدهای خصوصی شما را ذخیره می‌کنند. رمزهایی که به شما امکان دسترسی به ارزهای دیجیتال را می‌دهند را باید  حتما ایمن و در دسترس نگه دارید.

گام بعدی، که الزامی نیست، اما احتمالاً منجر به موفقیت بیشتر خواهد شد، پیوستن به یک استخر استخراج برای به حداکثر رساندن پتانسیل سود است. استخر استخراج ارزهای دیجیتال اساساً گروهی از ماینرها است که منابع خود را برای به حداکثر رساندن قدرت استخراج خود ترکیب می کنند. هر گونه سود استخراج ارزهای دیجیتال به طور مساوی بین اعضای استخر توزیع می شود.

روش های مختلف استخراج ارزهای دیجیتال

اکثر استخراج ارزهای دیجیتال به یکی از دو روش انجام می شود: یا با واحد پردازش گرافیکی تخصصی یا GPU، یا با یک مدار مجتمع خاص برنامه یا ASIC. در اینجا یک نگاه سریع به هر دو وجود دارد.

پردازنده گرافیکی

در این روش، توان محاسباتی با کنار هم قرار دادن مجموعه‌ ای از GPUها در زیر یک محل اختصاص داده شده به استخراج، به حداکثر می ‌رسد. این به یک مادربرد و سیستم خنک ‌کننده نیاز دارد و پردازنده ‌های گرافیکی موجود در محل باید همیشه به یک اتصال اینترنتی پایدار متصل باشند. علاوه بر این، هر ماینر کریپتو ملزم به عضویت در یک استخر استخراج ارزهای دیجیتال آنلاین است. پردازنده‌های گرافیکی می‌توانند گران باشند، و یک دستگاه معمولی با کیفیت خوب حدود 3000 دلار قیمت دارد.

استخراج ارز دیجیتال

ASIC

تراشه های ASIC با هدف خاصی مانند پردازش صدا یا مدیریت تماس تلفن همراه طراحی شده اند. در این مورد، ASIC برای استخراج یک ارز دیجیتال خاص طراحی شده است. این روش می‌تواند واحدهای ارز دیجیتال بیشتری نسبت به پردازنده‌های گرافیکی تولید کند، اما هزینه بیشتری نیز دارد. همچنین در مورد استفاده از تراشه‌های ASIC در جامعه استخراج ارزهای دیجیتال اختلاف نظر وجود دارد. آنها مقرون‌ به ‌صرفه و سریع‌ تر از پردازنده‌های گرافیکی هستند، به این معنی که برای استخراج‌ کنندگانی که بودجه اولیه کمتری دارند، سخت است و می‌توانند اقتصاد را کاملاً تغییر دهند.

مقایسه ASIC  و GPU

مانند هر تلاش مالی، هدف استخراج ارزهای دیجیتال این است که اطمینان حاصل شود که ارز دیجیتالی که استخراج می‌کنید بیشتر از ارزشی است که برای استخراج آن خرج می‌کنید. از آنجایی که ماینینگ کریپتو گران است، این حاشیه ها می توانند بسیار کم شوند.

رایانه های ASIC به طور خاص برای استخراج ارزهای دیجیتال طراحی شده اند و بنابراین از نظر کارایی هزینه و سود بالقوه نسبت به GPU ها برتری دارند. به همین دلیل است که رایانه‌های ASIC بیشترین قدرت استخراج را در اکثر بلاک چین‌ها، از جمله بیت‌کوین، تشکیل می‌دهند.

استخراج ASIC برای استخراج با استفاده از یک الگوریتم خاص، برای نوع خاصی از ارز دیجیتال انجام می‌شود. به عنوان مثال، کسانی هستند که ممکن است سخت‌افزار ASIC بخرند که می‌توانند ارزهایی استخراج کنند که از الگوریتم مشابه بیت‌کوین استفاده می‌کنند، اما احتمال بیشتری وجود دارد که برای استخراج بیت‌کوین استفاده شود.

استخراج ابری

استخراج ابری به یک جایگزین محبوب برای GPU و ASIC تبدیل شده است زیرا هزینه کمتری دارد. با استخراج ابری، ماینرها می‌توانند از قدرت شرکت‌های بزرگ و امکانات اختصاصی استخراج ارزهای دیجیتال استفاده کنند. می‌توانید میزبان‌های استخراج ابری رایگان و پولی را به‌صورت آنلاین شناسایی کنید، و آن را راهی برای استخراج ارزهای دیجیتال تا حد امکان دست‌آمیز کنید.

با این حال، استخراج ابری اغلب مستلزم پرداخت هزینه برای شخص دیگری است که برای شما استخراج کند، اساساً دکل خود را برای یک دوره از پیش تعیین شده اجاره می‌کند. اگر خودتان همان مقدار را استخراج کنید، به اندازه‌ای که می‌خواهید درآمد کسب نخواهید کرد، اما مجبور نیستید هزینه یک دکل را جبران کنید. در حالی که نسخه های رایگان در دسترس هستند، آنها کندتر هستند و اغلب شرایط بیشتری دارند.

استخراج CPU

کندترین و کم کارآمدترین راه برای استخراج ارزهای دیجیتال، استخراج CPU است (یعنی استفاده از رایانه شخصی شما). اکثر CPU ها قدرت پردازشی برای استخراج ارز دیجیتال با هر سرعتی ندارند و استخراج آنقدر انرژی می گیرد که خطر داغ شدن بیش از حد رایانه شما، به خصوص با لپ تاپ، وجود دارد.

چه کسی ارز دیجیتال را استخراج می کند؟

ماینرها افرادی هستند که پازل های محاسباتی را حل می کنند تا بلاک های جدیدی را به بلاک چین اضافه کنند. کسانی که قدرت محاسباتی زیادی ندارند، اغلب به استخرهای ماینینگ می پیوندند تا منبع درآمدی خوبی کسب کنند. شما می توانید به طور مستقل استخراج کنید، اما شانس بسیار کمتری برای حل یک بلوک در زنجیره خواهید داشت. مزیت بالقوه این است که شما پاداش کامل رمزنگاری را بدون نیاز به تقسیم آن با شخص دیگری دریافت می کنید.

مزایا و معایب استخراج ارزهای دیجیتال

مزیت آشکار استخراج ارزهای دیجیتال این است که می توانید از آن درآمد کسب کنید. در برخی موارد، حمل و نقل مالی قابل توجه است. یک خواهر و برادر جوان تگزاسی (تاکور 14 ساله و خواهر 9 ساله اش آنیا) با یکدیگر بیش از 30000 دلار در ماه استخراج بیت کوین، اتر و ریون کوین به دست آورده اند. اشکال اصلی این است که استخراج ارزهای دیجیتال نیز هزینه زیادی دارد، هم از نظر سخت افزاری که باید بخرید و هم از نظر مقدار برق مورد نیاز برای استخراج آن. این کار شروع و کسب سود را دشوار می کند، مگر اینکه در آن مهارت زیادی داشته باشید، و ممکن است متوجه شوید که در مدت زمانی که برای انجام ماینینگ صرف کرده اید، ارزش ارز دیجیتال در بازار پرنوسان خود از دست داده است.

یکی دیگر از ایرادات تأثیرات زیست محیطی است. همانطور که نیویورک تایمز گزارش داد، فرآیند ایجاد بیت کوین حدود 91 تراوات ساعت برق در سال مصرف می کند ( بیشتر از مصرف برق فنلاند، کشوری با جمعیت حدود 5.5 میلیون نفر). با این حال، استخراج اثبات سهام با هدف کاهش اثرات زیست ‌محیطی انجام می ‌شود و ممکن است در درازمدت به کاهش این ضرر کمک کند.

آیا استخراج ارزهای دیجیتال قانونی است؟

اکثر مراجع قضایی و مقامات هنوز قوانینی را در مورد ارزهای دیجیتال وضع نکرده اند، به این معنی که برای اکثر کشورها، قانونی بودن استخراج رمزارز نامشخص است. تحت شبکه اجرای جرایم مالی (FinCEN)، ماینرهای رمزنگاری به عنوان انتقال دهنده پول در نظر گرفته می شوند، بنابراین ممکن است مشمول قوانین حاکم بر آن فعالیت باشند. به عنوان مثال، در اسرائیل، استخراج ارزهای دیجیتال به عنوان یک تجارت تلقی می شود و مشمول مالیات بر درآمد شرکتی است. در هند و جاهای دیگر، عدم قطعیت نظارتی همچنان ادامه دارد، اگرچه به نظر می‌رسد که کانادا و ایالات متحده با ماینینگ کریپتو دوست هستند.

با این حال، جدا از حوزه‌های قضایی که به طور خاص فعالیت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال را ممنوع کرده‌اند، تعداد بسیار کمی از کشورها استخراج کریپتو را ممنوع کرده‌اند. صفحه منبع قانون کریپتوکارنسی قانون Freeman ما خلاصه‌ای از وضعیت حقوقی ارزهای دیجیتال را برای هر کشور در سراسر جهان با مقررات قانونی یا نظارتی حاکم بر ارزهای دیجیتال ارائه می‌کند.

سخن پایانی

برای ماینرهای مشتاق ارز دیجیتال، کنجکاوی و میل شدید به یادگیری یک امر ضروری است. با ظهور فناوری‌های جدید، فضای استخراج رمزارز دائماً در حال تغییر است. ماینرهای حرفه ای که بهترین جوایز را دریافت می کنند دائماً در حال مطالعه فضا و بهینه سازی استراتژی های استخراج خود برای بهبود عملکرد خود هستند.

از سوی دیگر، حامیان تغییرات آب و هوایی به طور رو به افزایشی نگران شده‌ اند، زیرا سوخت ‌های فسیلی بیشتر و بیشتری برای سوخت فرآیند معدن سوزی می‌ شوند. چنین نگرانی ‌هایی جوامع ارزهای دیجیتال مانند اتریوم را وادار به تغییر از چارچوب‌های PoW به چارچوب ‌های پایدارتر، مانند چارچوب ‌های اثبات سهام، کرده است.

آواتار نویسنده
واحد محتوا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا